Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 18 Apr 2024, 16:33


Autoru Poruka
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 09 Jun 2014, 18:19
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- Ти си ал оно баш ненормална!
- у јее а што сад ?!
- па где их све нађеш тако поређане
- ма о чему ти то?!
- о овим речима Грозото једна
- па зар их неНаписасмо заједно хаххахах
- да, ал пре пет векова и не овим током и ритмом
- е ај сад и длаку у јајету, па то је то


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 12 Jun 2014, 10:12
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- не свиђа ми се ово ништа, да ти право кажем.
- па и не мора... мени је ок, није добро и шта знам ал је ок
- ако ти кажем да ми није ни ок... неко преливање само,
нешто ко из нафталина...
- па јесте преливање... хммм као ме само дивно знаш
- Луњо знам те и видим све.
- па кад видиш, погледај добро!


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 14 Jun 2014, 11:03
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- Bolero?
- Да
- Dokle?
- док не пређе у адађо


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 15 Jun 2014, 11:07
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- зашто некад?
- зато што је било и остаје тамо.
- Опет си строГа баксуЗе
- према себи, да.


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 21 Jun 2014, 19:22
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- e ovako je bolje
- да, у праву си ипак треба запети
- a ti baš zapela!
- па знаш ме....


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 21 Jun 2014, 19:28
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Овако пишу МајсториОдПера

Kada sam otišao

Oni misle da ću stati. Da reči više nemam. Da su me pošasti pojele. Oni misle da sam previše puta ustajao i da tome postoji kraj. Slaba vajda od bećarca! Lošem se nadati je jednako u samom početku izgubiti.

‚‚Ja u boga ne verujem. Ni u strašno Čohano. Ali ako ga negde ima, onda ga molim da tamo, u onom svetu mraka, korenja i tišine, kupi mom Miletu Dileji plišan šešir.
Uvek ga je tako mnogo želeo.‚‚ - Miroslav Mika Antić - Čovek

Ja sam moj šešir dobio, spreman da se dalje borim za bolje dane, za šire osmehe, za karirane stolnjake koji nose setu i nedorečene ljubavi. Vetar kroz moju glavu duva. Na koži tragovi pogleda i čežnja. Na koži tragovi trpljenja za bolje, za ono bez greške kad znaš da te volim, a ne moraš biti na meni. Ne moram biti u tebi. Samo se dušom živimo - Ti nečija, ja svoj, kukavički - nedorečen.
Pored mene prolaze dani. U svakom jedan san. Provirim, kao kroz prozor kupea da se pozdravim, da se javim onom koji se ne vraća. Ti se izuješ. Kao da znaš moje fetiše. Kao da znaš moje snove. Praviš se da znaš moje tuge. Ili ih znaš? Ili si ih znala?
Upitam se, retko doduše... ko bih bio Ja? Kada bih stvarno bio Ja?
Da li bih imao atelje na petrovaradinskoj tvrdjavi ili bih prodavao zmajeve na nekom vašaru? Da li bih bio dobar klovn ili samo neuspešni vlasnik cirkusa u sopstvenoj glavi?
Ne volim kada te želim. Onda postajem nesavršen, nedorečen, jer dovoljno sam jak da te nemam, a suviše slab da te ne poželim. Da li to znači da smo bili zajedno?
Kad otvoriš tripadviser... pizzeria Mačak je zatvorena, a nikad u njoj nisam pojeo pizzu.... nikad popio lozu 13,7, sa tobom za stolom od kovanog gvoždja.... ikad ti napisao,,,, recimo......

Ne mogu bez tebe, dani su gorki
Ne mogu bez tebe jer me nema
Ne mogu bez tebe, jer nisam bio
Ne mogu bez tebe, jer necu biti
ni lud, ni blesav, ni sanjiv, ni tužan, ni dorečen, ni neopisiv
ni ono što sniš, ni ono što smo bili, ni ono što smo želeli biti.....
Ne mogu bez tebe jer nikad nisam ni bio.


Rukama pokrijem lice. Povučem ih prema gore. Osluškujem kako neobrijana, dvodnevna brada dok provlačim dlanove po njoj proizvodi ritmičan zvuk. Oni se raduju , jer nema me dugo. Oni se raduju jer neće me biti. Oni se raduju tišini, jer tražim previše.
Mislim - dakle postojim. Ako te probudim, ako te ubedim da misliš na mene... Bićemo tu, zajedno dok misli postoje.... u nekoj priči, u nekom snu, u nekoj želji, u nekoj čežnji...
Jer čemu sve drugo... čemu san bez nas?

Aleksej od Arlekina
преузето са његовог блога


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 28 Jun 2014, 10:55
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- sve sam višak slova izbacio, sad je moja priča!
- ма немој, китиш се мојим перјем xaxaa
- a ne, sada su to moja krila!
- поклањам ти је од срца ионако је написах...
- šta, kao reči nisu bitne jel?!
- ма све је исто само њега нема хахахахха


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 27 Jul 2014, 17:44
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Е овако пише мој друг Бане, ако неко ово и чита

Kad život malo odmakne, shvatiš da svako ima svoju tešku priču.Svoje razloge zašto je takav kakav je.Najlakše je osuditi,uporediti sa sobom i osećati se dobro,kao pobednik u takmičenju u kom si jedini učesnik.Centar sveta si jedino sebi i ako budeš imao zrelosti i sreće, taj centar će ti postati neko drugi.Ne govorim o deci.Ne poznajem taj osećaj još uvek a u onom što ne poznaješ bolje je uvek biti slušalac.Trudim se da to ne zaboravim dok se nadam blagoslovu i tog saznanja.
Sada jedino mogu da govorim o ljubavi.Ljubavi za ženu.Za jedno biće koje je pola mene,pola moje duše.Neko ko izgovara ono što pomislim.Neko ko me oblikuje tako da sam sebi dobar.Neko čiju ruku stisnem kad spavam.Neko zbog koga više ne postojim za druge.Neko u čijim očima piše "ustaj" kad padam, piše "ne dam te" kad se predam.
Podelili smo svoje terete.Ojačali jedno u drugom slabosti.Upoznali težinu tajni.Gorčinu laži.Smanjili se,razgradili se,rastopili da bi porasli,da bi se uzdiglili,izlili nove ljude od nečeg starog i puno toga novog.Ko nas je znao pre, poznavao je nekog drugog.Ljudi nam prepoznaju lica i traže stare nas koji im trebaju, one nas na koje su navikli.To je bolna faza,kroz koju svako ko se menja mora da prođe.Nismo ni bolji, ni veći od bilo koga,samo smo ujedinjeni u nečemu što mogu da vide i razumeju samo oni koji žive ili su bar živeli to isto.
Kažu mi - zaljubljen si,proći će te.Kažem jesam.Kažu mi - foliraš se,dosadiće ti.Kažem foliram se ali osećam se nikad bolje.Da li je previše ako tražim da me pustite da se upropastim u svojoj iluziji,zaljubljenosti,foliranju.Jer tu sam dobro,tu sam srećan,tu pripadam nekom ko mi pripada.Tu se vidim,tu se razumem.Tu sve razumem.
Razumem i vas koji me ne razumete..i to me je naučila ljubav.Želim više nego ikad.Upijam svet,vidim boje,ulazim u gužvu ljudi,radim stvari od kojih sam bežao.
Kad voliš više se ne plašiš.Jer sve je u - sad.
Sve je ostvareno u svakom trenutku i svaki sledeći trenutak je poklon koji prigrliš da ga ponoviš.
Vreme je važno samo ljudima koji se utrkuju sa njim,onima koji čekaju svoje trenutke dok ih propuštaju.
Ja svoj trenutak u večnosti upravo živim i živim ga punom snagom.
Lunjo sad razumem tvoj udah i izdah... dišem napokon!


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 01 Avg 2014, 19:07
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- Опет је писао о вину!
- Е ово сад како написа, испаде да никад о тој "ватреној водици" није.
- Па шта, ал сваки пут је другачије, ни погледа оних речи од пре
- Па и ти нон стоп о некој љубви
- А о чему леба ти да пишем, шрафцигерима, политици, једначинама, фисији...?!
- Данас низак праг толеранције ил ми се чини?!
- Не претеруј!


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 16 Avg 2014, 10:27
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- ...imaš taj neki tamni vilajtet, znam
- ех сад ме подсети на Његову причу
- Njegovu?!
- па да
- a taj On je ko?! "alter ego"?!
- да

Tamni vilajet


Mračan lik.
Obrve padaju do pola kapaka, a gore se gotovo spajaju sa linijom kose. Štrče kao bodlje u ježa. Sumoran, rekao bi neko. Komplikovan, zagledan u negde, u nešto. Priča vrlo malo o sebi. Retko – retkima ispriča nešto više, a i tada mu niko ne veruje. Drži se proste devize – govori samo istinu i niko ti neće verovati.
Postoji taj gen u ljudskom rodu potpunog nepoverenja. On je iskonski, dubok neugasiv, često neprepoznat od samog vlasnika dvojbe. Kada i najbliži sedi pored vas, postoji onaj nešto u nama što nas vodi u sumnju – kažemo – ’’Malo voli da ’’filuje’’. To je nešto što nam ostaje iz detinjstva – istraživački duh, jer da smo verovali sve na reč roditeljima (iako su u 99% bili u pravu) nikada ne bismo izašli iz svoje jazbine, jer bi svet bio otkriven dorečen, dosadan - Platonski. Stoga u organizmu neznano nama od pamtiveka, od Noja, od Pontius Pilata čuči Svetovitom stogo kontrolisan i definasan niz nasledjivanja koji se prenosi sa koleno na koleno – gen. Ne možeš ga promeniti, on je tu sam po sebi na tačnom genskom lokusu i kaže: ’’Hoćeš napred, hoćeš da odrasteš, onda ne veruj već uči.’’
Mračan, čitajući mračne knjige počeo je da primenjuje taj element evolucije koristeći ga kao otvoren prolaz do iskrivljenja istine. Dakle, on govori punu istinu – niko ne veruje. I što je istina strašnija to slušalac manje veruje. Npr. Čime se bavite? – upita komšinica
Uklanjam nepoželjne ili poželjne za ukloniti uz nadoknadu. – reče On
Kolika je šansa da mu poveruje? On zaštićen kao grbavi kit u Severnom moru, ranodušno kada ga uhvate reći će: ’’Mila, rekoh ti ’’ i pred Sudca može čist. Mrdnuti velikim repom iz uz poznatu ariju kitovske pesme zaroniti u nove dubine.
Provalio je on to.
Postoje odredjeni napadi frizerskih lobija da mu srede obrve, da li šišanjem ili čupanjem, jer kažu da pogledom ubija, ali se on uspešno opire koristeći onu drugu poziciju genskog lokusa koji definiše da namrštenom se ništa ne veruje, da tako mračan nema dušu. Ovo, naravno, iskoristi da leti posećuje kafane na obodima manjih mesta, uglavnom, jer ga tamo ne poznaju kao i zbog neverovatne – gotovo bolesne sklonosti ka ladovini od stabla duda kojih je sve manje. Tu uzima salvetu, hemijsku i nečitkim rukopisom preslikava dušu koju nije pokazao nikom. Popije 13. Juli, ako su cigani pri ruci proveri njihovo muzičko obrazovanje tražeći – ’’Mujo kuje konja po mjesecu’’ i ako mu je sve potaman veče završi Fijakeristom brišući nešto čudno što mu curi po licu, sada već u mraku kafane.

’’Kazuj mušterijo, kud si naumio
U koji želiš kraj,
Novčanik u stranu, za dušu Ridjanu
Večeras vozim fraj.’’
Ako sednete u neki lokal, nećete imati problem da ga poznate. Prvo pitanje za konobara je uvek isto: ’’Imate li leda?’’
Ako je mera tri kocke ne bitno za koje piće znaćete da je to on.
Pogledaš – vidiš i znaš šta ne treba da postaneš i u koga da se zaljubiš.


преузето са блога мог Пријатеља од Пера
Aleksej od Arlekina


- увек ме спотакнеш иза окуке... сад кад се спакујем у оне куфере, заборави ме


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker