Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 21:50


Autoru Poruka
lOOla
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 23 Maj 2013, 13:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Let´s talk about sex: Vođenje ljubavi bez ljubavi? Tko je za?!

Slika

TAMAN sam pomislila da sam totalno skrenula i da živim u nekom svom uvrnutom svijetu grijeha i amorala u kojem se mladi ljudi nekim čudom i romantično seksaju i kupuju kondome uz cigarete i žvakaće gume na kiosku ne bi li vodili ljubav, kada se na popodnevnoj kavi meni i curama pridružio jedan poduzetnik u kasnim tridesetima (iako nitko ne zna čime se zapravo bavi i što poduzima kako bi zgrnuo lovu). Nizak i debeljuškast, pričaju da je loš jebač. Požalio se na današnje mlado meso, komade koji samo žele žestok seks, dobru zabavu i ništa dalje od toga, ali je naglasio kako je fino zadovoljio svoje osnovne potrebe pražnjenja jaja.
Nakon brzinskog espressa u maniri kavalira, debeli nas je lijepo pozdravio. Ubrzo dolazi mlado meso, naša poznanica i žali se na jednog poduzetnika s kojim je provela noć i žestoki seks kojeg bi trebalo uvrstiti u Olimpijske igre i pita se gdje ovaj svijet vodi. Slijedi Anitin monolog o super seksu bez emocija, jer vođenje ljubavi za nju je završilo posjetom psihologa, gubitkom stana i plaćanjem njegovog kredita, a Veronikina replika o vječnoj ljubavi na Anitinu teoriju sve nas je dokrajčila.
Zbog čega ljudi zapostavljaju svoju emotivnu stranu i koliko nas zapravo istinski uživa u sirovoj jebačini?
Sjećam se jednog citata iz knjige autorice Wei Hui koju sam čitala još kao tinejdžerka a glasi: "Ponekad žena vodi ljubav sa svinjom samo da bi se kasnije poput feniksa izdigla iz pepela. Za ženu je to neka vrsta rada na sebi." Navodno su autoričine knjige palili, ali ipak vjerujem da je svaka žena imala slično iskustvo. No, većinom smo razočarane ako vođenje ljubavi ne ispadne kao u filmovima. Zanimalo me jesmo li mi žene jedine koje vole voditi tu jebenu ljubav ili su i frajeri od krvi i mesa.
Polazeći od pretpostavke da mi žene ili vodimo ljubav ili ne vodimo ljubav, tipovi vide razliku između vođenja ljubavi, romantičnog seksa, i seksa bez emocija, neki smatraju kako romantika jesu emocije, a neki čak smatraju kako svaki seks uključuje emociju. Da pređem na stvar, frajeri su pekmezaste pahuljice. I oni žele ljubav. Prvi savjest u vodiču za žene ionako glasi: Svaki muškarac duboko u sebi želi stabilnu vezu.
Ivan, komercijalist iz Rijeke vođenje ljubavi smatra uzvišenim činom s partnericom za koju gaji snažne emocije. Vjeruje kako su emocije uključene u svaki seksualni čin pa tako romantičnim seksom smatra seks s partnericom do koje mu je dovoljno stalo kako bi je pomazio nakon ekstaze. Veronika je hodala s tipom koji je teško pokazivao emocije, a znali smo kako je bio spreman pokupiti metak za nju, dok nije pobjegao pred njezinim bivšim koji je izbacivač. Jednom ga je nakon seksa dok su ležali u krevetu upitala zašto me grliš, na što je odgovorio – znam da je to ono što ti treba. Ako nas frajer poljubi u čelo i pogladi po kosi, a mi baš odmah na početku veze ne otkrijemo histeriju koja čuči u nama, ima nade da romantičan seks pređe u vođenje ljubavi. Kako i sam kaže, Silvio iz Zagreba voli osjetiti magiju romantičnog seksa barem na nekoliko sati što ne znači da partnericu voli ili gaji prema njoj snažne emocije jer to bi onda bilo vođenje ljubavi. Romantični seks smatra igrom mase. Pa čak i okorjeli pobornik seksa za jednu noć priznaje kako mu je draži seks koji uključuje emocije.
Zbog čega se onda svi karaju ko ludi, a onda su razočarani vlastitim iskustvima. Danijel se pokajao što je prevario curu po stoti put jer mu bez emocija to nije bilo to. Filip je ševio da preboli, međutim nije. Sanja je htjela doživjeti stari film s novim frajerom. Ne preporučujem. Dinko se htio osvetiti dečku pa ga je primao u dupe. Marko se samo htio zaljubiti, ali ševa nije bila dovoljna. Veronika je primjerice oduvijek vodila ljubav, voljela, ne voljela. Ona je jedna od onih žena koje se povežu pri prvom spolnom činu svojim umom, dušom i tijelom na isti način na koji se povezuje dvoje ljubavi koji se vole. Je li to onda vođenje ljubavi bez ljubavi? Ako ima takvih žena, ima i muškaraca. Ako ga žena voli u guzu, zašto ga muškarac ne bi volio? O tome ćemo sljedeći put, no kako god bilo, svaki tip potvrdio mi je kako mu je draži seks s emocijama.
Svi bi vodili ljubav, pa čak i frajeri. Ali mnogi kao da traže ono nedostižno ili pak čekaju da vrijeme prođe dok ne skupe hrabrosti i popnu se na vrh krošnje, a do tada grabe one trule jabuke na dnu koje im se nude. Jedan moj prijatelj je rekao "Ako ponavljaš seks više puta s nekom osobom javljaju se emocije barem s jedne strane, to je neizbježno. Ako se igraš sa šibicama, zapalit ćeš vatru." Kako to već biva kod frajera većina se igra sa šibicama, ali se boji zapaliti vatru. Zato on čeka još deset godina da se malo iživi u seksu koji ga ne zadovoljava, poševi sve fine drolje u gradu i dobije abecedu hepatitisa jer mrzi kondome, a onda kada mu se svi frendovi požene, onda shvati kako bi ipak mogao malo uživati u vatri emocija, i to s prvom koja ostane trudna.
Što to ima u ljudima čudno da se bojimo uzeti ono što nam treba. Ako itko dobro uzima onda su to Talijani. Zvao se Alessandro i ten mu je bio garav, a koža glatka. Hvatao je Mirelu čak tri dana. Dovikivao, zviždao i prodavao ljubav. Obasipao poljupcima, cvijećem i finom čokoladom. Mirela je vodila ljubav bez ljubavi svaki dan, dobila je svoj film za kojim mi žene toliko žudimo. Alessandro je dobivao kad god je htio. I svi sretni.

Grande amore. Ma tko još pita je li fejk dokle god se dobro osjećamo.


мало другачије
преузето са index.hr


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 27 Jul 2013, 10:15
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Seks: Sa ili bez ljubavi

Slika

Kada je bolje?
Seks je ipak bolji kada je deo ljubavi, pokazuje najnovije istraživanje australijskih naučnika.

Otkriveno je da seksualni odnos u celini, odnosno od predigre pa do perioda posle seksa jeste boji kada je deo ljubavne veze. Iako neobavezne seksualne veze donose određeno uzbuđenje, zadovoljstvo je veće kada je seks deo ljubavi, odnosno veze ili braka.

Stručnjaci smatraju da je to zato što se partneri u ljubavnim vezama bolje poznaju, odnosno znaju kako reaguje telo partnera ili partnerke. Važna je dimenzija je naravno i ljubav koja seksualni čin dovodi na veći nivo bliskosti.


преузето са dominomagazin.com


Vrh
Mojne
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 14 Feb 2014, 23:58
Korisnikov avatar
mojne

Pridružio se: 22 Jan 2013, 14:41
Postovi: 10353

OffLine
Mojne je napisao:
Molena, jesi videla uživo afrički crnački qrac ?


[smehsmeh.gif]


Vrh
vuja kojic
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 15 Feb 2014, 00:02
Korisnikov avatar
SIROTINJA RAJA

Pridružio se: 06 Dec 2012, 23:15
Postovi: 9836
Lokacija: što dalje od nekih ljudi

OffLine
bolje nego obrnuto

_________________
Nije sve u sarkazmu,
ima nešto i u klasičnom podjebavanju.


Vrh
Mojne
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 15 Feb 2014, 00:03
Korisnikov avatar
mojne

Pridružio se: 22 Jan 2013, 14:41
Postovi: 10353

OffLine
vujo kure moje


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 02 Mar 2014, 20:02
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Ljubavlju do seksa ili seksom do ljubavi?

Da li ljubav na prvi pogled stvarno postoji, ili je to mit ograničen na fizičku privlačnost? Iako statistike nisu određene o tome koliko su dugoročni odnosi koji započinju jednim pogledom preko prepune prostorije, govor tijela svakako može dodati ili oduzeti smisao poruci koju šaljete potencijalnim partnerima. Bilo da izgledate pristupačno ili nedruželjubivo, to može značiti daleko više od najljepšeg lica na planetu. Što je ono što nas privlači nekome?

Slika

Da, dobro ste čuli, ne možete poreći činjenicu da dobar izgleda ne privlači puno pažnje, barem u početku. Neki ljudi imaju određene tipove koji ih privlače, ali je simetrično, mladenačko lice ono za koje se vjeruje da je privlačno svima.
Očito je da nitko nije savršen i ljudi svih dobi uspijevaju pronaći ljubav. Kako to čine? Je li ljubav doista teško pronaći, ili se oni jednostavno pomire s onim što su dobili i izvuku najbolje iz toga?
Sjetite se osobe bez koje ne možete zamisliti svoj život. Pomislite na nekoga tko vas izluđuje i ide vam na živce. Biste li imali drugačije osjećaje ako bi se ponašanje te osobe odjednom promijenilo?
Sigurno ste vidjeli barem jedan par za koji mislite da je jedno prelijepo da bi bilo s drugim. Pitate se kako ti ljudi završavaju zajedno? Pa, jedno od njih je bilo otvoreno za mogućnost da srodna duša nije uvijek fizički savršena, a drugo posjeduje zadivljujuću količinu šarma i samopouzdanja.
Ovo je stvar fizičke ljepote i privlačnosti: nije svatko rođen kao supermodel. Što muškarce i žene privlači? Samopouzdanje! Imajte na umu da to ne znači bahatost. Osjećaj samopouzdanja govori da imaju što ponuditi drugima, bez obzira na izgled. Bez obzira na nesavršenosti koje očito imaju, njihova strast za životom je gotovo zarazna.
Ovi ljudi pokazuju istinski interes za ljude oko njih i ljubazni su prema svima. Većina ljudi će reagirati na ovu vrstu brižnog ponašanja na pozitivan način, to jest, oni će željeti biti u društvu takve osobe. Ovisno o tome koliko je ova osoba dobar sugovornik, do kraja večeri svi joj mogu jesti iz ruke. Oh, i usput, ova osoba ima 20 kg viška i prišt na čelu. To je osoba koju ćete pogledati i reći: "Što on/ona radi s takvim komadom?" Možda je ta osoba bila nemoćna da se obrani protiv njenih čari, i što je još važnije, ta osoba nikada nije sumnjala niti na jednu sekundu u to da će završiti s tim komadom.
Ako ste to čuli jednom, mi ćemo vam to i ponoviti: muškarci igraju na ljubav kako bi dobili seks, a žene igraju na seks kako bi dobile ljubav. Te riječi nikada nisu istinitije nego u početnim trenucima ostvarivanja kontakta. Čak i u današnje doba seksualnih sloboda, uloge su uvijek iste.
Nekim ženama ne smeta kad ih muškarci gledaju kao seksualne objekte, dok drugima smeta. U svakom slučaju, dobro je biti svjestan što on smjera prije nego što provedete vrijeme s njim. Pročitajte njegov govor tijela i znat ćete na čemu ste.
Drugim riječima, ako ne vjerujete da vas zapravo želi upoznati u nekom trenutku, ako nije uspostavio kontakt očima, ako mu je samo seks na pameti, ako sumnjate da ste samo jedna u nizu žena s kojima je tu večer nešto pokušao, onda on nije za vas. Ako tražite vezu, ljubav ili brak. Ako tražite samo prolaznu avanturu, onda je to druga priča.
Muškarci često imaju osjećaj da žene šalju zbunjujuće signale. Mnoge žene često koketiraju drsko, ali na kraju noći samo žele da ih se ostavi na miru. Pa kako onda da muškarac uoči razliku između žene koja traži vezu ili avanturu? Žena koja je zainteresirana za vezu će:

Uspostaviti kontakt očima s vama.
Slušat će što govorite i nagnuti tijelo i glavu na način koji pokazuje da je zainteresirana za ono što govorite.
Prijateljski će vas dodirivati.
Smijat će se puno i stalno.

Djevojka koja je zainteresirana za avanturu, ponašat će se malo drugačije. Stalno će vas dodirivati i kontakt očima neće biti problem. Ako ste napustili prostoriju na deset minuta, još jedan muškarac bi se mogao naći na vašem mjestu kada se vratite.
Pa vi sada recite da ne znate što vam želi poručiti?


centar-zdravlja


Vrh
Mojne
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 02 Mar 2014, 21:03
Korisnikov avatar
mojne

Pridružio se: 22 Jan 2013, 14:41
Postovi: 10353

OffLine
i ja volim ispod stola da se očešem o butkicu vruću


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 03 Mar 2014, 18:01
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
I ja volim ljude koji imaju sampouzdanje.

'muškarci igraju na ljubav kako bi dobili seks, a žene igraju na seks kako bi dobile ljubav'....heheh, zanimljivo.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Mojne
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 03 Mar 2014, 23:49
Korisnikov avatar
mojne

Pridružio se: 22 Jan 2013, 14:41
Postovi: 10353

OffLine
stalno o seksu plus Molenina sličica,.... UF !


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Sex bez ljubavi...?  |  Poslato: 04 Mar 2014, 00:41
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
mislis Molenin avatar....UF!

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker