Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 12:39


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 26 Dec 2013, 14:32
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 01 Mar 2014, 19:37
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
i ja je cekam [treptrep.gif]

Slika

i bata Žex ceka [jupijaja.gif]

Slika

[srce.gif]

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 30 Apr 2014, 21:14
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
"…sreli su se na obali reke u neko vreme bez vremena i na mestu bez tla...Gotovo sve je visilo u vazduhu i bas stoga su se pred njima otvorila vrata mogucnosti, inace tako dobro skrivena u ustaljenom redosledu stvari…
Toliko je sanjao o tome da postoji, da je bio siguran da je i ovo samo jos jedan od snova posle kojeg ce se probuditi jos uvereniji da postoji, i tuzniji, jer je prosao jos jedan dan bez. Morao je da se probudi, da je dodirne, da se uveri, ali se plasio da se ne rasprsi. Vekovi su prolazili dok nije, najzad, osetio njenu ruku u svojoj ruci. Sedeli su na obali i drzali se za ruke, tek toliko da se ne izgube. Kao da ju je nesto u njemu znalo vekovima, ali ruka u ruci - to je bilo nesto novo.
Ucinila ga je srecnim. Ne samo da mu je cinila taj trenutak srecnim, nego mu se cinilo da je usrecila vecinu njegovih buducnosti i ucinila nemoguce - da srecom ozari i vreme koje je vec davno predao zaboravu. Mozda je i ona osecala isto, ali on to tada nije mogao znati. Ako je i on sam znao sta oseca, ako je i ona znala sta oseca…
Dugo su, iznenađeni, cutali. Prebirali su po mislima svoje prosle zivote. Progovorila je prva razbivsi mu kaleidoskop misli zahtevom da se odredi (ili je to bila njegova misao utkana u tisinu njenim glasom?):
- Sta ti znaci to: "Prijatelj"?
- Onaj ko ne postavlja laka pitanja... - nasmejao se - ...Onaj ko ne daje lake odgovore - nastavio je, grabeci se za vreme da razmisli, jer je osecao da kao odgovor na ovo pitanje mora, u najmanju ruku, ponovo napisati Bibliju, a sve to u ovom trenutku, jer nije bio siguran da ce biti drugog...
- Prijatelj je neko koga izmisljas, a onda te iznenadi time sto vec postoji. Ako postoji makar na tren - dobro je - jer i nema vece vecnosti od ovog trenutka. Ili pozelis da vecnost bude samo trenutak vaseg prijateljstva, sto mu nekako dođe na isto, samo ne umem ni sebi da objasnim kako...
- Odjednom shvatam da znam da prijateljstvo ima bezbroj lica - rece mu. - Za svakoga po neko. Moje prijateljstvo meni ima tvoje lice, tebi moje... I u njemu vidim ne samo ono sto vec jesi, nego i ono sto bi mogao biti, sto bi trebalo da budes, vidim neki cilj tebe samog i onda kada ni sebi ne licis sasvim na sebe. I volim te u tome, zelim da znas da imas moju najdublju podrsku da budes to sto jesi, sto zelis biti i sto bi trebalo da budes. Da budes ti, svoj. Da istrajes... Lomno je biti ljudsko bice, krhku je ljusku Tvorac podario coveku za veliki zadatak koji mu je zadao. Zato je tu Prijatelj, da pomogne...
- Znam, ostacu, ako me zelis kraj sebe i kad nam voda dođe do kolena. I kad ti se cini da su ti sve lađe potonule. Kao sto me cinis najdublje srecnim kada se necemu radujes, tako me cinis najdublje casnim kada sa mnom podelis i ponore svoje tuge. Potrazi me i kad crna krila ptice tuge obuhvate tvoje srce. Bicu tu, da zajedno, rame uz rame, oteramo pticurinu u vecno prokletstvo gde joj je i mesto. Zelim da svaku tvoju suzu tuge iskupim od Tvorca po jednom tvojom suzom srece od prevelike neznosti, jer ako se, kao klatno, ne krecemo između te dve krajnosti, odakle nam hrabrost da tvrdimo da smo zivi?
- Boli me kad nisi tu...zasto nisi uvek tu?
Bacio je kamen u vodu. Niz koncentricnih krugova zatalasao je tihu vodu...
- Znas, ponekad je ono sto najvise volim u tebi mnogo jasnije kad nisi tu. Vidis, i kamen koji sam bacio isijava svoje prisustvo jos neko vreme nakon sto se vec smirio na dnu. Zivimo ovde i sada, ovaj od zivota, ovako kako jeste. Da nas nista ne lomi, ne bismo umeli da budemo jaki, da nas nista ne razvlaci, ne bismo mozda ni umeli da budemo zajedno. Vreme i mesto ne smeju da nas pobede jer smo ovde i sada zajedno. Kada bismo imali sve vreme sveta, ne bismo mozda umeli da uzivamo u ovom retkom i dragocenom trenutku.
- Bojim se da te ne izgubim. Bojim se da me ne izgubis olako.
- Samo je Tvorac vecan, beskrajan i - dosadan. Neka zalost zbog gubitka prijatelja uvek bude makar za nijansu manja od radosti kada shvatis da je otisao u potrazi za svojom srecom. Jer kao sto je jednom, tragajuci za srecom, naisao bas na tebe, mozda ce tako, jednom, tragajuci za srecom i otici.
- Prijatelj se ne poseduje, on se gaji. I kad je cvrsci od stene, mozda je nezniji od cveta. Ne mozes ga nositi u dzepu, niti razmenjivati sa drugima, trampiti za nesto lepse ili pouzdanije. Da sam zeleo bezuslovnu vernost - kupio bih psa. Tebe sam osvojio za nase prijateljstvo i ako ista o osvajanju znam - to je da je hiljadu puta teze zadrzati osvojeno, no osvojiti ga. Prijateljstvo se događa svakog dana između nas i krhkije je od svakog od nas ponaosob. Zato, nemoj se brinuti da ne izgubis Prijatelja, radije se brini za Prijateljstvo samo.
- Prijatelji se ponekad i vracaju kad odu, zar ne?
- Cuvaj uvek u srcu malo mesta i za njega. Jer ako se vrati, mozda je bas tada i zato vise tvoj nego ranije. Mozda se samo malo uplasio, i to je za ljude… Mozda se uplasio tebe, ili se u svetlu nepoznatog uplasio sebe. Iako u prijateljstvu ne treba da bude straha, u nama ima jos pregrst taloga i mozda je samoca pravo mesto i vreme gde se on ispira…
- Da li suvise trazimo jedno od drugog? Mozemo li mi to?
- Izabrao sam te za sebe kao najboljeg među najboljima. Mali je prijatelj onaj od kog se premalo trazi. Sto rece Sirano: "Za sigurne bitke niko se ne bije, uzalud kad je, mnogo je divnije." Nije vazno sto mozda necemo odmah pobediti, jer pobeda je i makar imati tebe pored sebe u tim bitkama. Sto bi rekli nekadasnji SKOJ-evci "Mi gradimo prugu - pruga gradi nas." Najteze je ipak pobediti samog sebe. Velika je pobeda i kad drhis od straha, ali kazes: "Bas hocu!" I ako ne uspes, ipak si pobedio - sebe. A prijatelj je tu da ti uvek, iznova, daje snage.
- Kuda me to vodis? Kuda zelis da te vodim?
- Ne znam. Znam da te necu voditi tamo gde sam vec bio. Da je tamo dobro, ne bih sada bio ovde, ostao bih tamo. Nemam unapred smisljen kraj i ne posedujem znanje o istini naseg prijateljstva. Ne znam gde su granice, ni ko ce ih postavljati za nas. Ne znam gde sta pocinje, ni gde sta zavrsava. Verujem da te je Tvorac nekako poslao meni da me tek nauci sta znaci biti Prijatelj s Tobom, a da bi po ko zna koji put ucio sta znaci biti Prijatelj uopste, a mozda me tek priprema da budem Prijatelj nekom trecem.
- Znas, nema mape ovog mesta, mozda je tek na nama da ispisemo zemljopis ovih predela s ove strane granice. Mozda je put poznat samo izabranima, a mozda smo mi izabrani da pronađemo taj put.
- Istina je. Zakuni se.
- Kunem ti se ovom kapljom krvi, jer ona je ono najcistije sto imam od tela, i ovom suzom jer ona je ono najcistije sto imam od duse, i neka to bude moja zakletva.
- Hajde da cutimo i sanjamo...Ili mozda vec sanjamo pa cemo se probuditi?

* * *

I tu sam ih ja ostavio same. Kao i obicno, uvek je vise pitanja nego odgovora. Kao pripovedac, mogu vam pricati samo svoje snove. Nemam prava izmisljati njihove. I nisam kriv ni za jedan san koji nije postao stvarnost, to je zato sto zivimo na tako prokletom mestu kao sto je svet.
Ali to nije razlog da ne pokusate i sami da sanjate njihove snove. Kao i u svakom snu, morate biti spremni da preuzmete odgovornost za svoje snove i njihove posledice. Kad pređes neku granicu i snevanje postaje ozbiljan posao...
Svaka slicnost sa stvarnim licima i događajima je slucajna. Sva imena, mesta i radnje su izmisljeni, ali - valjda su istinito izmisljeni?"

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 01 Maj 2014, 22:14
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine


[dancing1.gif]

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 14 Maj 2014, 21:37
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Slika

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 18 Jun 2014, 09:25
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Ništa sinoć nisu moji uradili... golman Meksika je cudo.. odigrao je svoju utakmicu života i to baš sa Brazilom [angry.gif]
a što se tiče naših sudija svim srcem sam navijala za njih, kao i ti [001_smile.gif]
sem Mažića i moj Rile je bio super [001_smile.gif]
Dođem ti sliku sa Riletom, kad se vrati iz Brazila [001_smile.gif]
[srce.gif] [srce.gif] [srce.gif]
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Carobno jutro  |  Poslato: 10 Dec 2016, 12:58
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Mambajo, di ga je ta slika s Raleta i Mazica? [dzokac.gif]

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker