Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 19:55


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 05 Apr 2014, 10:18
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Er Srbija“ pod kontrolom Srbije,, "Etihad" samo suvlasnik

Evropska komisija pokrenula istragu o suvlasništvu „Etihada“ u pojedinim evropskim avio-kompanijama. Nacionalna avio-kompanija UAE je manjinski vlasnik "Er Srbije"


Slika


SRBIJA nema razloga za brigu zbog istrage koju vodi Evropska komisija o suvlasništvu „Etihada“ u pojedinim evropskim avio-kompanijama. Efektivnu kontrolu u „Er Srbiji“ imaće nadzorni odbor, koji uskoro treba da bude imenovan, a činiće ga pet predstavnika države i četiri iz „Etihada“. Srbija je ugovor o strateškom partnerstvu sa nacionalnom avio-kompanijom Ujedinjenih Arapskih Emirata zaključila u skladu sa zakonima naše zemlje i nije prekršila Sporazum o otvorenom nebu, čiji je potpisnik.U Direktoratu civilnog vazduhoplovstva i Ministarstvu saobraćaja nemaju saznanja da Evropska komisija ponovo istražuje ovaj slučaj. Tačnije, nikakav novi dopis iz Brisela im nije dostavljen. Evropska komisija je pitanja o strateškom partnerstvu „Etihada“ i „Er Srbije“ zvanično postavila još u avgustu prošle godine - vlasnički udeo „Etihada“ i ko ima kontrolu nad srpskom nacionalnom avio-kompanijom. Tada je dobila odgovor, koji važi i danas. „Etihad“ je manjinski vlasnik sa 49 odsto udela, a efektivnu kontrolu imala je i imaće država. Sada kada je „Etihad“ konverzijom zajma od 40 miliona dolara u vlasnički udeo i zvanično postao suvlasnik „Er Srbije“ ostalo je još samo da se imenuje nadzorni odbor. Srazmerno vlasničkom udelu Srbija će imati pet članova, uključujući i predsednika nadzornog odbora.

U „Etihad ervejsu“ kažu za „Novosti“ da od Evropske komisije nisu primili nikakvo obaveštenje o istrazi.

- Naši manjinski udeli u „Er Berlinu“ i „Er Srbiji“ u potpunosti su u skladu sa pravnom regulativom i pribavljena su sva neophodna zvanična odobrenja i saglasnosti - ističu u „Etihadu“. - Nedavno objavljen manjinski udeo „Etihad ervejsa“ u švajcarskoj kompaniji „Darvin erlajn“ takođe je u potpunosti u skladu sa regulativom i za to su pribavljena sva zvanična odobrenja i saglasnosti.

NE ŽELE KONKURENCIJU

NIJE tajna da najjače evropske avio-kompanije ne žele „Etihad“ kao konkurenciju na svom tržištu. Zato se zbog svake najave „Etihada“ diže prašina. Poslednja u nizu bila je najava ulaganja kompanije iz Abu Dabija u „Al Italiju“.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 22 Apr 2014, 09:31
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Zbog tržišta papreni računi za struju

Javnim ustanovama koje nisu na vreme izabrale snabdevača električnom energijom, fakture drastično povećane. Vrtići, škole i opštine nemaju kadar da kupuju struju na berzi


Slika


STRUJU na otvorenom tržištu od početka godine može da „pazari“ oko 3.000 firmi na srednjem naponu, ali i cela garnitura javnih ustanova. Sekretari škola, vrtića, opština i ostalih lokalnih samouprava su se, tako, našli pred komplikovanom procedurom dobavljanja dokumentacije, raspisivanja javne nabake i pregovora oko najpovoljnijeg snadbevača. Oni koji ovo nisu uradili, dobili su rezervnog snadbevača, pa su im se računi „usijali“ i za trećinu u odnosu na lane.Srednja arhitektonska škola u Beogradu samo je jedna od mnogih koji nisu uspeli da izaberu firmu preko koje će kupovati kilovate.

- Iz gradskog sekretarijata su nam početkom godine rekli da će oni obaviti celokupan proces javne nabavke i izabrati snabdevača električnom energijom za sve škole u Beogradu - kaže Vladan Rafailović iz Arhitektonske škole u prestonici. - Zato nismo ništa preduzimali. Posle tri meseca došlo nam je novo saopštenje da kao škola moramo sve sami da uradimo, a dobili smo rezervnog snabdevača „EPS Snabdevanje“, pa nam je račun veći za trećinu.

Prema rečima Snežane Basarić, predsednice Udruženja sekretara osnovnih i srednjih škola, ovaj problem zadesio je skoro polovinu ustanova u zemlji.- Dolazimo u situaciju da škole moraju da plate po 15.000 dinara posebnoj agenciji, jer naši sekretari po vrtićima, školama, manjim opštinama nisu edukovani za ove poslove - navodi Basarićeva. - Neodgovorno je od lokalne samouprave da nam ne izađe u susret, jer se naši računi za struju svakako plaćaju iz gradskog budžeta. Kada nas grad pusti da sami sklapamo ugovore, dolazi u situaciju da u dve škole plaća različitu cenu struje za isto potrošenih kilovata.

U nekim od škola, poput Muzičke, Dizajnerske, Ugostiteljsko-turističke, računi za električnu energiju pre nego što se tržište liberalizovalo bili su oko 190.000 dinara. Otkad su prešli na rezervnog snabdevača, oni idu i do 370.000 dinara.

- Pravo na rezervno snabdevanje na otvorenom tržištu ima kupac električne energije koji nije izabrao snabdevača od koga će nastaviti kupovinu po tržišnim uslovima - navode iz „Elektroprivrede Srbije“. - Svi oni dužni su da „EPS Snabdevanju“ podnesu zahtev za sklapanje ugovora o rezervnom snabdevanju, kako im ne bi bila obustavljena isporuka električne energije. Cena rezervnog snabdevanja je 59,90 evra po megavat-satu i veća je u odnosu na cenu komercijalnog snabdevanja.

U EPS ističu da je u interesu kupaca da, s obzirom na cenu i uslove rezervnog snabdevanja, što pre izaberu svog snabdevača.


ISKLjUČUJU POSLE DVA MESECA

PREMA Zakonu o energetici, rezervno snabdevanje može trajati najduže 60 dana. Ako u roku od dva meseca kupac ne zaključi ugovor o prodaji sa snabdevačem, operator sistema je dužan da mu obustavi isporuku električne energije. Pored cene rezervnog snabdevanja, krajnji kupac je obavezan da plati i troškove pristupa sistemu, naknadu za podsticaj povlašćenih proizvođača električne energije i PDV.

BROJKE
59,9 Evra po megavatu-satu komercijalna cena struje 3.000 Firmi i ustanova treba da nabavlja struju na berzi
15.000 Dinara plaća se posredničkoj agenciji


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 04 Maj 2014, 12:02
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Poslovi po svetu, fotelja u Beogradu

Jeftinija radna snaga i subvencije podstakli vlasnike stranih kompanija da u Srbiji otvore kol-centre. Britanski operater izazvao buru u Italiji kada je odlučio da ogranak iz Milana preseli u Beograd


Slika


OPERATERI kol-centara u Srbiji iznajmljuju limuzine u Americi, prodaju kreme u Rusiji, organizuju prevoz robe kamionima u Kanadi, umrežavaju IT inženjere širom Evrope... Sve ovo, devojke i mladići rade iz fotelje iz kancelarija u Beogradu. Njihova osnovna poslovna kvalifikacija je odlično poznavanje engleskog, ruskog i ostalih svetskih jezika, a sve češće kompanije koje ih angažuju traže i perfektno znanje turskog, grčkog ili holandskog jezika.Jeftina radna snaga i subvencije za zapošljavanje koje su prethodnih godina dobijali podstakli su vlasnike stranih kompanija da, bez obzira na to što posluju hiljadama kilometara daleko od Srbije, baš ovde otvore kol-centre.

Poslednji slučaj izazvao je buru u Italiji, kada je britansko preduzeće „Sitel“ odlučilo da zatvori ogranak u Milanu i preseli ga u Beograd. U srpskoj prestonici ova firma već ima korisnički centar od 2011. godine, u kojem je angažovano oko 70 ljudi, ali bi preseljenjem italijanskog ogranka u srpskoj prestonici posao moglo dobiti oko 200 novih radnika.

Prema podacima Agencije za privredne registre, u našoj zemlji ima 22 privredna društva i šest preduzetnika koji posluju kao korisnički servisi. Vlasnici većine su građani Srbije, ali ima i tri kompanije iz Italije, a po dve iz Švajcarske i Hrvatske. Registrovana su i preduzeća iz Izraela, Švedske, Mađarske i Holandije.- Posao telefonista, odnosno operatera, jedno je od najtraženijih u poslednje vreme - kažu u jednoj beogradskoj omladinskoj zadruzi. - Obično traže po desetak kandidata sa znanjem različitih jezika, a uglavnom angažuju studente, sa Filološkog fakulteta. Imali smo firmu koja je tražila kandidate za iznajmljivanje luksuznih limuzina u SAD, a pravili smo i selekciju za osobe koje će prodavati kreme na ruskom tržištu. Kompanije imaju sve više korisnika koji traže pojašnjenja, dodatne informacije, predloge ili rešenja problema. Zadatak operatera je da pronađu pravi odgovor na svako postavljeno pitanje i da tako klijentima olakšaju korišćenje usluge. Za ovaj posao neophodno je strpljenje i visok stepen samokontrole.

U Nacionalnoj službi za zapošljavanje kažu da poslodavci traže kandidate od IV do VII stepena stručne spreme bez obzira na obrazovni profil odnosno zvanje.

- Insistiraju na znanju stranih jezika, i to uglavnom engleskog, nemačkog, francuskog, ruskog, portugalskog i albanskog - navode u NSZ. - Zavisno od delatnosti kojom se poslodavac bavi mogu biti tražene i određene struke kao što su medicinska ili neke druge.


POTRAŽNjA
FILIJALI NSZ za grad Beograd su se prošle godine obratila četiri poslodavca sa zahtevom za obezbeđivanje 45 kandidata na poslovima kol-operatera. Za prva četiri meseca ove godine ovoj filijali se obratilo pet poslodavaca sa zahtevom za angažovanjem 22 osobe na istim poslovima.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 12 Nov 2014, 02:14
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Termoelektrane u Kostolcu rade punim kapacitetom

Termoenergetski kapaciteti u Kostolcu rade u skladu sa potrebama elektroenergetskog sistema, punim kapacitetom. Na deponijama su na maksimalnom nivou i iznose oko 560.000 tona uglja

Slika
Kopovi kod Kostolca

Termoenergetski kapaciteti u Kostolcu rade u skladu sa potrebama elektroenergetskog sistema, punim kapacitetom snabdevajući se ugljem protočno, direktno sa PK "Drmno", a rezerve na deponijama su na maksimalnom nivou i iznose oko 560.000 tona uglja, objavilo je to preduzeće.



U Kostolcu su u pogonu tri termo bloka, a privodi se kraju i revitalizacija na bloku B1, čiji se ulazak u probnu proizvodnju očekuje polovinom decembra.

U kostolačkim termoelektranama od početka godine je proizvedeno i sistemu isporučeno 3,5 milijardi kilovat - sati električne energije, što je za osam odsto manje od plana za ovu godinu, objavljeno je na sajtu tog privrednog društva.

Medutim, skoro 30 dana su svi termo blokovi bili planski potisnuti iz proizvodnje kako bi se ugalj štedeo za zimski period, a zastoja je bilo i u prvoj polovini godine zbog kvara na transformatoru, ali i pored toga stručnjaci ističu da će se do kraja godine podbačaj plana smanjiti.

Proizvodnja uglja na Površinskom kopu "Drmno" je stabilna i pored teških uslova za rad. Posle završenog remonta i rekonstrukcije transportnog ugljenog izvoznog sistema, rudarskom mehanizacijom angažovanom na ovom sistemu iskopano je 449.249 tona uglja, što je u skladu sa potrebama rada termoenergetskih kapaciteta.

Površinski kop "Drmno" spremno dočekuje zimski period, a to potvrđuju i rezerve odloženog uglja na deponijama. Na kraju oktobra na deponijama bilo je nešto više od 500.000 tona sitnog uglja, što je za šest procenata više od bilansom predvidenih količina za ovaj period.

Za 10 meseci rada na PK "Drmno" ukupno je iskopano 4.606.453 tona uglja.

Kada je reč o učinku rudarskih sistema angažovanih na otkrivanju uglja, odnosno otkopavanju jalovine, u oktobru je, prema preliminarnim rezultatima na osnovu protokomera, otkopano 2.946.833 kubnih metara čvrste mase.

Prioritet je u tom periodu stavljen na tehnološki rad rudarskih sistema, koji su u direktnoj funkciji otkrivanja uglja, kako bi se povećale rezerve otkrivenog uglja na kopu "Drmno".

Od početka godine otkopano je ukupno 27.955.573 kubnih metara jalovine.

Uporedo sa proizvodnjom, na kopu se intezivno radi i na realizaciji programa izvlačenja rudarske mehanizacije, koja je ostala zarobljena u mulju nakon ovogodišnjih elementarnih nepogoda.

Dobra vest je i to da se radovi na montaži elektro opreme, koju izvode zaposleni elektro službe kopa "Drmno" na izvučenom bageru SchRs 800, odvijaju u skladu sa očekivanjima i po planiranoj dinamici.


Novosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 16 Nov 2014, 00:55
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Vučić: Pokrenut bager na kopu Tamnava, poskupljenja struje neće biti

Premijer Srbije Aleksandar Vučić obišao je rudarski basen Kolubara i na kopu Tamnava zapadno polje, koje je poplavljeno u maju, prisustvovao pokretanju novog rotornog bagera

Slika

Poskupljenja struje neće biti tokom zime, svakako ne do proleća ili leta naredne godine, poručio je danas u rudarskom basenu Kolubara premijer Aleksandar Vučić.

"Tokom zime sigurno neće biti poskupljenja", kazao je Vučić novinarima.

Što se tiče gasa, premijer je rekao da građani nemaju šta da brinu ni po pitanju struje ni po pitanju gasa, te da posle njegovog razgovora sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom Srbiji, kako je rekao, gas stiže onoliko koliko nam je potrebno.
"Posle sastanka sa Putinom sutradan su nam puštene količine gasa koje mi hoćem, odnosno koliko se nama sviđa da platimo toliko i uzmemo i tu nema ninkakvog ograničenja", rekao je premijer.

Napomenuo je da Termoelektrana "Nikola Tesla" ima 1,47 miliona tona uglja tako da neće biti nikakvih problema u snabedevanju tim energentom tokom zime jer je samo to, kako je rekao, dovoljno za 100 do 150 dana u slučaju neke jake zime.

Srbija, dodao je, ima i rezervu od oko pet hiljada tona uglja u Velikim Crljanima ali da to, zasad, nećemo dirati jer je to ugalj visoke kalorijske vrednosti.
"Kad obnovimo potpuno proizvodnju uglja u Tamnavi zapadno polje možemo da se pnosimo jer ćemo biti jedan od najboljih proizvođača uglja u regionu", poručio je Vučić.

Premijer Vučić obišao je danas rudarski basen Kolubara i na kopu Tamnava zapadno polje, koje je poplavljeno u maju, poručio da će deo proizvodnje na tom kopu početi već u decembru, a puna proizvodnja krajem januara ili početkom februara. Premijer je rekao da očekuje da će se do 5. decembra doći do etaža na kojem će moći da se otkopova ugalj, te da će na taj način biti obnovljena isporuka za termoelektranu "Nikola Tesla".

Na tom kopu je do sada ispumpano 93 miliona kubnih metara vode od ukupno 187 tako da je pola posla već obavljeno, kazao je Vučić. Poručio je da je pokretane proizvodnje na kopu Tamnava zapadno polje veoma važno za snabdevanje strujom i naveo da će Srbija imati dovoljno i struje i gasa tokom zimskog perioda. Vučić je rekao da će se pokazati da je on bio u pravu kada je govorio da će Srbija već 2016. biti zemlja sa najdinamičnijim privrednim rastom u ovom delu Evrope.

"Mislim da ni mnoge evropske zemlje tada neće biti ispred nas", rekao je Vučić.

To će se, kazao je premijer, ostvariti kada pokrenemo Železaru, MSK u Zrenjaninu, Azotaru i Petrohemiju, firme koje su sada u minusu, kada pokrenemo proizvodnju uglja i povećamo proizvodnju struje i kada krajem 2015. ili, kako očekuje, 2016, počnemo da proizvodimo jedan od najboljih kamiona u Evropi u pribojskom fAP-u.

"Možda će se tada videti da sam bio u pravu kada sam govorio o 2016. godini kao godini sa najdinamičnijim rastom u ovom delu Evrope", rekao je premijer.

Vučić je na kopu prisustvovao i pokretanju novog rotornog bagera koji je napravila domaća firma Kolubara metal na čemu, kako je rekao, svi možemo da budemo ponosni. Premijer je prethodno zajedno sa ministrom energetike Aleksandrom Antićem, direktorom EPS-a Aleksandrom Obradović i direktorom RB Kolubara Miloradom Grčićem prisustvovao razbijanju šampanjca kojim je simbolično označen početak rada bagera. Premijer je tom prilikom poželeo srećan rad i puno uspeha. Projekat kupovine nove opreme za EPS i RB Kolubara se finansira iz sopstvenih sredstava kompanije, a ukupna vrednost investicije iznosi 17,9 miliona evra.

Prebacivanje bagera sa montažnog placa na radnu lokaciju na površinskom kopu Tamnava zapadno polje počinje danas posebno pripremljenom trasom dugom šest kilometara i obavljaće se brzinom od tri do pet metara u minuti.Ovaj bager je težak 1.700 tona, visok je 34 metra, dugačak 80 metara, a proizvodni kapacitet mu je 4.800 metara kubnih na sat. Projektovan je tako da može da radi na otkopavanju uglja i otkrivka. Bager su napravili i montirali "Tisen krup" i "Kolubara metal", najbolja metalska firma na Balkanu koja je uspešno vraćena pod okrilje RB Kolubara.

Kop Tamnava zapadno polje je najznačajniji kop RB Kolubare koji je pre majskih poplava proizvodio godišnje polovinu ukupne proizvodnje Kolubare od 15 miliona tona godišnje. U majskim poplavama je potopljeno devet bagera na kopu Tamnava zapadno polje, a dubina vode je iznosila i do 70 metara i na toj lokaciji se napravilo veštačko jezero veće od Vlasinskog jezera. U 2013. na sva četiri kolubarska kopa je proizvedeno 30,7 miliona tona uglja od čega 14,6 miliona tona na kopu Tamnava zapadno polje. Nakon poplavnog talasa u taj kop se ulilo 187 miliona kubnih metara vode. Do sada je ispumpano 92 miliona kubnih metara vode i nivo vode je smanjen za 15 metara. Na ispumpavanju radi oko 40 pumpi firme "Energotehnika Južna Bačka" - 18 pumpi i pumpe RB Kolubare - 22 pumpe.


Novosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 17 Nov 2014, 19:38
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Tabaković: Cilj NBS nije profit, već stabilnost cena

Po zakonu smo dužni da ih imamo 20 milijardi, i iz tih rezervi će obračunski gubitak u najvećoj meri biti nadoknađen, poručila je guvernerka NBS

Slika

BEOGRAD - Guvernerka Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković izjavila je da su gubici u 2013. godini od 43,6 milijardi dinara u najvećoj meri obračunska kategorija.

"Gubitak nije mogao da bude ni dinar manji jer smo uradili sve da gubitke iz operativnog poslovanja - kamate koje plaćamo bankama na viškove para koje imaju, viškove likvidnosti, a koje držimo u NBS da ne bi pravile pritisak na cene kroz druge tokove - mi smo snizili na kraju 2012. kroz tu izvršnu stopu koja je 6,5 odsto", rekla je Tabaković.

Guvernerka NBS je rekla da u Srbiji čak i činjenice mogu da budu predmet polemisanja.

"Podaci o našem poslovanju su potpuno javni i transparentni jer je bitno da narod zna elementarnu činjenicu – da cilj poslovanja NBS nije profit, već je zakonom definisano da obezbedimo stabilnost cena i makroekonomsku stabilnost", kaže ona.

Prema njenim rečima, inflacija je sa 12 odsto, koliko je bila kad je došla na mesto guvernera, spuštena na 2,2 odsto.

"Time je svaka plata koju neko prima vredi realno gotovo koliko je primljena, odnosno umanjena je za tih 2,2 procenta inflacije. Nekome smeta rezultat što smo inflaciju održali stabilnom i što smo u postizanju stabilnosti bankarskog sistema gde danas nijedan štediša u Srbiji ne treba da brine da li je njegov ulog siguran u bilo kojoj banci. To je cilj NBS, a ne da ostvari profit tako što će pustiti da inflacija divlja, što će dozvoliti da kurs raste kako to nekom odgovara ili kako neko naručuje", kaže Tabaković

Guvernerka NBS objašnjava da NBS ima posebne rezerve od 127 milijardi dinara.

"Po zakonu smo dužni da ih imamo 20 milijardi, i iz tih rezervi će obračunski gubitak u najvećoj meri biti nadoknađen", poručila je Tabaković.


Kurir

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: EKONOMIJA  |  Poslato: 25 Feb 2017, 18:48
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Treća fabrika "Leonija"

Premijer Vučić u Nišu položio kamen temeljac za novi pogon nemačke kompanije u ovom gradu. Po završetku zapošljavaće ukupno 7.500 radnika

Slika

IZGRADNjOM treće fabrike, "Leoni" će postati najveći poslodavac u Srbiji u oblasti proizvodne delatnosti jer će zapošljavati 7.500 radnika. Posebno sam srećan što su odlučili da treću fabriku grade u Nišu. Tokom oktobarskog zasedanja Vlade u Nišu obećao sam Nišlijama, ali i svim građanima na jugoistoku Srbije, nova radna mesta i bolji standard, jedan potpuno drugačiji odnos države prema njima. Cilj mi je da u gradu koji je imao armiju od 57.000 nezaposlenih taj broj spustim ispod 20.000 - rekao je premijer Aleksandar Vučić na svečanosti povodom polaganja kamena temeljca za izgradnju fabrike "Leoni" u Nišu.

Pet meseci nakon potpisavanja ugovora sa Ministarstvom privrede, nemački "Leoni" je, posle Prokuplja i Malošišta, započeo izgradnju treće fabrike koja će početi da radi jula ove godine i do 2019. godine zapošljavaće 2.200 radnika. Premijer je podsetio da je država za ovu fabriku izdvojila subvencije od 6.424.000 evra.

- Srećan sam što imamo te pare u budžetu da ih možemo uložiti u nova radna mesta. Iako je bilo predviđeno Zakonom o budžetu da imamo deficit na kraju februara od oko 17 milijardi, mogu da vam otkrijem da uopšte nećemo imati deficit iako je februar za nas najteži mesec u godini - najavio je premijer.

Klemens Saks i Ralf Maus, direktori "Leonija" za Srbiju istakli su da će se u Nišu proizvoditi kablovski sistemi za BMV. Oni su istakli da subvencije koje će dobiti od Srbije nisu bile presudne da nastave da ulažu u našu zemlju.

Slika

- Presudno je bilo naše pozitivno iskustvo sa prethodne dve godine jer smo u Srbiji našli dobre partnere od republičke do lokalne vlasti. Mislim da će širenje naših investicija u Srbiji biti dobar signal i ostalim nemačkim kompanijama - istakli su predstavnici "Leonija".


DOŠLI 2009. GODINE

PRVU fabriku "Leoni" je otvorio 2009. godine u Prokuplju gde takođe proizvode delove za BMV. Fabrika u Malošištu je počela da radi 2014. godine i u njoj se proizvode delovi za "Jaguar" i "Landrover". U Srbiji trenutno zapošljavaju 5.631 radnika.


večernjenovosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker