Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 00:27


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Survivor - Pregled događanja  |  Poslato: 21 Maj 2012, 17:36
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Epizoda 40

Ognjen je na drugom ostrvu, ali njegov duh lamentira nad glavama Sibu plemena.

Slika

Aleks i Kristina i dalje polemišu koja je koju naterala da glasa za Ognjena, a momci u kampu već su smoreni od njihove galame. Nikola kaže da su rasprave počele od sabajle i da su u najvećoj panici oni koji su se najviše osilili i bili sigurni u svoje pozicije, i prvenstveno misli na Aleks koja najviše paniči i drami. Čak joj je i Kristina u jednom momentu odbrusila da nije normalna i da ima problem.
A problem zapravo imaju svi jer, kako se ispostavlja, samo pljuju jedni druge iza leđa. Kristina nije više sigurna u Aleks sa kojom je imala ok odnos i razmenjivala reči hvale, a od plemena čuje sasvim drugačije stvari: „O Aleks sam imala pozitivno mišljenje i držala joj stranu, ali sada čujem ne baš lepe stvari o njoj. Ne znam šta da mislim o Aleks.“ Zbunjena je i Maja Lena koja se, uistinu, ni sa kim nije sukobila od početka, ako ne računamo one trzavice sa Nikolom. Ali, Maja je sada demoralisana načisto. Po ceo dan, kaže, ona samo sedi a ljudi se smenjuju kao na traci i svako svakoga pljuje: „Ovo ovde postaje psihijatrija. Svi mi kažu da sam dobra i naivna, a onda me ogovaraju iza leđa.“ Sebastijan misli da je Maja pogođena jer je Ognjen izjavio da mu je svejedno da li će da leti ona ili Ava. Posle svega, Maja izjavljuje da želi da izađe.
Jedina svetla tačka tog sumornog jutra pred glasanje bilo je pomirenje dvojca bez kormilara. Nikola i Kristina dugo su razgovarali i shvatili da povod za njihovu svađu nije bio u njima nego u drugim ljudima. Pomirenje su krunisali drugarskim poljupcem u usta i nastavili šetnju kroz guste šume Kostarike...
Na Ostrvu odbačenih, pardon, Velikog veća, Jelena se zahuktava za Plemenski savet. Ona skakuće i poigrava od sreće što će dovesti Kristinu, ali Žare odlučuje da prekine igru i saopštava istinu o njenom učešću na Plemenskom. O, trebalo je videti Jeleninu facu, to je nešto apsolutno neprepričljivo. Posle duge tišine koja je usledila, Jelena proročki odgovara Žaretu: „AU ŽARKO! NE ZNAŠ KAKVO SI SAD SRANJE NAPRAVIO!!!“ U panici, Jelena se obraća Ognjenu: „Moramo sad ovo da izguramo!“ Ognjen: „Hoćemo, nego...“ Jelena: „KAKO?“
Ispostavlja se - nikako jer je Kristinina pozicija u plemenu i dalje čvrsta. Pošto je zaključila da je niko od momaka ne osuđuje zbog Ognjenovog izbacivanja, Kristina je sigurna da je donela pravu odluku. Ali nije mogla da bude sigurna da će sa Plemenskog otići bistrih misli. Pošto su na početku Vlada i Milan oprezno izjavili da nije bilo vreme da Ogi ispadne i da je bio jak takmičar, Sebastijan se glasno kaje što je stavio ogrlicu na Nikolin vrat i time, možda, prouzrokovao Ognjenovo izbacivanje. Ali Aleks svaljuje krivicu na Sebastijana jer ju je direktno zeznuo pošto je htela da glasa za Nikolu, a ne Ognjena. Andrija zaključuje: „Dakle, Kristinin i Nikolin odnos je vedrio i oblačio na prošlom Plemenskom savetu!“
A onda su glavne uloge dodeljene Ognjenu i Kristini. Kada ga je Kristina optužila da joj je rekao rečenicu koja ne priliči muškarcu da kaže ženi, Ognjen je pitao: „Kad si se posvađala sa Nikolom, jesam li ti rekao da to ne radiš? Dogovorili smo se, kao pleme, da glasamo za Avu“ Kristina: „Lažeš, nije tako bilo!“ Ognjen: „Ti si od prvog dana htela da izbaciš Avu. Rekla si da ti ne priliči da budeš u društvu takve osobe.“ Kristina: „Nije istina. Meni je Ava bila čudna, nikad nisam videla nekoga kao što je ona“ Ognjen: „Čudna? Imala si puno drugih reči za nju, ali ne i „čudna“ Onda je Ava skočila kao oparena i insistirala da joj se kaže kako ju je to Kristina opisala. Martina joj je besno podviknula „ZAČEPI! ZAČEPI VIŠE!“. A Ognjen je i dalje sipao: „Mene si molila da izbacimo Maju Lenu. Sebastijane, je l` tako bilo?“ Ali, Sebastijana je uhvatila amnezija pa nije mogao da se seti.
Ta rasprava bi, kako reče Kristina, „otišla jako strašno daleko“ i zato je želela da je prekine. Suština je, zapravo, da se njoj ne sviđa što je Ognjen došao u „Survivor“ da pobedi, a ne kao ona da bude među svojim prijateljima. Onda je Jelena preuzela štafetu i zamolila sve prisutne koji su došli da pobede da podignu ruku. Podigli su svi osim Kristine i Martine. Posle žučne rasprave i teških reči, pleme je izbacilo Maju Lenu na njen lični zahtev. Aleks je glasala za Sebastijana jer „ona više stvarno ne zna šta on priča“, a Vlada i za Maju i za Kristinu jer su obe tražile da izađu.
I reče Ava: „Lud, zbunjen, nenormalan!“

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker