Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 18:37


Da li je batina iz raja izasla ?  
1.Da, decu treba malo tuci 29% 2  29% 
2.Ne, pocela da se zloupotrebljava 0% 0  0% 
3.Mozda, treba znati proceniti kad upotrebiti batine 71% 5  71% 
Ukupno glasova : 7

Autoru Poruka
Lila
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 07:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Na Zapadu preterase maltene dete od tri godine mora da zna sta treba raditi ili ne i rodtelji ne treba nista da mu sugerisu ili usmeravaju ga.
Ja sam bila jako stroga majka i znala sam kada su bile male da ih nalupam po guzi ali sada se mnogo kajem.
Zato unucima pustam da mi se penju po glavi.
Prica da batine ne.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 22:40
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Senka je napisao:
Nikako nisam za batine...Mislim da se daleko više može postići ljubavlju i lijepim riječima.
Dakle,batine nikako,pa ni ono malo po guzi... [auuu.gif]


Iako sam vec napisala misljenje..jos jednom oram reci..slazem se..
Jedino..ali stvarno ( a ima, retko, ali da) ako nista ali bas nista drugo ne pomaze..
Ja sma imala priliku da upoznam dete..hvala bogu sad je odrastao koliko toliko pa se smirio..Majko bojija sta je to dete radilo..pa to je stvarno da roditelj dobije nervni slom..
Majka, a to joj je inace drugo dete, na prvo nije ni glas povisila..uvek tvrdila da svoje dete nikad ne bi udarila..sta sve nije radila...Pa cak i batine..Ali ma ni to nije pomagalo...
O bozeee....Znaci sekun jedan nisu smeli , ne da ga ostave samog, nego da ga "skinu" sa oka..
Znam , jednom prilikom, majka je na trenuatk, ali stvarno na trenutak skrenula pogled, i ispustila ga iz ruke, bili su u jednom trznom centru..On je zavukao ruku na "spoju" pokretnih stepenica..
Opsta frka..Sreca sve se zavrsilo dobro...Ali....trebalo je to preziveti
Zena je u svakom momentu znala..koja decija klinika je kojim danom dezurna..
Msm, ne moze se to opisati recima..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 27 Sep 2012, 19:37
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Ponekad treba tuci, ono malo po rukicama i dupetu,
ucenjivati ih jer kao sto je neko vec napisao,
mala deca ne mogu da shvate bas razgovor...
Od malih nogu krece vaspitanje....pa malo poviknes, po dupetukad dete rusi stvari sa stola, pa sledeci put nece...
A stariju decu, ono kad su u pubertetu pa roditelj treba proceniti vredi li ih malo zveknuti po usima [zenskismeh.gif]
lupati cesce klempe, jer zavisi......na neke moze bas negativno da utice i to klepanje pa se zainate. Krenu da se alkoholisu,
drogiraju...

Sve u svemu, nekad ni batine a ni lep razgovor ne pomaze.
Ako neko zeli da radi nesto, ni djavo mu nece zabraniti.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 27 Sep 2012, 20:08
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
To vam je kao u skoli...ako profesor ne bude autoritet svojim ucenicima,
ako sam ne izazove postovanje kod njih-nece ga niko ni slusati ni postovati...
Eh,teorije su lake,praksa je malo teza...


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 27 Sep 2012, 20:14
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Moja mama se praksala svaki dan,
kutlaca je radila sve u 16 [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 27 Sep 2012, 20:15
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
I moja..ali dzaba... [cok.gif]


Vrh
determinanta
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 30 Sep 2012, 06:43
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2012, 18:52
Postovi: 21
Lokacija: Kroz pustinju i prašumu

OffLine
Ekstremno sam protiv batina.


Vrh
Mr.X
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 05 Okt 2012, 23:41
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2012, 21:21
Postovi: 5
Lokacija: Serbia (curently)

OffLine
Spanking is not achieved absolutely nothing. The child should be with the love story, it should be from the start to learn how to deal with people. If my future wife is ever raised a hand to our children, ... I do not think it will end well for her.

_________________
Free to live and free to go ... Free for love but swim for shore


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 16 Okt 2012, 19:19
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Roditelji batinama uče decu

U Srbiji se tri četvrtine najmlađe populacije i dalje vaspitava nasiljem. Zakon o pravima mališana još čeka da bude izglasan

Slika

OD 200.000 dece starosti od dve do četiri godine, čak 150.000 njih je već iskusilo batinu na svojoj koži. Prema poslednjem Unicefovom istraživanju, tek 17 odsto mališana u ovom uzrastu roditelji ne vaspitavaju nasilnim metodama, čime se Srbija izjednačila sa Džibutijem, Gruzijom, Tadžikistanom...

- Prema rezultatima ovog globalnog istraživanja, u našoj zemlji čak dve trećine dečaka i devojčica trpi nasilne metode kažnjavanja u vaspitanju, bilo da je reč o telesnim povredama ili verbalnom ugnjetavanju - objašnjava Katlin Brašić, iz beogradske kancelarije Unicefa. - Ipak, stvari se i kod nas polako menjaju nabolje. U 2006. godini je čak sedam odsto roditelja koristilo najteže oblike fizičkog nasilja nad decom, kao što je okrutno šamaranje i batinanje, a danas je takvih dva procenta.


I Vlada je zvanično saglasna sa Unicefovim stavom da je poslednji rok da se batina istera iz raja i iz tog razloga su potpisana sva međunarodna akta kojima se zabranjuje telesno kažnjavanje dece. A dodatni korak učinio je i republički ombudsman jer je, pre godinu dana, baš iz njegove kancelarije potekla inicijativa da se napiše sveobuhvatni zakon o pravima deteta i što pre dostavi Narodnoj skupštini. Ipak, ovaj dokument još nije „sazreo“ za glasanje. U kabinetu ombudsmana kažu da je prednacrt prošao kroz javnu debatu i da je dobijena ekspertiza Saveta Evrope.

I u Nacionalnom savetu za prava deteta kažu da je vreme da Srbija dobije „jedan kompletan propis“ kao što je ovaj, ali dodaju da zakon sam po sebi ne može ništa da promeni, ako se istovremeno ne promovišu drugačiji modeli u vaspitanju.

- Danas je roditeljstvo znatno komplikovanije nego ranije i zadaci koji se postavljaju pred majke i očeve su veoma teški - ocenjuje dr Nevenka Žegarac, članica Saveta. - A nasilne metode se sporo iskorenjuju, jer su to naučena ponašanja i roditelji biju kada ne znaju šta drugo da urade. Zato nije suština u tome da se roditelji sankcionišu, već da im se ponude drugačiji oblici disciplinovanja.



KOMŠILUK NEŽNIJI

PREMA Unicefovom istraživanju, u komšiluku roditelji ređe posežu za packom nego što to čine mame i tate u Srbiji. U BiH, na primer, 52 odsto mališana uzrasta od dve do četiri godine nije nikada doživelo packu. Bez ikakvih grubosti vaspitava se i 30 odsto mališana u Crnoj Gori i 22 odsto u Makedoniji.


Novosti


Vrh
Just
Post  Tema posta: Re: Da li je batina iz raja izasla ?  |  Poslato: 17 Okt 2012, 15:01
Korisnikov avatar
Persa from the Mahala

Pridružio se: 05 Jun 2012, 19:08
Postovi: 4448

OffLine
Batine tipa malo po guzi, par roditeljskih vaspitnih ne skodi.
Mozete vi da pricate sta hocete, ali da djetetu od dvije godine mozes rijecima objasniti sta smije, a sta ne, ne vjerujem. Sem ako vam dijete nije mali genije.
Vecina nas je u djetinjstvu kad zabrlja dobilo po turu i sta nam fali? Nista. Danas posmatram mlade roditelje, sve je neka, pusti je...mala je sta ona zna. Nemoj tuci, ja svoju djecu ne tucem.
A ta mala djeca koja nista ne znaju, dube na glavi, ne postuju nikog i nista. Jebu sve po spisku svakome ko im se nađe pri ruci. Kafu ne mozes popiti jer on/ona je mali, pa moze da ti krkne kilo secera u kafu. Šta ce dijete, igra se...ono nista ne zna, a posto se ne smije tuci, a rijeci ne konta, neka ga, nek sećeri, soli, drnda po telefonu (tuđem naravno) Ma da je moje, dobilo bi po dupetu, pa bi sve kontalo.


opsuj me molim te [kikice.gif]

_________________
Micho, nedostajes mi Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker