|
Autoru |
Poruka |
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Voćnjak i stan za mesto u staračkom domu Stara lica daju sve što imaju kako bi platila mesto u domu. Ne postoji objedinjena evidencija čime sve raspolažu centri za socijalni rad  ČIME sve raspolažu centri za socijalni rad niko ne može da precizira, ali zato spisak tuđe imovine koju su zaposeli nije baš kratak. Iako ni na jednom mestu nema objedinjenih podataka o tome koliko je stanova i parcela završilo pod hipotekom jer vlasnik imanja nije imao bliskih srodnika, a svoju staru adresu je zamenio novom u staračkom domu, u Ministarstvu rada i socijalne politike kažu da taj broj nije mali. Uostalom, u državnim domovima za stare ima tačno 9.317 korisnika, a pojedini su stanarinu platili sopstvenom imovinom.
- Mi, nažalost, nemamo tačnu evidenciju ni imovine ni korisnika koji su na taj način ustupili svoje nekretnine, ali nam je namera da sve te podatke konačno objedinimo. To bi se moglo desiti za dve godine, kada uspostavimo jedinstvenu bazu podataka svih centara za socijalni rad - objašnjava Nevena Rajković, načelnik Sektora za socijalnu zaštitu u Ministarstvu rada i socijalne politike, i dodaje da se stanovi na ovaj način ustupaju mahom u gradovima, a najčešće u Beogradu, dok se u selima pod hipoteku stavljaju voćnjaci, njive, oranice...
U ovom sektoru potvrđuju da u prošlosti zloupotrebe nisu bile nepoznanica, ali su se u međuvremenu promenili propisi, pa su takvi primeri sve ređi. Novi zakoni su onemogućili i da se imovina ustupa direktno centrima za socijalni rad pa je tako, od pre godinu i po dana, ustanovama onemogućeno direktno zaključivanje ugovora o izdržavanju sa korisnicima. Nije dozvoljeno ni da potencijalni stanar doma pokloni centru svoje imanje.
- Centri mogu da koriste tu imovinu bilo da je rentiraju, ustupaju ili obrađuju ako je u pitanju zemlja - objašnjavaju u Sektoru za socijalnu zaštitu. - A nakon smrti korisnika centar mora da pokrene postupak za skidanje te hipoteke i potom sud preuzima slučaj. Traži naslednike, bilo bliže ili dalje, a ako ih nema, što je veoma retko, oglašava se javna prodaja.
Ni ovde, međutim, nema evidencije koliko se to često događa.
U Gradskom centru za socijalni rad u Beogradu, koji pod svojim okriljem vodi računa o još 17 opštinskih centara, takođe nemaju precizne podatke o tome koliko je nepokretnosti stavljeno pod hipoteku, ali objašnjavaju da se ovom metodu pribegava samo zato da bi država namirila svoje rashode:
- Ukoliko korisnik koji se smešta u dom nema nikakvih primanja, država mu domski smeštaj plaća u celosti. Hipoteka se podiže samo u slučaju kada država proceni da ima od čega da kompenzuje sopstvene rashode.
TRGUJU SAMO CENTRI
U GerontoloŠkom centru „Bežanijska kosa“ u Beogradu, čiji domovi za stare imaju kapacitet od čak 1.200 mesta, kažu da cena smeštaja varira od 25.624 do 48.918 dinara.
- Svoje korisnike smeštamo samo na osnovu uputa iz centara za socijalni rad, pa zato nemamo podatke ko na koji način plaća smeštaj - kaže Brankica Jovanović, direktor GC „Bežanijska kosa“.
SKLAPALI SUMNjIVE UGOVORE
Poslednju vanrednu kontrolu smo imali 2002. i tada smo ispisali čak 17 krivičnih prijava - kaže Nevena Rajković. - Zaposleni u centrima zloupotrebljavali su svoju poziciju i sklapali ugovore o doživotnom izdržavanju sa svojim korisnicima. Od tada sprovodimo redovne revizije. Novosti
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
"Letovanje" na gradskom asfaltu Život na ulici leti je samo prividno lakši nego zimi. Na ulici je više dece jer škole ne rade, a najsiromašniji roditelji rade po ceo dan na sezonskim poslovima. Mnogo manifestacija u Beogradu bio je motiv deci koja prose da krenu put velikog grada, kažu u Prihvatnoj stanici Beograd. Za većinu mališana leto je omiljeno godišnje doba. Škole nema, više je vremena za druženje i uživanje, a posebnu radost pričinjava odlazak na zajednički porodični odmor. Ipak, ima dece kojima je takvo leto nedostižno.
Prihvatna stanica Beograd dežura 24 sata. Desi se, kažu, da policija sa ulice dovede i nekoliko mališana usred noći. Lepo vreme pojedinoj deci je dalo dodatnu snagu da napuste dom u kojem su se osećali loše.
"Bio sam dva meseca na ulici, prepušten sam sebi, majka mi se razbolela, trenutno je u prihvatilištu za starija lica u Kumodraškoj. Otac nas je napustio, maltretirao je mene i majku, pa sam morao da pobegnem od kuće", priča jedan od mališana.
Kreveta nema dovoljno, pa štićenici spavaju na dušecima na podu. Dece je više na ulici jer škole ne rade, ali i zbog toga što najsiromašniji roditelji rade po ceo dan na sezonskim poslovima.
Socijalni radnik Prihvatne stanice Beograd Marija Grbić rekla je da je došlo do disbalansa, pa su deca ostala prepuštena sama sebi.
"S druge strane u Beogradu je bilo dosta manifestacija koje su privlačile decu iz unutrašnjosti, pogotovo decu koja prose. Na taj način su smatrali da će doći do dodatnih prihoda i obezbediti sebi život", navela je Grbićeva.
Život na ulici leti je samo prividno lakši nego zimi. Često ih nađu dehidrirane, izgladnele. Posle prve pomoći, iako skromnih mogućnosti, zaposelni se potrude da i ova deca leto upamte po nečem lepom.
Specijalni psiholog Ana Kolarac rekla je da kaže da im između ostalog nedostaju i sredstva za higijenu.
"Vodimo decu na bazene, na izlete, shodno mogućnostima. Sva sreća da postoje ljudi koji prepoznaju da je ovoj deci pomoć i te kako neophodna. Možda je ovo prilika da pozovemo ljude dobre volje da pomognu i budu prijatelji Prihvatilišta jer to su svakako naša deca", kazala je Ana Kolarac.
Deca, štićenici doma za zaštitu zlostavljenih, letovala su na planini. Za neke od njih, to je bilo i prvo letovanje u životu.
"S obzirom da se radi o visokotraumatizavanoj deci, mnogi od njih su bili i uplašeni šta ih čeka na letovanju, ali su se svi vratili oduševljeni. Njima je to značilo mnogo, zato što su upoznali decu koja su imala slična iskustvo, a i nas odrasle doživeli su na drugačiji način", rekla je Ivana Milosavljević Đukić iz Doma za urgentnu zaštitu zlostavljane dece.
Deca iz Zvečanske bila su na moru i na planini. Ipak, novca za to sve je manje.
Zoran Milačić iz Centra za zaštitu odojčadi, dece i omladine kaže da je na žalost sve teže organizovari letovanja.
"Prijatelja i donatora po kojima je Zvečanska bila poznata i koji su obezbeđivali sredstva za tu namenu sve je manje, normalno, takva su vremena, ali to predstavlja organizacionu teškoću za ustanovu. Ipak, i ove godine sva deca su išla na letovanje", rekao je Milačić.
I nečije malo za nekoga je mnogo. Deci poljuljane vere u boljitak, svaka pomoć je veliko ohrabrenje za novi korak u životu. RTS
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Pomen herojima Prvog svetskog rata Predsednik Srbije Tomislav Nikolić povodom 98. godišnjice početka Prvog svetskog rata položiće venac na spomen obeležja herojima tog rata na Novom groblju u Beogradu. Tomislav Nikolić će povodom 98. godišnjice početka Prvog svetskog rata, položiti venac na spomen obeležja herojima tog rata na Novom groblju , rečeno je Tanjugu u Pres službi predsednika. Polaganje venaca 2011. godine Na ceremoniji posvećenoj herojima i žrtvama Prvog svetskog rata, vence će položiti i premijer Srbije Ivica Dačić i predsednik Skupštine Nebojša Stefanović.
Takođe, vence će položiti i ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Žarko Obradović, kao i ambasador Ruske federacije u Srbiji Aleksandar Konuzin.
Kako je najavljeno iz ambasade, na ceremoniji će govoriti premijer Ivica Dačić i ambasador Konuzin. RTS
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Oštetili Fond za razvoj za 5 mil. Kraljevo -- Protiv 6 osoba iz Kraljeva, Trstenika i Vrnjačke Banje podnete su prijave zbog zloupotrebe start-ap kredita čime je Fond za razvoj oštećen za 5 miliona dinara.  Za zloupotrebu službenog položaja osumnjičeni su odgovorno lice "Bili Komerca 002" i "Pčinje" Dalibor B. (37) iz Kraljeva, vlasnik "Bili Komerca 002" Nebojša N. (41) iz Kraljeva, vlasnica radnje "Tiks" Tijana K. (22) iz Mataruške Banje, vlasnik radnje "Bon Stajl" Stevan O. (35) iz Trstenika i Tonče S. (23) vlasnik preduzeća "Pčinja" iz Vranja.
Krivične prijave su podnete i protiv Ljubiše V. (47) iz Kraljeva, osumnjičenog da je falisifikovao službene isprave, a protiv Žarka I. (32) iz Trstenika, vlasnika proizvodne radnje "Fri Stajl" zbog sumnje da je neosnovano dobijao kredit i druge pogodnosti.
U policijskom saopštenju se navodi da su osumnjiceni osnivali fiktivna preduzeća i radnje da bi dobili kredite Fonda za razvoj, obavljajući pri tom fiktivnu kupovinu, prodaju i isporuku mašina.
Potom kredite nisu otplaćivali čime su sebi protivpravnu imovinsku korist od oko pet miliona dinara. B92
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
NVO "oklevetale" Srbiju Vašingtonu Stejt dipartment optužuje Srbiju za nepoštovanje verskih prava, i to na osnovu podataka koje dobija iz srpskih nevladinih organizacija, pišu Novosti.  Državna administracija SAD je podatke za godišnji izveštaj o verskim slobodama, u kome postoji niz neistina o stanju u Srbiji, dobijala iz srpskih nevladinih organizacija.
Predstavnici bivšeg Ministarstva vera kažu da iz godine u godinu šalju primedbe na pristrasne i netačne izveštaje, ali da malo koja njihova zamerka bude usvojena.
Da je, osim izvora iz Ministarstva vera, Stejt dipartment izveštaj sastavio na osnovu podataka NVO iz Srbije, potvrdio nam je i Aleksandar Raković, bivši koordinator Međureligijskog saveta Ministarstva vera. "Na svaki izveštaj poslednjih godina pisali smo primedbe, slali prave informacije, ali i u sledećim izveštajima iste greške su se ponavljale," kaže Raković, za "Novosti“. "Dali smo im spisak crkava i verskih zajednica, ali ga, očigledno, nisu koristili. Navodi se, na primer, da u Srbiji slobodno deluje Grčka pravoslavna crkva, koja ovde nema nijednog sveštenika, niti je ikad zatražila registraciju. Isto kažu i za Makedonsku pravoslavnu crkvu, koja, takođe, nije podnela zahtev za registraciju. Pominju se neke verske zajednice koje su, navodno, odbijene za registraciju, a one se i ne prijavljuju, jer ne mogu da ispune elementarne uslove, poput onog da je potrebno da imaju stotinu vernika."
U američkom državnom izveštaju piše i da Ustav i zakoni u Srbiji ograničavaju verske slobode, kao i da postoji društvena diskriminacija zasnovana na religijskoj opredeljenosti ili verovanjima. Sa druge strane, tvrde da privremene institucije u Prištini u principu poštuju verske slobode predviđene Ustavom i zakonima. "Ukazivali smo na propuste o situaciji na KiM. Prosto je neverovatno da se verske slobode na Kosovu i Metohiji prikazuju u pozitivnom, a u Srbiji u negativnom svetlu," smatra Raković. "Prikazali su, čak, da su napadi na crkve i vernike delo maloletnih pljačkaša. To je besmisleno. Reč je o sistemskim pritiscima i konstantnoj diskriminaciji srpskog naroda i Crkve, koja polazi od vrha tzv. kosovskih institucija i sprovodi se kao po komandi." On dodaje da je svaki od izveštaja Stejt dipartmenta poslednjih godina pisan pristrasno i da su tendenciozno prikazani nepostojeći primeri verske diskriminacije u Srbiji. Sa tim se slaže i prof. dr Bogoljub Šijaković, bivši ministar vera, koji kaže da je Amerika unapred donela svoj stav i da primedbe Srbije jednostavno nisu uvažene. "Reč je o politici. Poslednje dve godine čak su malo i ublažavali izveštaj i mislio sam da su konačno prestali sa tom politikom, ali ovim novim dokumentom ponovo kreće stara priča," kaže prof. Šijaković. "Ispada da je svugde sve u redu osim u Srbiji." On objašnjava da je jedini verski problem u Srbiji unutar islamske zajednice, ali tu država ne može da se meša. "Ako neko napiše grafit koji vređa nečija prava, pa toga ima svakodnevno na celoj planeti. To niti je delo države, niti društva, već nekog pojedinca, huligana," dodaje Šijaković. I njegov naslednik u ministarstvu Srđan Srećković ocenjuje da verska prava nisu ugrožena i da, čak, male verske zajednice dobijaju proporcionalno više sredstava iz budžeta, nego SPC. "Ni stav da postoji protekcija SPC ne stoji," dodaje Srećković. "A o tome koliko ima verskih sloboda na KiM najbolje govori činjenica da su nam manastiri i crkve opasani žicom i da ih čuvaju strani vojnici."
"Dopao nam se ili ne, to je stav SAD"
Verski analitičar Živica Tucić ima sasvim drugačiji stav i kaže da "može da nam se dopada ili ne, ali to je stav Amerike, koja ne razlikuje male i velike crkve“. "Možda je stav o Srbiji prejak, a o Kosovu preblag, ali to je državni dokument, utiče na njihovu državnu politiku i ne smemo ga bagatelno odbaciti," kaže Tucić.
Manterova depeša na Vikiliksu
Depeša koju je bivši ambasador SAD Kameron Manter poslao u Vašington nakon objavljivanja izveštaja o verskim pravima za 2007. našla se na "Vikiliksu“.
U Manterovom izveštaju navodi se da je izveštaj burno primljen u Ministarstvu vera i srpskim medijima, navodeći pojedinačno kako je koji medij izveštavao. On govori i o sastanku sa predstavnicima Ministarstva i njihovim zamerkama. Iznosi i svoj komentar u kome, između ostalog, kaže da je srpski Zakon o crkvama i verskim zajednicama diskriminatorski. Vesti online
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Oko 500 lekova uskoro opet u apotekama Ministarka zdravlja Slavica Ðukić Dejanović kaže da je dala nalog da se za dve nedelje reši problem formiranja cena za oko 500 lekove kojih godinu dana nema u apotekama i da će se ti lekovi već sledećeg meseca naći u apotekama.  "Preko 500 registrovanih lekova se već godinu dana ne nalazi u apotekama i pacijenti nisu bili u mogućnosti da ih koriste. I tačno je da su ih kupovali u susednim zemljama", rekla je Ðukić Dejanović za "Blic".
"Za formiranje cena lekova zadužena su dva ministarstva - trgovine i zdravlja. Dala sam nalog da se u najkraćem roku, tačnije za dve nedelje, ovaj problem razreši. Cene će brzo biti formirane i već sledećeg meseca sve te lekove ćemo imati u apotekama", rekla je ministarka zdravlja. Prema njenim rečima, ukoliko je problem u kursu evra, reč je o zakonski potpuno regulisanoj materiji.
"Vlada Srbije je jedina vlast koja može da menja kurs evra po kome se vrši obračun i kada to bude uradila, to će se dogoditi za sve proizvode, pa i lekove. No, činjenica je da u ovom momentu naši pacijenti već godinu dana čekaju ogroman broj tih lekova i očigledno je postojala barijera da se to reši. S druge strane, zaista nema nijednog razloga da svi ti medikamenti ne budu u našoj zemlji. Od 525 lekova, u proteklom periodu je samo za pet data saglasnost o formiranju cena", rekla Ðukić Dejanović.
Među lekovima kojih nema u apotekama su brufen sirup za decu, lorazepam, lasiks, antibiotske masti, citostatici i drugi. Studio B
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Na Horgošu čekanje 2 sata, za vikend veća gužva Za danas se predviđa pojačan saobraćaj na glavnim putevima Srbije jer tokom vikenda predstoji najveća letošnja smena turista  BEOGRAD - Operativni centar Auto-moto saveza Srbije za danas predviđa pojačan saobraćaj na glavnim putevima Srbije jer tokom vikenda predstoji najveća letošnja smena turista.
Na graničnim prelazima putnička vozila se zadržavaju oko 30 minuta, osim na prelazu "Horgoš" gde se u oba smera čeka oko 180 minuta. Nastavljaju se radovi na deonici auto-puta E-75 kroz Beograd i kod naplatne rampe "Bubanj potok", zbog čega na tim deonicama vozila idu jednm polovinom puta, dvosmerno. Iz tog razloga se tranzitni saobraćaj iz smera Niša ka obilaznici oko Beograda usmerava na petlji Mali Požarevac ka Avalskom putu.
Na autoputu E-75 Beograd-Novi Sad u toku je rehabilitacija polovine mosta preko Dunava kod Beške, a saobraćaj se obavlja dvosmerno. Takođe na autoputu E-75, deonica Beograd-Niš, kod Ražnja, zbog radova se saobraćaj obavlja dvosmerno.
Zbog radova na magistralnom putu Paraćin-Zaječar, vozila na delu između Paraćina i Straže prolaze naizmenično. Na magistralnom putu M-22, na obilaznici oko Gornjeg Milanovca, vozila prolaze naizmenično.
Zbog radova na deonici puta M-25 Merdare -Prokuplje-Niš, saobraćaj je obustavljen i vozila idu lokalnim putem. Na magistralnom putu M-7.1 Zrenjanin-Vršac, na deonici Boka-Konak, zbog radova vozila prolaze naizmenično. Zbog radova na magistralnom putu M-19 kod Termoelektrane "Nikola Tesla B" do čvora Debrc, saobraćaj se usmerava na regionalne puteve.
Na gradskoj deonici puta M-19 u Šapcu se obavljaju radovi, a saobraćaj je usmeren na lokalne puteve. Zbog klizišta na državnom putu I reda, deonica Prijepolje-Brodarevo, u mestu Gračanica vozila prolaze naizmenično. Zbog radova na magistralnom putu M-8 Novi Pazar-Sjenica, na izlazu ka Sjenici, saobraćaj je usporen. Usled oštećenja mosta na magistralnom putu M-2, na 15. kilometru od Ribarića ka Rožaju, na delu kod Špiljana saobraćaj se obavlja obilaznicom. Kurir
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Plate veće za 850 dinara, a penzije za 500! U novembru se očekuje povećanje državnih zarada za dva odsto na osnovu Zakona o budžetskom sistemu  BEOGRAD - Okruglo, pa na ćoše. Prosečna penzija u novembru bi mogla da bude povećana za oko 500 dinara, a prosečna plata za oko 850 dinara, odnosno za dva odsto. Isplate bi po Zakonu o budžetskom sistemu trebalo da budu veće za oko četiri odsto, ali je realnije da će rast biti upola manji.
Zakon predviđa usklađivanje državnih zarada i penzija dvaput godišnje. Povećanje u aprilu bilo je 3,5 odsto jer je toliki bio zbir inflacije u prethodnih šest meseci i polovine stope realnog rasta BDP u prethodnoj godini. U oktobru plate i penzije moraju da se usklade sa inflacijom u prethodnih šest meseci, što bi moglo da bude oko četiri odsto. Tako bi im se vratilo ono što im je „uzela“ inflacija.
Predstavnici nove vlade obećali su da neće biti zamrzavanja zarada i penzija, ali i da će njihov rast biti u skladu sa stanjem u budžetu, što je pomalo kontradiktorno.
- Rešenje je umanjenje rasta predviđenog zakonom jer u budžetu neće biti para - kaže sagovornik Kurira iz Vlade Srbije.
Ekonomista Milojko Arsić smatra da će Vlada promeniti zakon i minimalno povećati plate i penzije.
- Neće biti zamrznute, ali će rast biti manji od inflacije - dodaje on.
Šta nas čeka 2013-2015.
plate ♦ zbir inflacije predviđene za tu godinu i pola rasta BDP u prethodnoj godini
prosečne penzije ♦ zbir inflacije i rast BDP iz prethodne godine veći od četiri odsto Koliki će biti rast
prihod prosek povećanje
plata 42.200* 844 penzija 25.000 500
*iznosi su u dinarima Kurir
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Stižu državljani Srbije iz Sirije Beograd -- Grupa državljana Srbije danas će avionom Jata biti evakuisana iz Sirije zbog pogoršanja bezbednosne situacije u toj zemlji. Ambasada Republike Srbije u Damasku obavestila je naše državljane o planovima za evakuaciju, koju zajednički organizuju Ministarstva unutrašnjih i spoljnih poslova, i do sada su se prijavile 43 osobe.
Kako je Tanjugu rečeno na Aerodromu "Nikola Tesla", avion kojim će biti evakuisani državljani Srbije sleteće u Beograd oko 15 časova.
Reč je, kako su naveli , o vanrednom letu - polazak za Siriju je planiran za sedam sati, a povratak za 14:50 sati.
U saopštenjima ministarstava se dodaje da će biti evakuisani naši državljani i članovi njihovih porodica, od kojih većina živi u Damasku. B92
|
|
|
|
|
Estrella
|
|

Vitezova zvezda
Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13 Postovi: 5399
|
Pravosuđe potrošilo preko milijardu Beograd -- Srpsko pravosuđe potrošilo milijardu i dvesta pedeset miliona dinara u 2011. na novu sudsku mrežu, piše "Politika".  List navodi da je to brojka do koje je došao Sindikat pravosuđa Srbije, na osnovu izveštaja Vrhovnog kasacionog suda.
Predsednica Sindikata pravosuđa Srbije Sladjanka Milošević izjavila je za taj list da "to nije i konačan broj, jer stavke u izveštaju nisu prikazane javno i u potpunosti".
"Za neke sudove ima podataka o troškovima prevoza i stanovanja sudija, a za neke nema. Očekujemo da neko konačno izvrši detaljnu analizu", kazala je Miloševićeva.
"Politika" navodi da je podatke o troškovima sudova po stavkama nedavno od Ministarstva pravde i Ministarstva finansija tražio Savet za borbu protiv korupcije.
Član Saveta za borbu protiv korupcije Jelisaveta Vasilić izjavila je za taj list da Ministarstvo pravde nije odgovorilo na njihov zahtev, a od Ministarstva finansija su dobili izvod iz predloga zakona o završnom računu budžeta Republike Srbije i karticu iz glavne knjige trezora za izvršenje na funkciji 330 za 2009. i 2010. godinu, a za 2011. samo karticu.
"Ta kartica iz trezora sa brojem 330 predstavlja utrošena sredstva za pravosuđe. Međutim, mi iz tih dokumenata nismo mogli da utvrdimo koliki su troškovi, ni zbirno ni po vrstama", kazala je Vasilićeva.
Savet je tražio uporedne podatke za tri prethodne godine, da bi se utvrdilo koliko košta nova mreža sudova i da li su ostvarene uštede. "Smatrali smo da Ministarstvo pravde treba da uradi obračun troškova da opravda promenu sudske mreže. Naši ekonomisti su pokušali da prate stavke u navedenim dokumentima, ali nisu uspeli da utvrde brojeve i izvuku bilo kakav podatak", rekla je Vasilićeva. B92
|
|
|
|
|
|
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju |
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
|
|
|