Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 19:44


Darivanje organa - za ili protiv?  
1. Da 92% 12  92% 
2. Ne 8% 1  8% 
3. Ne mogu se odlučiti 0% 0  0% 
Ukupno glasova : 13

Autoru Poruka
Žex
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
nuša je napisao:
Bila sam za, ali zlouparabe koje traju i traju, ne sankcioniraju se, ja sam za NE, osim ako je uža ili šira obitelj u pitanju.


Zato sam ja i predložio da se to uvede u zakon

Ne sme se darivati organ nepoznatim ljudima. Samo užoj porodici možemo darivati organ za života, a tek posle smrti organi se mogu darivati bilo kome
Nikako se ne sme dozvoliti darivanje organa osobama koji nam nisu rod. Manipulacije bi bile takve da bi siroti ljudi prodavali organe za male pare i tako bi zbog par hiljada eura ugrozili svoje zdravlje dok bi se neki ološ bogatio na račun sirotinje

_________________
Slika


Vrh
nuša
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Feb 2013, 18:18
Postovi: 576

OffLine
Žex je napisao:
nuša je napisao:
Bila sam za, ali zlouparabe koje traju i traju, ne sankcioniraju se, ja sam za NE, osim ako je uža ili šira obitelj u pitanju.


Zato sam ja i predložio da se to uvede u zakon

Ne sme se darivati organ nepoznatim ljudima. Samo užoj porodici možemo darivati organ za života, a tek posle smrti organi se mogu darivati bilo kome
Nikako se ne sme dozvoliti darivanje organa osobama koji nam nisu rod. Manipulacije bi bile takve da bi siroti ljudi prodavali organe za male pare i tako bi zbog par hiljada eura ugrozili svoje zdravlje dok bi se neki ološ bogatio na račun sirotinje



Nema tu puno priče, manipulacije su svakodnevne, jer da nisu drugačije bi završila i priča "žuta kuća".
Sve dok etika ima selekciju nacionalnog zlouporabe, manipulacije i što sve ne su tu.
Ispada da Hipokratova zakletva kaže "ćuti i kolji"......pocrkali dabogda svi do jednoga.

E sad će me modica banirat....ma da, zašto bi se srpkinja opterećivala tamo nekim srbima sa Kosova....ovo je "fini forum"?????


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
nuša je napisao:
Žex je napisao:
nuša je napisao:
Bila sam za, ali zlouparabe koje traju i traju, ne sankcioniraju se, ja sam za NE, osim ako je uža ili šira obitelj u pitanju.


Zato sam ja i predložio da se to uvede u zakon

Ne sme se darivati organ nepoznatim ljudima. Samo užoj porodici možemo darivati organ za života, a tek posle smrti organi se mogu darivati bilo kome
Nikako se ne sme dozvoliti darivanje organa osobama koji nam nisu rod. Manipulacije bi bile takve da bi siroti ljudi prodavali organe za male pare i tako bi zbog par hiljada eura ugrozili svoje zdravlje dok bi se neki ološ bogatio na račun sirotinje



Nema tu puno priče, manipulacije su svakodnevne, jer da nisu drugačije bi završila i priča "žuta kuća".
Sve dok etika ima selekciju nacionalnog zlouporabe, manipulacije i što sve ne su tu.
Ispada da Hipokratova zakletva kaže "ćuti i kolji"......pocrkali dabogda svi do jednoga.

E sad će me modica banirat....ma da, zašto bi se srpkinja opterećivala tamo nekim srbima sa Kosova....ovo je "fini forum"?????


Zašto bi te banovala kada samo iznosiš svoje mišljenje.
Te krvnike iz ''Žute Kuće'' koje spominješ svakako treba pobiti bez trunke milosti.
Oni su živim ljudima vadili organe tako što su ih prethodno vezivali za stolove i ti jadnici su umirali u najgorim mukama.
Dakle, što se tiče Žute Kuće, slažem se. Treba organizovati neku tajnu jedinicu koja bi radila na likvidaciji odgovornih u tom zlodelu.

Ja sam pisao o normalnim državama, a Kosovo i Albanija daleko su od normalnog. Države koje opstaju na švercu droge i prostitutki nikada ne bi prihvatile takav zakon.

_________________
Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:47
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Sto je nasa profesorica rekla
kad smo trebali davati krv
rekla je- ko misli da ce se manipuliatis a tim-da ce je ti prodavati a ne davati besplatno
ne treba da daje
tako i za organe.
Ako si human ni ne treba o tome da razmisljas....
zamisli da svi tako misle, pa niko ne bi ni davao.

Bas sam pitala svoju babu i derala se na nju [zenskismeh.gif]
Pitam ja nju je l bi ona dala organe
kaze dala bi samo rodbini,
kaze "sta da me seku" [smusen.jpg]
pa jbt svejedno ces istrunuti u zemlji....
bila je anketa na tv-u....puno ljudi ne bi dalo...

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:53
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
MeGi je napisao:
Sto je nasa profesorica rekla
kad smo trebali davati krv
rekla je- ko misli da ce se manipuliatis a tim-da ce je ti prodavati a ne davati besplatno
ne treba da daje
tako i za organe.
Ako si human ni ne treba o tome da razmisljas....
zamisli da svi tako misle, pa niko ne bi ni davao.

Bas sam pitala svoju babu i derala se na nju [zenskismeh.gif]
Pitam ja nju je l bi ona dala organe
kaze dala bi samo rodbini,
kaze "sta da me seku" [smusen.jpg]
pa jbt svejedno ces istrunuti u zemlji....
bila je anketa na tv-u....puno ljudi ne bi dalo...


Megi, darivanje organa je jako osetljiva tema i kada bi se dozvolilo da se organi mogu davati svakome, onda bi nastale takve manipulacije da bi ti se zavrtelo u glavi. Znaš li ti koliko sirotinje jedva čeka da proda bubreg ne bi li otplatili neki kredit ?
Znaš li ti koliko lešinara samo čeka da se taj zakon donese, pa da onda uzmu krvave pare ?
Apsolutno sam ZA doniranje organa, ali samo rodbini
Apsolutno sam ZA doniranje organa bilo kome, ali samo posle smrti
Sve ostalo otvara vrata manipulacijama neviđenih razmera
Znaš li ti da je i sada kod nas na snazi zakon koji zabranjuje doniranje organa osobama koje nisu deo tvoje porodice i to je apsolutno normalno

_________________
Slika


Poslednji put menjao Žex dana 17 Mar 2013, 23:53, izmenjena samo jedanput


Vrh
nuša
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:53
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Feb 2013, 18:18
Postovi: 576

OffLine
Zašto mi je obrisan post, jesam li napisala nešto što ne stoji?
Ne Ne i Ne zbog "žute kuće", dabogda pocrkali svi, umirali živući sa trulim organima, oni koji su to djelo napravili, oni koji te organe imaju, oni koji ti zlo opravdavaju, ćute, kriju, ismijavaju.

Evo ti sad me baniraj, dok živim ja, moja djeca, moji unuci, pamtit će se i sjetiti boli naših paćenika.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 17 Mar 2013, 23:57
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
A to za zutu kucu-bilo je na tv-u
niko ne odgovara za te zlocine.
Koliko se secam jedan siptar je pricao o tome javno,
koji je bio prisutan
al opet nikog nisu uhapsili.

Ma ne znam Zex ne razumem se ja u to
niti u zakone....
bolje da ne pisem vise :)
ali kad bolje razmislim upravu si
samo steta sto se i sa tim manipulise...

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 18 Mar 2013, 00:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
MeGi je napisao:
A to za zutu kucu-bilo je na tv-u
niko ne odgovara za te zlocine.
Koliko se secam jedan siptar je pricao o tome javno,
koji je bio prisutan
al opet nikog nisu uhapsili.

Ma ne znam Zex ne razumem se ja u to
niti u zakone....
bolje da ne pisem vise :)
ali kad bolje razmislim upravu si
samo steta sto se i sa tim manipulise...


Ja ti samo kažem šta bi se desilo kada bi sutra neka budala donela zakon koji dozvoljava doniranje organa živih ljudi osobama koji nisu deo tvoje porodice
Odma' bi nikle neke privatne klinike koje bi se utrkivale oko pacijenata koji bi u redu čekali ne bi li prodali svoje organe što jeftinije.
Nastao bi opšti haos, jer bi puno umobolnika pokušalo da zaradi na račun sirotinje koja bi masovno prodavala bubrege u cilju brze zarade i trenutnog poboljšanja materijalnog stanja. Uhvati me jeza kada pomislim kakvi bi sve oglasi prekrili dnevne novine
''Vršimo otkup bubrega zdravih pacijenata. Javiti se u kliniku ''Druga Šansa'' . Kod nas ćete dobti vrhunsku uslugu, a mi ćemo vam za vaš bubreg platiti 10 000 eura''

Zamisli samo koliko bi ljudi stalo ispred ove nepostojeće klinike kada bi postojao takav zakon... ?
Uf bre... Kud ovo i napisah

_________________
Slika


Vrh
Ghost
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 02 Apr 2013, 15:20
rang
rang

Pridružio se: 30 Mar 2013, 17:11
Postovi: 336

OffLine
nuša je napisao:
Bila sam za, ali zlouparabe koje traju i traju, ne sankcioniraju se, ja sam za NE, osim ako je uža ili šira obitelj u pitanju.


Glasao sam "Za", ali hteo sam ovako nešto da kažem, za one koje volim i srce bi dao istog mometna.


Vrh
Miss Helen
Post  Tema posta: Re: Darivanje organa - za ili protiv?  |  Poslato: 02 Apr 2013, 15:52
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Dec 2012, 20:14
Postovi: 1249
Lokacija: Tu negdje..

OffLine
Za i uvijek Za jer treba pomoći ako se može.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker