Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:32


Autoru Poruka
Nikita
Post  Tema posta: Prvi dan .....nečega  |  Poslato: 20 Mar 2013, 02:13
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Uskoro skidamo zimske kapute , kape i izuvamo čizmice...Visibabe pre nedelju dana izdigle glave smeskali se sunčevim zracima, a onda ......crni oblaci se nadvili nad gradom . Pocelo da duva vetar koji u lice sabijao kišne kapi i sekao kao žilet kožu.Preletale pahulje , prvo lepe , nežne onda sve snažnije i gušće.Vreme se pretvorio u mećavu.Ljudi povlačili gore kragne na kaputima , jurili kroz grad sagnute glave i rukama u džepovima, nadajući, se da se to samo Baba Marta poigrava s nama. Uskoro staze su zabelile, snežni nanosi bivali sve veće i veće.Na izmaku kontroli ljudima , zavladalo je opšte ludilo...Opet ljudi zatrpani pod smetovima, promrzli , zaglavljeni u sred ničega.Neki se molili da prestane , neki pokušali da pobegnu , a neki samo ćutali i čekali sudbinu.Ponovo smo bili besni , jer putevi su postali neprohodni a putari kao da to jutro nisu se ni probudili.Opet sa radia se čuli izveštaji : iznenadilo nas je, nemamo dovoljno goriva , grtalica i naravno ni odgovornosti za sve sto se desava....
Onda na putu sam se zamislila , pa gde ja to zivim ? Oni mozda nisu ni videli da napolje vlada kolaps svih vremena. Prepucavaju se ko je kriv i odgovoran , zasto nije izasao onaj da ocisti sneg , a iz prica se moglo samo zakljuciti da to nisu odrasli ljudi koji trebaju da su na tim funkcijama, to su samo deca ...igramo se malo , pa se posvađamo i kad nam dosadi sve to , sednemo u ćošak pa durimo se.....
Onda je sneg prestao da pada, svi odahnuli .Spašavali ljude, bebe, stare , mlade ...sklanjali slupana auta i konačno ...zavladalo opet onaj isti monotoni zamor medju ljudima.Neki jos slagali umušeno lice , jer im krov po ko zna koji put procurio ili opet pod pragom ušla voda ...ali hvala Dragom Bogu , sneg se istopio , istom brzinom kojom i počeo da pada.
I eto danas ...samo malo posle 17h dva dana pred zvaničnog datuma proleća , zakrvarilo se nad gradom nebo. Čudna pojava, kao da se celo nebo užario i počeo da se rastapa ...a pre nekih desetak dana ...skoro u svim gradovima u isto vreme se pojavila duga ...Taman da se zamislimo , ...jel to znak neki da smo postali neposlušna deca svemira? Ili prosto preći preko svega , zažmuriti i praviti se da ono što smo videli je samo iluzija......


Slika

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker