Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 06:26


Autoru Poruka
Andrejevic
Post  Tema posta: Војне параде Краљевине Југославије  |  Poslato: 20 Avg 2017, 14:38

Pridružio se: 20 Avg 2017, 14:13
Postovi: 1

OffLine
Нисам видео на форуму случну тему,па да мало простудирамо ово.

За почетак,занима ме,постоји ли снимак само параде на Бањици 1932. године ???

На ЈуТјубу постоје два виде,један кратак који сма ја направио и један дужи,али оба су посвећена свим парадама.Онај који сма ја направио је посвећенс вим парадама,а овај други је као данашње параде са коментатором.
Е у том другом дужем су све збијене,а мене конкретно интересује парада из 1932. године.

Сваке године традиционално почевши од 1930 - године, на рођендан престолоналседника Петра II 6. септембра на Бањици одржава парада војске.Мени је познато да је то кренуло од 1930. године,а можда је и раније та традиција почела.Параде су одржане 1930,1931,1932,1933,1934,1935,1936,1937 и 1938.
Године 1919. и 1940. парада није било због ратне ситуације у Европи а Краљевини Југославији није било у интересу да у сред буктајућег рата звезка бајонетима на паради показујући војну силу,јер би то можда неко погрешно протумачио.
Моје лично мошљење је да смо ипак требали да покажемо зубе бар 1940. године када смо добили нове модерне тенкове Р35,али оставимо ово по страни.

Дакле занима ме има ли неко видео запис параде на Бањици из 1932. године ???
Ево за сада смао две тофографије са те параде;

Оклопни аутомобили:
Prikačeni fajl:
Oklopna koma 1932_e.png


Лака Шкодина артиљерија,хваљена свуда у свету као једна од најбољих лаких артиљерија:
Prikačeni fajl:
P_2484_1932_09_07_002_e.png


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker