Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 18:22


Autoru Poruka
Senka
Post  Tema posta: Re: Da se prisetimo naših velikih zvezda  |  Poslato: 08 Apr 2017, 20:41
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Potresna ispovest srpske dive: "Prodajem nameštaj da bih preživela"

Slavna glumica i pevačica Olivera Katarina, umetnica kojoj se divila Evropa sedamdesetih i osamdesetih, ne krije svoju tešku situaciju, ali i razočaranje jer su je mnogi zaboravili...

Slika

Međutim, više od nemaštine boli je to što živi u svojevrsnoj izolaciji, zaboravljena od svih i što nije dobila poziv za proslavu pola veka od premijere "Skupljača perja".

"Moje siromaštvo je dokaz mog dostojanstva", izjavila je za "Gloriju" slavna glumica, koja je pre nekoliko dana prodala još jedan komad dragocenog nameštaja kako bi platila račun za struju.

Nekada najveća zvezda jugoslovenskog filma živi u iznajmljenom stanu nadomak Hrama Svetog Save, dok pokazuje svoj avetinjski prazan garderober i rukopis nove knjige, bez gorčine kaže da je nisu zvali za 50 godina od premijere "Skupljača perja".

Zbog sina Maneta, kojeg je rodila u braku sa političarem Miladinom Šakićem, odrekla se svetske karijere.

"Dozvolite da budem neskromna pa da kažem da spadam među one malobrojne glumice koje zaista pevaju, ne pozajmljuju ničiji glas."

"Posle velikog uspeha u Kanu sa filmom počela je moja muzička karijera. Nastupila sam 72 puta u parijskoj 'Olimpiji'. Ne znam da li je to neko ponovio. Svojim koncertima dva puta sam otvarala Kanski festival, snimala ploče u Francuskoj, Japanu, gostovala sam po svim većim televizijama u svetu", rekla je Olivera.

Čuvena glumica je otkrila da jedno vreme imala samo dve haljine i da je izlazila u sinovljevim patikama po ulici.



"Namerno sam to radila, da pobedim sujetu i dovedem sebe u stanje da me ne zanima kako sam obučena i kako izgledam. Ali činjenica je da je to bilo u vreme moje baš velike muke i bede. Zbog ponosa ni od koga nisam tražila. Tako je i sada, kada rasprodajem pokućanstvo i uspomene kako bih platila račune. Ne želim o tome da pričam, i sina ne opterećujem svojim problemima. Neko je davno rekao 'Moje siromaštvo je dokaz mog poštenja i dostojanstva'", rekla je Olivera Katarina.


b92

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker