Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 09:39


Autoru Poruka
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 02 Jun 2013, 00:17
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Пријатно...



Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 02 Jun 2013, 14:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
Kako sam samo danas dobro, bezobrazno dobro raspoložena…
Đavolski dobro. Vragolasto dobro.
Možda je samo do topline sunca na ramenima. Možda razlog ni ne treba.
Počela sasvim neočekivano…
I nema mi smiraja. Dok hodam šaljem osmijehe svuda, poglede svima.
Ko ono reče, bude se vragovi u tebi. Aha, a dosad su kao spavali,ha. Imam ih na izvoz.
A sada nema duobioza, nema zločestoća u mojoj glavici. Hmmm, možda ima samo jedna.
Ja sam uvijek istinu govorila.
(Reče ona, sa smiješkom, uzdignute obrve.)
Nekad tako volim što sam emocionalna sirovina. [dzokac.gif]

_________________
Slika


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 03 Jun 2013, 22:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
Kad stigneš do kraja, vraćaš se tamo odakle si krenula.

_________________
Slika


Vrh
siN bRutaL
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 03 Jun 2013, 23:38
Korisnikov avatar
...
...

Pridružio se: 18 Maj 2012, 02:36
Postovi: 5769

OffLine
...kretji se malo brze..ladni ti tabani.. :P ...

Slika


Vrh
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 04 Jun 2013, 09:18
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Emanuella je napisao:
Nekad tako volim što sam emocionalna sirovina. [dzokac.gif]

Не зам зашто, али таквог сам дојма, иако свој груби став стално износиш у први план, да очекујеш, не губиш наду, да ће се наћи мајстор који ће сировину да омекша, оплемени, ослободи њену топлину...
Стари нежења, Стеван Сремац, рече у једној причи:
„Злато тражи кујунџију“ у смислу: злату је потребан кујунџија...
Злато је племенит метал, али његову праву лепоту и вредност познаје само добар кујунџија.
Тек када прави мајстор у своје руке узме комад руде, сировине, он уме из ње да извуче сваки мекани превој, сваку зраку топле светлости злата, својствену баш том комаду, увек различиту, јединствену...

Опрости на патетици...
[give_rose.gif]


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 04 Jun 2013, 23:06
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
Volim patetiku,al samo kad je od tebe....znaš s njom,ne izgleda silovano.Inače ,što se tiče mojih dosadašnjih kovača,sad ću napisati par mojih mana koje su mi spočitavali(jedan mi ih je dao napismeno,pod točkama).
Dakle,ovako je pisalo na papirčetu:
-Imaš neizdržive ahove (kao ¨Aah) u najgore moguće vrijeme.
Onda kad se ne mogu realizirati.
-Voliš da se tuširaš naizmjenično hladnom-koliko-možeš-izdržati i vrućom-koliko-možeš-izdržati vodom. Al' se poslije nikad ne desi da vratiš ručicu termoregulatora na taman-toplu-vodu.
-Voliš jesti Nutellu direktno iz tegle, i otvaraš novu dok stara još nije potrošena, samo da ima priliku čuti ono 'plonk' kad pukne folija.
-Nikad ne puniš mobitel. Osim kad si primorana na to jer isti odbija da se upali. Ako ti slučajno zasmeta ono pijukanje prazne baterije, samo isključiš ton. Radi toga u devedeset posto situacija ne čuješ zvono pa se ne javiš, ikako. Uglavnom zbog tog što ne želiš da znam di si.
-Procvjetaš kad se ispostavi da si bila u pravu za nešto/nekoga. Ali to radiš tako slatko da niko ne može odoljeti da ti to ne prizna.
-Na (opravdane) provokacije najčešće reaguješ smijehom i nepatvorenim uživanjem u istim, čime ubijaš svaku želju za malo sprdnje na tvoj račun koju pošten čovjek može imati.
-Ne voliš se svađati i /ili raspravljati. Osim kad se upali. Tad ti nema premca. Maher si da sveca izbaciš iz takta
-Ne dozvoljavaš ikome da polaže pravo na tvoje vrijeme. Ne dozvoljavaš ikome da polaže pravo na saznanje kako provodiš svoje vrijeme. Ne voliš se objašnjavati.
-Kad si raspoložena baljezgaš bez prestanka, ne podnosiš da je stišavaju i ispituju zbog čega si happy. Niti podnosiš da te ispituju šta ti je ako, i kad zašutiš.
-Zahtjevna si samo kad si neraspoložena. Tad znaš biti drska (ironična, sarkastična…). I tad možeš zacrvenjeti i najbezobraznijeg konobara svojim poganim jezikom.a opet se izvučeš oslanjajući se na treptanje.
-Ne pričaš o svojim problemima. Nikad. Onda se oni oko tebe osjećaju suvišnim.
-Ako slučajno odlučiš da progovoriš, pogrešna reakcija odmah dobija crveni karton. Samo tako. Bez gradacije. Ako tražiš savjet i moguće rješenje, moram ti ga dati. Ako pričaš o osjećanjima, ne smije se nuditi rješenje, već suosjećati. Eventualno jednom da mi objasniš pravila te igre zvane ¨aj da pričamo¨. Ako slučajno fulam, zatvoriš se za narednih pola godine.
-Radiš šta hoćeš, kad hoćeš. Ako možeš, i s kim hoćeš.
-Ne voliš se maziti. Bar ne uvijek. Samo kad ti dođe tako.
-Kad ti dođe tako, natjerat ćeš onogzakogsinaumiladaTepomazi da ostavi štagod u tom trenu radio. Ti svoje hoćeš dobiti onda kad si naumila i ne posustaješ u tome, koristeći sva raspoloživa sredstva, čak i umiljavanje i bebinjanje. Ili se samo svališ u određeno krilo.
-Neutvrđeno je da li nesvjesno kradeš tuđe upaljače, ali uvijek ih u tašni imaš bar šest. I uvijek, ali uvijek, zatražiš/koristiš tuđi.
-Kažeš da će kod sebe mijenjati sve samo ako vidim da je to potrebno ali nikako da vidiš potrebu da to nešto i promijeniš. Sem što kažeš da ćeš nekad prestati pušiti. A to 'nekad' nikako da dođe.
-Smatraš da si sebi baš taman, a ostali bi te svakako trebali prihvatiti & voljeti kao takvu, sve i da im, a nek' se usudi priznat' ako ko smije, nije baš taman [shakinghead.gif]
Ja koja nerviram dečke mislim da bi ponešto od navedenih stvari eto i mogla promijeniti,al nemam apsolutno nikakvu želju da to zaista i učinim.
Pa nek' se i nebo sruši.
Takvu me Bog stvorio. [dzokac.gif]
Eto,Made....a vjeruj nisu pretjerivali [kikice.gif]

_________________
Slika


Vrh
siN bRutaL
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 05 Jun 2013, 01:03
Korisnikov avatar
...
...

Pridružio se: 18 Maj 2012, 02:36
Postovi: 5769

OffLine
Emanuella je napisao:
sad ću napisati par mojih mana koje su mi spočitavali(jedan mi ih je dao napismeno,pod točkama).

...slabo te je taj istockao...
...moralo se tu natji mesta za jos sijaset mana..i po koja vrlina...
...sledetjom prilikom..trebalo bite rafalno istockati..do u detalje.. :P ...

...tocka tocka tockica..bas si emo kvockica.. Slika...



... :P ...


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 09 Jun 2013, 19:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
Kad god me muškarci pozovu na večeru da pričamo o poslu,u trenu ovlažim od uzbudjenja.Nakupila sam zavidnu količinu načina prilaska mom medjunožju,no uvjek dam šansu novim pokušajima.Dakle,napola kolega, psiholog-naturščik, mi poslije prijateljske večere nudi, po svemu sudeći ohrabren čašom vina i prisnom atmosferom, jednu ozbiljnu, nepretencioznu i nadasve neobavezujuću analizu moje psihodinamike.
¨Usprkos toplini kojom zračiš većinu vremena, nagađam da je to zbog razvijene empatije, upravo je uočljivo koliko si prava ti, ispod svega toga, vrlo distancirana. Razvijena samokontrola, izuzetno jak Superego (pa uzima gutljaj vina). Roditelji su ti bili strogi (pa povlači dim cigarete). Ili si odgajana pod uticajem čvrstih moralnih načela (pa gutljaj). Interesantno, ne vidim da si neurotična.¨
/Ja šutim i slušam, baš da vidim dokle će misao da ga odvede./
¨Fascinantno.¨ - nastavlja on - ¨Moduliran glas, strogo kontrolisana gestikulacija, pažljivo birana naizgled neizazovna garderoba… pokušavaš da izgledaš aseksualna.
Da budeš aseksualna (gutljaj, pa dim).¨
/U ovom se istak'o,mislim, bit će da poznaje materiju. Neka ga još./
¨Ne znam zašto. Vidim da si sigurna u komunikaciji sa muškarcima, ne bojiš se. Znači nisi imala loših iskustava. Ali ispod svega toga je vulkan. Ja to mogu osjetiti. Jel ti neugodno zbog toga? Bojiš li se šta će se desiti ako se prepustiš svojim strastima?
/To je bila samo uvertira. Neće valjda…? Hoće. Poseže za mojom rukom, miluje mi prste, zavlači palac u pregib mog dlana.OMG./
¨Ne trebaš se bojati. To je nešto najljepše na svijetu.¨
/Iznutra prevrćem očima, dolazi mi da kažem a jeeel', kontrolišem nagon na povraćanje./
¨Naročito sa pravom osobom, to može biti transcendentalno iskustvo.¨
/Gospode, pomozi./
¨Tu sam. Nemoj bježati od nečeg najljepšeg na svijetu. Ne boj se da te neko istinski upozna. Voljet ću tvoje potpuno prepuštanje.¨
Moj red,macane"Znaš šta,započela sam,"ako imaš muda spustiti se ispod stola ovog trena i dovesti me oralno do vrhunca,poslje toga me vodi di očeš".
"molim",toliko je iskolačio oči da sam mislila da ču mu bjelnjače jurit po restoranu,a usta su mu bila do te mjere razjapljena da je njegovo umjetno zubalo prijetilo ispast u jebeni rižoto.
"Dakle ništa,jebaču,*ebe te išijas,a",rekoh i cattwolkom išetah iz restorana.
Nataknem sve pubertetske pedestogodišnjake na k***c. [dzokac.gif]
Slika

_________________
Slika


Vrh
mmm
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 13 Jun 2013, 00:29
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Sep 2012, 23:56
Postovi: 4935

OffLine
[iloveyou.gif]


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Literarna (m)Učionica  |  Poslato: 22 Jun 2013, 11:11
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
Prije, kad te netko vidi da vani piješ, smatrali bi te klošarom. Danas te smtraju obespravljenim pušačem. [dzokac.gif]

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 280 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker