Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 11:00


Autoru Poruka
neno
Post  Tema posta: Šta želite od veze?  |  Poslato: 01 Mar 2017, 19:44
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Ljubavni sastanci teško više mogu proći bez pametnih telefona po kojima svi tipkamo, vrhunac romantike je postala objava veze na društvenoj mreži, a svi kao da smo zaboravili na nježne poruke napisane rukom i ubačene u poštanski sandučić naše simpatije, ukradene poljupce u mračnim uličicama, iskrenost, poštovanje, ponekad i žrtvovanje za voljenu osobu, te hrpu drugih stvari kojima se ljubav pokazuje na prelijep, jednostavan način.



Slika


Svaka djevojčica želi naći svog princa koji će je spasiti. Svaka knjiga i film promovišu idealnu verziju ljubavi. To me navodi na pitanje postoji li uopšte ljubav. Ili da se ni ne trudim zaljubiti, kako bih izbjegla razočaranje?

Svaki put kad čujem priču o dječku koji je djevojci dao svoju jaknu ili kako je muškarac trčao za ženom svim srcem, pitam se zašto takva ljubav više ne postoji. Postojala je. Muškarci su došli po svoje žene i vodili ih na večeru te ih na kraju vratili kući. Poljubac za laku noć nije bio dozvoljen. To je ljubav koju ja tražim, ali sada je 2017. godina.

Danas većina ljudi bulji u mobitel i ne doživljava o čemu pričaš na sastanku. Dok ti odlazi po piće, vjerovatno obavlja poslovni poziv. Svi se petljaju na jednu noć. Šta da učini djevojka koja vjeruje u tradicionalnu romansu?

Kako će djevojka koja je izgubljena u knjigama i svijetu oko nje naći ljubav u svijetu punom besmislenog seksa? Ne mogu biti drugačija zbog sebe i svog morala jer ću tako završiti u nesretnom braku s potencijalnim razvodom.

Odbijam pristati na manje jer znam tačno šta želim i zaslužujem. Želim čekati muškarca koji će odložiti mobitel kako bi bio sa mnom. Muškarca koji će ići sa mnom na planinarenje, koji će se izgubiti u avanturi sa mnom i koji će znati sve moje mušice bolje od mene.
Dok ga čekam, uživaću u životu punim plućima. Voljeću svaku osobu koju upoznam. Neću čekati da 2017. postane 1950., ali se nadam da ću naći svoju staromodnu ljubav u modernom svetu.


zdravaisretna


Poslednji put menjao neno dana 01 Mar 2017, 20:28, izmenjena 2 puta


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 01 Mar 2017, 20:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Želim staromodnu ljubav kojoj stvari idu polagano, gde nećemo odmah u najveću brzinu. Želim da izlazimo na sastanke, želim da razumem osobu i slušam kako priča, da gledam kako se ponaša uživo, a ne na internetu.

Slika

Želim da me neko pozove na pravi sastanak, a ne na sastanak „ajde da skitamo zajedno". Želim da provodim sate spremajući se za taj izlazak, da se radujem plešući u sobi s prijateljicama. Želim da dođe po mene i da mi lepršaju leptirići u stomaku dok idem prema njegovom autu.

*****
Želim da sedim s njim u restoranu i ozbiljno razgovaram o važnim stvarima. Ne želim da slušam tračeve niti da pričam o najnovijim trendovima. Želim da razgovaramo o životu, o tome odakle dolazimo. Želim da slušam šta ima da mi kaže dok sedi preko puta mene i želim da on isto to radi za mene. Ne želim da se takmičim s njegovim mobilnim telefonom i pridobijam njegovu pažnju.

*****
Želim da kasnije idemo u šetnju jer je večera prošla jako dobro. Želim da hodamo pored uličnih svetiljki, da se smejemo, da se osećam puna nade. Želim da me odveze kući i otprati do ulaznih vrata. Želim da osećam onu nervozu i uzbuđenje oko toga hoće li me možda poljubiti pre odlaska, bez očekivanja da provedemo noć zajedno i odmah se prebacimo u veću brzinu.

*****
Ali više od svega ovoga, želim da stvarno kaže ono što misli kad me doveze. Želim da bude iskren i kaže mi da li mu je bilo zabavno i želim da to stvarno i misli i da misli ako kaže da će me nazvati ili da ćemo se videti ponovo.

*****
Ne želim da danima čekam i nadam se da će mi poslati sms poruku ili napisati o meni nešto na društvenim mrežama. Želim da me nazove; želim da mu čujem glas. Ne želim igrice, ne želim pravila, želim iskrenost i želim da bude direktan sa mnom.

*****
Ako sve prođe dobro i on se javi, želim staromodnu ljubav. Želim da dođe i iznenadi me cvećem i želim da mi pridrži vrata jer se to tako radi. Ne želim puno poklona, ne treba mi status "u vezi na Fejsbuku", samo želim nekog direktnog i iskrenog. Nekog zbog kog se neću preispitivati voli li me i želi li biti sa mnom.
Želim da mi donese nešto kad sam bolesna. Želim nekog ko će planirati izlete o kojima ja neću ništa znati. Želim nekog ko će smišljati romantične sitnice za mene jer su te sitnice najvažnije.

*****
Želim nekog ko će se boriti za nas kad stvari postanu teške, a ne otići. Želim nekog s kim mogu da razgovaram o našim problemima. Želim nekog ko neće samo da ustane i ode jer su problemi neizbežni, ali uvek se može naći rešenje.
I osim svih želja koje imam, imam puno ljubavi u sebi koju želim dati.

*****
Želim da mu spremim jutarnju kafu i doručak. Želim da ga iznenadim romantičnim potezima kao što želim da i on meni to čini. Želim da brinem o njemu kad je bolestan. Želim da mu pišem porukice na papiru i zovem ga kad ga nema. Želim da činim više za njega nego što očekujem da on čini za mene.

*****
Želim nekog ko želi ljubav kakvu su imali naši bake i deke jer - ono što sam od njih naučila je - da su oni uspeli.


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 01 Mar 2017, 20:47
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Šta vi želite i očekujete od veze?

Dakle, šta je za vas danas veza? Da li želite da vaš ljubavni status bude u "vezi preko fejsbuka i mesandžera" ili želite iskrenu i direktnu vezu?


Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 01 Mar 2017, 22:17
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ja samo znam da trenutno spavam sa telefonom i ne znam kako sam nekada mogla....kada nije bilo ovih 'pametnih' telefona, ali trenutno mi on umanjuje udaljenost i nedostajanje.
U svakodnevnom zivotu telefon nije moja glavna stvar..često ga iskljucim i često mi je 'negdje' u torbi...Ne hvalim se slikama i statusima ljubavi i osjećaja na drustvenim mrezama, nije mi to hvala Bogu nikakva hrana...u 14 mjeseci samo jedna zajednička fotka i to uz approved :D
Ljetos sam bila na odmoru 5 dana bez pristupa internetu i praktički bez telefona.....ljepota :)

U vezi tražim i od veze želim iskrenost, strast i poštovanje...ostalo je sve sastavni dio odnosa dvoje ljudi.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
SHE
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 01 Mar 2017, 22:56
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 07 Dec 2012, 00:12
Postovi: 26756

OffLine
vezu ,bez telefona :D


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 04 Mar 2017, 22:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Da, vezu bez telefona. To bi bilo idealno.. [images/smilies/00500000.gif] "Zvala(o) sam te, ali se ne javljaš"?? ili si nedostupan(a).. zašto nisi napunio(la) bateriju?? [images/smilies/mrgreenko.gif] Zašto si isključio(la) telefon?
Toga.. više ne bi bilo.. [images/smilies/mrgreenko.gif] ili, baci sliku da vidim s kim si, gdje si?? [zid.gif] jbte.. pa ne treba ti bolji detektiv. I to mi je neka romantika.. [cesh.gif]


Vrh
Nemirna
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 06 Mar 2017, 17:20
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2017, 16:18
Postovi: 186
Lokacija: Tu i tamo

OffLine
Tihost

_________________
Kojim to perom misli mi pišeš i svilenim platnom snove mi krojiš, pod kožu se uvlačiš kroz krv protičeš,svojim mirisima svu me obojiš.


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 26 Maj 2017, 12:14
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Ovako se mi danas zabavljamo


Slika



Mi se danas ne obavezujemo. Ne vidimo poentu. Uvek se govorilo da ima puno riba u moru, ali nikada pre to more riba nije bilo ovako svima nadohvat ruke na Facebooku, Twitteru, OkCupidu, Tinderu, Grindru, Dattchu, i drugim stranicama za upoznavanje – samo da izabereš.


Možemo naručiti ljudsko biće na isti način kao što možemo naručiti Pad Thai u kineskom restoranu. Mislimo kako intimnost leži u savršeno odabranom nizu smajlija. Mislimo kako je trud otkucati “dobro jutro” poruku. Kažemo da je romantika mrtva, jer možda jeste, ali možda je samo treba obnoviti. Možda je romantika u našem modernom dobu ostaviti telefon neko vreme i zagledati se međusobno oči u oči na zajedničkoj večeri. Možda je romantika obrisati Tinder s telefona nakon neverovatnog prvog sastanka s nekim. Možda romantika još uvek postoji, samo mi ne znamo kako ona izgleda sada.

Kada izaberemo – iako se obavežemo – mi i dalje jednim okom lutamo po opcijama. Želimo prekrasan odrezak filea minjona, ali smo previše zauzeti merkanjem osrednjeg švedskog stola, zbog izbora. Zbog izbora. Naši izbori nas ubijaju. Mislimo da izbor znači nešto. Mislimo prilika je dobra. Mislimo što više šanse imamo, to je bolje. Ali, izgleda da sve to bledi. Nije važno, zapravo, osećati se zadovoljno; mi čak ni ne razumemo kako zadovoljstvo izgleda, kako zvuči, kako se oseća. Mi smo jednom nogom s druge strane vrata, jer ispred vrata je više, više, više. Mi ne vidimo onog ko je tačno pred našim očima želeći biti voljen, jer niko ne traži da bude voljen. Mi čeznemo za nečim što mi i dalje želimo verovati da postoji. Ipak, mi smo u potrazi za sledećim ushićenjem, sledećim drmanjem uzbuđenja, sledećim instant zadovoljstvom.

Sebe smirujemo i ometamo sebe i, ako se ne možemo suočiti ni s demonima unutar svog mozga, kako možemo očekivati da se držimo nečeg, da volimo nekoga čak i kada ga nije lako voleti? Dajemo odštetu. I odlazimo. Vidimo neograničen svet na način koji nijedna generacija pre nas nije videla. Možemo otvoriti novi tab, gledati slike Portugala, izvaditi vizu, i rezervisati avionsku kartu. Ne radimo ovo, ali možemo.

Poenta je da mi znamo kako možemo, čak i ako nemamo sredstava da to učinimo. Uvek postoje i druge “Tantalove” opcije. Otvorimo Instagram i gledamo živote drugih, život koji bi mi mogli imati. Gledamo mesta na koja mi ne putujemo. Gledamo živote koje mi ne živimo. Gledamo ljude s kojima se ne zabavljamo. Bombardujemo se sa stimulansima, primamo informacije o tuđim životima, i pitamo se zašto smo jadni. Pitamo zašto smo nezadovoljni. Pitamo se zašto ništa ne traje i sve deluje pomalo beznadežno. Jer, nemamo ideju kako da vidimo svoje živote sa svrhom onog što jesu, umesto da gledamo ono što nisu.


I, čak i ako je pronađemo. Recimo da nađemo tu osobu koju volimo i koja nas voli. Posvećenost. Intimnost. “Volim te.” Učinili smo to. Mi je pronađemo. Zatim, brzo, mi počnemo živeti za druge. Mi kažemo ljudima da smo u vezi na Facebook-u. Prosipamo svoje slike na Instagram-u. Postajemo “mi”. Trudimo se da to izgleda sjajno i savršeno jer ono što smo izabrali deliti je vrhunac priče. Ne delimo tuče u 3 noću, ni crvene oči, uplakane čaršafe. Ne pišemo statuse o tome kako je njihova ljubav prema nama sjala kao svetlo kada mi nismo voleli sebe. Ne tvitujemo 140 znakova tuge kada imamo one vrste razgovora koji mogu stvoriti ili uništiti budućnost naše ljubavi. Ovo nije ono što delimo.

Srećan par. Ljubav je savršena.

Onda, vidimo i druge da su srećni, sjajne parove i upoređujemo. Mi smo generacija smajli znakova. Kultura izbora. Generacija upoređivanja. Merenja. Dovoljno dobro. Najbolje. Nikad pre nismo imali takvo neverovatno izobilje oznaka za “kako izgleda živeti najbolji mogući život”. Uskoro se nađemo u očaju. Nikada nećemo biti dovoljno dobri, jer ono što pokušavamo izmeriti jednostavno nema. Ti životi ne postoje. Ti odnosi ne postoje. Ipak, mi ne možemo to da verujemo. Mi ih vidimo svojim očima. I, mi to želimo. I, mi ćemo učiniti sami sebe jadnima dok ih ne dobijemo.

Tako, raskidamo. Raskidamo zbog toga što nismo dovoljno dobri, naši životi nisu dovoljno dobri, naša veza nije dovoljno dobra. Prebacujemo na novi Tab, pretražujemo malo više na internetu. Naručujemo nekog novog na vrata baš kao kad bi hteli da poručimo pizzu. I, opet počinje. Smajliji. “Dobro jutro” porukice. Intimnost. Spuštanje telefona. Selfi zaljubljenog para.
Sjajan, srećan par. Upoređujemo. Neizbežno klizanje u latentno, suptilno nezadovoljstvo. Borbe. “Nešto nije u redu, ali ja ne znam šta je to.” “Ovako ne ide.” “Treba mi nešto više.” I, raskidamo. Još jedna ljubav izgubljena. Još jedno groblje sjajnih, srećnih selfija.

Idemo dalje. U potrazi za neuhvatljivim više. Sledeći popravni. Sledeće zadovoljstvo. Sledeći brz pogodak. Živimo svoje živote u 140 karaktera, 5 sekundi snimaka, zamrznutih filtriranih fotografija, četiri minute filmova, pažnja onde, pažnja ovde. Više kao iluzija. Mi brinemo zbog rešavanja, sve dok stvaramo sami sebi patnju misleći da ništa manje od sjajnog, srećnog filtriranog života na koji smo navikli ne može biti rešenje. Šta je rešenje? Mi ne znamo, ali ga ni ne želimo. Ako nije savršeno, rešićemo se toga. Ako nije blistava filtrirana ljubav, rešimo je se.

Shvatamo da je ovo više što želimo laž. Želimo telefonske pozive. Želimo videti lice koje volimo bez ekrana telefona. Želimo sporost. Želimo jednostavnost. Želimo život koji ne treba validaciju like-ova, favorite, komentare, followere i sl. Možda ne znamo još da želimo ovo, ali želimo. Želimo veze, pravu povezanost. Želimo ljubav koja gradi, a ne ljubav koja biva odbačena zbog narednog pogodka. Želimo se vratiti kući ljudima. Želimo položiti glavu na kraju svog života i da znamo kako smo živeli dobro, živeli smo svoj život. To je ono što želimo, čak i ako ne znamo.
Ipak, ovo nije kako se mi sada zabavljamo. Ovo nije način na koji sada volimo.



Autor: Jamie Varon


Vrh
Zoran72
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 10 Jun 2017, 14:28
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2017, 00:54
Postovi: 14

OffLine
puno lepih trenutaka, romantike,nežnosti..šaputanja,sreće,osmeha..i ljubavi pre svega.


Vrh
Paradoks
Post  Tema posta: Re: Šta želite od veze?  |  Poslato: 12 Jan 2018, 20:43
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2017, 11:35
Postovi: 17

OffLine
Ljubav, zaljubljenost, poverenje, podršku, razumevanje i pono seksa.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker