Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 11:34


Autoru Poruka
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 03 Jan 2019, 00:40
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
NAPUSTIO NAS JE GIGA MORAVAC: Preminuo poznati glumac Marko Nikolić (FOTO+VIDEO)

Poznati srpski glumac Marko Nikolić preminuo je 2. januara, potvrdila je ćerka na društvenoj mreži Fejsbuk

Slika

Poznati srpski glumac Marko Nikolić preminuo je 2. januara u 73. godini, potvrdila je ćerka na društvenoj mreži Fejsbuk.

Kraj zajedničke fotografije sa ocem, napisala je samo njegovu godinu rođenja i smrti.

Marko Nikolić je rođen u Kraljevu 20. oktobra 1946. godine. Glumu je diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu.

Pročitajte još - Konobar Ateljea 212: Ko nije došao u bife, kao da nije ni živeo

Bio je član je Narodnog pozorišta od 1970. godine. Igrao je u pozorištu, filmu i na televiziji.

Televizijsku slavu je stekao glavnom ulogom u TV seriji „Bolji život“ (1987, 1990. godine), kao i ulogom Karađorđa, u nekoliko TV drama i u seriji "Vuk Karadžić".

Slika



vecernjenovosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 03 Jan 2019, 00:47
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Umro je Ivo Gregurević

Slika

LEGENDARNI hrvatski glumac Ivo Gregurević umro je u 67. godini, potvrđeno je Hini u zagrebačkom Gradskom kazalištu Gavella.

Ivo Gregurević rođen je u Donjoj Mahali u Orašju, 7. listopada 1952. godine. Nakon završetka srednje škole upisao je Akademiju dramskih umjetnosti u Zagrebu. Na filmu je debitirao 1977. Glumio je glavnu ulogu provincijalca na radu u Njemačkoj u filmu "Ne naginji se van", koji je režirao Bogdan Žižić. Iste godine snimio je kultni film Antuna Vrdoljaka Mećava u kojemu je igrao lik Ivana.

Tumačio je grube "narodske tipove" poput otmičara u "Osuđenima" (1978.) Zorana Tadića, konduktera u "Kraljevoj završnici" (1987.) Živorada Tomića i istražitelja u "Životu sa stricem" (1988.) Krste Papića.

U Velom mistu, igranoj seriji snimanoj od 1979.-1981., koju je režirao Joakim Marušić prema scenariju Miljenka Smoje, Gregurević je veliku popularnost stekao igrajući ulogu Netjaka. Godine 1986. postao je član ansambla Drame HNK u Zagrebu.



U glumačkom vrhu

1991. godine je snimio film Čaruga, koji ga je pozicionirao u samom glumačkom vrhu. U njemu je, uz glavnu ulogu, zaigrao i ženski lik snaše.

Tijekom 80-ih i 90-ih ostvario je niz izuzetno zapaženih velikih uloga na filmu.

Također, u kazalištu je glumio u drama Shakespearea, Čehova, Gogolja, Krleže, Držića, Smoje, a radio je na filmovima i serijama s Rajkom Grlićem, Brankom Šmitom, Antunom Vrdoljakom, Lukasom Nolom.

Dobitnik prestižnih nagrada

1998. je osvojio Nagradu Hrvatskog društva dramskih umjetnika za film Šokica. Također, istu nagradu je dobio 2006. za ulogu u filmu i istoimenoj seriji Duga mračna noć.

Dobitnik je i najprestižnije nagrade Vladimir Nazor. U Orašju je1995. pokrenuo festival Dani hrvatskog filma. Iza sebe je ostavio od 90 filmova, 19 televizijskih serija te 30-tak kazališnih predstava.

Slavni glumac koji nije podnosio intervjue

Gregurević je među novinarima bio poznat kao čovjek koji ne daje intervjue.

Sredinom 2014. godine dao je intervju za portal evarazdin, u kojem je objasnio zašto je to tako.

"Prije sam volio, ali sad sam već u godinama, pa znam i što ću reći i što će me pitati. Uglavnom, mislim da sam već sve rekao", pojasnio je.

Iako je bio izuzetno popularan u javnosti, Gregureviću slava nije udarila u glavu. Glumio je u 90 filmova, ali je smatrao da je dobrih uloga ostvario vrlo malo.

"Ostvario sam možda četiri ili pet jako dobrih uloga. Prosječno dobrih bilo je možda i više, ali ove su jako dobre. Općenito mislim da svaki glumac na svijetu nema više od četiri ili pet vrhunskih uloga", rekao je tada za evarazdin.

Julijana Matanović: Za nas ćeš živjeti dok mi živimo

Književnica Julijana Matanović se od Ive Gregurevića oprostila dirljivim statusom na Facebooku.

"Prošla je godina bila bolna, zauvijek su otišli najveći. Nadala sam se da će 2019. biti sretnija! I odmah, na početku, napušta nas veliki, najveći Ivo Gregurević, dečko iz Donje Mahale. Hvala ti, dragi Ivo na svim ulogama, na danima koje si u bolnici proveo uz svog prijatelja Ivu - Ivandu, Magdaleninog oca. Nastavite vas dvojica i Gore razgovarati o filmovima, o Savi, o vašoj plovidbi gumenim čamcem od Zagreba do Orašja, tamo neke sedamdeset i osme... Počivaj u miru. Za nas ćeš živjeti dok mi živimo", napisala je Matanović.

Od Gregurevića se oprostio glumac Emir Hadžihafizbegović na Twitteru.

"Napustio nas je veliki čovjek i glumac. Moj veliki prijatelj i filmski partner Ivo Gregurevic. Hvala mu za sve što je ostavio ljepoti filmske umjetnosti i hvala mu za svaki kadar koji smo uradili zajedno. Bog neka upokoji tvoju dobru dusu Ivo moj plemeniti. Tvoj EMIR", napisao je glumac.

Slika
Slika


index.hr

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 16 Jan 2019, 17:57
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
“ŠICER ZA SVA VREMENA“: Preminuo glumac Miodrag Radovanović - Mrgud


Posle kraće i teške bolesti preminuo glumac Miodrag Radovanović (1929-2019). Publika će ga pamtiti po ulozi Šicera, u filmu i seriji "Salaš u Malom Ritu"

Slika

U BEOGRADU je posle kraće i teške bolesti preminuo poznati glumac Miodrag Radovanović Mrgud (1929 - 2019). Ostvario je veliki broj pozorišnih uloga (u matičnom Jugoslovenskom dramskom, ali i mnogim drugim pozorištima), na filmu i televiziji, a jedan od njegovih najmarkantnijih zadataka bio je u seriji "Salaš u Malom Ritu" - u liku surovog gestapovca Šicera.

Rođen je 20. avgusta 1929. godine u Čačku. U rodnom gradu završio je osnovnu školu, potom gimnaziju u Kraljevu. Iako sin predratnog hotelijera, sa sedamnaest godina učestvovao je u izgradnji pruge Brčko - Banovići, jer "radne akcije su bile forma u kojoj su entuzijazam i patriotizam mogli da se iskažu." Mrgud je studirao agronomiju, potom slavistiku, a od 1952. godine glumu u klasi Mate Miloševića.

- Agronomiju sam upisao zbog bolesti, tuberkuloze. Bila je to posledica okupacije. Iz istih razloga sam je napustio i upisao slavistiku - zbog stipendije. A i lako mi je išao ruski jezik... Još kao dete sam voleo pozorište, čak sam izvodio neke svoje predstave - otkrio je u jednom razgovoru za naš list popularni Mrgud.

Nadimak je dobio u vreme okupacije, kada se sa vršnjacima "igrao rata". Bio je jači od drugara koji su ga iz osvete prozvali Mrgud. Pa ipak, nadimak mu nije "ležao" - bio je vedar, a tih, od stila i mere, kako ga je opisao jedan pozorišni kritičar.

Posle završene Akademije počeo je karijeru u JDP a prvi zadatak bila je uloga narednika u "Plugu i zvezdama" Šona O`Kejsija. U stalni angažman primljen je 1955. godine. U predstavi "Rodoljupci" igrao je u tri različita životna doba, u "tri različita vremena, ali i mišljenja". Tim povodom, na pitanje šta je za njega patriotizam, pre petnaestak godina obrazložio je:

- Patriotizam se menja, i to žestoko. Jedanput to znači izdržati, drugi put odbraniti se, a treći - snađi se kako možeš. Mislim da kultura i mentalitet određuju patriotizam jednog naroda. Jedno je odrastati na epu kao temelju, a drugo na onome što se na njemu nadgradilo. Čini mi se da sada preovlađuju fasade a ne temelji. Patriotizam, to je zdrav i kulturan narod...

Slika
"Salaš u Malom Ritu"

Igrao je 47 godina u matičnoj kući, u međuvremenu, u Zvezdara teatru i Ateljeu 212, dok je posle penzionisanja bio rado viđen gost u Narodnom i Beogradskom dramskom. Ako je Bata Stojković bio glumac Duška Kovačevića, Mrgud je bio glumac Siniše Kovačevića:

- Zbilja se tako desilo. Zaredom sam igrao u "Virusu", "Kraljeviću Marku", "Janezu", "Velikoj drami". Mislim da je reč o uzajamnom poverenju, poštovanju i bliskosti. Njegovi komadi su za mene i duboki i temeljni, kao antičke tragedije.



Među svim naslovima u karijeri, po sopstvenom priznanju, izdavajao je jedan: predstavu "Veseli dani ili Tarelkinova smrt", u režiji Branka Pleše:

- Pobedila je na 8. Bitefu. Imao sam fizičku, gotovo akrobatsku ulogu i za mene je to bio prelomni trenutak na putu ka "totalnom pozorištu". S njom se najkraćim putem stizalo do suštine, bila je "okresana" od svake "psihologičnosti". U realističkom pozorištu u kom sam ponikao, mnoge su se predstave "polivale" nekakvom psihologijom koja apsolutno nije bila predviđena, već se njome pravdala zamisao reditelja.

Slika
"Tarelkinova smrt", Foto JDP

Televizijska i filmska publika pamti njegove glumačke kreacije u "Vuku Karadžiću", "Balkan ekspresu", "Kraju dinastije Obrenović", "Porodičnom blagu", "Nebeskoj udici", "Gorkim plodovima", "Šeširu profesora Koste Vujića". U novije vreme gledali smo ga i u ostvarenjima "Montevideo, Bog te video", "Selo gori, a baba se češlja", "Vratiće se rode", "Moj rođak sa sela".

Među priznanjima, izdvaja se Srebrna arena (za Šicera), Orden zasluga za narod sa zlatnom zvezdom, nagrada "Raša Plaović" pripala mu je za predstavu "Janez", a "Ardalion" Jugoslovenskog pozorišnog festivala u Užicu - za tri uloge u "Mletačkom trgovcu" JDP.

Sa suprugom Radmilom ima sina Rastka (58), koji je profesor engleskog jezika i prevodilac. Vreme sahrane i komemoracije biće naknadno objavljeni.

Slika
"Poslednja audijencija", Foto RTS

VUKOSAVLjEVIĆ: GLUMAČKO GOSPODSTVO

"Bio je od onih glumačkih bardova čija su pojava i naročito besprekorna dikcija oličavali visoku kulturu dramske igre, u spoju sa neposrednošću bliskom širokom auditorijumu. Teatar, film i televizija ostaju bez Mrgudovog glumačkog gospodstva", napisao je u telegramu saučešća ministar kulture Vladan Vukosavljević.



BIOGRAFIJA

POPULARNI glumac u Jugoslovenskom dramskom odigrao je više od sto uloga u mnogim poznatim naslovima: predstavama "Romeo i Julija" (režija Mata Milošević), "Prljave ruke" (Bora Drašković), "Hrvatski Faust" (Slobodan Unkovski), "Rodoljupci" (Dejan Mijač), "Buđenje proleća" (Haris Pašović)...

Bio je asistent svog profesora Mate Miloševića na FDU, a predavao je i glumu u baletskoj školi "Lujo Davičo".



vecernjenovostionline

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 22 Jan 2019, 18:21
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Preminula Dina, supruga legendarnog Zorana Radmilovića: Njihova ljubavna priča jedna je od najlepših koje ste čuli

Poznata glumica preminula je u 76. godini u Beogradu

Slika
Dina Rutić Radmilović, Foto: Printskrin

Dina Rutić Radmilović, supruga legendarnog srpskog i jugoslovenskog glumca Zorana Radmilovića, preminula je u 76. godini života u Beogradu.

Danas, 22. januara, čak 34 godine posle njegove smrti, Dina Rutić Radmilović pridružila mu se u večnoj kući. Dina i Zoran bili su svetli primer velike, bezrezervne ljubavi, kakve možda više ne postoje, premda bismo silno voleli da i dalje budemo svedoci istih.

Dina je rođena 1943. godine u Dobrom Selu, a roditelji su joj bili glumački par Joža i Ivka Rutić. Dina je u filmu debitovala još kao studentkinja, kada je imala 21 godinu, u to ostvarenju "Prometeju s otoka Viševice" (1964.), gde je igrala glavnu ulogu.

Slika
Zoran Radmilović Printskrin iz filma: Majstori, majstori!

Iako je predstavljena kao najzapaženija mlada glumica, Dina je svojevremeno rekla da nije bila očarana glumom kao profesijom.

- Na filmu i televiziji sam zaista samo privremeno! To nije moja profesija. Studiram književnost, za sada uspešno, pa i uprkos tome što sam katkad angažovana na filmu ili na malom ekranu, najviše me privlači svet knjiga - rekla je svojevremeno Dina.

U TV drami "Provod" Mome Kapora igrala je zajedno sa svojim budućim suprugom Zoranom Radmilovićem. Dina je hvalila Zorana i naglasila da bi volela da radi sa njim, a Radmilović je svojevremno za nju izjavio da će ona biti njegova žena.

Slika
Dina i Zoran, Foto: Privatna arhiva

Na kraju je i bilo tako. Dina je raskinula veridbu i udala se za Zorana Radmilovića, s kojim je imala ćerku Anu, koja se rodila 1974. godine, a koja je preminula pre 2 godine.

Nakon smrti Zorana Radmilovića 1985. godine, Dina se gotovo povukla iz javnosti.

Slika
Jedna od retkih privatnih fotografija Dine Radmilović, Foto: Facebook/Ana Radmilovic

Dina Rutić u ostvarenju "Nizvodno od sunca"





telegraf

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 23 Jan 2019, 16:58
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Preminula naša poznata glumica i pevačica Ljiljana Šljapić

Opelo će se održati u sredu 23. januara u 12 časova na Novom groblju u Beogradu

Slika

Srpska glumica i pevačica starogradskih pesama Ljiljana Šljapić preminula je u Beogradu u 78. godini. Opelo će se održati u sredu 23. januara u 12 časova na Novom groblju u Beogradu.

Ljiljana Šljapić rođena je 1. septembra 1940. godine u Beogradu. Karijeru je započela 1956. godine u Akademskom pozorištu ˝Branko Krsmanović˝. Potom je igrala u Narodnom pozorištu u Sarajevu, Jugoslovenskom dramskom pozorištu u Beogradu i Ateljeu 212. Od 1964. godine je u profesionalnom angažmanu u Savremenom pozorištu u Beogradu, a nakon deobe pozorišta ostaje angažovana u Pozorištu na Terazijama, sve do 1994. godine kada odlazi u penziju.

Ostvarila je više od 60 pozorišnih uloga u svim žanrovima – drama, komedija, opereta i mjuzikl i više od 40 uloga u TV serijama, dramama i na filmu. Više od 20 godina je bila prvakinja Pozorišta na Terazijama.



Paralelno sa profesionalnim angažmanom u pozorištu, na televiziji i filmu, kontinuirano nastupa i na radiju. Dobila je više profesionalnih priznanja i nagrada.

Slika


telegraf

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 17 Feb 2019, 16:41
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
KRALJ NARODNE MUZIKE NASTRADAO U NESREĆI U NEMAČKOJ
PRESTALO JE DA KUCA VELIKO SRCE, UTIHNUO JE NAJLEPŠI GLAS: Tuga u domu Šaulića, Goca i deca skrhani od bola


Kralj narodne muzike Šaban Šaulić poginuo je posle teške saobraćajne nesreće u Nemačkoj.

Slika


Nakon tragične vesti oglasila se i porodica nastradalog pevača i potvrdila da je utihnuo najlepši glas regiona.



"Sa velikim bolom i neizmernom tugom obaveštavamo vas da je danas prestalo da kuca veliko srce i da je utihnuo najlepši glas regiona kada nas je napustio suprug, otac, deda, kum i prijatelj Šaban Šaulić. Ljubav kojom je nesebično darivao sve oko sebe utkao je i u svoje pesme i naša želja je da tako ostane i upamćen, kao veliki umetnik, neponovljivi pevač ali pre svega divan čovek! Porodica Šaulić se zahvaljuje svima na izrazima saučešća i molimo javnost da i u ovim tepkim trenucima dostojanstveno sačuvamo uspomenu na Šabana", piše u saopštenju porodice Šaulić.

Slika


Podsetimo, kako se nezvanično saznaje, Šaban je automobilom krenuo na aerodrom kada se nesreća dogodila. Automobilom nije upravljao on, već je imao vozača. Sa njim je bio i njegov kum koji je takođe povređen.



Kako nemački mediji javljaju, pijani vozač automobila marke "mazda" zakucao se u njegov automobil. Prema nezvaničnim informacijama vozač nije imao dozvolu. Iako su lekari dali sve od sebe da spasu kralja narodne muzike, nisu uspeli.


kurir

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 05 Mar 2019, 23:07
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Preminuo glumac Miroljub Lešo

Resized Image - Click For Actual Size

Poznati filmski i televizijski glumac Miroljub Lešo preminuo je jutros u 73. godini života.

"Jutros je preminuo Miroljub Lešo, glumac, prijatelj i moj drugi otac. O detaljima sahrane ću obavestiti sve naknadno", objavila je na svom fejsbuk profilu Jelena Vlahović Mihajlović.

Miroljub Lešo poznat je po brojnim uglavnom sporednim ulogama na velikom platnu. Rođen je u Beogradu 27. jula 1946. godine.

Slika

Jedna od najpoznatijih uloga mu je u "Salašu u Malom ritu" iz 1976. godine gde igra brata Slavka Štimca "brudera Peru". Ovako je o toj seriji i Lešu pisao novinar Zoran Predić u RTV reviji 1976.

Debitovao je 1968. kod Radoša Novakovića u filmu “Bekstva”, potom dobija ulogu u “Kamiondžijama” četiri godine kasnije, a onda se 70-ih nižu epizode u filmovima i serijama “Dimitrije Tucović”, “So”, Bombaši, “Sutjeska”, “Kapelski kresovi”, “Doktor Mladen”, “Otpisani”, pomenuti “Salaš u Malom ritu” i mnogim drugim.

Slika
Miroljub Lešo

Postaje sve traženiji epizodni glumac i ostvaruje uloge u ostvarenjima "Hajduk", "Snovi. život i smrt Filipa Filipovića", "Poslednji čin", "Svetozar Marković", "Miris dunja", "Mahovina na asfaltu", "Neka druga žena", "Kraj rata", "Quo vadis", "Brisani prostor", "Vuk karadžić", "Bolji život"...

U poslednje dve decenije Lešo nije toliko radio ali je ipak ostvario nekoliko uloga, opet epizodnih između ostalog u sledećim delima: "Bulevar revolucije", "Vukovar jedna priča", "Paket aranžman", "Kraj dinastije Obrenović", "Ptice koej ne polete", "Gore dole", "Država mrtvih", "Vratiće se rode".

Slika


blic

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 15 Maj 2019, 12:27
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
IGOR PERVIĆ
VOJA MIRIĆ
DORIS DEJ
MIŠA JANKETIĆ

POČIVALI U MIRU!!!

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 15 Maj 2019, 13:04
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
ODLAZAK VELIKOG GLUMCA: Preminuo Mihailo Miša Janketić

Resized Image - Click For Actual Size

Glumac Mihailo Miša Janketić preminuo je u Beogradu u 80. godini.

Resized Image - Click For Actual Size

U raskošno bogatoj karijeri odigrao je preko stotinu uloga u pozorištu, najviše u svom Jugoslovenskom dramskom. Ogroman trag ostavio je i na filmu, televiziji i radiju.

Slika

Dobitnik je svih najznačajnijih glumačkih i društvenih priznanja, Dobričinog prstena, Oktobarske nagrade, četiri Sterijine nagrade, Nagrade „Pavle Vujisić“ za životno delo.

Slika

Igrao je u tv dramama i u serijama: Dimitrije Tucović, Otpisani, Salaš u Malom Ritu, Nepokoreni grad, Sivi dom, Vuk Karadžić, Bolji život, Zaboravljeni, Srećni ljudi, Porodično blago, Ubice mog oca, Žmurke...

Mihailo Janketić se bavio pedagoškim radom kao profesor glume na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.



Datum sahrane i komemoracije biće naknadno objavljeni.


kurir

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: In Memoriam  |  Poslato: 25 Maj 2019, 14:48
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Preminula glumica Dušica Žegarac

Preminula je zvezda srpske i jugoslovenske kinematografije Dušica Žegarac, saopštilo je Udruženje filmskih glumaca Srbije

Slika

Preminula je zvezda srpske i jugoslovenske kinematografije Dušica Žegarac, saopštilo je Udruženje filmskih glumaca Srbije.


Rođena je u Beogradu 1944. godine i između ostalog igrala u filmovima "Stepenice hrabrosti", "Saša", "Buđenje pacova"...



Za glavnu ulogu u filmu "Opklada" Zdravka Randića nagrađena je Zlatnom arenom u Puli.



Istu nagradu dobila je i za ulogu u filmu "Poseban tretman".



Na Filmskim susretima u Nišu dobila je nagradu "Pavle Vuisić" za životno delo.



Ministar kulture i informisanja Srbije Vladan Vukosavljević uputio je danas telegram saučešća povodom smrti glumice Dušice Žegarac, istakavši da ona ostaje značajna figura u istoriji domaće kinematografije.



"Dušica Žegarac je decenijama zračila sa velikog platna svojim krupnim, dubokim očima i senzibilnom dramskom pojavom. Oličavala je tananost i snagu ženskih sudbina likova koje je igrala", istakao je ministar.



Vukosavljević je u ime Ministarstva kulture i informisanja i u svoje lično ime izrazio duboko saučešće porodici, prijateljima i brojnim poštovaocima Dušice Žegarac.


Tanjug | 24. maj 2019.

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker