Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 22:38


Autoru Poruka
Čupka
Post  Tema posta: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 10 Dec 2012, 23:04
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Okt 2012, 15:39
Postovi: 2630

OffLine
Na Pittov predlog, evo i emene ovde. [girl_bye2.gif]
Nadam se da mi necete zameriti ako nesto nebude napisano kako treba, jer ja nisam iz Srbije i nisam ucila srpski pravopis.
I da za pocetak ostavim jednu pricu koja je danas na mene ostavila utisak...





Hello i ovde.... [girl_bye2.gif]

Da vam nesto pricam...Zavrsila ja danas svoj posao i svratim do pekare po zemljicke i hleb.I vidim tamo ispred vrata stoji muskrac..., i ja nista lepo prodjem pored njega i udjem u pekaru, kupim sto sam htela i krenem kuci.A taj covek jos uvek stoji, i opet je okrenut sa ledjima prem a meni, tako da mu ne vidim lice, a vidim da u ruci drzi neki locic i da prosi, ko ce da mu ubaci koji euro...I covek se okrenuo, i u tom trenu mene oblijo ladan znoj..., to je bio moj skolski drug..., potice iz nekada veoma mocne i bogate familije.Skorirana na licu mesta nisam znala sta da radim.Ubacim mu sitnis u lonac i prozovem ga imenom i krenem pricu da smo drugari iz osnovne skole.Kaze da se me ne seca...Podsetim ga na jedan jesenski dan kada je duvala jaka bura a mi krenuli iz skole i naiso moj pokojni otac te nas povezao kuci.I kako su njegovi roditelji bili veoma zahvalni mome tati...I vidim da mu pogled prazan i da ne konta nista.Lepo ja krenem kuci i on me prozove imenom...Okrenula sam se i rekla, da sam ja ta...Osmehnuo se ali pogled u ocima njegovim je veoma tuzan...

Eto sta vam je zivot, preko noci sve se okrene.Od silnoga bogastva pali na žicanje ne ulici...

Sta vi mislite o tome i da li vi poznajte nekoga tako?

_________________
Slika


Vrh
SHE
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 10 Dec 2012, 23:58
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 07 Dec 2012, 00:12
Postovi: 26756

OffLine
verovatno...moguce...bem ti zivot kad se sve vrti oko novca


Vrh
Bradpresto Pitt
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 11 Dec 2012, 00:02
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 26 Sep 2012, 08:21
Postovi: 35483
Lokacija: Zagreb

OffLine
Grešnica je napisao:
Na Pittov predlog, evo i emene ovde. [girl_bye2.gif]
Nadam se da mi necete zameriti ako nesto nebude napisano kako treba, jer ja nisam iz Srbije i nisam ucila srpski pravopis.
I da za pocetak ostavim jednu pricu koja je danas na mene ostavila utisak...





Hello i ovde.... [girl_bye2.gif]

Da vam nesto pricam...Zavrsila ja danas svoj posao i svratim do pekare po zemljicke i hleb.I vidim tamo ispred vrata stoji muskrac..., i ja nista lepo prodjem pored njega i udjem u pekaru, kupim sto sam htela i krenem kuci.A taj covek jos uvek stoji, i opet je okrenut sa ledjima prem a meni, tako da mu ne vidim lice, a vidim da u ruci drzi neki locic i da prosi, ko ce da mu ubaci koji euro...I covek se okrenuo, i u tom trenu mene oblijo ladan znoj..., to je bio moj skolski drug..., potice iz nekada veoma mocne i bogate familije.Skorirana na licu mesta nisam znala sta da radim.Ubacim mu sitnis u lonac i prozovem ga imenom i krenem pricu da smo drugari iz osnovne skole.Kaze da se me ne seca...Podsetim ga na jedan jesenski dan kada je duvala jaka bura a mi krenuli iz skole i naiso moj pokojni otac te nas povezao kuci.I kako su njegovi roditelji bili veoma zahvalni mome tati...I vidim da mu pogled prazan i da ne konta nista.Lepo ja krenem kuci i on me prozove imenom...Okrenula sam se i rekla, da sam ja ta...Osmehnuo se ali pogled u ocima njegovim je veoma tuzan...

Eto sta vam je zivot, preko noci sve se okrene.Od silnoga bogastva pali na žicanje ne ulici...

Sta vi mislite o tome i da li vi poznajte nekoga tako?

Znac,cudne su ljudske sudbine,danas si gore a vec sutra covjek moze biti dolje,i zato pamut u glavu,jos jednom bravo Gresnice,,,,


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 11 Dec 2012, 00:06
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Poznajem mnoge...samo su takvi ,,zapalili,, u inostranstvo.Da ne poveruje covek kolika budala neko moze da ispadne zbog pohlepnosti i megalomanije.


Vrh
Čupka
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 11 Dec 2012, 16:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Okt 2012, 15:39
Postovi: 2630

OffLine
Velika sam obozavateljka i zastitnica delfina. Te male bestije su toliko plemenite, da su svake reci suvisne. Svake godine u Japanu divlji ribari pobiju na hiljade delfina..., veoma tuzno...
Dobri ljudi evo vam jedan link na kome mozete svakodnevno pratiti sta se desava sa tim divnim zivotinjam.I ako zelite, bila bi vam veoma zahvalna i za koju pomoc.Sve informacije naci cete na ovoj stranici
http://savejapandolphins.org/take-actio ... e-petition

Hvala svima koji potpisu peticiju [ccc3.gif]


I jedan divan link od mojih bestija
phpBB [media]

_________________
Slika


Vrh
Čupka
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 13 Dec 2012, 22:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Okt 2012, 15:39
Postovi: 2630

OffLine
Žena je izašla iz kuće i videla tri starija muškarca sa dugim sivim bradama kako sede u njenom dvorištu. Nije ih prepoznala. Rekla je: "Mislim, da vas ne poznajem, ali verujem da ste gladni. Uđite u kuću i nešto pojedite." "Je li suprug kod
kuće?", pitali su. "Ne", odgovorila je. "Vani je." "Onda ne možemo ući", odgovorili su. Uveče, kad je suprug došao kući, rekla mu je šta se dogodilo. "Idi, reci im da sam kod kuće i pozovi ih unutra!" Žena je zaista otišla i pozvala starce da uđu. "Ne možemo zajedno ući u kuću," odgovorili su. "Zašto sad?" upitala je. Jedan od staraca joj pocne objašnjavati: "Njegovo ime je Zdravlje," rekao je i pokazao na jednoga prijatelja. Pokazujući na drugoga je rekao: "On je Uspjeh, a ja sam Ljubav." Na to je dodao: "Sada idi i dogovori se s mužem kojega od nas želite imati u vašem domu." Žena je ušla u kuću i rekla mužu što je rekao. Muž je bio oduševljen. "Divno!!", rekao je. "Ako je tako, pozovimo Zdravlje. Neka uđe i napuni naš dom zdravljem!" Žena se nije složila. "Dragi moj, zašto ne bi pozvali Uspjeh?" Njihova kćerka je slušala u drugom kraju kuće. Priskočila je sa svojim prijedlogom: "Ne bi li bilo bolje pozvati Ljubav? Naš dom bi onda bio ispunjen ljubavlju!" "Poslušajmo njen savjet," rekao je muž ženi. "Idi i pozovi Ljubav, neka on bude naš gost." Žena je otišla van i upitala: "Koji od vas je Ljubav? Molim Vas, uđite i budite naš gost." Ljubav je ustao i počeo hodati prema kući. Ostala dva su u isti čas ustala i pošla za njim. Iznenađena, žena upita Zdravlje i Uspjeh: "Pozvala sam samo Ljubav, zašto vi ulazite?" Starci uglas odgovoriše: "Da si pozvala Zdravlje ili Uspjeh, druga dva bi ostala vani. Pozvala si Ljubav i gdje god ide on, i mi obojica idemo s njim. Gdje god je ljubav, tu su takođe zdravlje i uspjeh !"



Slika

_________________
Slika


Vrh
montoya
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 13 Dec 2012, 22:15
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:34
Postovi: 6875

OffLine
Slika


Vrh
Čupka
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 15 Dec 2012, 16:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Okt 2012, 15:39
Postovi: 2630

OffLine
Slika Slika


..., pozelim da zauvek odem odavde.Želim mir i nekoga pored sebe, da uzivam u neciji blizni, da osetim dodir ruku kada ostarimo i osecaj paznje i ljubavi.
Tamo pored mora neka kucica, uvijena u cvecu, poput lavande koja siri opjni miris u sve sobe kucice, a pred vratima u velikoj saksiji bosiljak docekiva dobre ljude, ruzmarin ceka da se okaci na necije svatove...Poneka vocka u prolece ulepsava basticu sa svojim ranim cvetovima, a iza kucice mali vinograd koji pruza debelu ladovinu u vrelim letnjim danima.
I svako jutro cekam svoje srce da dodje sa mora i donese u korpi poneku ribu ili skoljkice.I dok veze svoj camac gledam kroz prozor i jos vidim onaj sijaj u oku moga srca koji nije otisao iako je starost pritisnula na vrata....

Slika

_________________
Slika


Vrh
Čupka
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 16 Dec 2012, 14:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Okt 2012, 15:39
Postovi: 2630

OffLine
Kako moze neka osoba da me tako razocara...
Sve razmisljam da li mozda svo to vreme ja nisam videla pravo lice te osobe.Toliko je bila divna i kulturna prema meni, i onda taj prekret, koji ja ne razumem.I sve se pitam da li su mozda krive godine, ili se iza toga preokreta krije neko razocaranje pa je to neka maska koja stiti tu osobu.
Ne, ja ne poznajem te osobe nakon toliko godina druzenja...Stvarno ne razumem odkuda to negativno ponasanje, koje me rastuzi. Odkuda, tolika "vulgarnost" i sta se desilo sa osobom, punom miline i ljubavi i razumevanja i davanja sebe kao postenu osobu?
I sada samo kada pomislim na tu osobu, dobijem osecaj koji me odbija od te osobe, kao da mi taj osecaj govori ne razmisljaj o toj osobi, nije vredna...Ali sa druge strane ima neka nit koja nas veze sve te godine i ne mogu da je prekinem i odem tek tako....Da li da pitam tu osobu sta se desava, ili neka sama svoj put ocisti od smeca u koje je nagazila?
Hm, da veliko razocaranje i negativno ponasanje ostavljas skoro svakodnevno...Ne svidja mi se to.

_________________
Slika


Vrh
Čupka
Post  Tema posta: Re: Lutanja jedne ribe  |  Poslato: 17 Dec 2012, 12:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Okt 2012, 15:39
Postovi: 2630

OffLine
Vjetar je sreo prekrasan Cvijet i zaljubio se u njega. I dok ga je nježno milovao, Cvijet mu je uzvraćao sa još više ljubavi izražavajući je bojom i mirisom.

No Vjetru se to učini nedovoljnim te on riješi:
- Ako dam Cvijetu svu svoju moć i snagu, on će mi uzvratiti sa još više ljubavi.

I Vjetar zapuha ka Cvijetu moćnim dahom svoje ljubavi. No Cvijet nije izdržao tu burnu Vjetrovu strast i slomi se.

Vjetar kad to vidje pokuša svim silama da ga podigne sa zemlje i oživi, ali mu svi napori ostadoše uzaludni. On onda odluči da se smiri i zapuha ka Cvijetu nježnim dahom svoje ljubavi, no Cvijet je već lagano venuo tu pred njegovim očima.

Zaurla tada Vjetar:
- Dao sam ti se svom snagom svoje ljubavi, a ti se slomi! Očigledno je da u tebi nije ni bilo dovoljno snage da mi uzvratiš ljubav. Znači, ti me nisi ni volio!

Ali Cvijet ništa ne odgovori... jer je već bio mrtav.


Svi vi koji volite, treba zapamtiti, da se ljubav ne mjeri snagom i strašću, već nježnošću i brižnim odnosom prema onome koga volite.

Slika

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 197 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker