Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 09:12


Autoru Poruka
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 11 Dec 2012, 16:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
VOLIM...

“Volim da budem s tobom zato što se nikada ne dosađujem, čak i kada ne razgovaramo, kada se ne dodirujemo, kada nismo u istoj prostoriji, ja se ne dosađujem. Nikad mi nije dosadno. Mislim da je to stoga što imam povjerenja u tebe, imam povjerenja u ono o čemu razmišljaš. Razumeš? Volim sve ono o čemu razmišljaš? Razumeš? Volim sve ono što vidim kod tebe, i sve ono što ne vidim. Ipak, znam tvoje mane. Ali mislim da se tvoje mane dobro slažu sa mojim vrlinama. Ne plašimo se istih stvari. Čak se i aveti koje nas proganjaju lijepo slažu međusobno!

Slika

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 11 Dec 2012, 16:25
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Slika

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 17 Dec 2012, 16:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
phpBB [media]

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 17 Dec 2012, 16:40
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Pokusaj...

Pokusaj samo po zlu da me pamtis,pokusaj da me mrzis...samo ako ce ti biti lakse...slazi sve o meni...na moja ledja sruci svu krivicu...slazi da si mi bio nevazan,da mi nista nisi znacio...slazi da te nisam docekivala sa osmehom a ispracala sa tugom...slazi da sam te grlila tek onako u prolazu a ne jako, najjace...slazi da sam non stop...brbljala,da nisam slusala tvoje price...jer bile su mi nevazne...slazi da nikad nisam bila tu za tebe...slazi da ne pamtim nista i da ne patim za tobom...a to sto pisem stihove,ma to je da popunim praznine...a to sto cesto na trepavicama zasijaju biseri...to ja ukradem poneku kapljicu kise i spustim je tu...a znas i sam kako ja umem da kradem...a to sto kroz note nekih pesama provlacim jednu istinu...nedostajes mi...ma nije to zbog tebe...izgleda da su ovi tekstopisci zarazeni istim virusom kao i ja...nije to nista...proci ce...valjda....

Slika

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 26 Dec 2012, 16:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
RASKRSNICE ŽIVOTA


Slika

Umorna sam od traženja ljubavi na beskrajnim ulicama života,umorna od laganja samoj sebi da prinčevi ipak postoje.Stigla sam na raskrsnicu i moram izabrati put.Put sećanja,zaborava ili kajanja.Samo je jedna staza ostala ne obeležena.Zatvaram oči da razmislim malo...sećanja...šta imam od toga?Neću lagati bilo je i lepih i tužnih dogadjaja.Ali vredi li ostatak života provesti sećajući se nekih iskrzalih,pocepanih i požutelih stranica života?Živeti u prošlosti samo od sećanja?Ne!Okrećem se...zaborav?Ima i toga,ne bih nabrajala... tužno detinjstvo gde su vladali tudji ratovi,nemaština i beda koja su nas spustila do samoga dna.Ali zaborav i onako dodje sa godinama ,kad postanem stara možda se neću sećati ni prthodnog dana.Kajanje...tu zastanem malo,ima li nešto zbog čega bih se kajala?Ne znam,ne sećam se.Uvek sam živela za danas!Svesno sam ulazila i prihvaćala sve što mi taj dan donosio,bez obzira šta je bilo!Nikad se ne bih kajala!Onda bi bilo da sam uzalud živela!!!Ostaje mi put koji nema obeležja.Zakoračim i stanem...šta me tu čeka?Nema nazad!Pred očima mi kao slagalica vrte se slike života,koju treba samo složiti da postane cela slika.Onda shvatim ,da bez ljubavi sam samo pola čoveka,gde ima ljubavi tu je i ljubomora,pod ruku idu kajanje i zaborav.Znači krug bez početka i kraja.Gde nekog raniš ili budeš ranjena.Želiš da zaboraviš,ali ne možeš jel su tu sećanja.Sećanja koja ti život ostavlja ...pomažu ti da stare dane proživiš s osmehom i bez kajanja!!!

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 29 Dec 2012, 23:51
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Hoćeš li ljubav čovjeka kome je ljubav sabesjednik,a ne gospodar?
Želiš li strast srca koje silno ljubi,ali se ne podaje,koje plamti,ali se ne topi?
Hoćeš li naklonost duše što treperi pred naletom oluje,ali se ne slama;
što bjesni na buri,ali se sa mjesta ne pomjera?
Želiš li me za prijatelja koji se ne da porobiti,niti on koga porobljava?


Gibran

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 31 Dec 2012, 02:34
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Poslednjeg dana 2012 godine, zahvaliću onima koji su došli u moj život, ali i onima koji su iz njega otišli. Onima sa kojima sam se smejala, ali i onima zbog kojih sam plakala. Zaboravi cu na sve uvrede, lazna prijateljstva, i ostale promasaje. Na kraju, zahvaliću najviše onima koji su mi pomogli da prevaziđem najgore i najteze trenutke, i učinili ih najboljim. Seticu se srecnih momenata, a zaboravi cu dane provedene u suzama. Ostavicu sve gde treba, u prošlosti, i sebi necu dozvoliti da ponavljam iste greske dva puta. Osvrnucu se poslednji put i izbrojati greske koje sam napravila, ali i stvari za koje sam se izborila. Potrudicu se da i poslednjeg minuta pre ponoci izmamim neciji osmeh i poslednji put pomislim na sve što je bilo.♥!

[srce.gif] [ccc3.gif]

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 13 Jan 2013, 00:53
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Slika


PROKLETO SAM


OVAJ GRAD ME GUSI I LJUDI KOJE ZNAM
SU TOTALNI STRANCI KO DA NEMAM VAZDUHA
NESTO ME STEZE BAS TU U GRUDIMA
I NEKADA MI NE PRIJA NI MUZIKA
I ONDA SAMO CUTIM A NEKOG BI ZVAO
DA KAZEM DA SAM LOSE DA SAM PSIHICKI PAO
AL OSTAVIM TELEFON OPET SOLO NA KROVU
JER STO BI ZVAO LJUDE KOJI MENE NE ZOVU
A BILI SU MI DRAGI BILI SU MI NAJBLIZI
KOLKO SAM IH VOLEO NE MOZES NI DA ZAMISLIS
I POSMATRAM GRAD KAO ZEDAN BEZ VODE
I DODJE MI DA JEDNOSTAVNO ODEM
JER SVI SE MRSTE I LICA SU TUZNA
I NEKA SASVIM BESPOTREBNA GRADSKA MRZNJA
I UMORAN SAM DA SAM SVIMA TAKO STRAN
I MOZDA NJENE TOPLE OCI RESILE BI STVAR

ALI JE NEMA SAMO HLADAN GRAD I JA OPET SAMI OKRUZENI ZGRADAMA PROKLETO SAM OD SAMOCE UMORAN I OVAJ GRAD STO BUDI RUZNA SECANJA

I STVARNO VOLIM ZIVOT ALI OVDE NE ZIVIM
I TREBAM NOVO NEBO ISPOD SRCE DA SMIRIM
IZ OVOG GRADA MORACU ZAUVEK DA ODEM
JER PREDUGO SAM SVOJU SRECU TRAZIO OVDE
A SRECE NEMA KO DA UMIRE GRAD
NE UMIRE SAM SA NJIM UMIREM I JA
A NECU TAKO JER IMAM PREVISE DA DAM
NECU DA ODUSTANEM OD SEBE I OD SNA
JER VOLIM SEBE KAD SE JUTROM PROBUDIM SRECAN
KAD DELUJE DA IMAM SVE A NISTA NEMAM
AL NIJE BITNO BITNO JE DA IMAM ZELJU ZA ZIVOTOM
ZELJU DA SE BUDIM AL OVAJ GRAD JE OTROV
KOJI PREDUGO PIJEM AL MI NE PRIJA
KO OVA KISHA NA SREDINI APRILA
I UMORAN SAM DA SAM SVIMA TAKO STRAN
I MOZDA NJENE TOPLE OCI RESILE BI STVAR


DENIRO

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 12 Feb 2013, 21:10
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Kad kasno shvatis ....


Slika

Kad je to vece stigao kuci, supruga mu servirala veceru on joj uzeo ruke u svoje i rekao : " Zelim da ti kazem nesto ..." Ona je sela i tiho vecerala.Opet je video bol u njenim ocima.
Odjednom nije znao kako da otvori usta,ali morao da joj saopsti svoju odluku. "Zelim da se razvedemo"-predlozio je mirno .Nije se cinila nervoznom,umesto toga mirnim tonom samo upitala "Zasto ?" On je samo izbegao odgovor. To ju je bas naljutio. Bacila je viljusku i pocela da urla na njega "Ti nisi pravi muskarac!".
Tu noc nisu vise progovorili. Ona je samo tiho plakala. Znao je da ona u sebi trazi odgvor, gde i kog momenta im se brak pokvario. Ali ne bi mogao da joj da odgovor koji bi je utesio, zavoleo neku drugu .
Nije vise zaljubljen u nju. Samo oseca sazaljenje.
Sa dobokim osecajem krivice sastavio je razvod braka u kome je stajalo:moze da zadrzi kucu , auto i od firme 30 %. Bacila je pogled na papir a zatim iscepala na param parcad. Zena koja je provela 25 godina od svog zivota pored njega , odjednom je postala za njega stranac.
Bilo mu zao da je izgubila svoje vreme , odanost i energiju , ali nije mogao vise da povuce ono sto joj rekao , -da je zavoleo Sandru .
Odjednom je glasno zaplakala, a to je upravo ona reakcija na koju je cekao .Osecao je neku vrstu olaksanja u sebi, kad je video da ona place.Ideja o razvodu koju je smisljao nedeljama unapred , sad su dosli do jos veceg izrazaja.
Sutra dan se vratio jako kasno kuci, video ju je kako sedi za stolom i nesto pise .Nije vecerao , odma se presvukao i otisao da spava.Bio je umoran ,i uzburkanih osecanja posto je dan proveo sa Sandrom, ubrzo i zaspao.U toku noci se trgao iz sna , ugledao ju je kako jos uvek sedi za stolom i pise.Nije obracao paznju, samo se okrenuo i nastavio da spava.
Ujutro mu je pokazala svoje uslove za razvod braka: ne zeli nista od njega , samo mesec dana otkaznog roka pre razvoda .Trazila je da za ovih mesec dana se oboje ponasaju , kao da se nista nije dogodilo, da je sve u najboljem redu ako je to ikako moguce.Razlosi su bili jednostavni , njihov sin treba da diplomira za mesec dana i dodatni stres bi mu naskodilo na ispitima. Prihvatio je to.Ali bilo je jos nesto ...zamolila ga da se priseti prve bracne noci kad ju je nosio od ulaznih vrata do spavace sobe u narucju.Njen zahtev je naime bilo da za ovih mesec dana , svako jutro isto tako u narucju iz spavace sobe iznese je do ulaznih vrata.Pomislio je u sebi da mu supruga pocela da ludi .Samo da bi zadnje dane ucinio ponosljivijim pristao na njen cudan zahtev.
Ispricao je Sandri neobican zahtev svoje supruge.Ona se glasno smejala i mislila je da je ovo potpuno apsurdno.Nije vazno s kojim trikovima ce da se posluzi, ali treba da se suoci sa razvodom -dodala je sarkasticno.
Od kad je najavio razvod nije imao nikakav fizicki kontakt vise sa svojom suprugom.
Kad je prvi dan izneo svuju suprugu do ulaznih vrata, oboje su izgledali jako nespretni.Njihov se sin smejao i tapsao -tata nosi mamu u narucju....
Sinovljeve reci su mu jako tesko pali i ranili ga tamo gde najvise boli.Od spavace sobe preko dnevnog boravka do ulaznih vrata skoro 10 metara je setao s njom u narucju.Ona je zatvorila oci i nezno sapnula: nemoj nista da kazes nasem sinu o razvodu .On je samo klimnuo glavom a u ocima mu sevao bes.Spustio ju je pred samih ulaznih vrata. Ona je otisla na autobus s kojim se vozila svako jutro do posla.On se sam odvezao to jutro kolima na posao.
Drugog dana su oboje bili opusteniji.Ona se naslonila na njegove grudi , osetio je cak miris njene kosulje.Shvatio je da vec duze vreme nije pogledao pazljivo ovu zenu u narucju.Shvatio je da nije vise mlada kao nekad, da su se pojavile male bore na licu a i kosa joj je ponegde prosarana sedim vlasima.Njihov brak je zatrazio ozbiljnu zrtvu od nje.Jednog momenta mu projurio misao kroz glavu :- sta sam joj to ucinio?
Cetvrti dan kad se probudio, osetio je neku vrstu ushicenja u sebi.Ova je ta zena koja mi je poklonila iz svog zivota najlepsih 25 godina.
Peti i sesti dan se pojacavalo to ushicenje u njemu ali Sandri nije pricao o tome.
Osetio je da svako jutro, kako se taj mesec izmicao ,ona je postajala sve laksa i laksa, dok ju je nosio u narucju do ulaznih vrata.Pomislio je da ga je svakodnevni trening ojacao.
Jedno jutro je otvorila sirom orman i trazila sta da obuce.Presvukla se vise puta , ali ni jedna odeca joj nije odgovrala.
Samo je uz uzdah dodala- svaka odeca mi se rastegla.
Dok ju je posmatrao , odjednom je shvatio kako je postala mrsava i da je to razlog sto je svako jutro sve laksa i laksa.
Projurilo mu taj tren kroz glavu pomisao , da u njoj se skupilo ogromno ogorcenje i bol koju je nosala sve ove godine u sebi.Nesvesno je pruzio ruku i pomilovao ju je po kosi.Njihov sin je tog momenta usao sobu i rekao: tata , vreme je da mamu odneses do ulaznih vrata ...za njihovog sina jetaj cin , postao sastavni deo zivota ,dok je svako jutro gledao kako tata u narucju nosi mamu do vrata.
Ona je mahnula sinu rukom da se priblizi , i cvrsto ga samo zagrlila.
On je samo okrenu glavu jer se bojao da ce se razneziti i popustiti oko razvoda zadnjeg momenta.Samo ju je digao i polako krenuo s njom u narucju iz spavace sobe , preko dnevnog boravka do ulaznih vrata.Njene ruke su se lagano i nezno obavile oko njegovog vrata.On ju je cvrsto drzao isto kao i na dan vencanja.Ali njena mnogo laksa tezina u njega probudio nemir i tugu.
Kad je stigao i poslednji dan , jedva je mogao da napravi tih nekoliko koraka.Sin im je vec otisao u skolu. Cvrsto ju je drao u narucju i nezno rekao: nisam ni primetio da iz naseg zivota toliko nedostajo intimnost i neznost.
Odvezao se na posao...brzo izasao iz auta bez da ga je zakljucao.Bojao se ako odugovlaci predomislice se , trcao po stepenicama do ulaznih vata , gde je zivela Sandra.Zazvonio je ...ona je otvorila a on joj samo rekao : Zao mi je Sanrda , ne zelim da se razvedem. Sirom otvorenih ociju ga je nekoliko minuta posmatrala zatim mu rukom dotakla celo -da nemas mozda temperaturu?-pitala je. Sklonio joj ruku -zao mi je Sandra, ali necu da se razvedem!Mozda je moj brak bio dosadan , jer nismo znali da cenimo i vidimo one sitne i bitne detalje,koje su nas nekad spajale, a ne zato jer se vise ne volimo.
Tog momenta je shvatio, trebao od dana vencanja pa do smrti svaki dan da je nosi u narucju. Sandra odjednom dosla od soka sebi , lupila mu snazno dva samara,zatim zalupla vrata pred njim i pocela histericno da place.
Sisao do auta i odvezao se .
Usput stao u cevcari narucio najlepsi buket ruza za suprugu.Prodavacica je upitla sta da napise kao poruku?
- "Svako jutro cu te u narucju nositi dok nas smrt ne rastavi"-rekao ushiceno.
To vece kad je stigao kuci , jurio je u sobu kod supruge u rukama sa buketom ruza , na licu s osmehom u srcu sa nadom da ce sve da promeni...nasao ju je u krevetu kako lezi -mrtva.
Supruga mu se mesecima borila sa rakom a on nije ni primetio, jer je bio sebicno zauzet sa Sandrom.
Ona je znala da ce ubrzo umreti pa je htela da postedi njihovog sina od stresa sto bi za sobom povlacio razvod braka.
Bar je ispao odan muz u ocima sina .
Sitni nebitni trenuci su oni koji vrede u jednom braku , ne auto , ne kuca , ne novac i imovina.To su samo pokretaci koji ulepsavaju zajednicki zivot ali ne pruzaju ljubav.
Nadji vremena da svojoj supruzi budes drug i cinite male stavri jedno za drugog,delite neznosti i volite se bezuslovno.
Jer u zivotu najvecveci neuspeh dozive oni ljudi koji nisu shavtili i iskrostili srecu koja im je bila samo na dohvat ruke.

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: NESTO MALO PAUCINE...  |  Poslato: 04 Mar 2013, 20:54
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Vremenom.....

Vremenom čovek shvati razliku između značenja- držati nekoga za ruku ili okovati nečiju dušu.Naučiš da ljubav ne znači samo sexulni odnos izmedju dvoje ljudi. Da ako nema nekog pored tebe to ne znači da si ostao sam na zemaljskoj kugli. Naučiš da jedan poljubac nije potpisan ugovor i da dobijen poklon nije obećanje...Da padove koje naidju prihvatiš uzdignute glave i širom otvorenih očiju. Naučiš svoj život da gradiš na "sada" i na "danas" , jer "sutra" ti ne garantuje ostvarenje tvojih planova. Jer "sutra" uvek ima nepredvidljive korake i poteze koji te mogu zaustaviti na pola puta...I vremenom naučiš, da ako ostaješ s nekim zajedno samo zbog bogate budućnosti , pre ili kasnije vratiš se u prošlost. Vremenom shvatiš da u besu izgovorene reči umeju da povrede osobu do kraja života...Naučiš da svako može da izgovori reč "izvini", ali samo ljudi sa velikim srcem i čistom dušom mogu i da oproste...Ako si povredio najboljeg druga , nikad više ništa neće biti kao pre. Naučit ćeš kako da budeš sretan s novim prijateljima, ali doći će vreme kad ti budu neizmerno nedostajali stari...Shvatit ćeš, da je vreme jedino što prolazi i da nema ništa reprizu...Naučiš i to , i ako ti je lepo u društvu onih ljudi koji te okružuju svaki dan , nedostajat će ti uvek baš oni koji više nisu tu ...I na kraju s vremenom naučis , ako samo pokušavaš tražiti od nekoga da ti oprosti , ili ne umeš da pokažeš kad voliš ili nešto želiš, da bi voleo biti nečiji prijatelj....iznad nečijeg groba je već besmisleno to da činiš.

Slika


Nikita

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker