Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 21:05


Autoru Poruka
Molena
Post  Tema posta: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 19:47
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Charles Darwin je sigurno jedna od najpoznatijih osoba također poznat kao osoba koja je iznjela prvu modernu teoriju o evoluciji živih bića, koja se temelji na konceptu razvoja putem prirodne selekcije.
U to vrijeme je on bio osoba koja je izazvala najvise polemike u tom razdoblju, jer se usudio reci nesto ni manje ni vise nego skndalozno.

Darwinova teorija evolucije ni manje ni vise jednostavno receno se zasniva na prirodnom odabiru ili selekciju koja uništava jedinke slabije prilagođene uvijetima života, a podupire one koje su bolje prilagođene.
Osnovni mehanizmi njegove teorije su varijacija, naslijeđivanje i selekcija.
Organizmi variraju po određenim čimbenicima po visini, težini.....

bla bla bla :D

Njegova teorija je bila vodilja svim diktatorima i zlocincima 20 stoljeca ( moje misljenje ).
Hitler u svojo knjizi Mein Kampf kao i Darvin na isti nivo stavlja majmune i neevropske rase.
Staljin ga je cesto pominjao i govorio da mlada pokoljenja treba uciti samo njegovoj teoriji i onome sto Darwin kaze.
Kineski komunista Mao ce Tung svoju filozofiju je objašnjavao rijecima "temelj kineskog socijalizma zasniva na Darvinu i teoriji evolucije". .... itd.

Mislim, meni nevjerovatno zvuci da listam album svojih predaka i sto dalje idem da nailazim na majmunolika bica..tako da ispade da su nam svima bake i djedovi..pra pra...bili majmuni :D


Slika

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:01
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
hehe, nece niko a?

eo ja cu prva...vise verujem da smo nastali iz prirode, selekcijom, da se od simanze otcepio nas pra pra predak i tom selekcijom se uspravio i razvio nego da verujem da je neko tamo sve ovo stvorio, i da verujem u to jer mi je neko rekao a ne i dokazao, ja ne mogu da slepo verujem


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:16
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
a Darwin je dokazan?

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:20
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
taman krenula u kadu....i idem samo da napisem misljenje :D

vise verujem u tu teoriju nego u ovu drugu


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:23
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
e nemam ni ja vremena, ali cemo nastaviti...
dokaze na sunce ako mislis raspravljati...ne bih ja rekla da je Darwin dokazan, samo je lakse vjerovati u ono sto je on rekao nego u ono sto ti je neko drugi rekao..hmm.

sve se vise polemika zadnjih godina vodi o njegovoj teoriji..cak i crkva prisustvuje znanstvenim skupovima...dala je sansu, ali ...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:24
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Чудно је за прихватити, али кажу да је Дарвин веровао у Бога.
Теорија еволуције се заснива на упоређивању са примерима из природе и са резултатима археолошких ископавања. Сад, све то прилично зависи од степена развоја биолошких наука. Као и о "форензичког" знања и талента појединог научника.
Тачно је да постоје археолошки налази бића које је немогуће сместити ни у један од познатих еволуцијских низова. Исто тако, постоје рупе у тим низовима, што не значи да ће бити пронађени археолошки остаци који ће те рупе попунити.
Изгледа да савремене анализе ДНК (DNA) прилично потврђују теорију еволуције, јер се (тамо где то пронађени материјал омогућава) у појединим еволуцијским низовима поклапају профили ДНК.
Никад се до краја неће знати зашто је еволуција кренула у овом, а не у неком другом правцу. Ко зна какви су све утицаји постојали.
У томе има места и за оне који тврде да није ништа случајно и да је "нека сила" усмерила развој у баш овом правцу, а не у оном.
На овом нивоу развоја цивилизације изгледа да тако стоје ствари.
Како ће бити сутра? Немам појма.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:33
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Pa nije bas vjerovao u Boga ali ga nikada nije negirao.
Studirao je prvo medicinu, ali je brzo shvatio da ne moze ni da gleda operacije, a ne da ih provodi.
Pa je vjerovali ili ne presao na teologiju...studirao je teologiju, ali je i od nje brzo odustao.
Darwin je odrastao u tradicionalnom vjerskom duhu crkve, čitati Bibliju i nikada nije demantirao Boga. Nije zelio da ga ljudi nazivaju ateistom, on je sebe smatrao agnostikom s dubokim krscanskim i moralnim vrijednostima od kojih se nikada nije udaljio.
Njegova supruga Emma ga je u pismima oslovljavala kao "my own dear a black man."...ironicno ga nazivajuci robom. Charles Darwin je inače abilicionista i nekoliko puta je napisao da prezire ropstvo.
I imao je cak 10 djece :D
Svi mali majmuncici hahahaha.

Mad kazes neka sila!? ne moze u istoj recenici biti neka sila i teorija evolucije hehe ;)
Inace s pristasama Darvinizma je tesko raspravljati.
Uh..kasnim. [pozz.gif]

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:42
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
Nisam pristalica. A teorija mu je pala.
Covecanstvo postoji dugo tako da bi bar jedan majmun za tolike hiljade godina postao bar polucovek. Ili bi bar jedna zivotinjska vrsta vrsta evoluirala u napredniju. Nauka trvdi da je covek nastao od primata, dakle od neke vrste pracoveka ali od majmuna sigurno nije.


Vrh
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 14 Sep 2013, 22:58
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Molena je napisao:
Mad kazes neka sila!? ne moze u istoj recenici biti neka sila i teorija evolucije hehe ;)
Inace s pristasama Darvinizma je tesko raspravljati.
Uh..kasnim. [pozz.gif]


MAD BOOKSELLER je napisao:
Никад се до краја неће знати зашто је еволуција кренула у овом, а не у неком другом правцу. Ко зна какви су све утицаји постојали.
У томе има места и за оне који тврде да није ништа случајно и да је "нека сила" усмерила развој у баш овом правцу, а не у оном.


Немој да издвајаш само поједине речи.
Рекао сам да чињеницу, да још нису могли бити испитани сви утицаји и све чињенице, неки тумаче као одлучујући утицај више силе на развој живих бића.
Иначе, мислим да ни присталице теорије еволуције, нити Дарвина, не кажу да је човек постао од мајмуна, већ да је све кренуло од мора, па су нека бића изашла из мора, па је неким бићима очврснула кичма, а некима није, као и да су од неких бића настали примати, од којих су настали мајмуни и праљуди итд, итд...
Само су противници теорије револуције говорили (и говоре) та теорија тврди да су људи постали од мајмуна, да би дисквалификовали теорију...
Уосталом, све то је прежвакано милионима пута....


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Jeste li pristalica Darvinizma?  |  Poslato: 15 Sep 2013, 03:19
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
Svi ste nastali od mene [dzokac.gif]

Aj sad ozbiljno, ja sam pristalica Darvinove teorije i to je po meni jedino logicno objasnjenje nastanka coveka.
Pa necu valjda da verujem da mi je prapredak Adam i da je Bog od njegovog rebra stvorio Evu i onda im turi jedno drvo jabuke (cisto da ih zajebava) i rekao im da slucajno ne jedu tu jabuku jer ce da im 'ebe nane nanine (a da, nemaju nanu jer su prvi ljudi) a onda djavo poslao zmiju i naterao Evu da je proba (zensko ko zensko, znatizeljno). I onda kad ova opajdara probala jabuku, Bog ih protera iz rajskog vrta pa onda ovi nastavili da se muce i izradjali decu koja su posle rodila jos dece. Mislim, meni je to incest jebote (brat sa sestrom, cale sa cerkom, deda sa unukom) i onda smo po toj logici nastali iz incestnih veza sto bi znacilo da smo degeni jelte [jupijaja.gif]

Aj da se ne lazemo....


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker