Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 18:01


Autoru Poruka
Sleepy
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 11 Feb 2013, 14:03
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Jul 2012, 16:11
Postovi: 847

OffLine
ZVEZDA "MONTEVIDEA" NEUTEŠAN: MLADI GLUMAC PLAKAO "KAO KIŠA" U POPODNEVNOJ EMISIJI!


U početku ovaj dečko bio je raspoložen za priču, ali jedan trenutak potpuno ga je omeo i naterao da se pred svima "sit" isplače.


Slika


Čak iako niste gledali film "Montevideo, Bog te video", ovih dana veoma je aktuelna istoimena serija. Sigurno vam je zapao za oko mladi glumac Predrag Vasić koji je svojom glumom oduševio brojne gledaoce. Upravo on bio je jedan od gostiju kod Lee Kiš a voditeljka je otkrila da je ovaj 15-godišnji dečak došao sa Kosova i da je trenutno stipendista jedne škole.

Iako u početku emisije nije puno pričao o svojoj porodici i prijateljima, ubrzo je svima pokazao koliko mu je teško što je od svih njih odvojen. Kada je Marko Bulat izašao na podijum, prvo je zapevao pesmu "Momče sa Kosova". Istog trenutka Predrag se uhvatio za glavu, a vrlo brzo počeo je da plače. Pokušao je i da obriše suze kako ga kamere ne bi snimile, ali su ga one ipak "uhvatile"


S media


Vrh
Sleepy
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 12 Feb 2013, 19:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Jul 2012, 16:11
Postovi: 847

OffLine
Dobričin prsten Mikiju Manojloviću 16. februara


Nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za životno delo u 2012. godini "Dobričin prsten" biće uručena istaknutom dramskom umetniku Predragu Mikiju Manojloviću na svečanosti 16. februara na sceni "Ljuba Tadić" Jugoslovenskog dramskog pozorišta, najavilo je danas to udruženje.


Slika


Manojlović je 28. laureat ovog visokog staleškog i esnafskog priznanja. U programu svečanog uručenja učestvovaće brojni domaći i inostrani pozorišni, filmski i muzički stvaraoci.

Među njima su Haris Pašović, Paolo Mađeli, Slobodan Unkovski, Milan Vlajčić, Ružica Sokić, Jelisaveta Seka Sablić, Jovan Ćirilov, Bogdan Diklić, Predrag Ejdus, Mirjana Karanović, Dušan Kovačević, Egon Savin, Jovan Maljoković Bend, Ljiljana Đurić ...

Nagrada se sastoji od zlatne kopije prstena velikana srpskog glumišta Dobrice Milutinovića (izrada Zlatare Majdanpek), unikatne oslikane diplome (rad akademskog slikara i scenografa Geroslava Zarića), kao i objavljivanja monografije posvećene laureatu.

U konkurenciji za nagradu ovoga puta bilo je 15 glumica i glumaca. Žiri je odluku doneo 14. decembra prošle godine, većinom glasova. U žiriju si bili glumci Ružica Sokić, Predrag Ejdus i Vojislav Brajović (prethodni dobitnici Dobričinog prstena) i Dušanka Stojanović Glid, teatrolog Ksenija Šukuljević Marković, reditelj Slavenko Saletović i dramski pisac Igor Bojović. Predsedavao je Predrag Ejdus.

Finansijsku pomoć dodeli nagrade dali su Ministarstvo kulture i informisanja Srbije i Sekretarijat za kulturu grada Beograda, a podršku organizaciji svečanosti Jugoslovensko dramsko pozorište.


24 sata


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 19 Feb 2013, 15:15
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Utvrđen redosled izvođača na Beosongu

Javnim žrebom u kojem su učestvovali Nina Radojičić i sami izvođači na Beosongu 2013, utvrđen je redosled kojim će biti izvedeno 15 takmičarskih kompozicija - konkurenata za pesmu Srbije na 58. Evrosongu.

Slika

U holu zgrade Radio-televizije Srbije održan је javni žreb kojim je utvrđen redosled izvođača u polufinalu Beosonga 2013, zakazanom za subotu, 2. mart.

Žreb je obavljen uz pomoć Danice Nine Radojičić, predstavnice Srbije na Pesmi Evrovizije u Diseldorfu 2011. godine, sa pesmom Čaroban, kao i samih izvođača koji su izvukli svoje redne brojeve.


Kompozicije će biti izvedene sledećim redosledom:



1. Ljubav je svuda - Mirna Radulović, Nevena Božović, Sara Jovanović

Muzika i aranžman: Saša Milošević Mare

Tekst: Marina Tucaković



2. Moja svetlosti - Igor Terzija

Muzika i aranžman: Aleksandar Filipović

Tekst: Rastko Savić



3. Blagoslov - Maja Nikolić

Muzika i aranžman: Marc Paelinck

Tekst: Maja Nikolić



4. Usne kadifa - Kal

Muzika i aranžman: Dragan Ristić

Tekst: Dušica Milanović - Marika



5. Ruža od baruta - Nenad Milosavljević

Muzika i aranžman: Nenad Milosavljević

Tekst: Vladimir Dulović i Nenad Milosavljević



6. Duga u tvojim očima - Saška Janković

Muzika i tekst: Slobodan Boban Petrović

Aranžman: Slobodan Boban Petrović i „Studio 3000"



7. Što prolazim - Dušan Zrnić

Muzika i tekst: Ana Bojić Mrđen

Aranžman: Aleksandar Filipović



8. Anđeo s neba - Maja Odžaklijevska

Muzika: Nikola Burovac

Tekst: Sonja Buljan

Aranžman: Marko J. Kon



9. Spas - Dušan Svilar

Muzika i aranžman: Marko Đurašević Mahoni

Tekst: Rastko Savić



10. Magija - SKY's

Muzika, tekst i aranžman: Sky Wikluh



11. Svetla pale se za nas - Ksenija Kočetova

Muzika i aranžman: Maksim Kočetov

Tekst: Ksenija Kočetova i Toni Malbašić



12. Halo - Marija Mihajlović

Muzika i tekst: Nikola Čuturilo

Aranžman: Boban Janković i Srđan Tanasković



13. Savršen kraj - Aleksandra Dabić

Muzika, tekst i aranžman: Dobrivoje Marić Čarli



14. Za tebe živim - Kristina Savić

Muzika: Vojkan Borisavljević

Tekst: Vladan Savić

Aranžman: Uroš Ranković



15. Tren - Žarko Stepanov

Muzika, tekst i aranžman: Ivan Ilić


Boris Miljković, umetnički direktor RTS-a, predstavio je logo festivala, Dragan Ilić, urednik Beosonga 2013 podsetio je da u Beogradu dugo nije bilo zvaničnog festivala, dok je Duška Vučinić, direktorka projekta Pesma Evrovizije Srbije, poželela sreću učesnicima.



Story

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 24 Feb 2013, 02:36
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Zvezde Granda: Ispali Dejan Čavić i Mirjana Milosavljević (Video)

Slika

Iz daljeg takmičenja ispali su Mirjana Milosavljević i Dejan Čavić sa najmanjim brojem osvojenih glasova.

U 24. izdanju takmičenja "Zvezde Granda" za prolazak u finale borilo se osam kandidata, od kojih su izbačeni jedan kandidat i jedna kandidatkinja.

Mladi takmičar iz Vršca, Dejan Čavić Čavke, predstavio se pesmom Adila Maksutovića "Od usana do stopala", međutim dobio je najmanje glasova publike. Iako je žiri bio zadovoljan Dejanovim nastupom istakavši da je imao odlične trilere, kao i izražajan način pevanja, Dejan se nije plasirao u finale.



Mirjana Milosavljević pevala je pesmu Goce Tržan "Vadi se na moje ludilo". Mada se žiri jednoglasno složio da je ovo njen najbolji nastup do sada i da je prvi put izabrala pravu pesmu, Mirjana nije osvojila simpatije gledalaca.



Žiri u sastavu Stevan Simeunović, Miša Mijatović i Dragan Stojković Bosanac ponovo je imao težak zadatak pred sobom, a duplirani glasovi su po njihovoj odluci pripali takmičarima Slađani Mandić i Nemanji Maksimoviću.

Nikola Bokun, Stefan Lukić, Slađana Mandić, Sandra Stanulov, Dejana Erić i Nemanja Maksimović boriće se za prolazak u finale takmičenja "Zvezde Granda" sledeće nedelje.


Svet+

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 25 Feb 2013, 03:08
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Pobednik "Talenta" je Katarina Kovačević

Publika je imala priliku da glasa i ona je odlučila da nagradu od 100.000 evra ponese kući pevačica iz Negotina.Nikola i Mihajlo su pozvani da učestvuju na Egzit festivalu

Slika

Pobednik četvrte sezone šoua „Ja ima talenat“ je Katarina Kovačević . Publika je imala priliku da glasa i ona je odlučila da nagradu od 100.000 evra ponese kući pevačica iz Negotina. Nikola i Mihajlo su pozvani da učestvuju na Egzit festivalu. Među tri najboljih su se našli Hajnalka, Aleksandra&Nemanja i Katarina.


Na desetoj poziciji se našla grupa "Čudesmo", na devetom mestu je bila Nataša Pavlović, osmi po redu je bio Mihajlo. Sedmo mesto je pripalo Nikoli Radoviću, šesta je Gorica Šutić, peto mesto je dodeljeno Continuum swing-u, na mestu 4. orkestar harmonika. Treće mesto je pripalo Aleksandri i Nemanji.

- Meni se čini da je ovo bio najuzbudljiviji talenat. Kako god da se završi ovo takmičenje treba da znate da je ovo tek vaš početak - rekao je Tasa.

Žiri je rekao pre proglašenja da je ovo bila jedno od boljih sezona i da su zahvalni što nisu oni morali da odlučuju ko će biti pobednik.

- Utisak ove sezone je to da su se pojavili divni pevači – rekao je Bosiljčić – Milsim da kada gledaju ovo finale oni kojima smo rekli "ne" shvataju da su najbolji prošli, a Nataša je zahvalila Bogu što ne moraju da oni odlučuju jer je težak zadatak pred publikom koja je glasala.

Ovako je tekla noć kada je Srbija odlučivala o najtalentovanijim finalistima:

23:05 Jelena Tomašević - Bosiljčić predstavila "Melanholiju"

Pevačica Jelena Tomašević – Bosiljčić je u finalu „Ja imam talenat“ predstavila novu pesmu „Melanholija“ .

Specijalna gošća ove večeri bila je Jelena Tomašević, koja je nastupila u pauzi između poslednjeg nastupa i proglašenja pobednika.

22:53 Hajnalka Buš: Muže se opet zaljubio u mene

Školska spremačica je došla iz Subotice i gledaocima poklonila gospel "Jesus loves me" koju je pevala Vitni Hjuston u filmu "Telohranitelj.

- Divno ste izgledali i dobro ste pevali - Nataša je bila facinirana.

- Vi ste pevali i uglavnom ste imali zatvorene oči. Jel vi sanjate dok pevate? Čestitam na nastupu - rekao je Bosiljčić.

- Ne treba da prestanete da sanjate, jer se snovi ostvaruju - poručio je Tasa.

Slika

22:41 Continuum Swing : Rat kroz igru

Plesna grupa iz Niša se odlučila da pokaže zahtevnu koreografiju koja će obraditi temu rata uz puno akrobatskih elemenata. Zoran nastupio sa grupom kao gost.

- Divno je gledati vas. Mogu da vam kažem da za sve ove godine da nijedna plesna gupa nije uspela da dostigne do tih visina kao vi. Ulepšali ste nam veče - bio je jasan Tasa.

-Ne mogu da verujem ,opet sam treći. Imam nešto da dodam. Zahvaljujem se celo veče produkciji. Ovo je bilo potresno lepo - rekao je Ivan.

Slika

22:30 Aleksandra i Nemanja

Omiljeni par iz "Talenta" dolazi iz Kučeva. Njih dvoje su se odlučili da se predstave rok numerom.

- Mene ste ostavili bez teskta. Bili ste divni. Aleksandra ti se na sceni pretvaraš u zver, jedeš sve pred sobom - Nataša je podelila svoju sreću sa takmičarima.

- Imali ste odličan nastup i beskrajno sam srećan što će publika da odluči, inače bismo imali problem -Tasi je laknulo.

- Slušao sam mnogo pevača koje imaju te moćne glasove. Tvoja muzika dolazi iz srca a ni iz grla - rekao je Bosiljčić.

22:18: Nataša Pavlović opet u džez fazonu: Brodvej obožavam

Profesorka latinskog jezika je osvojila srca publike. Nataša je opet u džez fazonu na oduševljenje publike.

- Iz prethodna dva nastupa sam zaključio da ste melanholični, ali sad vidim da se vi odlično zabavljate. Ako se pojavite na Bordveju nećemo se postideti - Bosiljčić je bio oduševljen.

- Divno je videti i pratiti kao se otvarate na sceni - rekla joj je Nataša.

- Bio sam skoro u Njujorku. Ja sam i dalje na Bordveju - zaključio je Tasa.

Slika

22:07 Čudesmo peva na različitim jezicima: Težimo ka tome da snimimo svoj CD

Etno grupa "Čudesmo" peva tradicionalnu narodnu pesmu. Oni je pevaju na nekoliko različitih jezika.

- Ova pesma je kao instrumental bila super - rekao je Tasa.

- Ovo mi je i pevački dobro. Ti tako dobro pevaš i vi je super pratite - oduševljen je bio Bosiljčić.

- Častili ste nas novim zvucima. Promenili ste makedonsku muziku i uporpunili je. Bravo!Bili ste sjajni - rekla je Nataša.

Slika

21: 56 Nikola Radović pripremio brzu pesmu

KOMENTARI SA TWITTER-A

* Saška Janković: Bravo Katarina ! Bravo i za harmonikase :) * Kaja: Je**ni striming mi mozak pomera, al dooobro prži ova mala u Talentu! * Nikola Demonja: Iz kog regiona Srbije dolazi sledeći najveći srpski talenat na osnovi sms glasanja po principu lokal patriotizma bez i malo razuma? * Tatjana Vojtehovski: umesto da pojacavam ja utisavam TV u finalu talenta. * Ana Milenković: Čudesimo je čudesmo udavio
Kantautor iz Čačka je do sada nastupao sa baladam koje je sam napisao. Publiku u velikom finalu obradovao je jednom autorskom brzom numerom.

- Bravo majstore - uzviknuo je Bosiljčić.

- Želim da ti čestitam. U svakoj fazi si pokazao da možeš različito da pristupiš pesmama - rekao je Tasovac.

- Podsećaš me na razne dobre pevače - konstatovala je Nataša.

21:48 Gorica Šutić kao Areta Frenklin: Biće mi žao kad se ovo završi

Šesnaestogodišnja Gorica iz Gajdobre peva pesmu Arete Frenklin. Ona je spremila i posebnu koreografiju za finale.

- Božanstvena si bila - bila je kratka Nataša.

- Kod žirija si probudila sindrom Travolte. Veliko je zadovoljstvo ovo posmatrati iz prvog reda i hvala produkciji - nasmejao je publiku Tasovac.

- Ovo je za pamćenje - rekao je Ivan

21:33 Mihajlo Vlahović - svojom pesmom osvaja publiku

Reper koga zovu Beli nastupa sa svojoj pesmom kojom će još jednom skrenutu pažnju na dešavanja u društvu.

- Ovo je bio sjajan nastu. U samoposluzi sam sreo tvoju majku, rekao sam joj da treba da bude ponosna na tebe - rekao je Tasovac.

- Izabrao si pravi put. Zahvaljujući vama sam počela da razumem rep.Molim te, pozovi me na neki svoj nastup - rekla je Nataša.

- Tako si slobodan, tako si moćan. Želim da dođem na svaki tvoj nastup - Bosiljčić je podržao Mihajla.

Slika

21:24 Katarina Kovačević peva "Zajdi, zajdi"

Farmaceutkinja iz Negotina izvodi makedonsku pesmu "Zajdi, zajdi" uz pratnju velikog hora. Pesmu je posvetila svom ocu. Posle nastupa Kaća je zaplakala.

- Bila si božanstvena. Uplašila sam se kada si mi rekla da ćeš pevati tu pesmu, ali bila si divna - rekla je Nataša.

- Ja se izvinjavam što ne plačem. Dolaziš iz kraja Mokranjca i drago mi je što tu tradiciju nastavljaš - rekao je Tasovac.

- Ovo si bila ti - ti u punom sjaju - tešio je Katarinu Ivan.

21:13 Orkestar harmonika prvi nastupa

Orkestar harmonika iz Ugljevika ima tu čast da otvori takmičenje.Harmonikaši su se opredelili da odsviraju splet pesama sa Kosova i Vranja, što je oduševilo publiku u studiju.Posle njihovog nastupa žiri je rekao:

- Divan vam je bio nastup -rekao je Bosiljčić.

- Energija je tu, svi smo uz vas - rekla je Nataša, a Tasovac je rekao da treba da prošire repertoar, i da bi voleo da vidi šta oni sve još mogu.

21: 08 Žiri otvorio takmičenje

Žirijska trojka Nataša Ninković, Ivan Tasovac i Ivan Bosiljčić otvorili su veliko finale. Glasanje je počelo.

- Najviše bih volela da kažem takmičarima - opustite se, li znam da to ne može. Ja uvek nekom posvetim svoj nastup. To im može pomoći - rekla je Nataša Ninković.

21:06 Finalisti na okupu

Finalisti četvrte sezone "Talenta" su na okupu i čekaju početak svojih nastupa.



Novosti

_________________
Slika


Vrh
Kalina
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 25 Feb 2013, 10:35
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Feb 2013, 00:15
Postovi: 490

OffLine
Oni se više ne kriju!

Ljubav i kašalj se ne mogu sakriti, što je dokazano i u petak uveče, kada su se dva poznata para koja su se od medija mesecima skrivala kako ne bi bila uslikana pojavila držeći se za ruke na žurki koju je upriličio “Stori” povodom Festa. Naime, bivši rukometaš Vlada Mandić i njegova devojka, glumica Marija Petronijević, stigli su držeći se za ruke, ne bežeći od bliceva koji su sve vreme bili upereni u njih. Konačno su pokazali da su zaljubljeni i da im je veza stabilna!

s

S obzirom na to da Mandić ne izlazi više po klubovima kao ranije, očigledno je da je mlada glumica uspela da ga smiri. Njih dvoje su ruku pod ruku ušli u hotel “Metropol”, gde se održavala proslava, nasmejani i raspoloženi za fotografisanje i davanje izjava. Iskoristili smo priliku i upitali sportistu kako komentariše presudu koja je nedavno doneta, da je oslobođen krivice da je bio saučesnik u ubistvu.

- Konačno je skinuta ljaga sa mog imena. Zadovoljan sam i srećan. Nije lako kada vam neko stavi takav teret. Konačno će me ljudi drugačije gledati. Samo kada je i to završeno - rekao nam je Mandić.


s

Nešto posle pomenutih golupčića, stigao je još jedan par: voditeljka Danijela Jankov i njen kolega Stefan Buzurović. Oni su se sve do petka uveče skrivali od javnosti, čak su se u strogoj tajnosti i venčali. Kao i Vlada i Marija, i novopečeni mladenci ušetali su držeći se za ruke, a koliko su srećni pokazali su i kada su pozirali fotografima, jer je Stefan sve vreme naslanjao glavu uz Danijelinu i tako se mazio. Pošto je nedavno u medije procurila vest da je mlada voditeljka u drugom stanju, par je rešio da se više ne skriva i da svima pokaže zaljubljenost. Danijela Jankov je u drugom mesecu trudnoće, a za razliku od Mandića i Petronijevićeve, taze supružnici nisu želeli da daju izjave, ali su rado pozirali.

Sada, kada su probili led, nadamo se da će biti sve opušteniji i dostupniji za medije.


S

Marija Srećković prvi put u javnosti nakon porođaja!
Instruktorka fitnesa Marija Savić Srećković je posle 17 godina nedavno rodila i drugo dete, sina Vanju, a u petak uveče se prvi put nakon porođaja u društvu supruga Aleksandra Srećkovića Kubure pojavila na žurki. Mnogi su ostali bez daha kada su videli Mariju! Zgodna i nasmejana, pozirala je fotografima, a kada smo je pitali kako se snalazi sa bebom, rekla je:
- Divno. On je divna beba. Muž i sin Stefan mi mnogo pomažu oko Vanje. Zadovoljna sam i ispunjena, a što se linije tiče, hvala bogu, nikada nisam imala probleme s tim - uz osmeh nam je saopštila Savićeva.


ALO.RS

_________________
Kad zaćutim, okrenem se i odem. To ne znači da si ti pobedio.
To znači da više nisi vredan mog vremena.
Čarls Bukovski


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 01 Mar 2013, 18:22
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Svi detalji "Beosonga 2013"

Dvodnevno muzičko takmičenje "Beosong 2013", na kome će publika izabrati predstavnika Srbije na 58. "Pesmi Evrovizije", počinje sutra u studiju Radio-televizije Srbije u Košutnjaku

Slika

BEOGRAD - Dvodnevno muzičko takmičenje "Beosong 2013", na kome će publika izabrati predstavnika Srbije na 58. "Pesmi Evrovizije", počinje sutra u studiju Radio-televizije Srbije u Košutnjaku.

Prve večeri biće predstavljeno 15 kompozicija koje je izabrala selekciona komisija festivala.

Publika će glasanjem putem SMS poruka izabrati pet kompozicija za finalno veče 3. marta, na kome će biti izabran srpski predstavnik na "Evrosongu". Pobednika će u finalu, kao i prve večeri, izabrati publika SMS glasovima.

Prve u polufinalu nastupaju Mirna Radulović, Nevena Božović i Sara Jovanović sa numerom "Ljubav je svuda", slede Igor Terazija sa pesmom "Moja svetlosti", Maja Nikolić će izvesti pesmu "Blagoslov", a grupa "Kal" predstaviće se kompozicijom "Usne kadifa".

Nenad Milosavljević će izvesti kompoziciju "Ruža od baruta", Saška Janković će nastupiti sa numerom "Duga u tvojim očima", Dušan Zrnić otpevaće "Što prolazim", a Maja Odžaklijevska "Anđeo s neba".

Mladi pevač Dušan Svilar nastupiće sa pesmom "Spas", za njim će grupa "Sky's" izvesti numeru "Magija", zatim će se predstaviti Ksenija Kočetova sa melodijom "Svetla pale se za nas".

Marija Mihajlović će otpevati pesmu "Halo", Aleksandra Dabić kompoziciju "Savršen kraj", Kristina Savić "Za tebe živim", a Žarko Stepanov ''Tren''.

Voditelj izbora srpskog predstavnika na ovogodišnjem "Evrosongu" obe večeri biće Maja Nikolić, dok će sa takmičarima razgovarati Gorica Nešović i Dragan Ilić.

Direktan prenos iz studija RTS-a biće realizovan sa 13 kamera, gledaoci će moći da pošalju najviše pet poruka sa jednog broja telefona, a glasanje će trajati 10 minuta, navodi se na sajtu RTS-a.

Na javni konkurs RTS-a za "Beosong 2013" stigla je 171 kompozicija.
Selekciona komisija, u kojoj su bili muzička urednica u Radio Beogradu Biljana Krstić, muzičar i kompozitor Momčilo Bajagić, kompozitor i pijanista Vladimir Maričić, odgovorni urednik Džez redakcije Muzičke produkcije RTS-a Dragoslav Stanisavljević i urednik u Muzičkoj redakciji RTS-a Dobroslav Predić, odabrala je petnaest.

Ovogodišnji "Evrosong", koji se održava od 14. do 18. maja u Malmeu (Švedska), biće sedmo učešće Srbije kao samostalne države na ovoj popularnoj manifestaciji, koju u proseku svake godine prati više od 100 miliona gledalaca širom Evrope i sveta.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 02 Mar 2013, 21:59
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
BEOSONG: Ko su favoriti za finale?!

U finalu bi trebalo da se nađe Dušan Zrnić, koji ima jednu od najboljih pesama, Mirna, Nevena i Sara iz "Prvog glasa Srbije", ali i Neša Galija, za čiji se prolazak već urgira sa više strana

Slika

U 21 sat, u studiju RTS u Košutnjaku, počinje polufinale Beosonga, u kojem će se 15 izvođača boriti za pet mesta u finalu, koje se održava sutra. Pet kompozicija koje dobiju najviše glasova gledalaca plasiraće se u finale, a kako se navodi na sajtu RTS, glasanje će trajati 10 minuta i  gledaoci će moći da pošalju najviše pet SMS-ova sa jednog broja telefona.

Kako nezvanično saznaje Telegraf, među glavnim favoritima za ulazak u finale su takmičarke “Prvog glasa Srbije”, Mirna Radulović, Sara Jovanović i Nevena Božović , ali i Saška Janković, koja nastupa sa numerom “starog vuka” Bobana Petrovića. Ne treba da iznenadi ni eventualni dobar plasman Nenada Milosavljevića, frontmena benda “Galija”, za koga se, kako nezvanično saznajemo, već urgira sa više strana.

U finalu bi trebalo da se nađe i Dušan Zrnić, za čiju pesmu svi koji su je čuli tvrde da je jedna od najboljih.

Slika

Nakon Mirne, Sare i Nevene, na scenu izlazi Igor Terzija (“Moja svetlosti”), dok treća nastupa Maja Nikolić (“Blagoslov”). Četvrta je grupa “Kal” (“Usne kadifa”), peti je Nenad Milosavljević (“Bure od baruta”). Šesta će biti Saška Janković (“Duga u tvojim očima”), sedmi nastupa Dušan Zrnić (“Što prolazim”), dok će osma nastupiti Maja Odžaklijevska (“Anđeo s neba”).
Mladi pevač Dušan Svilar (“Spas”) je deveti, deseta je grupa “Skys” (“Magija”), a jedanaesta je Ksenija Kočetova (“Svetla pale se za nas”). Dvanaesta nastupa Marija Mihajlović (“Halo”), trinaesta je Aleksandra Dabić (“Savršen kraj”).
Kristina Savić će pevati numeru “Za tebe živim”, a petnaesti u polufinalu će se predstaviti Žarko Stepanov (“Tren”).
Voditeljka Beosonga je Maja Japundža Nikolić, a njoj će u bekstejdžu pomagati Gorica Nešović i Dragan Ilić.


Телеграф

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 03 Mar 2013, 18:31
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Beosong:Biće teško u finalu

U finalu Beosonga našli su se Saška Janković, grupa Sky's, Dušan Svilar, Marija Mihajlović i Moje 3.

Slika

U finale domaćeg izbora za predstavnika na Eurosongu plasirale su se četiri učesnice Prvog glasa Srbije, jedna Zvezda Granda i jedan ženski trio, u kom je "mala Rijana" iz takmičenja Ja imam talenat.

Moguće je da su mnogi očekivali da čuju neku energičniju pesmu, ali su nam plasirane samo "tužbalice". Da li će neka biti "dobitna kombinacija" za Evroviziju u Malmeu…pitanje je.

Ono što je sigurno obeležilo ovogodišnje polufinale Beosonga jesu "čudne" odevne kombinacije nekih od učesnica (mislim da su svima "upale" u oči bele rukavice Kristine Savić).

Pesmom "Ljubav je svuda" finalistkinje Prvog glasa Srbije otvorile su polufinalno veče Beosonga. Ovo je možda bila i najenergičnija pesma koju smo čuli.




Igor Terzija iz Prvog glasa Srbije pevao je pesmu "Moja svetlosti" Aleksandra Filipovića i Rastka Savića. Maja Nikolić je izvela pesmu "Blagoslov", dok je grupa Kal pevala pesmu Dragana Ristića i Dušice Milanović "Usne kadifa".




Nenad Milosavljević, frontmen benda Galija pevao je svoju pesmu "Ruža od baruta", dok se učesnica Prvog glasa Srbije Saška Janković predstavila pesmom "Duga u tvojim očima".




Dušan Zrnić, učesnik "Idola" pevao je pesmu "Što prolazim", dok je Nenad Cvijetić pevao "Anđeo s neba". Dušan Svilar je pevao pesmu "Spas", a grupa Sky’s se predstavila pesmom Vikler Skaja "Magija".




Ksenija Kočetova pevala je u rijalitiju "Ja imam talenat", a ove večeri predstavila se pesmom "Svetla pale se za nas" Maksima Kočetova, za koju je tekst pisala zajedno sa Tonijem Malbašićem. Ksenija je imala vrlo zanimljivu scenografiju, jer pevala "iz kutije".

Legendarna Maja Odžaklijevska otpevala je pesmu "Anđeo s neba" koja je podsetila na neke njene stare hitove. Kada je "pustila" glas, svima je bilo jasno da joj prehlada ne može ništa.

Najpoznatiji prateći vokal Srbije Marija Mihajlović izvela je numeru "Halo", dok se Aleksandra Dabić iz Prvog glasa Srbije predstavila pesmom "Savršen kraj", a Kristina Savić je izvela "Za tebe živim".




Sad kad ste čuli sve pesme, ko po vama zaslužuje da predstavlja Srbiju na Eurosongu?


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 04 Mar 2013, 04:08
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
"Moje tri" idu na Evrosong!

Mirna Radulović, Sara Jovanović i Nevena Božović, koje su izvele pesmu “Ljubav je svuda”, pobednice su festivala “Besong”. One su dobile najviše glasova publike i tako su izborile mogućnost da predstavljaju Srbiju na pesmi “Evrovizije” koji će se održati od 14. do 18. maja u švedskom gradu Malmeu.

Slika
Sara, Nevena i Mirna će predstavljati Srbiju u Švedskoj na Evroviziji
 
Na drugom mestu našao se Dušan Svilar sa pesmom “Spas”, treća je bila Saška Janković sa numerom ”Duga u tvojim očima”. Četvrto mesto osvojila je Marija Mihajlović sa kompozicijom ”Halo”, a peta je bila grupa ”Sky’s” sa pesmom ”Magija”.
 
- Presrećne što smo pobedile i što je muzika na kraju trijumfovala – rekla je Nevena Božović.
 
Mirna Radulović je takođe bila oduševljena ishodom “Beosonga”
 
- Priželjkivale smo pobedu. Smatram da smo osim glasova publike “Prvog glasa”, dobili glasove i od ljudi koji nisu gledali ovo takmičenje. Nadamo se da ćemo dovesti “Evrosong” u Srbiju – rekla je mlada Subotičanka, koja je izjavila da je njen favorit bio drugoplasirani Dušan Svilar.
 
Treća članica grupe Sara Jovanović rekla je da je zadovoljna i da će poraditi na koreografiji.
 
Dušan Svilar bio je razočaran plasmanom.
- Razočaran sam. S druge strane, drago mi je što je publika prihvatila moju pesmu koja mešavina popa i etna – rekao mladi pevač, koji se okreće radu na novom muzičkom projektu, koji nije želeo da otkrivao.
 
Marija Mihajlović bila je ogorčena, kao i devojke iz grupe ”Sky’s”.
 
Inače, u RTS-ovom studiju na Košutnjaku prisustvovale su brojne zvanice, kao što su pevačica Marija Šerifović, njen kolega Oliver Mandić, direktor “Grand produkcije” Saša Popović i njegova “desna ruka” Žika Jakšić, zatim poznati tekstopisci Marina Tucaković i Saša Milošević Mare, kao mnogi drugi.



Vesti

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 311 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker