Dragutin Topić i Merlin Oti najstariji učesnici EP!
Srbin sa 41. i legendarna naturalizovana Slovenka sa 52. godinom ulaze u istoriju kao najstariji akteri atletskih šampionata Evrope
ATLETIKA ne zna za godine! U Helsinkiju u sredu počinje Evropsko prvenstvo, a Merlin Oti (52) i Dragutin Topić (41) postaće najstariji učesnici u istoriji prestižne smotre. Slovenka jamajčanskog porekla i Srbin su osamdesetih, odnosno devedesetih godina zlatnim slovima ispisivali istoriju „kraljice sportova“, a i dve, tri decenije kasnije još imaju šta da pokažu mlađim naraštajima.
Legendarni Top seniorsku karijeru je započeo letećim startom, osvajanjem zlata na EP u Splitu, a završava je sa dva velika nadmetanja. Prvo u Finskoj, a potom na OI u Londonu.
- Verujem da mogu do finala na oba takmičenja. Nedavno sam skočio 2,28 i to mi daje nadu da mogu da budem među 12 najboljih. Blizu sam rezultata 2,30. Čovek bi s godinama trebalo da gubi brzinu i skakačke sposobnosti, ali kod mene je to suprotno. I dalje imam ono što je potrebno za dobar skok - istakao je Topić, a prenosi britanski „Gardijan“.
Oti je pozvana da učestvuje u slovenačkoj štafeti 4x100, pošto je na Kupu u Mariboru trčala 11,82. Legendarna atletičarka sedam puta je učestvovala na Igrama i osvojila je isto toliko medalja, prvu još daleke 1980. u Moskvi. Tri decenije kasnije, nada se da će obezbediti još jednu vizu za najprestižnije sportsko takmičenje i to sa još tri učesnice kojima može da bude majka.
NAŠI ADUTI Na Prvenstvu Evrope u Helsinkiju, od 27. juna do 1. jula, učestvovaće 11 srpskih atletičara, sedam muškaraca: Dragutin Topić (vis), Emir Bekrić (400 m prepone), Goran Nava (1.500), Mihail Dudaš, Igor Šarčević (desetobojci), Asmir Kolašinac, Božidar Antunović (bacači kugle) i četiri devojke: Dragana Tomašević (disk), Ivana Španović (dalj), Marina Munćan (1.500) i Tatjana Jelača (koplje).
Hrvatski reprezentativac se sve dogovorio sa minhenskim klubom i sa 3.5 miliona evra po sezoni postaće četvrti najskuplji fudbaler Hrvatske
Mario Mandžukić naredne četiri godine braniće boje minhenskog Bajerna, tvrdi hrvatski "Jutarnji list".
Prema pisanju ovih novina hrvatski reprezentativac se sve dogovorio sa čelnicima nemačkog kluba pa je ostalo samo da se obave lekarski pregledi i potpiše ugovor vredan 3.5 miliona evra po sezoni do 2016. godine. Doskorašnji Mandžukićev klub Volfsbur na ime obeštećenja dobiće 13 miliona evra.
Ovim transferom Mario Mandžukić je postao četvrti najplaćeniji fudbaler Hrvatske. Unosnije ugovore od njega imali su samo Luka Modrić sa Totenhemom, Vedran Ćorluka sa Mančester sitijem i Eduardo da Silva sa Arsenalom.
Srpski stručnjak Božidar Maljković od naredne sezone biće trener zagrebačke Cedevite, prenoser hrvatski mediji.
Kako prenosi index.hr, dogovor je postignut, a u ponedeljak bi sve trebalo da bude i zvanično potvrđeno.
Prema istim izvorima, Maljković je tražio platu od pola miliona evra godišnje, ugovor na tri godine, a navodno i neograničen budžet.
Maljković trenutno obavlja i funkciju selektora Slovenije, a dogovor sa Cedevitom označiće i njegov povratak u hrvatsku košarku posle 20 godina, kada je bio jedan od najzaslužnijih za dominaciju Jugoplastike u Evropi.
Drugi kandidat za trenera Cedevite bio je Aco Petrović.
Cedevita je prošle sezone u finalu poražena od Cibona, a u narednoj će prvi put u istoriji kluba učestvovati u Evroligi.
Bivši kapiten „orlova“ Dejan Stanković na pragu odlaska u Englesku posle osam godina provedenih u Interu
Adio, Inter... Bivši kapiten Srbije Dejan Stanković definitivno će napustiti Inter posle osam godina provedenih na Đuzepe Meaci, a karijeru će nastaviti, i najverovatnije završiti, u londonskom Vest Hemu! Prema pisanju italijanskih medija, 34-godišnji Srbin bi trebalo da otputuje u London, gde će, ukoliko prođe medicinske preglede, potpisati ugovor na dve sezone sa „čekićarima“.
Posle 14 godina najtrofejniji srpski fudbaler napušta „čizmu“, a prema još nezvaničnim informacijama, Deki bi u Londonu trebalo da ima istu platu kao i u Interu - 2.500.000 evra po sezoni, a zajedno s njim na Apton park stiže i napadač nero-azura, 19-godišnji Holanđanin Luk Kastanjo.
Trener Intera Andrea Stramaćoni nedavno je jasno stavio do znanja da u narednoj sezoni neće računati na nekolicinu igrača. Među njima se našao i Dejan Stanković, za kog je prvobitno bio zainteresovan turski šampion Galatasaraj, ali menadžer Vest Hema Sem Olardajs je Interu poslao ponudu koja je, očigledno, bila mnogo interesantnija, pa su pregovori o Dekijevom transferu trajali manje od pola sata.
Kurir
_________________ "SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."
Mladi reprezentativac iz redova Rada pojačaće redove Hofenhajma.
Filip Malbašić karijeru će nastaviti u Nemačkoj. Posle odlične sezone u Radu skrenuo je pažnju nekolicine klubova, ali iako nije bilo planirano da napusti Banjicu, ponuda Hofenhajma nije mogla da se odbije.
On je otputovao u Nemačku, gde bi posle obavljenih lekarskih pregleda trebalo da i zvanično potpiše ugovor, prenosi "Sport".
Malbašić (19), vezni fudbaler koji je među "građevinare" stigao u julu 2010. iz Radničkog iz Niša, četvrti je igrač Rada koji je napustio klub u letnjem prelaznom roku.
Pre njega "sidro su digli" Marko Stanojević i Tomislav Pajović, koji su otišli u moldavski Šerif, dok je Nemanja Andrić pojačao mađarski Đer.
Mondo
_________________ "SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."
Međunarodna fudbalska federacija izdala je danas odobrenje po kojem će muslimanke ubuduće smeti da nose hidžab na utakmicama
CIRIH - Međunarodna fudbalska federacija(FIFA) izdala je danas odobrenje po kojem će muslimanke ubuduće smeti da nose hidžab na utakmicama.
FIFA je odobrenje donela nakon što je Međunarodni medicinski komitet procenio da model odeće, koji služi za pokrivanje islamskih žena, ne može da šteti tokom igre.
FIFA je 2007. godine zabranila da se na teren izlazi s hidžabom ili nekim drugim verskim simbolom, što je izazvalo burne reakcije islamskog svet.
Ženska reprezentacija Irana diskvalifikovana je prošle godine iz kvalifikacija za Olimpijske igre u Londonu, jer su fudbalerke nosile hidžab.
Poznati slovački reprezentativac, trenutno fudbaler moskovske Lokomotive, zapevao pesmu Partizanovih navijača u Sloveniji.
Navijači Partizana dobro su zapamtili Artmediju Petržalku. Slovački klub, koji sada nastupa u Trećoj ligi, u sezoni 2005/06 zaustavio je crno-bele na poslednjem stepeniku pred ulazak u Ligu šampiona.
Ni preko 30.000 Grobara u Beogradu, ni bolja igra u oba meča, nisu bili dovoljni da Partizan stigne do elite.
Slovaci su bili bolji posle penala...
Neverovatnim odbranama za vreme utakmice i u toku penal serije golman Juraj Čobej ostao je u vrlo lošem sećanju partizanovcima.
A, da li neko pamti Jana Đuricu?
Reprezentativni štoper Slovačke izveo je možda i najvažniji penal - onaj posle promašaja Pjera Boje. Njegov gol sa 11 metara otključao je Petržalki vrata Lige šampiona, a kapiten Čobej ih otvorio kada je zaustavio šut Nenada Brnovića.
Đurica je danas član Lokomotive iz Moskve, koja se kao i Partizan priprema na Pohorju.
Sudbina je htela da Vladimir Vermezović u Sloveniji sretne dva "krvnika" iz te 2005. godine - kolegu Vladimira Vajsa, sadašnjeg trenera Slovana, a tada Artmedije, i Đuricu.
Iako smo ga prepoznali na prvo treningu, priliku da popričama sa stamenim štoperom imali smo na bazenu hotela "Habakuk", koji je pedesetak metara udaljen od Partizanove "Arene".
Porazgovarali smo u prolazu.
Ozbiljno lice ozario je osmeh kada smo ga pozvali i predstavili se. Iznenadio se što smo ga prepoznali.
"Partizan je veliki klub. Igrao sam protiv njega", uzvratio je Đurica, a onda nas sve ostavio u šoku. Zapevao je na tečnom srpskom jeziku...
"Da volim crno-bele, ponosno kažem svima...", zastao je i dodao, ali ovaj put na engleskom: "Partizan ima najbolje navijače.Onu atmosferu koju sam doživeo u Beogradu nisam nigde posle", prisetio se ambijenta u Humskoj, uprkos tome što ga nismo pitali.
Upitali smo ga da nam otkrije kako je naučio reči pesme. Nije nam odgovorio, samo se nasmejao i srdačno pozdravio. Žurio je za saigračima, koji su već napustili kupalište.
Ako ništa drugo, nije jedini u Lokomotivi koji voli Partizanove pesme. U duetu sa njim možda zapeva i Slaven Bilić.
Đurica je crno-belima poželeo mnogo sreće u Evropi. A, valjda će je Partizan imati više nego tog avgusta 2005...
Mondo
_________________ "SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."
Inter je pre nekoliko dana poslao ponudu crno-belima u vrednosti od 10 miliona evra, ali Juventusu ispostavilo se da takva ponuide nije zadovoljila čelnike Juventusa
TORINO - Ne daju Krasića. Iako se spekulisao o mogućem transferu uprava Juventusa ipak je odbila je ponudu Intera za srpskog internacionalca Miloša Krasića.
Inter je pre nekoliko dana poslao ponudu crno-belima u vrednosti od 10 miliona evra, ali Juventusu ispostavilo se da takva ponuide nije zadovoljila čelnike Juventusa .
Pored Intera za srpskog internacionalca ponudu je poslao i Liverpul, koji je još u junu naznačio da bi bio voljan da pregovara sa Italijanima, ali njihova ponuda od (samo) 7,5 miliona evra nije uzeta u razmatranje...
Kurir
_________________ "SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."
Prelaskom u PSŽ za 42 miliona € Ibrahimović oborio rekord kad je reč o vrednosti transfera
Samo ih deri, Ibro. Nakon što je Milan prihvatio ponudu pariskih „svetaca“ od 42 miliona evra za transfer Zlatana Ibrahimovića, reprezentativac Švedske postao je fudbaler na koga je potrošeno najviše novca prilikom prelazaka iz kluba u klub!
Tako je Ibrahimović na ovoj listi pretekao Nikolasa Anelku, za čije je transfere, posle nedavnog prelaska u Kinu, utrošeno 134 miliona evra. Ipak, reprezentativac Portugala Kristijano Ronaldo i dalje drži rekord kad je reč o visini transfera, pošto ga je madridski Real za 95.000.000 evra kupio od Mančester junajteda.
Na transferima Zlatana Ibrahimovića najbolji posao napravio je Inter, a najviše je izgubila Barselona. Naime, klub iz Milana kupio je Ibru za 24.800.000 evra, a prodao ga je Barseloni za blizu 70 miliona, da bi Katalonci nakon samo godinu dana na Nou kampu prosledili Šveđanina Milanu za samo 30.000.000.
Ibrahimović će prelaskom u PSŽ postati drugi najplaćeniji igrač na svetu, sa godišnjom platom od 14.500.000 evra.
Dres sad vredi pet evra
Nakon što su mediji u Italiji objavili vest da će najveća zvezda kluba sa San Sira preći na Park prinčeva, dres švedskog internacionalca našao se u milanskim radnjama. Zvuči neverovatno, ali Zlatanov dres, koji je na startu sezone koštao 79,99 evra, a u petak 45,99 evra, sad može da se kupi za 4,99 evra.
Inače, zbog svetske recesije cena Milanovog dresa za sezonu 2012/2013. pala je sa 80 evra na 50.
Srpski rekorderi
1. Darko Kovačević 53.000.000 2. Mateja Kežman 41.200.000 3. Savo Milošević 31.500.000 4. Siniša Mihajlović 28.000.000 5. Nikola Žigić 27.200.000
Milan - PSŽ 42.000.000 Barselona - Milan 30.000.000 Inter - Barselona 69.500.000 Juventus - Inter 24.800.000 Ajaks - Juventus 16.000.000 Malme - Ajaks 7.800.000 Ukupno: 190.100.000.000
Kurir
_________________ "SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."
SRBIN NA PRVIM OI: Osvojio bronzu u tenisu, povredio se pa mu izmakle medalje u rvanju i dizanju tegova!
Momčilo Tapavica je pod zastavom Ugarske učestvovao na prvim modernim Olimpijskim igrama u Atini i osvojio medalju u tenisu 112 godina pre Novaka Đokovića u Pekingu. Sjajni sportista je sa pokidanim mišićem osvojio šesto mesto u dizanju tegova
Na prvim modernim Igrama u Atini 1896. godine tadašnja Kraljevina Srbija nije imala zvaničnog predstavnika. Ipak, srpska zastava se viojrila uz srpsku himnu u čast kralja Aleksandra Obrenovića, jedinog stranog šefa države koji je prisustvovao tom sportskom događaju. Uprkos izostajanju igrača pod srpskom trobojkom, naša zemlja je ipak dobila svog prvog osvajača olimpijske medalje, koji je nastupao pod zastavom Ugarske.
U pitanju je Srbin Momčilo Tapavica, svestrani sportista koji se odlikovao korpulentnošću i fantastičnim talentom za sport. Rođen je u Nadalju u Bačkoj, i vodi se kao prvi Srbin osvajač olimpijske medalje, pošto je u Atini osvojio bronzanu medalju u tenisu u pojedinačnoj konkurenciji, 112 godina pre medalje istog sjaja koju je Novak Đokovič osvojio u Pekingu 2008.
Tapavica je tada izgubio u polufinalu, ali je sa Grkom Konstatinosom Paspatisom dobio bronzanu medalju pošto se meč za treće mesto nije igrao. Iako je olimpijsko odličje osvojio za reprezentaciju Mađarske po izvoru Međunarodnog olimpijskog komiteta, Međunarodna teniska federacija ga je evidentirala kao jugoslovenskog sportistu, tenisera i osvajača bronzane olimpijske medalje.
Ovaj sportista srpskog porekla se takmičio i u bacanju kugle, rvanju grčko-rimskim stilom i dizanju tegova, a uspeh i nastup snažnog Srbina u Atini sigurno bi bio mnogo ubedljiviji da se tokom takmičenja nije povredio. On je, naime, bio toliko snažan da su njegovi prijatelji iz vojske tvrdili su da je mogao da nekoliko krugova trči oko kasarne i istovremeno nosi dvojicu pitomaca pod miškom.
U rvanju je eliminisan u prvom kolu od Grka Stefanosa Hristopulosa, pa mu je pripalo peto mesto u konkurenciji petorice takmičara, dok je u teškoj kategoriji u dizanju tegova sa dve ruke zauzeo peto mesto, podigavši 80 kg. Po nekim izvorima, mogao je da bude osvajač dve medalje, jer je podigao 90 kg i podelio treće mesto sa još trojicom takmičara, međutim MOK taj plasman nije ratifikovao.
Ugarska ekipa zato je najviše očekivala od njega u disciplinama u kojim je trebalo da demonstira svoju snagu.
Značajnog uspeha Tapavicu je, međutim, koštala njegova samouverenost i razmetljivost. U disciplini dizanja tegova jednom rukom nameravao je da do pobede dođe samo iz jednog pokušaja, pa mu je u trenutku kada je izbacivao težinu, o kojoj niko nije smeo ni da razmišlja, pukao mišić u desnom ramenu.
Zbog te povrede Tapavica je u dizanju tegova sa dve ruke stigao do šestog mesta.
Tapavica je sportom počeo da se bavi u Novom Sadu, a u Budimpešti u kojoj je na Visokoj tehničkoj školi studirao arhitekturu i građevinarstvo, bio je i jedan od najistaknutijih atletičara NTE-a. Po povratku iz Budimpešte u Novi Sad (1904) bio je član veslačkog kluba Danubijus.
Momčilo Tapavica je ostao upamćen i kao sjajan arhitekta. Njegova dela su zgrada Matice srpske u Novom Sadu, zgrada nemačkog poslanstva i zgrada Državne banke na Cetinju, Hotel „Boka“ u Herceg Novom, srušen u zemljotresu 1977. godine. U ovom primorskom gradu je postavljena bista sa tekstom: „Prvom olimpijskom putniku iz Jugoslavije“.
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu