Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 17:10


Autoru Poruka
siN bRutaL
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 20 Maj 2013, 23:30
Korisnikov avatar
...
...

Pridružio se: 18 Maj 2012, 02:36
Postovi: 5769

OffLine
sosa je napisao:

Mislite li da je tacno?Postoje li razlozi tipa trend da to uradite ili mislite da je to kulturoloska,verska razlika koja nema nekog znacaja?Da li bi to uradili na zahtev partnerke?


Slika


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 27 Jul 2013, 09:54
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Obrezivanje ipak smanjuje seksualno zadovoljstvo muškaraca


Slika
U judaizmu i islamu obrezivanje je obavezan deo verske prakse


Stručnjaci su ustanovili da su obrezani muškarci ipak donekle hendikepirani u spavaćoj sobi, budući da seksualno zadovoljstvo i orgazam doživljavaju manje intenzivno od onih kojima ovaj jednostavni zahvat nije urađen.
- Pritom nije u pitanju manja seksualna aktivnost, ili manje zadovoljstvo seksualnim životom, već naprosto manja osetljivost - zaključuje jedan od autora studije, dr Pit Hebke sa univerziteta u Gentu (Belgija).

Neke religije, kao što su judaizam i islam, propisuju obrezivanje kao obavezan deo verske prakse, a u SAD se čak 75 odsto muškaraca ovoj proceduri podvrgava iz neverskih razloga. U ostatku zapadnog sveta to je realtivno retka procedura.

Prema mišljenju britanskih lekara, obrezivanje zaista može da predupredi neke vrste infekcija, ali rizik koji rutinsko obrezivanje sa sobom nosi znatno nadmašuje eventualnu zdravstvenu korist od njega.

Istraživanjem o kome je reč bilo je obuhvaćeno 1.369 mupškaraca starijih od 18 godina u Belgiji, koji su odgovarali na pitanja o osetljivosti svog penisa, intenzitetu orgazma, i eventualnom osećaju bola ili utrnulosti kada su uzbuđeni.

Od anketiranih muškaraca 310 je bilo obrezano, i oni su osetljivost svog penisa na skali od 1 do 5, ocenili sa prosečno 3,31, za razliku od neobrezanih, čija je prosečna ocena izniosila 3,72. Autori studije ovo smatraju smatraju “značajnom razlikom”.

Pored toga, neobrezani muškarci češće izveštavaju i o intenzivnijem doživljaju orgazma, dok obrezani tvrde da češće osećaju utrnulost i bol, verovatno zbog sićušnih povreda na nezaštićenom delu penisa.


преузето са blic.rs


Vrh
Naopak
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 27 Jul 2013, 13:47
Korisnikov avatar
N
N

Pridružio se: 05 Apr 2013, 20:20
Postovi: 14794

OffLine
Ja to ne bih uradio ni za milion evra, niti za sve pi*ke ovog sveta

_________________
Uz vetar sam uvek is'o
i nikoga nisam sis'o,
od malena radim tako
ja sam rodjen naopako!


˙ɐɾ ı oıq ɥıq ǝu oʇsɐz ɐd 'oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 07 Avg 2013, 10:51
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Emanuella je napisao:
obrezanost ne cini muskarca boljim ljubavnikom
nema to veze s tim [namigusa.gif]


Mislim da se slazem sa ovom konstatacijom.

_________________
Slika


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 07 Avg 2013, 14:31
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
azija, afrika, velike vrucine, losi higijenski uslovi su razlog obrezivanja muskaraca u tim zemljama. kao i ispiranje vodom posle praznjenja odnosno velike nuzde. kasnije je to postao obicaj.
takodje uslovi zivljenja na tim prostorima su uzrok zasto stanovnistvo ne jede masnu hranu. i to je kasnije postao obicaj...
a sto se sexa tice, mislim da zene rasmisljaju da "od viska glava ne boli" :D


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 13 Avg 2013, 09:55
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Naopak je napisao:
Ja to ne bih uradio ni za milion evra, niti za sve pi*ke ovog sveta


ovo si bas onako tvrdo rekao, ostro, junacki :D
A zasto ne bi?...msm zanima me zasto takav tvrd stav.

Ne kazem ja da je bolje, ali nikada ne znas kakav razlog te moze natjerati na to.
Problem je sto svi obrezanost povezuju sa vjerom...vecina ih automatski imaju stav ne bih, necu...a danas se obrezivanje u mnogim zemljama radi iz zdravstvenih razloga kao sto je i Cas naveo...nije to kao nekada, iskljucivo islamska zemlja i iskljucivo muslimani.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 13 Avg 2013, 12:30
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Žozefina je napisao:
Obrezivanje ipak smanjuje seksualno zadovoljstvo muškaraca



U judaizmu i islamu obrezivanje je obavezan deo verske prakse[/i][/center]

Stručnjaci su ustanovili da su obrezani muškarci ipak donekle hendikepirani u spavaćoj sobi, budući da seksualno zadovoljstvo i orgazam doživljavaju manje intenzivno od onih kojima ovaj jednostavni zahvat nije urađen.
- Pritom nije u pitanju manja seksualna aktivnost, ili manje zadovoljstvo seksualnim životom, već naprosto manja osetljivost - zaključuje jedan od autora studije, dr Pit Hebke sa univerziteta u Gentu (Belgija).

Neke religije, kao što su judaizam i islam, propisuju obrezivanje kao obavezan deo verske prakse, a u SAD se čak 75 odsto muškaraca ovoj proceduri podvrgava iz neverskih razloga. U ostatku zapadnog sveta to je realtivno retka procedura.

Prema mišljenju britanskih lekara, obrezivanje zaista može da predupredi neke vrste infekcija, ali rizik koji rutinsko obrezivanje sa sobom nosi znatno nadmašuje eventualnu zdravstvenu korist od njega.

Istraživanjem o kome je reč bilo je obuhvaćeno 1.369 mupškaraca starijih od 18 godina u Belgiji, koji su odgovarali na pitanja o osetljivosti svog penisa, intenzitetu orgazma, i eventualnom osećaju bola ili utrnulosti kada su uzbuđeni.

Od anketiranih muškaraca 310 je bilo obrezano, i oni su osetljivost svog penisa na skali od 1 do 5, ocenili sa prosečno 3,31, za razliku od neobrezanih, čija je prosečna ocena izniosila 3,72. Autori studije ovo smatraju smatraju “značajnom razlikom”.

Pored toga, neobrezani muškarci češće izveštavaju i o intenzivnijem doživljaju orgazma, dok obrezani tvrde da češće osećaju utrnulost i bol, verovatno zbog sićušnih povreda na nezaštićenom delu penisa.


преузето са blic.rs


ako je ovo istina, meni ih bas zao..Mislim onih koje obrezuju iz verskih razloga jos kao decu koju niko ne pita hoce li ili nece.zele li ili ne zele..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 22 Nov 2013, 23:33
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Obrezani muškarci bolji ljubavnici
Stigla potvrda za urbanu legendu


Slika


Seks sa obrezanim muškarcem je bolji , pokazali su rezultati najnovijeg istraživanja. 40 posto žena priznalo je da su osetile veće seksualno zadovoljstvo tokom odnosa sa obrezanim muškarcem. Glavni razlog zašto im je užitak nakon obrezivanja bio veći je – bolja higijena. Drugi razlog je taj što je partnerima trebalo više vremena da dođu do vrhunca. Oko 44 posto žena reklo je da obrezani partneri imaju češću potrebu za seksom, 26 posto ih je priznalo da partneri lakše postižu erekciju, a 20 posto žena otkrilo je da tako češće i same postižu orgazme.


preuzeto sa ominomagazin


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 02 Mar 2014, 19:50
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Obrezivanje penisa ne smanjuje uživanje u seksu!


Australijski naučnici analizirali su rezultate četrdesetak studija i došli do zaključka da obrezivanje penisa ne utiče ni pozitivno ni negativno na seksualni užitak

Slika

Ma šta pojedine religiozne struje tvrdile, ne postoji razlika u kvalitetu seksualnog života između muškaraca s obrezanim penisom i onih koji se nisu podvrgli ovom zahvatu. Kako tvrde stručnjaci, osetljivost muškog ponosa i sposobnost da se doživi fantastičan orgazam ostaje nepromenjena.
Međutim, dugo se verovalo da obrezivanje penisa dovodi muškarca u opasnost da doživljava manje užitka u seksu.

- Sada smo dokazali da to nije tako i da obrezivanje ne utiče na seksualnu funkciju, osetljivost, seksualne senzacije i, na kraju krajeva, kvalitet samog orgazma. Isto tako nije dokazano da obrezani muškarci imaju više problema s erekcijom, bolom prilikom odnosa, ili preuranjenom ejakulacijom – rekao je jedan od autora studije Brajan Moris, profesor na Sidnejskom univerzitetu.

Slika

- Štaviše, 99,9 ispitanika koji su se zahvatu podvrgli u odraslom dobu bilo je zadovoljno svojom odlukom da se obrežu. Čak 72 odsto reklo je da im se povećala osetljivost penisa, a 63 odsto da od obrezivanja doživljavaju snažnije orgazme nego ikada pre – dodao je on.
Obrezivanje se ustalilo kao praksa u mnogim religijama, a posebno judaizmu i islamu, a i u nekim sekularnim državama, kao što je SAD, potpuno je normalno da se, iz zdravstvenih i higijenskih razloga, dečacima po rođenju uklanja deo kožice s penisa.

- Postoje mnogobrojne zdravstvene prednosti obrezivanja. Na primer, smanjuje se šansa da se osoba zarazi nekom polno prenosivom bolešću, kao što su HIV, virusne i bakterijske infekcije. Takođe, dokazano je da obrezani muškarci imaju manji rizik od raka penisa ili prostate, dok njihove partnerke ređe pate od kancera grlića materice, hlamidije i kondiloma – ispričao je doktor.
Inače, Moris i njegov kolega Džon Kriger pažljivo su proučili 36 međunarodnih studija kojima je obuhvaćeno 40.473 muškarca, od kojih je polovina bila obrezana.


telegraf


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Obrezani muskarci  |  Poslato: 03 Mar 2014, 16:14
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
pa sta sad..jel smanjuje ili ne smanjuje?
ovo ovdje je od velike vaznosti..a prvo ide clanak da smanjuje pa da ne smanjuje...zbunjujete me.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker