Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 18:54


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 23 Maj 2012, 13:50
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 23 Maj 2012, 13:51
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 25 Maj 2012, 17:40
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika


"Samo izvolite, poslužite se mojom dobrotom, trošite moju iskrenost, hranite svoj ego mojom ljubavlju, gužvajte moje emocije kao staru hartiju, uzalud vam trud. Nećete postati bolji, nećete postati ja, jer treba vam i duša. A nju mi ne možete uzeti i sve dok je imam, ostaću Čovek."

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 25 Maj 2012, 18:23
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
"Hajde, zaplesi sa mnom, ljubavi.
Zivot je jedan veliki kokosov orah koji nikada ne uspemo da slomimo. A i kako bismo?
Mi smo samo paradoks u beskonacnom Svemiru. Mi samo remetimo ovo prostranstvo tisine znajuci da ce na kraju ona pobediti. Nocas kada budes plesao sa mnom bices samo ostrvo u beskonacnom moru, poslednja oaza jedne nepregledne pustinje. Iz mojih tajnih bunara ti ces poslednju vodu piti. Posle cu biti deo karavana, umotana u sve one odore, sacekivacu neke tamo kamilare, sa beduinima o nepostojecoj slobodi govoriti. I mi cemo poci. Vremenom ce beduina biti sve manje a pustinje sve vise. Na kraju cu biti sama u pustinji iz koje sam prvobitno pozvana. Ples je tezak kada te sunce zari snagom stotina vrelih lavinih izvora i kada ti noge upadaju duboko u sav onaj smrvljeni pesak, ali cu ja ipak zaplesati za tebe ljubavi. Nekada ces nocu, gledajuci udaljena sazvezđa prepoznavati tragove jednog ocajnickog plesa koji nece prestajati. Vremenom ce svi zaboraviti, vremenom ce tragove ovih srna prekriti mocne saobracajnice od celika i asfalta. Koliko su srne nekada spajale, toliko ce putevi tada razdvajati ljude. U memljivim stanovima visokih solitera ljudi ce sa bubama biti i govorice: „Prokleta samoca, prokleta Bozija samoca...“ Ocekivace taj veliki rat koji je potreban svetskim bogatasima i biti najtuznija stvorenja koja je Bog stvorio ikada. Zamisli samo, da li bi mogao da ubijes srnu, da li bi mogao da zapalis krila orlu? I kada shvatis kako je velicanstven odgovor na ovo pitanje znaces i sto toliko zelim da zaplesem sada, u predvorju jedne predstojece uzasne noci. Pusti mi ruku, pusti da odem, i kada odem ja cu za tebe biti stalno prisutna. Znas, i ti mozes da zapleses sa mnom, ako ni za sta drugo, ono podrske radi. Muzika je tuzna, ali tvoj osmeh vredi. Ti nikada neces ubiti srnu, nikada odseci krila orlu. Da su ljudi takvi svet bi bio jedno carobno mesto. Nije li to dovoljan razlog za ples ili tragovi te ljubavi koju ponekad naslutimo okolo?"

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 25 Maj 2012, 18:25
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika

_________________
Slika


Vrh
tinis
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 31 Maj 2012, 09:54
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 11:18
Postovi: 260

OffLine
Slika

_________________
“Pravi muškarac je kao vuk. Ili je samotnjak ili je večno sa jednom vučicom.”
M.S.


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 01 Jun 2012, 13:44
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Voz zivota

Slika

"Zivot je poput putovanja vozom. Ljudi ulaze i silaze. Prilikom zaustavljanja voza desavaju se prijatna iznenadjenja. Covek prozivljava srecne trenutke ali ima i nezgoda, nesreca i zalosti.
Kad se rodimo zakoracimo u voz. Susrecemo se s ljudima za koje mislimo da ce nas pratiti tokom celog naseg putovanja. Npr. nasi roditelji. Nazalost, istina je sasvim drugacija. Kad-tad, oni ce sici s voza i ostaviti nas bez svoje ljubavi, naklonosti, neznosti, prijateljstva i drustva. Medjutim, u voz ce uci druge osobe koje ce nam biti jako vazne. To su nasa braca i sestre, nasi prijatelji i ljudi koje cemo sresti i zavoleti u svom zivotu.
Mnoge osobe koje ulaze gledaju na putovanje kao na kratku setnju. Drugi pak u svojoj voznji kroz zivot nalaze samo zalost i tugu. Ali u vozu ima i onih koji su uvek pri ruci i spremni su da pomognu onim ljudima kojima je potrebno pomoci.
Mnogi nakon svog silaska s voza ostavljaju iza sebe trajnu ceznju. Mnogi nas sunovracuju u duboku nevolju. Mnogu ulaze i silaze a da ih nismo ni zapazili.
Cudi nas sto su mnogi putnici koji su nam najdrazi negde u nekom drugom vagonu. Ostavljaju nas same u tom delu naseg putovanja. Naravno, to nas ne sprecava da na sebe preuzmemo teskoce putovanja i samoce i da ih potrazimo i da pokusamo da se smestimo u njihov vagon. Desava se i to da ne mozemo da se smestimo blizu njih jer je mesto vec neko drugi zauzeo.
I takav je zivot. Prepun izazova, snova, mastanja, nadanja, sastanaka, rastanaka, bez ponovnih sastanaka i nikad se ti trenuci nece vratiti. Pokusajmo od svog putovanja kroz zivot da ucinimo najbolje sto mozemo. Pokusajmo da se svima iz voza budemo u miru. Pokusajmo u svakom od njih da vidimo najbolje sto je u njima. Setimo se toga da na svakom delu zivotnog koloseka, neko od saputnika moze "skliznuti" i da su mu potrebne nase simpatije i razumevanje. I nama se moze desiti da "skliznemo" s koloseka. I nadamo se da ce se naci neko ko ce da nas razume.
Najveca misterija putovanja je ta sto ne znamo kad cemo tacno izaci iz voza isto kao sto ne znamo ni kada ce da sidju nasi saputnici, cak ni oni koji sede pored nas.
Bicu veoma tuzna kad budem morala da sidjem iz voza. Verujem da ce veoma boleti rastanak s nekim prijateljima koje sam sretala za vreme putovanja i koji su mi postali dragi. Medjutim gajim nadu da ce doci glavini kolosek. Tada cu videti kako svi oni pristizu sa svojim prtljagom koji na ulasku u voz nisu imali. To ce me silno obradovati. Bicu srecna i zbog cinjenice da sam im pomogla da povecaju svoj putni prtljag polozivsi u njemu prave sadrzaje.
Pokusajmo da pri silasku iz voza ostavimo prazno sediste koje ce u ostalim putnicima, koji nastavljaju putovanje, buditi ceznju na lepe i prijatne uspomene.

Svima zelim srecno i prijatno putovanje."

_________________
Slika


Vrh
tinis
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 08 Jun 2012, 06:07
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 11:18
Postovi: 260

OffLine
Slika




_________________
“Pravi muškarac je kao vuk. Ili je samotnjak ili je večno sa jednom vučicom.”
M.S.


Vrh
tinis
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 08 Jun 2012, 06:38
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 11:18
Postovi: 260

OffLine

_________________
“Pravi muškarac je kao vuk. Ili je samotnjak ili je večno sa jednom vučicom.”
M.S.


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 08 Jun 2012, 08:57
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 173 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker