Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 08:53


Autoru Poruka
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 10 Dec 2013, 19:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Priča o jednom mačku


Poslednji put menjao Gorštak dana 23 Dec 2013, 13:07, izmenjena samo jedanput


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 11 Dec 2013, 00:39
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
E kad ovako rastočiš priču ko da je ona medovina s Zlatibora,
dođe mi da ti tresnem dve vaspitne što ćutiš i tišiniš s slovima....
aj raspisavaj se, nemo te sanjam biće belaja i to obaška [dzokac.gif]


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 23 Dec 2013, 00:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Kako izgleda jedan vecernji "neizlazak"


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 24 Dec 2013, 00:36
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
па кад пре обриса, нестигох ни адекватно да одговорим ццц
Горштаку бре, немо брискаш више [zaboravih.gif]


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 27 Dec 2013, 00:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Nikad ne pričaj ozbiljno
jer ce te shvatiti neozbiljno ,
i nikad ne pričaj neozbiljno
jer ce te glupi shvatiti ozbiljno.
Nikad ne pričaj sa bivsom(bivsim)
jer te tad neće boleti glava.
Nikad ne veruj ljubaznim osobama
da ne bi gubio vreme na nade.
Čuvajte se jarčeva
da ne postanete ovan.


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 31 Dec 2013, 20:56
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Zvezda vodilja


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 03 Mar 2014, 19:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Klupko


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 05 Mar 2014, 23:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
NA njen zahtev privremeno vraćeno

Izadzoh iz Jednosmerne ulice , i stadoh na raskrscu puteva kruznog toka.Na svakom delu raskrsca putevi sa rampama i putokazima.Nisam ni sam , ali zamišljena gomila ljudi , sa pogledima uprtim u nebo ili zemlju , kruzi i puši , mrmljaju sa samim sobom.Na svakoj rampi VRATAR , sedi , mirno posmatra , nikud im se ne zuri za njih je vreme vecnost.Stojim na centru , i gledam svetla , crveno, žuto, zeleno . I tako redom do u beskraj , kao metronom samo nekom znan , samo putokaz nekom prikaznan.Vremena otkucavaju , i podne vec prodje . Mozda je i bolje da se vratim kad sve Sagledah . Al avaj ,vec na toj ulaznoj cesti spustena Rampa sa Vratarom u hladu.Predomisljah se i priđoh , mozda je bolje i da se vratim .Pitah i On mi rece : Ovaj Put , kojim si ušao , je Jednosmerna ulica , povratka ovuda nema , jedino da probas prvom levom , ako te puste nazad, pa kroz Lavirint da se vratiš ,a zato da Uši nemas , i ljubav da zaboraviš.Ne razumeh , podjoh dalje , kad na Prvoj Levoj , tabla stoji >ZIVOT , SLED , smrt< , Priđoh , Drugom Vrataru , na spuštenoj rampi Lavirinta , upitah ga da prodjem . Dok na to mi on odgovori : Mozeš ući , al cena Ti pise na Tabli , ako nađes put , mozda dobiješ i Sled .Kocka je velika , rekoh sebi , i našto mi Sled , kad vec pobegoh od njega .Pođoh i priđoh drugoj ulici, i svugde pa i tu , rampa spuštena , Vratari mladi , muško i žensko , s osmehom na licu u rukama ključeve vrte. Čitam da na Tabli piše "Izgubljena Mladost" . I pitah ih , kolika je cena VRATARI da ovim putem prođem ?, Na što mi oni odgovoriše : Da bi te pustili unutra , donesi nam Mandragoru !. Avaj ,gde sad ,aman naci Mandragoru . Kud i kako ,samo raskršca gluva , ni drveta ni hlada , a ja pođoh samo sa torbom, i kriskom hleba u njoj .Ni cekina , srebrnjaka , ni kišobrana da me nocu krije .Moram dalje , sveta je puno , al PONEKO ipak nekud' prodje .Idem dalje , i dođoh do do treće rampe . Astronom sedi , na stolu mu knjige ,a na beloj tabli pise >Put Srece< , stadoh , i pitah :Koja je "čitachu zvezda" cena , da na ovaj put uđem ? Čitac zvezda , gladeci dugu usku bradu , smireno mi rece : Reci nam kad si rođen , pa ako te ima u ovim knjigama ,SlOBODNO mozes uci .I rekoh mu . Gledaše i pregledaše .U knjigama me ne Nađoše . I opet ga zamolih , da još jednom vidi , da se mozda nije neka brojka zagubila , izbledela , i opet me ne Nađose . Vec , umoran ,bez volje , krenuh dalje ,al s mišlju da putevi postoje i radi nas . Dođoh tako i do četvrte Table >Znanje i Moc< ,slova silna , mocna da vec sam naziv mi se dopade . Priđoh Mudracu , u hladu kod rampe .Upitah ga ? : Koja je cena postovani MUDRAČE da se ovim putem ide ??, A Mudrac mi priđe i reče : Ako nam kazeš nešto sto MI ne ZNAMO , pusticemo te ovuda, ako kazšs nešto sto znamo , obrnućemo te i svezati , i nikad te nećemo pustiti... Stadoh , glavu da bistrim , vec mi se milon misli roje . Šta da izustim , da ne grešim ,šta gubim ili dobijam. Toliko znanja , a sad nigde ništa , čak ni vizije ni pomisli . I učhas, taman se setih Toga , sto mišljah da samo Ja znam ,,, da je samo Moje, od mojih misli dato , kad usta mi stoje ,usne se slepiše , ne Daju mi da se otvore.DOBRO je , rece Mudrac , Vrati se slobodano i idi . Mi to odavno znamo , i misli TI PROČITASMO, zatoje bolje št ništa ne reče . Ipak malo srećan , pa slobodan , krenuh dalje , do velike zlatne Table ,a čitam i kao i da znam , >Bogatstvo i Slava<. I stoji na rampi , Carinik, Bankar i Vitez . Mada ne verujem i bez zavisti , ali opet priđoh da pitam za cenu i tog puta ?.Sve troje , kao da gledaju jedan u drugog ispod oka , tiho , kroz šapat rekoše : Vidis one tamo što stoje na Kružnom Toku , Uzmi Im sve sto imaju , i sa sobom i u sebi , te NAM to donesi, i ućićeš ovuda .I strah me obuze , od mraka iz njihovih očiju . Sklonih se unazad , koracima sporim , s ogorčenjem na rđavost njihovu. Odgurnuh se dalje sto brže , kad vec na sledecem putu nova Tabla na kojoj pise >Veruj<Prilazim , vec sa umornom nadom , sedom Starcu . uz iskreno poštovanje. Upitah ga , :da tim putem sledim .Sedi starac s milošću i razumevanjem mi blago reče : Prvo dobro pogledaj sa vrha ovog kamena , pa ako hocu i mogu , nek krenem .Kad ono , s vrha kamena ,pokraj puta , u dolini , plovi reka usijane lave ,dok na na drugoj strani , odzvanja prelepi Poj Monaha , spokojstvom duse i iskrenom verom . Ne pokolebah se , ali opet priupitah Sedog Starca , :Kako da pređem na drugu stranu , koji su mostovi ovog puta ?. Našto mi ON odgovori :Ako Verujes , Preletećes , pak ako izgubiš veru, nad lavom ćes pasti ... DA , I Verujem , ali samo sam u Snu leteo ,s rukama ka zvezdama , ali ne na javi .O kako treba da ti vera bude jaka da san postane i java .Nerado i malo posramljeno se povlačim , i opet na Kruzni Tok .Još DVE table vidim , blizu su al i Sunce se sprema da sneva. Ne odustajem , hodom užurbanim, klecavim, dodjoh do ulice cvetne gde na Tabli pise >LJUBAV <. prilazim , s osmehom , čak i čuperka na kosi. Kad tamo Dvoje , u leprsavim haljinama, zagrljeni, svetlih očiju , na rampi sede . Uz radostan pozdrav , umiljavam se i pitam ko radoznalo kuče , dal' tu nekako prođem .O sad čuda , odmah REKOŠE "ISPRUZI nam RUKU , pa ako u dlanu slikovnica piše , otvorice se katanci ovog puta . Pružih Dlan ,Gledaju , miluju , vrte i pipaju .Eh , "Ne Možes TI ući ovim putem , dlan ti je topao ,iskren i željan , ali SVE sto PRIDRŽIS ti ISPUSTIŠ.Ovo je put za druge , za one koji ne ISPUŠTAJU , vec sve ZADRŽAVAJU , i ljubomorno stiskaju . Kud , ni tud , kud , ni svud , Ni sam ne znam , samo jos taj put Bez Rampe , Bez Table i Natpisa , bled i čudan .I SVI stoje tu , cela svita neodlučno hoda . Samo neka baba , krezava sedi i plete pletu ko zna od vremena kog .O kako vec umoran , dal sam jedini još što pitam : Kuda li vodi ovaj put kad su ulice u magli, ima li i on neku cenu kad svi tu stoje ? I ,isprva podugo ćuti , a zatim pogleda me na kratko , s izboranim licem, i reče :Niko ne zna kuda vodi ovaj put , i ko god je ušao vratio se nije , ko hoce nek proba možda i UspiJe . Svi čuju , sad se usuditi nije , ko čekalice , vracamo se na Kružni Tok , da po novom danu Sunce nas ogrije . Crveno, Zuto , Zeleno , smenjuju se boje, ko metronom , i svi puse stoje kruže u krug.


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 26 Okt 2017, 08:47
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Ja lepih vaših avatara, svaku priču imam negde sačuvanu , ali jedino nemam ovu prvu Konstanta, postoji li mogućnost da se obrisano vrati ?


Vrh
Gorštak
Post  Tema posta: Re: Šišmiš u borbi protiv vetrenjača  |  Poslato: 01 Nov 2019, 22:51
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Sep 2013, 21:00
Postovi: 597

OffLine
Finalna veryija , prenešeno.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker