Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 08:58


Može li opstati brak bez dece?  
1. Nikako,to nije brak. 0% 0  0% 
2. Da,naravno. 17% 1  17% 
3. Samo uz dosta truda. 83% 5  83% 
Ukupno glasova : 6

Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Može li opstati brak bez dece?  |  Poslato: 30 Maj 2012, 05:47
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Ima i takvih brakova,naravno.

Neki bracni partneri se zajednicki dogovore da nemaju decu.

Neki pak ne mogu da ih dobiju iako ih zarko zele.
Prigovori i osude,ja mogu ti ne mozes?
Kakav je scenarij ili kakav je smisao takvog braka?
Moze li i kako opstati takav brak?


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 31 Maj 2012, 15:54
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ja imam prijatelje...u braku su vec 17 godina (mozda malo manje)...
Ne mogu imati djece.
I nedavno smo bas pricali...i ja pomenem posvajanja, jer su neki ljudi u nasem okruzenju usvojili djecu..jedan par dvoje, a jedan jedno dijete.
i naravno počela je priča o njima...sta i kako.
Da kazem radi se o bracnom paru koji izrazito dobro zaradjuju...ona je doktor ekonomije...nedavno doktorirala, a do tada je bila magistar i to jako uspjesna u svom poslu...On ima neki sljakerski posao, ali je cjenjen u svom poslu i takodje dobro zaradjuju...Nikakvih prepreka nema da usvoje dijete i vjerovatno bi bili prvi na spisku....Ne mislim samo na financije...divni su u svakom pogledu.
Medjutim....njih dvoje meni rekose da ne zele.
I jos kazu da su presretni jer oboje isto misle, i misle da bi imali veliki problem da jedno od njih zeli a drugo neeee....Ovako su presretni jer su se nasli i po tom pitanju.
I sad kazes kakav je smisao tog braka....Pa ja iskreno ne vidim da njima ista nedostaje.
Sva djeca koja ih okruzuju (od brace i sestara i bliskih prijatelja) su kao i njihova....djeca ih vole.
Zaradjuju super i putuju...stalno putujuuuuuu....
Oni sami kazu, nemamo djece i onda sve pare trosimo na sebe...putujemo, dobro zivimo, nista nam trenutno ne fali i ne zele imati djecu...Ako dobiju svoje dobili su, a o posvajanju ne zele ni da cuju.
Smatraju da je to najhumanija gesta i imaju prijatelje koji su to napravili....ali oni jednostavno imaju svoje razloge i ne zele.
U njihovom braku nista ne nedostaje ... kao i u svakom drugom braku vazno je kako se partneri slazu i nadopunjavaju...ostalo se rijesava u hodu ;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Tina
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 01 Jun 2012, 13:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 15:32
Postovi: 537

OffLine
Ja bih rekla da o ovoj temi mogu da pricaju samo oni koji su kroz to prosli. Licno bih rekla, pa dobro nemamo decu, ali se volimo i to ce da nadomesti nedostajanje decije graje. Volecemo i zabavicemo se sa malenim rodjacima (bratancima, bratanicama, sestricima, sestricinama...). Posveticemo paznju i neznost jedno drugome i bicemo srecni. I to lepo zvuci. I to treba da bude tako. Ipak, to malo bice je kruna te ljubavi. I zaista je velika tuga, u dusu, onih koji nemaju decu iz nekakvih zdravstvenih razloga. Moj prijatelj je jako tuzan zbog toga. On i supruga su prosli kroz sve i svasta ne bi li dobili potomke. I nista. Samo bih rekla, ne daj Boze nikome.


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 01 Jun 2012, 14:13
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Kako je sudjeno, tako ce biti.

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 14 Jun 2012, 12:27
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Pre svega, dvoje ljudi zapocinju jer su oni odlucili da provedu zivot zajedno.
Deca su samo kruna braka, tako da ona nisu merilo da li se neko vise voli ali ako brakovi opstaju i pored toga sto nemaju decu, nacin se moze naci da sebi podare nekog koga ce zvati svojim detetom.

Zvecanska u Beogradu je puna tih malih bica koje nisu trazile da se rode ali su ipak rodjena.
Za bracni par koji je u braku a nemaju dece, ima nacina da i to zadovoljstvo osete i da se usrece,
kako sebe tako i neko ostavljeno dete koje vapi i moli da bude deo neke porodice.
Lepo je kada brines o nekome i kada neko brine o tebi.
Blagoslov je dobiti dete a jos veci usreciti ostavljeno dete!


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 14 Jun 2012, 13:22
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
*Twilight* je napisao:
Blagoslov je dobiti dete a jos veci usreciti ostavljeno dete!


Lepo receno.

_________________
Slika


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 07:29
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
To je dosta teska tema i znam bezbroj slucajeva kako bracni parovi kroz pakao prolaze da se dobije dete .
To je pogotovo danas malo lakse ovom vestackom oplodnjom.
Imala sam i u porodici slicnih slucajeva i najgore je sto se u braku zena oseca krivom i nosi teret ne imanja dece ali hvala Bogu danas se sve moze dokazati.
Neplodnost muskaraca je 50% : 50% znaci koliko muskarci toliko i zene .
Najbolje je usvojiti dete i lepo reci tom detetu u nekom vremenskom periodu ko su mu pravi bioloski roditelji.
Inace brakovi bez dece su jako uspesni i manje se razvode nego oni koji u braku imaju decu.
To je valjda zato sto su sami i usmereni jedno na drugo i ljubav i paznja se ne rasipa na decu.Pogotovo sto su muskarci egoisti i kada u braku dodje dete osecaju se zapostavljenima.
Moj pok, Stari je meni bio kao trece dete a bio je stariji od mene deset godina.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 22:54
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
*Twilight* je napisao:
Pre svega, dvoje ljudi zapocinju jer su oni odlucili da provedu zivot zajedno.
Deca su samo kruna braka, tako da ona nisu merilo da li se neko vise voli ali ako brakovi opstaju i pored toga sto nemaju decu, nacin se moze naci da sebi podare nekog koga ce zvati svojim detetom.

Zvecanska u Beogradu je puna tih malih bica koje nisu trazile da se rode ali su ipak rodjena.
Za bracni par koji je u braku a nemaju dece, ima nacina da i to zadovoljstvo osete i da se usrece,
kako sebe tako i neko ostavljeno dete koje vapi i moli da bude deo neke porodice.
Lepo je kada brines o nekome i kada neko brine o tebi.
Blagoslov je dobiti dete a jos veci usreciti ostavljeno dete!


Sa prvim delom posta se slazem..

Uopste..komentarisati tako nesto..malo je i nezahvalno..Oni koji imaju takav problem..ne mogu a zele dete, najbolje znaju kako im je..
Svaka insinuacija, savet..ne znam..Ne bih mogla da im dam..
Moja drada osoba , drugarica..toliko pati sto nema dete..Mlada je jos naravno i jos se nada..ali..dosta je u braku..pa ne znam..mogu samo da se nadam zajedno sa njom..da ce joj Bog pomoci..

A sto se tice usvajanja..Ne znam ni to..ne znam sta bih rekla..
Neko ko ima svoje dete..cini mu se da ipak nije isto..pogotovo majci..cini mu se da ne mozes voleti bas na isti nacin..Volis ga naravno..ali ne znam da li je osecaj bas potpuno isti.... biti ispunjen....kao sa onim sto nosis u svojoj utrobi i kome podaris zivot..
A opet..sa druge strane..oni koji nisu bili te srece..da znaju taj osecaj..sam cin radjanja novog zivota..povezanost majke i deteta jos pre njegvog rodjenja..Samim tim sto ne poznaju taj osecaj..volece usvojenno dete najvise sto umeju i mogu..

Mada..ima tu mnogo faktora..Imali smo prilike i da vidimo na TV-u..Kad tad pozele deca da saznaju ko su im pravi roditelj..Kad odrastu..Neretko im i oproste..i odu njima..Ne znam, u tom slucaju..mislim da je bolno..jako..za par koji je to dete usvojio..odgajio..jos bolnije od cinjenice sto nemaju svoju decu..

U svakom slucaju..Naravno, slazem se da je humano..usvojiti neko napusteno dete..Pruziti mu dom..ljubav..Bez obzira da li ce ono onima koji joji su ga usvojili u potpunosti nadomestiti nedostatak sopstvenog potomstva..Voleti ga hoce..to je sigurno..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 24 Sep 2012, 11:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Ima. Danas je sve vise parova koji ne mogu imati decu. Postoji vestacka oplodnja, ali desava se da ni tako ne mogu dobiti dete.
Mislim da tada bi bilo dobro da usvoje dete. Cisto da imaju neku brigu, zanimaciju bice srecniji, a i dobro ce biti detetu koje usvoje.
Zajednicki se dogovoriti da nemaju decu? To mi je cista glupost. Ne razumem takve ljude, deca su plod ljubavi. Zato ne razumem kako neko moze da ne zeli decu. Deca su ono za sta treba da zivis, da se boris. Naravno pre toga treba ispuniti uslove koji su potrebni za decu, pruziti im ljubav, pa onda ostalo.
Tesko je u braku kad jedno od partnera ne moze da ima deu. Takvi brakovi i najvise pucaju. Jedno ode , nadje drugog. Jedino ako je ljubav jaka, brak moze opstati i bez dece.


Vrh
Brzi Gonzales
Post  Tema posta: Re: Brak bez dece...?  |  Poslato: 29 Sep 2012, 12:45
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2012, 22:05
Postovi: 95

OffLine
Brak bez dece je kao čaša bez dna!

Deca su neophodna bili u braku ili ne.

_________________
Borba.Zapravo to nije borba s protivnikom.Borba.U njemu je.Pred kraj je borba neizbežna.Zato što ćeš takvom kraju okrenuti leđa.Proletet ću iza tebe neprimetno,a ti ćeš pohrliti u novi dan.Zato što je pobeda na kraju,osvajanje samo jednog dana.Ezel/Omer


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker