Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 00:44


Autoru Poruka
MeGi
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 29 Mar 2013, 19:48
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
PIRATERIJA: Jutjub ukinuo Natašu Bekvalac!

- Vreme je da se napokon zavede red na internetu u vezi s muzičkom industrijom, kaže Bane Stojanović, direktor "Siti rekordsa", na čijem zvaničnom kanalu će biti postavljani spotovi Bekvalčeve


Slika

Foto: Promo
Unija diskografa Srbije objavila je juče da kreće u odlučnu borbu protiv piraterije svih oblika na ovim prostorima, a već danas je Jutjub skinuo sa svog sajta spot Nataše Bekvalac za pesmu “Sluškinja”. Naime, nakon što je popularnoj pevačici Lejdi Gaga oduzeto 156 miliona “lajkova” na Jutjubu zbog lažiranja pregleda, i Natašin spot je skinut, u okviru obračuna sa hakeriskim “prenapucavanjem pregleda videa pojedinih izvođača”, navodi “Informer”.


Do sada je sa Jutjuba uklonjeno više od dve milijarde pregleda, a kampanja je proširena i na Srbiju, te su Bekvalčeva, Jelena Karleuša i Rada Manojlović ostale bez spotova sa milionskim pregledima.

Povodom zavođenja reda na internetu oglasio se i Bane Stojanović, direktor najveće izdavačke kuće u Srbiji “Siti rekords” (izdavač Nataše Bekvalac) i predsednik UO Unije diskografa Srbije:

- Vreme je da se napokon zavede red na internetu u vezi s muzičkom industrijom – kaže Stojanović, i dodaje - Unija diskografa Srbije, koja je skoro osnovana i u kojoj su sve diskografske kuće iz Srbije, u saradnji sa IFPI međunarodnom konferencijom diskografa, Guglom, koji je vlasnik Jutjuba, kao i sa MUP-om, tužilaštvom i njihovim odsecima za visokotehnološki kriminal, uskoro kreće u odlučnu bitku sa piratima koji su na internetu do sada postavljali šta su hteli, bez ikakvog posedovanja prava - kaže Stojanović za Telegraf, i dodaje da se nada da će tome uskoro doći kraj.

Slika

- Kao što se već u Evropi i Americi zavodi red za postavljanje muzičkih sadržaja, nadam se da će to brzo da se ostvari i kod nas, jer je to jedan od bitnih elemenata da naša muzička industrija opstane u budućnosti, navodi prvi čovek UDS-a.

Iz PR službe Nataše Bekvalac kažu da je spot privremeno uklonjen:

- “Siti rekords” je odlučio da otvori svojim pevačima zvaničan kanal na Jutjubu, pa tako i Nataši. Nema zavere, spot je nakratko uklonjen da bi tamo bio postavljen već ovih dana - kaže PR pevačice za “Informer”.

(Anastasija Čanović)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 10 Apr 2013, 22:14
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Severina poklonila obožavateljki haljinu za maturu


Slika


Pevačica je tokom gostovanja na Narodnom radiju priznala da je nedavno zaspala u taksiju od umora i otkrila da priželjkuje drugo dete, a ispunila je i molbu devojci koja se javila u program.

Antonija Blaće ugostila je danas Severinu (40) u redakciji Narodnog radija i sat vremena razgovarala s njom o svemu, od majčinstva, održavanja vitke linije pa sve do priprema za Severinin zagrebački koncert. Antoniju je zanimala njena dnevna rutina, a zamolila je i pevačicu da joj prizna kako ne izgleda toliko lepo ujutro kada se tek probudi.

- Mali me probudi. Imamo svoj ritual. Kuvam njemu sve što treba. Nekad ne stignem ni da se očešljam. Desi mi se da jednostavno ne stignem. To se ne može dogoditi onih dana kad imam obaveze. Onda dođe neko pa me očešlja i našminka. To više nisu one pripreme kao što su znale biti pre nego što sam rodila. Tada je sve trebalo da bude na mestu i opeglano. Sad mi se dogodi da imam nešto belo na kaputu. Baš mi se to dogodilo kad sam išla na pres konferenciju s kreatorom Markom Mitanovskim. Trebalo je dda izađem iz auta, a on mi je rekao: Pa nećeš valjda s tom povraćkom izaći! Skinula sam kaput i glumila da mi je toplo - rekla je.

Priznala je i da je neki dan bila toliko umorna da je zaspala u taksiju.

- Tako mi je bilo neprijatno, a taksisti je bilo neprijatno da me probudi – ispričala je Severina.

Kada je Antonija Blaće pročitala pevačici komentar s Facebooka slušateljke koja joj je poželela još jednog malog naslednika, Seve joj se zahvalila i odgovorila:

- E nek' se ostvari. Iz tvojih usta u Božje uši!



Slika


Gostovanje Severine na Narodnom radiju posebno će pamtiti slušateljka Ana koja se nedavno javila s molbom. Ima šestero braće i sestara, maturantkinja je, obožava Severinu, a pogotovo njene odevne kombinacije. Potražila je pomoć Narodnog kako bi zamolila Severinu da joj pozajmi jednu od svojih haljina, a pevačica je oduševljena idejom odmah pozvala kreatorku Aleksandru Dojčinović koja je rado pristala ostvariti jedan devojački san.

Posebno je simpatična ispala priča sa cipelama. Severinu je zanimalo ima li Ana već spremne cipele te koji broj nosi.

- Dobićeš i cipele jer si isto kao i ja Pepeljugina sestra. I ja nosim broj 40, moje cipele nikome ne odgovaraju! Bićeš prava princeza - rekla joj je pevačica.


Slika


Uplakana Ana zahvalila je omiljenoj pevačici, a Severina se zahvalila Antoniji na prilici da pomogne. Posle toga otkrila je da nije bila na svojoj maturskoj večeri.

- Ja nisam imala tu sreću da sam bila na svojoj maturaskoj večeri, tako da nisam imala ni haljinu. To veče, kad je bila moja matura, imala sam dogovoren svoj prvi koncert u diskoteci u hotelu Lav. Imala sam tada svoje dve i po pesme, ostale su bile od Josipe Lisac i Radojke Šverko, to je tada bio moj repertoar. Stigla sam na kraj svoje maturske večeri. Bila sam jako tužna što nisam bila sa svojima, mada su mi oni rekli da nisam ništa propustila, ali onda sam na kraju večeri pevala i svojima - rekla je.


story.rs

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Ines
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 11 Maj 2013, 20:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Apr 2013, 23:44
Postovi: 684

OffLine
Maja Nikolić želi duet sa Ivicom Dačićem


Pevačica Maja Nikolić zadivljena je vokalnim sposobnostima premijera Ivice Dačića sa kojim bi želela da snimi duet. Ukoliko joj neko ponudi dobru pesmu, rado bi zapevala sa liderom Socijalističke partije Srbije jer smatra da jedino on bolje peva od nje.


Slika


- Obožavam premijera Ivicu Dačića, on jedini peva bolje od mene. Za duet sa njim sam uvek otvorena ukoliko nam snime dobru pesmu. On zna da ga volim i poštujem - rekla je Maja koja veruje u to da će premijer do kraja života biti lider u Srbiji.

Pevačica se nakon završetka rijalitija Veliki Brat posvetila fakultetu koji je nedavno upisala. Ispite će polagati putem interneta.

Osim za pripremanje ispita Maja slobodno vreme provodi i sa svojom decom. S obizirom da je dobila priliku da sa sinom Lazarom provede 15 dana, a krajem meseca ima ročište sa bivšim suprugom, za trajno starateljstvo nad njim.


Blic.rs


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 13 Maj 2013, 11:55
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
“S vremena na vreme” obeležava 40 godina rada

Utemeljivači i predvodnici srpske akustične rok scene “S vremena na vreme” održaće koncert 16. maja u velikoj sali Kolarčeve zadužbine

Slika
“S vremena na vreme”

U ČAST 40 godina rada i objavljivanja prvog hit singla “Sunčana strana ulice”, utemeljivači i predvodnici srpske akustične rok scene “S vremena na vreme” održaće koncert 16. maja u velikoj sali Kolarčeve zadužbine u Beogradu. Osnivači grupe, Koki i Mili Đukić, Asim Sarvan i Ljuba Ninković, podsetiće publiku na svoje pesme koje su izdražale test vremena. Koncert će trajati 120 minuta, a kao gosti pojaviće se legendarni Drago Mlinarec, Doktor Spira i Dragan Popović. Karte se prodaju na blagajni Kolarca po cenama od 1.000, 1.250 i 1.500 dinara.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 18 Maj 2013, 15:27
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Zdravko Čolić: Album gotov do pola

Mega zvezda pravo iz Londona, gde radi miks šest novih pesama, stiže u Portorož na koncert u subotu

Slika

MEGAZVEZDA Zdravko Čolić, zajedno sa producentima Vojom Aralicom i Nikšom Bratošem, već nedelju dana u londonskom studiju “Strongrum” radi na miksu šest pesama koje će se naći na njegovom 14. studijskom albumu. U “Strongrumu” su, inače, ploče snimali neki od najznačajnijih umetnika, od Robija Vilijamsa, preko “Rejdioheda”, “Spajs grls”, “Plasiba”, pa do Grejs Džons i Erika Kleptona. Čola i njegovi saradnici u studiju provode po deset sati dnevno, a uveče sebi daju oduška u nekom od tamošnjih barova sa živom muzikom. Naš najpopularniji pop pevač svih vremena u London je otišao nakon što je njegov koncert u Portorožu, u okviru 10. međunarodne regate “Marinada”, zbog lošeg vremena pomeren sa 11. maja za 18.maj. Iz Londona će direktno otputovati u Portorož, gde će sa svojim bendom upriličiti spektakl u dvorani “Avditorij” (ulaznice 29 evra). Kako “Novosti” saznaju, na novom albumu Zdravka Čolića biće 12 pesama, a miks za preostalih šest numera radiće, takođe u Londonu, krajem maja ili u junu. Očekuje se da će nove pesme publika moći da čuje najranije u septembru, a najkasnije pred Novu godinu.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 20 Maj 2013, 19:46
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Tijana i Husa snimili duet

Mlada pevačica Tijana Stojić, snimila je duetsku pesmu "Prodao bi noć" sa Husom iz grupe "Beat Street". Ovo je Tijanina četvrta pesma po redu, ali uveliko radi na prikupljanju novih, kako bi izdala svoj album prvenac.

Slika

- Pesma "Prodao bi noć" je brza i pevljiva. Imam običaj da kažem da ulazi u uši na prvo slušanje i ja se iskreno nadam da će se dopasti prvenstveno ženskom delu publike. Husa je uradio i muziku, tekst i aranžman, a Ivana Selakov je
otpevala prateće vokale. Za istu sam uradila i remiks pa se nadam da će u klubovima i diskotekama biti pravi letnji hit - rekla nam je Tijana koja će ovu pesmu premijerno otpevati prijateljima, kolegama i predstavnicima sedme sile, na svojoj promociji, 25. Maja, na brodu Rige od Fere.
 



Blic

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 22 Maj 2013, 20:01
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Aco Pejović i Zorica Brunclik snimaju duet

Zorica je već otpevala svoje deonice u studiju, a Aco će svoj deo otpevati za nekoliko dana

Slika
Zorica i Aco su dugogodišnji prijateli

Zorica Brunclik i Aco Pejović uskoro će snimiti duetsku pesmu.
Premijera se očekuje tek na jesen, kada će Zorica objaviti novi album.
- Ideja o saradnji dvoje velikih pevača postoji nekoliko godina. Čekala se samo dobra pesma. U ponudi je bilo više numera, a izbor je pao na mladog autora Alena iz Crne Gore. Aranžman i produkciju uradio je Miroljub Aranđelović Kemiš. Zorica je već otpevala svoje deonice u studiju, a Aco će svoj deo otpevati za nekoliko dana - kaže naš izvor.

Pozvali smo Kemiša, ali on nije bio raspoložen da to prokomentariše.
- Ne bih mnogo da pričam o toj saradnji dok se pesma ne snimi. Bićete pozvani na premijeru - rekao je Kemiš.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 06 Jun 2013, 21:43
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Smak posle 15 godina pred Kragujevčanima

Legendarna grupa "Smak" posle više od 15 godina nastupiće u Kragujevcu i to kao glavna zvezda rok festivala "Arsenal fest"

Slika

KRAGUJEVAC - Legendarna grupa "Smak" posle više od 15 godina nastupiće u Kragujevcu i to kao glavna zvezda rok festivala "Arsenal fest", izjavio je danas portparol kragujevačkog Domla omladine Vladimir Paunović.


On je Tanjugu rekao da je rok festival prošle godine okupio više od 15.000 mladih iz cele Srbije i dodao da će ovogodišnji "Arsenal fest" biti održan od 27. do 29. juna.

Lokacija na kojoj se održava rok festival je "Knežev arsenal" a reč je o kompleksu prvog industrijskog jezgra Srbije iz sredine 19. veka, poznatijem kao Vojno-tehnički zavod.

Pored "Smaka" nastupitiće i "Partibrejkersi", Bajaga i Instruktori, "Babe", "Goblini", "Hladno pivo", "Ritam nereda", "Eva Braun"...i, kako najavljuju organizatori agencija Long plej i Dom omladine, festival će imati dve bine, dok je treća bina - bina iznenađenja.

"Smak" će nastupiti prve večeri festivala 27. juna i to na glavnoj bini počev od 22.00 časa, a po završetku te svirke koja će trajati više od dva sata, nastupiće beogradski bend "Babe", ali na drugoj bini.

Druge večeri Arsenal festivala program otvaju kulturni pankeri KBO, a potom nastupaju "Partibrejkersi", "Bajaga i Instruktori" i beogradski sastav "Kanda, Kodža i Nebojša".

Takođe, druge večeri, ali na drugoj bini, sviraće beogradski alternativci E-Play, zatim metal-folkeri iz Novog Sada "Pero Defformero", rokeri Grate i pankeri Ritam nereda i beogradski "Ex Revolveri".

Završne večeri Arsenal festa nastupiće "Hyponotized", "Goblini", zagrebački bend "Hladno pivo", Repetitor, "Iveza and Elements", "Zzanamari i J'Animals", "Popečitelji", slovenački metalci "Noctiferia", bečejska Eva Braun i rege bend iz Kruševca "Zaa".

"Festival će i ove godine imati Arsenal rok kamp odnosno alternativni smeštaj za posetioce iz drugih gradova", rekao je Paunović i naglasio da će Arsenal fest i ove godine imati prateći sadržaj.

Tako će, naveo je, 26. juna u bašti Doma omladine Peca Popović i Mihajlo Pantić promovisaće knjigu "Biti rokenrol", a dan kasnije u galeriji će biti priređena izložba slika Saše Vujičića "Pop-Art In Wood".

Dejan Cukić, Bubiša Simić i Stara Rujna Zoran Hamović biće gosti promocije knjige tematski vezanih za muziku iz edicije "Klepsidra" beogradske izdavačke kuće "Clio".

Poslednjeg dana festivala biće promovisana knjiga "The Rolling Stones-Umetnost i pobune" Ivana Ivačkovića, a tokom tri dana festivala biće održani i drugi sadržaji poput muzike di-dzejeva, crtanja murala, izložbe rukotvorina mladih umetnika, promocija zdravih stilova života i drugo.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 07 Jun 2013, 20:51
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Marija Šerifović: Prvi gost na albumu je Aleksandar Ribak

Aleksandar Ribak je 2009. godine pobedio na "Eurosongu" predstavljajući Norvešku sa pesmom "Fairytale", a Marija je najavila duet sa njim

Slika

Marija Šerifović nedavno je najavila kompletan projekat pod nazivom "Ispovest" u koji će "spakovati" poslednjih deset godina svoje karijere.

U sklopu projekta nalaziće se i novi album koji Marija vredno sprema, a pevačica koja nam je donela pobedu na "Eurosongu" najavila je prvog gosta. "Sada je zvanično. Prvi gost na albumu je Aleksandar Ribak", napisala je Marija na Tviteru.

Aleksandar Ribak je 2009. godine pobedio na "Eurosongu" predstavljajući Norvešku sa pesmom "Fairytale" za koju je sam uradio muziku i tekst, a Marija je upravo njega izabrala za prvog gosta na albumu.

Marija i Aleksandar doneli su svojim državama prvo mesto na "Eurosongu" pa je sasvim izvesno da će se iz njihove saradnje roditi nešto spektakularno.

Slika


kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 23 Jun 2013, 21:09
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
PREMIJERA: Poslušajte novi singl Jelene Tomašević!

Slika

Jelena Tomašević je danas obradovala svoje fanove izbacivši novi singl “Vertigo” koji pretenduje da bude pravi letnji hit! Tekst i muziku je radila Emina Jahović,a za aranžman je bio zadužen Boris Krstajić. Jelena je novi singl snimila u dve verzije, rmx i radio edit a vama ostavljamo da izaberete koja vam se više sviđa. TV premijera pesme je večeras u emisiji “VIP room” na TV Pink!





Svet

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker