Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 18 Jul 2025, 20:04


Autoru Poruka
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 24 Mar 2013, 22:52
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Zukorlić dužan državi pet miliona dinara

Islamska zajednica u Srbiji, čiji je poglavar Muamer Zukorlić, za utrošenu električnu energiju duguje približno pet miliona dinara (skoro 45.000 evra), jer je godinama ne plaća.

"Elektrodistribucija" u Novom Pazaru spremna je za svaki dogovor, strahujući da Zukorlić na nacionalni nivo ne podigne priču o dugovanjima Fakulteta za islamske studije, džamije i Mešihata, piše "Blic".


Slika

"Kad god neko pokuša da reaguje, Zukorlić ga odmah optuži da je protiv islama i priču prebacuje na nacionalni nivo. Zato mu državne institucije tolerišu sve propuste i dugovanja", rekla je direktor nevladine organizacije "Urban-in" iz Novog Pazara Aida Ćorović.



Zukorlić je nedavno poručio "Elektro-Srbiji" Kraljevo da neće plaćati kamatu na neizmirena dugovanja, jer je "kamata zabranjena muslimanima i islamskim institucijama".



Sagovornik lista tvrdi da Zukorlić nema papire ni za šta što posjeduje u Novom Pazaru, a da ga zbog toga niko ne dira, jer "odmah galami kako je to ugrožavanje prava Bošnjaka".



Zukorlićeve ustanove su u aprilu prošle godine dugovale približno 110.000 evra. Struja je tada nakratko isključena jedino Fakultetu za islamske studije, a ponovo je uključena, jer su studenti blokirali upravnu zgradu "Elektrodistribucije". Dogovoreno je da se dug plati u ratama.


Vesti online


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 25 Mar 2013, 16:42
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Jahajnem konja prizivaju proleće


U babušničkom selu Gornji Striževac obnovljen je vekovima star običaj jahanja neosedlanih konja
Meštani veruju, da se na taj način priziva proleće i berićet u poljima tokom godine.
Ovaj vekovima star običaj oživljen je na inicijativu samih meštana, a ove godine je učestvovalo 12 jahača, rekao je Tanjugu direktor Turističke organizacije Babušnica Milan Stamenković.


Slika

"Po prvi put se iz štala ove godine izvode neosedlani konji, a po običaju jašu ih mladi momci i dečaci za koje ovo predstavlja svojevrstan ispit zrelosti i hrabrosti jer se zna da nije lako jahati neosedlanog konja", rekao je Stamenković.

Prema njegovim rečima, običaj se sastoji u tome da se konji u galopu jašu kroz selo dok meštani sve to posmatraju, a najveštiji jahač zatim meštane sela vodi na čašćavanje u svoje domaćinstvo.

Inicijator oživljavanja ovog rituala koji se vekovima prenosio s kolena na koleno u našem kraju je meštanin Gornjeg Striževca Srđan Popović, koji i sam čuva šest konja, a kao mali je prisustvovao "Todorici" i upijao priče od svojih dedova o ovom običaju.

Prvi put se ove godine aktivno u organizaciju ovog zaista jedinstvenog događaja uključila i Turistička organizacija Babušnice i opština Babušnica i nastojaćemo da iz godine u godinu ovaj događaj sve više obogaćujemo, jer je reč o manifestaciji koja ima veliki turistički potencijal, kazao je Stamenković.

(Tanjug Foto Ilustracija Guliver Getty Thinkstock)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 25 Mar 2013, 22:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Proslava male mature samo u školama

Slika

NOVI SAD, 25. marta 2013. (Beta) - I ove godine proslava kraja osnovnog školovanja biće organizovana u školama, a ne u lokalima, najavio je ministar prosvete Srbije Žarko Obradović.

"To je i primerenije i bezbednije za osmake", rekao je Obradović za novosadski Dnevnik.

Ministarstvo prosvete izdalo je prošle godine obavezujuće uputstvo kojim je školama naloženo da završno veče na kraju osnovnog školovanja, takozvanu "malu maturu", organizuju u svojim prostorijama, a ne u restoranima, kao što je bila praksa.

(Beta, 25.03.2013)


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 25 Mar 2013, 23:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Vreme je za promenu!

Slika

Letnje računanje vremena počeće u noći između 30. i 31. marta, kada časovnike treba pomeriti jedan sat unapred.

U noći između subote i nedelje časovnike u 2.00 treba pomeriti jedan sat unapred, na 3.00.

Letnje računanje vremena u Evropi trajaće do poslednjeg vikenda u oktobru.

U Srbiji je letnje računanje vremena uvedeno 27. marta 1983. godine, piše Beta.

Od 1995. godine satovi su pomerani u poslednjoj sedmici septembra na osnovu odluka koje je donosila Vlada, a pre sedam godina donet je novi zakon kojim je letnje računanje vremena uskladjeno sa Evropskom unijom.
trojka.rs


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 25 Mar 2013, 23:03
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Kosovski hakeri napali sajt beogradskog fakulteta

Grupa "Kosovski ratnik" (Kosova Warrior Group) hakovala je u ponedeljak sajt Fakulteta za strateški i operativni menadžment u Beogradu

Slika



BEOGRAD - Grupa "Kosovski ratnik" (Kosova Warrior Group) hakovala je u ponedeljak sajt Fakulteta za strateški i operativni menadžment u Beogradu.

Kako se navodi u saopštenju fakulteta, pored albanske zastave, sajtom su dominirale i "secesionističke parole uz 'prikladnu' muzicku podršku".

"Nakon tridesetak minuta, sajt je ponovo osposobljen", navodi se u saopštenju i dodaje da se slično desilo i sa zvaničnim portalima naučnih konferencija ANTIM i LEMIMA.

U saopštenju se apeluje i na druge visokoobrazovne institucije u Srbiji da podignu nivo bezbednosti svojih prezentacija na internetu.


Novosti


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 26 Mar 2013, 23:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Maturanti ne vole Albance i Rome, idoli im Ulemek i Gadafi

Slika

Maturanti srednjih škola u Srbiji najveću netrpeljivost osećaju prema Albancima, Romima i Hrvatima, dok su im idoli ubica Milorad Ulemek i pokojni libijski diktator Gadafi. Najveći otpor kod mladih se javlja pri pomisli o sklapanju braka sa osobom druge nacionalnosti. Van školskih aktivnosti, maturanti najčešće pročitaju do tri knjige godišnje

Maturanti srednjih škola u Srbiji najveću netrpeljivost osećaju prema Albancima, Romima i Hrvatima, a najbolje prihvataju Ruse, Makedonce i Crnogorce. Uglavnom nemaju ništa protiv toga da osoba druge nacionalnosti bude njihov komšija, prijatelj ili drug iz razreda, ali velikom broju maturanata nije drago da im to bude nastavnik, profesor ili vodeći političar.

Najveći otpor kod mladih se javlja pri pomisli o sklapanju braka sa osobom druge nacionalnosti. Netrpeljivost je najmanje izražena kod maturanata u Vojvodini, dok je najjača u regionu Beograda, pokazuje istraživanje Bojane Subašić i Bogdane Opačić iz Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka, u kome je učestvovalo 1.733 učenika četvrtog razreda srednjih škola iz 25 gradova u Srbiji.

Idoli maturantima na prvom mestu su estradne ličnosti (domaći i strani pevači, strani glumci i manekenke) i sportisti, a mladi sve češće kao uzore vide članove svoje porodice, prijatelje ili profesore, iz čega se može zaključiti da "biti popularan i moćan" više nisu najcenjenije osobine, rečeno je na predstavljanju istraživanja. Anketa pokazuje da, pored osoba iz privatnog života, mladi najviše cene muzičare Boru Đorđevića, Marčela i pevačicu Jelenu Karleušu.

Maturanti s tradicionalističkim stavovima kao svoje idole češće navode političare, istorijske ličnosti i vojskovođe - Ivicu Dačića, Milorada Ulemeka Legiju, Gadafija, Putina, Tita, Dragoljuba Mihailovića, ali i Teslu. S druge strane, srednjoškolci s netradicionalnim ili blagim tradicionalističkim stavovima cene umetnike kao što su Hemingvej, Milorad Pavić, Gogen, Agata Kristi, dok od političara i istorijskih ličnosti poštuju Tita, Napoleona, Gadafija, Gandija i Zorana Đinđića.

Van školskih aktivnosti, maturanti najčešće pročitaju do tri knjige godišnje. Više od osam knjiga godišnje pročita tek svaki deseti maturant tradicionalnističkih uverenja, dok je taj procenat tri puta veći kod netradicionalno orijentisanih maturanata. Učenici srednjih škola u Srbiji posećuju godišnje do tri kulturna događaja, uglavnom koncerte narodne i pop-rok muzike, kao i biblioteke.


e-novine


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 26 Mar 2013, 23:20
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Baba Marta "šeta" i u aprilu

Sneg usporava saobraćaj, ali su putevi prohodni i nema zastoja. Kamionima zabranjen ulazak u Mađarsku dok ne stane sneg. Hladno vreme posebno šteti voću koje rano cveta, kao što su jagode, breskve i kajsije. Meteorolozi najavljuju hladno vreme i u aprilu.

Sneg od ponedeljka uveče pada u većem delu zemlje i na višim planinama. Saobraćaj je usporen, ali su svi putevi prohodni i nema većih zastoja. Snega je najviše na severu Vojvodine. Na graničnim prelazima sa Mađarskom velike kolone kamiona.

Najgore su prošli građani Vojvodine, gde je i palo najviše snega. Jedanaest centimetara snega na Paliću ne stvara zastoj za automobile na Horgošu. Nevreme sa druge strane granice stvara gužvu u Srbiji. Kamionima preko 7,5 tona od sinoć je zabranjen ulaz u Mađarsku, pa u koloni dugoj nekoliko kilometara stoji više od 200 kamiona.

Vozači kamiona kažu da nemaju informacije kada će krenuti dalje. U ostalim delovima Srbije, iako je sneg padao celu noć, putevi su prohodni. Sneg se ne zadržava, pa službe za sada samo posipaju so. U celoj zemlji živa u termometru je oko nule, ali građnima, čini se, hladnoća i sneg ne smetaju.

Jedna žiteljka Loznice kaže da je prema narodnom verovanju Baba Marta pozajmila devet dana od aprila meseca da "zaledi babu i jariće" i da je tih dana stalna smena snega i vedrog vremena. Lozničani kažu i da su putevi čisti i prohodni, ali i da ih je sneg iznenadio.

"Stvarno je iznenađenje, ali dobro bolje da bude sad, da ne bude kasnije. Nije bilo zimus dovoljno, neka ga sada, lepo je da ima snega", kažu stanovnici Loznice.

Voću, međutim, niske temperature, kad im vreme nije, nikako ne prijaju. Ovo je već drugi put u poslednje dve nedelje, da posle prolećnih temperatura, udare mraz i sneg.

"Najosetljivije biljke su na kraju vegetacije i na početku nove vegetacije, a najosetljiviju su normalno u periodu cvetanja i oplodnje", objašnjava Boban Marković iz Zavoda za poljoprivredu Kolari.

Kajsije i drugo rano voća najviše će stradati, a rod će kažu voćari, negde biti umanjen i za trećinu.

Milan Šašić, proizvođač jagoda iz Vitojevaca kod Vrnjačke Banje kaže da je 20 odsto cveta jagode već stradalo od hladnoće.


"Sad je najveće pitanje šta će biti sa breskvom, pojedine sorte su počele da se otvaraju ovih dana. Jabuka se još drži", kaže Svetomir Petronijević, voćar iz sela Udovca.

Baba Marta će, po najavama meteorologa, Srbijom šetati i početkom aprila.


RTS


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 27 Mar 2013, 11:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Ćirilica hrvatska, Dečani albanski

Albanci i prištinska administracija na Kosovu i Metohiji uveliko pripremaju preimenovanje svega srpskog što je postojalo u južnoj srpskoj pokrajini. U praksi se to umnogome već ostvarilo, jer su skoro svi gradovi i sela dobili nova , albanska imena.

Slika

Albanci prisvajaju srpski manastir Visoki Dečani


To se uveliko već radi i putem knjiga , pošto se piše nova, “kosovska istorija” pod okriljem istoričara sa Kosova, Albanske akademije nauka iz Tirane ali i uz svesrdnu i ogromnu pomoć EU i Amerike.



Tako, Eparhija Raško-prizrenska biće po planu Prištine preimenovana u takozvanu “Pravoslavnu crkvu Kosova”, napisali su već albanski istoričari iz Prištine.

Albanski istoričari su započeli i pisanje istorije sa najgrubljim falsifikatima istorijskih činjenica.



U najnovijoj istoriji, bez ikakvog srama tvrde da su Nemanjići zapravo albansko pleme Nimani (!), i da je manastir Visoki Dečani podiglo albansko lokalno pleme Gaši (!) a ne Stefan Uroš III Dečanski Nemanjić, čija je zadužbinarska povelja na pergamentu sačuvana do danas.



Velelepna prizrenska crkva Bogorodica Ljeviška na internet prezentaciji "Albanian.com" ubeležena je kao "najstarija albanska crkva na ovim prostorima".

Slično se tvrdi i za preimenovanu "crkvu Ulpijanu", odnosno manastir Gračanicu, koju je podigao sveti kralj Milutin, najveći srpski ktitor.



Istorijske činjenice govore da u vreme gradnje manastira Visoki Dečani i Gračanice Albanaca nije bilo na Kosmetu, jer prvim turskim popisom stanovnistva 1455. godine na ovom prostoru se konstatuje da ima samo jedan odsto Arbanasa.



Ali čudno je to da Albanci govore da su njihovi manastiri a da te manastire sada čuva Kfor i kosovska policija upravo od Albanaca i njihovog stalnog pokušaja rušenja istih. Pećku patrijaršiju danonoćno čuva Kfor od Albanaca Pećku patrijaršiju danonoćno čuva Kfor od Albanaca



"Svi osvajači Kosova su uvek imali posebne jedinice koje su oružjem štitili Visoke Dečane i Pećku patrijaršiju od samo jednog istog neprijatelja, Albanaca. Tako je bilo za vreme Turaka i Prvom i Drugom svetskom ratu, a tako je i danas", kaže istoričar prof, dr Miloš Tomović.



Albanci negiraju i navode iz knjige Olge Nikolić - ''Toponimi Drenice'' u kojoj se činjenicama govori da su na ovom prostoru 99 odsto svi toponimi sa srpskim imenom. Danas na prostoru Drenice, opštine Srbica, Klina i Glogovac, nema nijedne oznake sa srpskim imenom.


Vesti online


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 27 Mar 2013, 12:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Vladavina prava u senci politike

Beograd -- Vladavina prava u Srbiji "još je u senci političke volje", ali je u 2012. došlo do prekida "začaranog kruga propusta u reformi pravosuđa", navodi ombudsman.

Slika

U redovnom godišnjem izveštaju zaštitnika građana za 2012. godinu navedeno je i da je pokazana je jasna demonstracija političke volje za borbu protiv korupcije uz njeno tabloidno banalizovanje.

U izveštaju, koji je predat Skupštini Srbije, navodi se da su stanje prava građana prošle godine obeležili pad u ostvarivanju ekonomskih, socijalnih i kulturnih prava, ali i unapređenje nekih političkih i građanskih prava.

Desetinama hiljada građana je, kako se navodi, onemogućeno potpuno ostvarivanje Ustavom i zakonom garantovanih prava na zdravstvenu i penzijsku zaštitu kroz obavezno osiguranje.

"Slabe institucije, premoć političke volje i populizma nad vladavinom prava, medijski ratovi i birokratija i formalizam najveće su prepreke potpunijem ostvarivanju ljudskih prava i vladavine prava u Srbiji i veri u njih", navodi se u Izveštaju.

Među najštetnijim trendovima je, kako se navodi, snižavanje suštinske slobode štampe kroz uticaj netransparentnih vlasnika i političko-partijskih interesa.

U izveštaju se dodaje i da je urušavanje kredibiliteta Haškog tribunala, kao međunarodne institucije osnovane da bi progonom zločinaca osigurala pravdu za žrtve poslednjih ratova bez obzira na njihovu nacionalnu pripadnost, oslabilo međunarodne temelje garancija ljudskih prava.

Tokom prošle godine je, kako stoji u izveštaju, izostala dosledna reforma administracije i to posebno u pogledu depolitizacije i profesionalizacije. Odlučni istupi najviših predstavnika izvršne vlasti ulili su dinamiku u aktivnosti državnih službenika koji su po prvi put sproveli oštre represivne mere protiv osoba koje su smatrane nedodirljivima, a javno mnjenje je po prvi put počelo da veruje da korupcija gubi oslonac u vrhovima državne moći.

Međutim, kako se dalje navodi, u jednom od prioriteta reforme državne uprave koji su utvrđeni odgovarajućom državnom strategijom ni u 2012. godini nije načinjen ključan pomak, pogotovo ne u depolitizaciji i racionalizaciji.

Prošle godine su, kako se dodaje, unapređene garancije za poštovanje privatnosti komunikacija građana u radu službi bezbednosti, ojačana je i zaštita od diskriminacije i podignuta svest o njenoj neprihvatljivosti.

U 2012. godini je zaustavljena dalja primena neustavnih reformskih zakona u pravosuđu i prekinuto je sa nelegitimnim radom u nepotpunom sastavu Visokog saveta sudstva, na koji je prvi zvanično upozorio zaštitnik građana.

On smatra i da pitanje "kosovskih penzija" zahteva posebnu pažnju, a ombudsman je primio oko 150 pritužbi građana, koji imaju ili su imali prebivalište i celokupan ili deo staža osiguranja ostvarili na teritoriji AP Kosovo i Metohija.

Zaštitnik građana, kako se dodaje, nije uočio postojanje torture kao sistemske, organizovane i podsticane pojave u Srbiji, a pojedinačni slučajevi zlostavljanja koje je utvrdio u velikoj meri su posledica nedostataka sistema.

U izveštaju se navodi da je zaštitnik građana 2012. godine primio 90 pritužbi građana na primenu policijskih ovlašćenja, a ističe se i da je neophodno pojačati efikasnost postojećih internih, policijskih mehanizma za zaštitu od zlostavljanja.

"Odmah treba prekinuti sa praksom višečasovnog, posebno celodnevnog policijskog zadržavanja lica u kancelarijskim i drugim nenamenskim i neuslovnim prostorijama", ističe se u Izveštaju.

Postupajući po pritužbama i na osnovu poseta obavljenih tokom 2012. godine, zaštitnik građana je utvrdio da u poslednjih godinu dana nije došlo do poboljšanja smeštajnih i drugih životnih uslova u zavodima za izvršenje krivičnih sankcija.

Pripadnici romske nacionalne manjine zbog siromaštva, uslova života i nerešenih statusnih pitanja i sporog institucionalnog rešavanja problema obezbeđivanja uslova za zaštitu nacionalnog identiteta, nemaju iste šanse kao pripadnici drugih nacionalnih manjina da ostvaruju priznata manjinska prava, stoji u izveštaju.

U Srbiji je i dalje prisutan veliki broj prinudnih brakova, naročito među romskom populacijom, kombinovan trgovinom ljudima, dok je rodno zasnovano nasilje prisutno u visokom procentu i sa brojnim tragičnim posledicama.

Prošle godine 32 žene su stradale u porodičnom ili partnerskom nasilju, koje su počinili njihovi sadašnji, a češće nekadašnji partneri, a nasilje se naročito pojačava u vreme praznika.

Šest trudnica i porodilja je 2012. podnelo pritužbe jer im poslodavci ne obračunavaju i ne isplaćuju naknadu zarade, a organi javne vlasti ne preduzimaju mere kako bi sankcionisali takvo ponašanje i omogućili da ostvare zajamčena prava.

Razmatranjem 4.474 pritužbe koje su podnete zaštitniku građana utvrđeno je da se najveći broj povreda prava na koje ukazuju građani, bez obzira u okviru kog resora su razmatrana, odnosi na slučajeve povrede načela "dobre uprave", ekonomska i socijalna prava, kao i povrede građanskih i političkih prava.

Najveći broj pritužbi odnosi se na rad predstavnika izvršne vlasti, posebno ministarstava (30 odsto svih pisanih pritužbi), kao i na rad organa u oblasti, penzijskog i invalidskog osiguranja, zapošljavanja, zdravstvene zaštite, javnih preduzeća, poreskih organa, ustanova u oblasti obrazovanja, socijalne zaštite, pravosudnih organa i organa uprave u lokalnim samoupravama.

Zaštitniku građana su, prema Zakonu o izmenama i dopunama Zakona o budžetu, obezbeđena sredstva od oko 162 miliona dinara, a utrošeno je oko 148 miliona dinara.


B92


Vrh
Kalina
Post  Tema posta: Re: Društvo  |  Poslato: 28 Mar 2013, 10:13
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Feb 2013, 00:15
Postovi: 490

OffLine
Cela porodica živi u tezgi na pijaci u Kraljevu


Drvenu baraku, sa druge strane pijačne ograde, porodici Jovičić zimus je srušila inspekcija. Devojčica Valentina (5) kaže da "Izdržava nekako"

k

KRALJEVO - Poslednja dva i po meseca petogodišnja Valentina Jovičić i njen stariji brat žive sa roditeljima u limenoj tezgi na kraljevačkoj buvljoj pijaci. Zahvaljujući razumevanju Pijačne uprave, tu su se sklonili od snega i mraza. Zbog nehigijenskih uslova za život, inspekcija im je srušila drvenu baraku u kojoj su živeli.

"Strašno, zaplakala sam kada sam je videla ovako malu u ovoj kutiji", kaže vlasnica pijačnog lokala Danijela Miailović.

Taj, navodno stambeni prostor na buvljoj pijaci, Jovičićima je prećutno ustupila Pijačna Uprava. Od lima je, ali je Valentinu spasio od smrzavanja.

"Ovde, gde je ova zgrada, tamo nam je bila baraka, ali su je srušili bageri", kaže Valentina. Na pitanje kako joj je u toj limenoj kutiji, mala Valentina odgovara: "Izdržavam nekako".

Drvenu baraku, sa druge strane pijačne ograde, porodici Jovičić zimus je srušila inspekcija. U Gradskoj upravi kažu, zbog nehigijenskih uslova u kojima su živeli Valentina i njen šesnaestogodišnji brat.

Pomoćnik gradonačelnika za rad i socijalna pitanja Rade Jovanović kaže da su obezbedili kontejner za porodicu Jovičić, ali da nemaju plac na koji bi mogli da ga postave.

Jovičići žive od sakupljanja sekundarnih sirovina. Pomažu i zakupcima tezgi.

Valentinin otac, Zoran Vasić, kaže da se sakupi po koji dinar i od dečjeg dodatka, ali da nemaju ni za ara zemlje. "Niko neće džabe da ti da, a ja nemam para da platim", kaže Zoran Vasić.

Ispod tezge na buvljoj pijaci im je čitavo pokućstvo: nekoliko šolja, tanjiri, čizme...

Valentina u septembu treba da krene u školu. U postojećim uslovima, teško je zamisliti učenje.

"Šteta da ovo dete ne pođe u školu, da joj se ne da šansa bolji život", kaže zakupac tezge Miroslav Miškr.

Poslednjih dana Valentina i ne izlazi iz tezge, jer je bolesna i ima visoku temperaturu. Danas je prešla u susednu, kod brata, pošto je njena prokisla.


Kurir

_________________
Kad zaćutim, okrenem se i odem. To ne znači da si ti pobedio.
To znači da više nisi vredan mog vremena.
Čarls Bukovski


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker