Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 09:08


Autoru Poruka
siN bRutaL
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 05 Jun 2013, 01:17
Korisnikov avatar
...
...

Pridružio se: 18 Maj 2012, 02:36
Postovi: 5769

OffLine
Slika



Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 07 Avg 2013, 17:56
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Apelujem da ovde uskoro (al da ne cekam dugo) zateknem jednu divnu ispricanu pricu.

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 17 Avg 2013, 22:25
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Rekoh da necu vise ovdje pisati...i stvarno necu :D

Sinoc me iznenadila jedna forumasica...onako, lijepo iznenadila....Hvala She :*


Slika


Slika

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 12 Sep 2013, 16:39
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
18/08/2013
u Beogradu

Umesto telefonskog poziva

Nekada sam volela na tom nekom mom prvom forumu iliti onlineDnevnik, da ovako otvorim tu kockicu u kojoj se slova nižu u rečenice, i napišem misao koja obojiće dan, koja zdrobiće il zavešće jutro.... sada, zbog Tebe sam ovde.
Znaš, kao što ti već napisah, samo čitajući druge u stvari spoznajemo sebe, znamo ko smo i da li smo vredni tog nekog udisaja/izdisaja, te neke raskrsnice, tog nekog nedostajanja ili buđenja... Nisam te ni ‚‚upoznala‚‚ a znam te, milina zar ne... Ti mene već odavno znaš, već odavno čitaš... da baš ta pročitana u tebi sam istinita, nepatvorena nekim tuđim proredima, nekim tuđim energijama... tako i Ti u meni sad pupiš, nadolaziš planinama, puteljcima i misao je jasnija, tajnovitija, slojevita tim tvojim bojama koje sam iskapila u trenu...
uf kako je bilo dobro slikati tvojim slikama, raspoređivati maštu i javu s leva na desno, pretumbavati odluke, premeravati datume tvog pisanja i moje jave... šta da ti kažem, retko, ma skoro nikad druge ne čitam, poslednji put pročitano preplakah, jedva knedlu u grlu progutah od nadošle nežnosti... od nemogućnosti... od sateranosti u ćoŠak... a u stvari, sve sam to ja... šarenica ogledala je protkana... ogledalo je u mojim ko i u tvojim očima... ko razume neka shvati, ko ne, pa šta da kažem sem neka mu tako i ostane...
za sada ću zastati ovde...

phpBB [media]


24/08/2013
u Beogradu

I evo udahnula sam i poslednji prored.. izdahnula suštinu pisanja, nenapisano je iscrtano mapama koje su se veštom igrom pripovedača smenjivale, da ipak utru put,
da znake, samo oči koje su pripremljene rođenjem uspeju razaznati, mi pak, samo dobri čitači možemo ih naslutiti… nagoveštaji, smernice, rampe, nagazne mine, kamene litice prosejane peskom mudrosti sada udišeš, dok mi izdišemo još jedno iskustvo, još jednu bol, još jednu lepotu od života što je kosmos prošarao.
I zato piši, ko da je prva reč koja je slovima oslikana, kao ona misao što ne sme da se misli a kamoli napiše, ni zarad sebe, ni zarad čitača, a ti je namerno izvajaj svojim treptajem, svojim snom, svojom javom, pa je oblikuj tim vremenom od dana, tim šećerom od sata, kada je osmeh na licu harmoniju udahnuo.

Lepe te reči i joŠ lepša muzika pratila tim koracima kojim hodiš, da isključivo ljubav tkanicu tvoju prošara odgovorima bez pitanja.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 12 Sep 2013, 16:52
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Nadam se da sam ispupila i nadosla u tebi :D
Hvala Vuki....hvala puno :*

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 29 Okt 2014, 13:08
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Znaš...

S radošću svaki puta palim ovaj ekran,( iako istini za volju ne osjecam se bas najbolje kad zavrsim),u nadi da je poštar nevidljiva tijela na moj prozor donio dar.
I doista radujem se kao malo dijete mliječnoj čokoladi umotanoj u crveni sjajni papir.
Sretna sam,a nadam se da i ti si sretan sto me činis sretnom.
Moram se ponoviti, čudni me osjećaji obuzimaju kad pođem da ti pisem, ponekad mi zadrhti ruka, zastanem bez riječi, ne znam sta da ti pišem, gdje da počnem, al jednom kad krenem, oslobodim se grča i kao dugogodišnjem prijatelju, kao dijete, prilazim ti bez straha da mozda griješim.
Priznajem da me nekoliko puta svladao nemir i sumnja prema ovom nasem fiktivnom svijetu beskrajno lijepih riječi, koje na nasim usnama zažive točno onako kako mi zelimo, pa se preplasim, zbunim.
Posebno me dira kad pročitam neku svoju misao, a i više ako sam je zbog olakšavanja svog mentalnog stanja negirala ili skrivala.
Diraš me...
Diraš me onako kako ne znam da li uopće zelim da me neko dira, poljuljavaš me, zarumeniš, uznemiriš, a sve su to samo riječi. Svijesnost da je i laž moguća mi neda mira.
Reci da si stvaran, da te ima tu...


sve citam i cudom se cudim hahaha :D

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...pričam ti pričam...  |  Poslato: 29 Okt 2014, 15:46
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
.....


Mislim da je malo u životu biti samo Ja. Isto tako znam da je nezaboravan doživljaj putem unutarnjeg iskustva, jer sam i sama u toku svog života u sferu nesvjesnog i podsvejsnog potisnula velik broj zabranjenih misli. Upravo te misli su mi pomogle za razumijevanje svega što je ljudsko,i bile su mi kočnica u mnogim mojim predrasudama.Često sam si puta dala za pravo, da se nadam da će sve ono što sam proživijela i što ću još da proživim, prestati da mi se nameće u svom surovom obliku.

Razlog više zbog kojeg ti sve ovo pišem je taj što sam često puta bila u položaju u kojem sam odlučila da se otarasim svog privatnog života, jednostavno da ga u sebi likvidiram kao stalno prisutno žarište i izvor sjećanja .Htjela sam često da ispalim taj moćni naboj koji se neprekidno gomilao u meni kako mi ne bi smetao u daljnjem životu i karijeri.

Ne poričem, znam da su i mnogi moji postupci, često puta bili motivirani nevažnim razlozima. Ali...Nekako sam rano ocjenila da je suviše opasno prihvatiti put "običnih" ljudi, jer moglo bi mi se desiti na kraju da se priviknem i zavolim taj način života. No, svakodnevno u sebi primjećujem da nisam osoba kao sve druge koje me okružuju-što znači da su oni kao i ja dobro izabrali-nešto različito,nešto sebi drugačije. Toliko puta sam bio ubijeđena da uvijek znam što hoću , što želim,ali zbog nedostižnosti mojih ambicija i želja, ponašala sam se jednako kao i svi oni koji nikada nisu donijeli neku bitnu odluku u svom životu. Bježala sam od sumnje. Od poraza. Od neodlučnosti. Ali Bog je bio toliko velikodušan i doveo me često puta do ponora neminovnosti da mi pokaže da svaki čovjek mora da bira a ne da prihvata svoju sudbinu.

U Evanđelju po svetom Luki, postoji trenutak kada jedan važan čovjek prilazi Kristu i pita ga: "Dobri učitelju,šta moram učiniti da zaslužim vječni život?" A Isus čudnovato odgovara: "Zašto me nazivaš dobrim?Nitko nije dobar do sam Bog; Bila sam dugo godina zamišljena nad tim malim odlomkom, ne bih li shvatila šta je Isus pritom htio reći: Da li to da ni on nije dobar?Da li to da je kršćanstvo, sa svojim idealom milosrđa,zasnovano na učenju nekoga ko je sebe smatrao zlim? Ne tražim više odgovore takve vrste. Dakle niko nije dobar, prestanimo da se pravimo dobrim, to vrijeđa Boga, i prihvatimo svoje greške. Ako kad budeš u prilici da prihvatiš đavolji prijedlog, prihvati ga,jer i Isus je to prihvatao da bi spasio duše svojih podanika. Možda sam ja đavolji prijedlog za tebe… [treptrep.gif]

Sličnim receptom i ja uspijevam da uspostavljam ravnotežu između svog materijalnog i duhovnog svijeta...
Tvoje sanjive oči, govore da ti nisi tijelo koje ima dušu, već duša koja ima vidljiv trag nazvan tijelom.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker