Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 21:46


Autoru Poruka
Gordy
Post  Tema posta: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 29 Dec 2012, 06:07
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2012, 23:43
Postovi: 165

OffLine
Da li idete u bioskop?

Ja priznajem da sam gledao film jedino ako sam to učinio u bioskopu. U poslednje vreme to se vraća.
Ajde ovde da pišemo u koji bioskop smo išli, koji film gledali.

Da li se sećati onih starih bioskopa.

Evo ja prvi na blic da dam svoja neka sećanja, davno davno iz detinjstva.

Kad se pomene bioskop Jadran, odmah se sećam legendarnog filma Love Stori, vodila me keva, poludeo sam. Dobio sam kilogram čokolade da ne plačem tokom filma. Bilo mi je jako dosadno.
Bioskop Kozaru pamtim po jednom filmu rrakel Velč,zvao se Bomba iz Kanzas sitija, tada sam se prvi put zaljubio u predpubertetskom periodu.
20 oktobar mi je kao klincu bio omiljen, tu sam gledao Rio Lobo, Apokalipsa Džo i mnoštvo kaubojaca.
Zvezdu sam voleo zbog onih super komedijica, recimo Dve devojke u jednoj spavaćici, Autoput u krevetu.
A Odeon, to je već ozbiljna stvar. Trebalo je ispasti šmeker pa se prošvercovati sa 12-ak godina od 23 sata na Poslednji tango u Parizu, pa kasnije Emanuelu i Grčke smokvice.
Uuuuuu, Slavija koga više nema ni u obrisima, e tu je Džems Bond *ebo kevu, a i Tarzan je nešto petljao.
Kasnije, Partizan, jedini za pušače, a ja sa 15-ak godina cepam već po dva pakla. Naravno, tu sam gledao sve živo. A bili neki karate i kung fu. Ma samo sam ušao čini mi se da popušim pola pakle. Filmovi tog žanra me nikad nisu interesovali. Voleo sam tuču, ali uličnu a ne sportsku.

Eto toliko.

Kakva su vaša iskustva. Pretpostavljam da ste bili u Tackwoodu bar, Rodi, Akademiji 23.
E da, tamo sam gledao bajate filmove, čekao da dođu u Cafe Akademija zbog pušenja naravno.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Jan 2013, 16:51
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Nikada nisam bila tamo, to sto si ti naveo...
Ne idem u bioskop.
Poslednji put kad sam bila gledala sam film "Davincijev kod"
ihaa haaj ima od toga sigurno 4. godine...

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 07 Mar 2013, 23:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Ne idem jer nemam šlem. Plafon u čačanskom bioskopu se osipa, a sedišta su odlična za razvoj skolioze i kifoze.

_________________
Slika


Vrh
Picard
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 00:19
Korisnikov avatar
P
P

Pridružio se: 15 Maj 2012, 19:58
Postovi: 11945

OffLine
idem, 1-2 x mjesečno
kod nas Cinestar multiplexi na svakom koraku

zadnje gledao
Hobbita, The World of Pie i Silver linings playbook


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 03:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Ne idem u bioskop jer gledam filmove na tv.
Ispricati cu kako je u moje vreme bio praznik kada se u bioskopu daje neki dobar film.
U doba moje rane mladosti nije bilo televizije i ako je bilo to su bili tek pocetci.Bio je samo jedan program i to posle podne od 18 do 22 sata.Film se davao po koji mozda vesti serije i to domace ali zato svi smo isli u bioskop ili kako se kod nas zvalo kino.
Obzirom da sam ja iz Ilidze isli smo u kino Igman na Ilidzi.
Preko vikenda sam morala da odem jos u prepodnevnim satima od deset do dvanaest sati da kupim ulaznice kako bas nas ne bi zapao prvi red.
Isli smo svi iz ulice pa kupim karte skoro za ceo red.
Kasnije kada sam se zadevojcila isla sam sa mojim mladicem u bioskop i najvise se secam filma "Sjaj u travi" sa Vorenom Bitijem i Natali vud u glavnim ulogama.Sve devojke su plakale prilikom izlaska i kino sale.
Kasnije sam presla da gledam filmove u kino Arena u Sarajevu.To je bio izgradjen nov bioskop sa velikom salom i ogromnom platnom tako da je bilo prelepo gledati filmove bas tu.
Poslednji fim koji sam gledala je bio u kinu (to je ona mala kinosala iza Doma sindikata u Beogradu).(Zona Zamfirova).
Nikada ne moze biti ugodjaj gledati fim kao kada si u bioskopu ni udobna fotelja ni lezanje u njoj ne moze zameniti ugodjaj obicne stolice i velikog platna u bilo kom bioskopu.

p.s.
Setih se necega, moji drugari iz ulice bi isli iza kinosale u kinu Igman i tamo gde su se bacale ponistene i pocepane karte pa bi uzimali lepili ih a posto prilokom ulaska u kinosalu obicno je mracno tako poture tu nalepljenju kartu pa su se svercovali , normalno mi devojcice to nismo smele.
Lepi su to bili dani.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Iskra
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 15:17
Korisnikov avatar
kure nane moj milane

Pridružio se: 18 Maj 2012, 12:17
Postovi: 42717

OffLine
u bioskopu nisam bila pa ima sigurno 15 godina [dosadjujese.gif]

_________________
that's it!

Slika


Vrh
Bradpresto Pitt
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 18:59
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 26 Sep 2012, 08:21
Postovi: 35483
Lokacija: Zagreb

OffLine
Iskra je napisao:
u bioskopu nisam bila pa ima sigurno 15 godina [dosadjujese.gif]

E jel bioskop kino,,,,,?!


Vrh
Radisav_Oluja
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 19:02
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 08 Dec 2012, 19:07
Postovi: 2843

OffLine
Samo kad je nemi film.Tad je tiho,pa ja pocnem da mljackam,pa me uhvate,izbace,i kazu da je za mene stala,a ne umetnost.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 19:56
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Lila..lijepa prica kao i obicno, ali dvije stvari..ja koga god znam da mu ej adresa Ilidza kad ga pitas odakle si kaze Sa Ilidzi, a ne iz Ilidze..to mi nije jasno ha ha.

I moram samo komentar na jedan dio da kazem...kazete nikada ne moze biti bolji ugodjaj gledati film u bioskopu i kuci...Nisu danas kina kao sto su nekad bila....ni jedan tv ne moze zamjeniti one efekte koje ti kino pruza..od zvuka, scene, danasnji 3d i 4d opcije...udobne fotelje u koje mozes i da legnes, pa i da zaspis ako je film dosadan....
Priznajem da su to dva razlicita vremena...ali meni bliski stariji ljudi kazu da im je zao sto tako nesto nije postojalo u njihovo vrijeme.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Da li idete u bioskop?  |  Poslato: 08 Mar 2013, 21:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Molena je napisao:
Lila..lijepa prica kao i obicno, ali dvije stvari..ja koga god znam da mu ej adresa Ilidza kad ga pitas odakle si kaze Sa Ilidzi, a ne iz Ilidze..to mi nije jasno ha ha.



Ha ha ha, Molena nasmejah se.Ti si potpuno u pravu nije gramaticki ispravno ali nikada kod nas ne kazu ide u Ilidzu nego kazu idem na Ilidzu kao da cemo se popeti na nego brdo9a Ilidza je predgradje Sarajeva( udaljena od centra grada 6 km.ima tramvaj ), ali zargonski to je tako uvrezeno i tako smi mi pricamo. [001_smile.gif]

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker