Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 04:43


Autoru Poruka
Molena
Post  Tema posta: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 02 Jul 2013, 17:51
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Koliko ste zbog ljubavi spremni daleko ici..koje sve promjene ste u stanju napraviti?
Vrijedi li se odreci nekih svojih uzitaka radi ljubavi?
Gdje je granica i sta ne biste nikako napravili?

Preseliti se na drugi kontinent, promjeniti vjeru, odreci se familije, od***ati najboljeg prijatelja, prodati stan i krenuti s njim/njom u nepoznato pa poceti sve graditi skupa i iznova, dati otkaz...???
Vrijedi li sve to i da li ste stvarno zbog radi ljubavi spremni na mnoga odricanja i velike promjene.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 02 Jul 2013, 22:25
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Promeniti veru = nikada.
Ljubav ne treba da trpi nikakva odricanja. Osoba mora da ostane svoja, bez obzira na osecanja. Ne racunam na neke bezazlene sitnice, mada... pitanje je koliko bi i sitnice bile bezazlene.

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 02 Jul 2013, 22:39
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
pa nekome je i vjera sitnica..to i jeste pitanje, dokle si spremna ici
...recimo, imas stabilan posao, familiju za koju si vezana, roditelje..ali sutra upoznas covjeka svog zivota...nebitno
i on ti kaze ostavi sve i ides sa mnom u Norvesku (bubam), i pocinjemo da gradimo sve ispocetka...bila bi spremna sve ono nabrojano ostaviti i otici?..ne bi razmisljala o reakcijama svojih voljenih i o poslu kojeg ostavljas..jesi spremna toliko napraviti?

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 02 Jul 2013, 23:01
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Meni vera nije sitnica. Moji koreni nisu sitnica. Niko od nas nije sitnica. Verovatno neki olako shvataju i prihvataju takve stvari. Ja vala ne.

Inace, o reakcijama ne bih razmisljala, jer sam svoja i odluke donosim iskljucivo sama. Meni bitni ljudi to znaju, tacnije odlicno me poznaju, tako da ne bi bilo "onih" reakcija, kao ni "mesanja". Svi bi strpljivo sacekali moj korak. Taj neko bi zaista morao da BUDE, da bi uspeo da me preseli na drugi kontinent (ili u drugi grad). Ukoliko bi BIO (razumes sta hocu da kazem), pa zasto da ne? Zivot je i onako jedna velika avantura. Sto se tice posla, posla se ne bojim. Sa mojih deset prstiju i dva grama mozga (xexexe) nije me strah da se ne bih uklopila u neke nove poslovne vode.
Dobro je sto mi se tako nesto trenutno ne dogadja... mislim da neko zahteva da sve krenem iz pocetka, jer trenutno ne bih bila u mogucnosti tako nesto da napravim, upravo zbog zdravstvenog stanja moje mile mati. Ipak sve to ja moram da nadgledam, jer sam time sigurna da dobija najbolju mogucu negu. Moju negu. Taj neko, da postoji sada i tako nesto zahteva od mene, morao bi ovu situaciju da razume i prihvati.

A ti? Vera? Odricanje? Posao? Sve iz pocetka?

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 02 Jul 2013, 23:20
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Zadnja recenica ti je odlicna, jer ti si u situaciji da bi onaj koji bi od tebe sada u toj situaciji trazio takav neki potez morao stvarno da bude mamlaz.

Pa nemam ja nista protiv promjena...ali vazno je dobro razmisliti i razgovarati koliko je ta neka promjena dobra za zajednicki zivot...da li je bolje da ja ostavim sve ili da on ostavi sve...
Ne bih imala nista protiv..posao, ne bojim se, radilo bi se nesto...Vjera, ne bih je se odrekla, ali bih prihvatila sve njgovo ako je njemu jako stalo i ako ga volim...a ako njemu vjera nista ne znaci ocekivala bih da on prihvati moje.....
Sve iz pocetka..zasto da ne..lakse je valjda u paru nego sam ;)

Isto je pitanje i za udate/ozenjene..da vas sada pogodi amorova strijela...ostavili bi ste sadasnji zivot i ono sto ste stekli i krenuli s nekim novim ispocetka ili vam tako nesto ne bi ni palo na pamet...iako vas to mozda i ne cini sretnim

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 04 Jul 2013, 11:55
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Jedino cega se nikada ne bih odrekla je prijateljstvo i prijatelji.

Znam situacija gdje su to mnogi napravili, zbog radi partnera jer njemu nije odgovaralo, nije mu se svidjalo...mnogi su se pokajali...
Prijatelji se stjecu cijeli zivot i sama pomisao da neko od mene tako nesto trazi mene bi o'ladila.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 04 Jul 2013, 12:02
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
ne bih se odrekla pre svega porodice..i naravno prijatelja..jer neko ko voli mene treba, ako ne da voli, onda da postuje sve moje...
Bilo kakvo odricanje, to je vec uslovaljavanje..a opet uslovljavanje na neki nacin iskljucuje ljubav :)


ps..nisam sigurna za veru..Ako me neko voli nece traziti da promenim veru..Ljubav je vazna bitnija

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 10 Jul 2013, 17:41
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Ne treba se odricati, porodica i prijatelji se podrazumevaju...ono sto je bitno je prilagodjavanje, tolerancija i strpljenje.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 10 Jul 2013, 18:51
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Mnogi su iznad to sto ste pisali sebi rekli pa porekli.
mnogi izgleda izgube glavu kad se zaljube [zenskismeh.gif]

To mjenjanje vjere je po meni cista glupost

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Picard
Post  Tema posta: Re: ...promjene i odricanja..  |  Poslato: 10 Jul 2013, 18:53
Korisnikov avatar
P
P

Pridružio se: 15 Maj 2012, 19:58
Postovi: 11945

OffLine
eh, što bi nam svijet bio ljepši bez tih vaših vjera i kvazi podjela :roll:
čovjek je čovjek, nema dalje


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 156 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker