Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 06:25


Autoru Poruka
Julia
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 04 Sep 2013, 22:16
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
hmm..Nesto me mrzi da analiziram dublje temu i da se raspisem iako je filozofska a to mi lezi..:D
A tema jeste za diskusiju to stoji..:)
u sustini se slazem sa Molenom, osim u ovome -stvar je znati stati i ne preci liniju, neku svoju granicu..a ona je individualna.-
ne bih se bas slozila da su granice dobrog i loseg uvek individualne ....Ustvari u nekim stvarim da,zavisi kako se uzme..Postoje one lose i dobre stvari za koje se moze reci da su individualne ali postoje i one generalno dobre i lose stvari..ili neke osnovoven moralne norme koje se prosto znaju..nema sta da se filozofira...Medjutim..vremena se menjaju pa se nekako i granice tih moralnih normi, a samim tim i dobrih i losih stvari iz generacije u generaciju pomeraju..
Naravno da se zna uzivati i u losim stvarima..Primer, narkoman uziva u drogi..On uziva ali je to lose..i ne moze nikako biti dobro, ni u kom kontekstu..pa cak i to sto je njemu trenutno dobro za posledicu ima nesto lose..Koja je tu individualna granica? Sta , danas cu samo jednu crtu ,nema veze sto se drogiram ali sam postavio sebi granicu a to je dobro :D :D :D

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 05 Sep 2013, 00:40
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
I meni lezi :D

Vidi, nisi ti nista rekla sto ja nisam vec rekla ... kao sto rekoh stvar je znati stati i ne preci liniju, neku svoju granicu..a ona je individualna.- .. upravo tako. Dala si tezak primjer za narkomana,ali zar ti mislis da jedan narkoman ''sa iskustvom'' ili kockar... ne zna da je to lose i da je presao tu granicu...da je zaglavio, da je ono sto je njemu dobro samo Trenutno Dobro...samo nikada to nece priznati, ne dopusta mu to nesto Trenutno dobro..uvijek ce to braniti, ali kada ostane sam zna itekako sta je istina i od nje bjezis opet u Trenutno dobro :D ( e evo ti filozofija hahah )..teska je to borba.
Svi zaglavimo u necemu losem, necemu trenutno dobrom, ali moras znati svoju granicu...

I svakako da nisam mislila samo na individualne granice..., navela sma da se generalno zna sta je dobro i sta lose..i naravno da ti niko ne moze reci da je heroin u kategoriji dobrog, kao ni kocka ...i svasta ce se kroz generacije jos promjeniti kao sto se mijenja, sto si i sama navela...ali ovo je primjer u kojem ce uvijek heorin a i kocka biti u kategoriji loseg.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 05 Sep 2013, 00:43
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
joj, ja kad procitam moli i juliju, kad skupim snage pa procitam sve klimnem glavom


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 05 Sep 2013, 00:46
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
hahahha :D
hoce to tako..u rijetkim trenutcima

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 05 Sep 2013, 01:03
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Možemo govoriti o dobrom i lošem kao o našem individualnom shvatanju,i dobrom i lošem kao uvriježenom standardu ponašanja.
Hoćemo li prihvatiti društvene norme i ponašati se po njima zavisi isključivo od nas samih.Od toga kako smo rasli,kako smo vaspitavani,kako smo razvijali svoju ličnost i nadograđivali je...kroz porodicu,kroz obrazovanje,kroz interesovanja...kroz mogućnosti... itd.
Mislim da su percepcije dobrog i lošeg jako individualne,i jako promjenljive,što je i sasvim normalno.
Kako mi sazrijevamo i idemo kroz život,tako se i naša shvatanja mijenjaju.
Ne bih ja ovde o drogama i porocima,to je bolest i to je druga priča.
Ali je činjenica da razliku između dobrog i lošeg moramo razlučiti sami,te postaviti sebi granice koje ne bismo trebali prelaziti..

_________________
Slika Slika


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 05 Sep 2013, 16:32
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Pa naravno da prihvatanje drustvenih normi zavisi od nas samih..
Ali..postoje , kao sto diskutovasmo i slozismo se ja i Molena, generalno dobre ili lose stvari..i one nisu i ne mogu biti promenljive..promene mogu da se dese samo u nasoj glavi...Da nesto sto smo smatrali losim prihvatimo kao dobro..ali to opet ne znaci da je lose poprimilo oblik dobroga..ono je i dalje lose..promenili smo se mi sami
Shvatanja se menjaju..misljenja se menjaju...granice se pomeraju..ali dobro uvek ostaje dobro..i lose uvek ostaje lose...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Koliko je tanka linija između dobrog i lošeg?  |  Poslato: 06 Sep 2013, 23:45
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Prilicno tanka. Kao i izmedju ljubavi i mrznje. To je valjda u ljudskoj psihi nesto cudno, pokarabasano. Dovoljan je jedan momenat da sve ode u nepovrat. Malo je onih koji su naucili da "stanu na loptu".

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker