Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 19:32


Autoru Poruka
sosa
Post  Tema posta: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 15:10
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Maj 2013, 23:36
Postovi: 464

OffLine
Ateista,agnostik ili vernik?U koje od ove tri kategorije svrstavate sebe?Mislite li da je biti vernik naglo postalo popularno,i shvataju li svi sta u stvari znaci biti vernik?Koliko u sustini poznajemo svoju veru,a koliko radimo zato sto mislimo da tako treba.
Inace,ja sam agnostik na putu da postane liberalni vernik.

_________________
Dok ti spavaš neprijatelj ne spava. Zato spavaj što češće i što duže, nek' neprijatelj crkne zbog nesanice.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 15:29
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Nigdje ne svrstavam sebe.
Evo bas sad razmisljam....znam samo da sam covek :D

Jeste, naglo je postalo popularno, mislim i prije su tako, ali i sada, istetoviraju krst,
a u crkvi nikada nisu bili, niti se znaju prekrstiti kako treba, a pored svega toga su mafioze,
cine nedela , i onda se pozivaju na Boga....
Takodje se vidi i po tome sto sve vise i na tv-u , "zvezde" , narocito u rijalitijima,
spominju Boga, veru, stalno se pozivaju na Boga, Bog sve vidi, sve cuje, oprostice ti, nece ti oprostiti.....
u jbt sto imam mnogo zareza u postu [zenskismeh.gif]

Dakle ne znam sta sam.....mozda se pronadjem negdje jednog dana, ali moj mozak ne razmislja o tome
samo znam jedno
NE VOLIM ZALUDJENE VERNIKE, koji strogo postuju ta neka aj da nazovem pravila vjere, i umisle da su sveci
ajooj najezim se i na samu pomisao da mi neko trtlja o veri o Bogu, bla bla....
ja takve ljude odmah nazovem sektasima.....pa ko se uvredi nek se uvredi.

Moje je
BUDI STA JESI, samo ne smaraj druge ljude.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:01
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Pa ja bih prije rekla da je naglo postalo popularno biti agnostik.

Ljudi su i prije bili vjernici ili ateisti, samo se o tome nije puno pricalo...nije se pricalo o toj sredini, o agnosticima.
Medijski prostor nije imao mjesta za takve stvari. Danas je to stvar prestiza..na zalost.
Neki drugi su nam nametnuli tezu da se ovdje rat odvijao radi razlicitih vjera ha ha. Smijurija...nadam se da vas malo vjeruje u tu tezu.
Pravi vjernik i onaj koji zaista vjeruje i postuje svoju vjeru, nikada nece biti za rat i ubijanje, i taj isti vjernik ako zna i voli svoju vjeru postuje tudju.
Slazem se sa Megi...postalo je moderno to isticati iako ja protiv toga nemam nista osobno...ali mislim da se to isticanje radi na jedan totalno pogresan nacin.
Veliki utjecaj na sve manji broj vjernika imaju i tzv vjerske institucije..pa ljudi povezuju jedno s drugim iako taj stav o institucijama ne bi trebao da ima veze sa osjecam vjerovanja ili nevjerovanja...ali dobro, neka druga tema.

U ateizam ne vjerujem..ok, agnostici se pokusavaju naci, vjeruju da je to nesto, samo jos ne znaju sta i ne zele da se opredjele konkretno za sta su..ali ateizam..ne vjerujem da istinski postoji.
Svaki covjek vjeruje u nesto..prazan je zivot bez toga...i na kraju krajeva lakse je vjerovati u nesto sto ti je pred ocima, opipljivo....budi frajer pa vjeruj u to nesto drugo...
Kada vidim neke druge vjernike...nisam ja ni priblizno dobar vjernik...ali svaka vjera se svodi na kraju na ono BUDI DOBAR COVJEK...a to se trudim biti svakim danom.

Amen :D

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:10
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Nikad ne pretjeruj
nikad ne uzimaj sve
nikad 100%
vec 99% i ako mozes taj 1%, ostavi ga :)
Od svaceg uzimaj po nesto, ono sto mislis da je dovoljno
e tako i ja od svoje vere......mada i ta vjera ide s koljena na koljeno....kao sto sve ide iz porodice pa tako i to
kad razmislim bolje, jesam vernik, al opet sad da kazem nekom zaludjenom verniku da nikada nisam procitala Bibliju
izbecio bih se u mene, i odmah bi bilo kako nisam ...
Mozda su to sve samo gluposti koje je neko smislio, cisto d aljudima ne bi bilo dosadno.

P.s. Nije mi jasno kako ovi popovi ne vide da pretjeruju u tom njihovom ucenju
zalude se pa skrenu sa puta.......siluju, ubijaju [smusen.jpg]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
vuja kojic
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:28
Korisnikov avatar
SIROTINJA RAJA

Pridružio se: 06 Dec 2012, 23:15
Postovi: 9836
Lokacija: što dalje od nekih ljudi

OffLine
službeniik sam pravoslavne crkve to jest sveštenik,znači vernik po dužnosti

_________________
Nije sve u sarkazmu,
ima nešto i u klasičnom podjebavanju.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:50
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
vuja kojic je napisao:
službeniik sam pravoslavne crkve to jest sveštenik,znači vernik po dužnosti


Vernik ili ne
svi krsimo bar neku od 10 Bozijih zapovesti

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
vuja kojic
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:54
Korisnikov avatar
SIROTINJA RAJA

Pridružio se: 06 Dec 2012, 23:15
Postovi: 9836
Lokacija: što dalje od nekih ljudi

OffLine
da jesam,znaš li da svaka crkva ima svoje viđenje istih....doduše veoma su slični,skoro isti

_________________
Nije sve u sarkazmu,
ima nešto i u klasičnom podjebavanju.


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:55
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
ateista po dusi koji voli obicaje samo zato sto su lepi


Vrh
Paradoks
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 13 Jan 2018, 16:26
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2017, 11:35
Postovi: 17

OffLine
Vernik! Jer Bog je živ!


Vrh
Pilipenda
Post  Tema posta: Re: Ateista,agnostik ili vernik?  |  Poslato: 07 Feb 2018, 15:53

Pridružio se: 07 Feb 2018, 14:03
Postovi: 32

OffLine
Верник.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker