Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:48


Autoru Poruka
Nikita
Post  Tema posta: Predpraznična depresija  |  Poslato: 14 Dec 2012, 15:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Pogled na kalendar i datume koje se približavaju me lagano, ali sigurno ....da, da sigurno baca u depresiju. Ma sa tom deprom nema apsolutno nikakve veze sto sam jutros na ogledalo videla jednu novu boricu ispod oka, a ni sa tim da sam skakala pola sata po sobi dok sam se utresla u one farmerice od letos,ni sa onim silnim pitanjima koje me u zadnje vreme progone:kuda za novu godinu?.A da ne spominjem, onaj momenat kad sam otvorila pred polazak novcanik i ugledala galvicu crnogluka unutra! Ma ,da ...upravo to -luk ...tacno mi doslo da zaplacem a sigurno ne od sreće.
Ali kao uvek ja imam u ruci onaj mali rozi čarobni štapić, doduše kupljen kod kineza, ali delotvoran je veoma. Samo zamanem i kažem : ćiri-bu ćiri-ba i svi moji problemi se reše.Kako ? Pa čarolijom!
Sad ću da vam objasnim sve na tanane.
Problem br.1
Dok sam se češljala zapazila sam da mi se ispod oka od maskare razmazala šminka, primakla se ogledalu i uvila ćošak vlažne maramice da obrišem. A onda šok ...eto ,je ! Još jedna ! Ma odakle samo izlaze? ...Ma neeee, to je samo senka neka...jok , nije! Još jedna bora...pffff, ma nema veze! Tu gde ima mesta za 2 ima i za treću.Ha ha ha , baš sam utešila sebe , još malo pa neću moći da kažem da imam 22 (mada ni nemam , ali to sad nije važno , mnogi kažu da sam mladolika , pa priča još drži vodu, a ono što se ne zna , to i ne boli). Stisnem tečni puder na prst i zamalterišem vidljiv problem. Eto , rekla sam ....čarolija današnjeg doba ....
Problem br.2
Farmerice -ee to je već malo teži , ali i nije ne rešiv problem. Nisam ja kriva što zimi slabo umem da iskontrolišem potrebu za hranom. Ma vraga nisam ! Moram priznati da i ako kazaljka na vagi ne pomiče se drastično , farmerice me odaju. Nema laganja. Dok pre par meseci sam se pred ogledalom divila , kako još mesta ima u njima , i da sam se bas super stesala tu ...ma da , baš tu oko predela ...pa recimo kukova i malo niže...Danas u iste farmerice sam se utresala ,kao kad puniš neke kese za zamrzivač sa višnjama i ubeđena si da još ova dva zrna na stolu, ako dobro prptreseš kesu mogu da stanu.Pa i po ceni da prilikom zatvaranja- kesa pukne. Ali Bože moj ...ipak ubaciš! E tako sam i ja sa raznim akorbatskim potezima , te lezi, te skoči ...utresla se u omiljene farke.Sama sam kriva , nego šta! Ko me tera da glođem po ceo dan nešto? Jel mi to neko trpa u usta keks, bombon ili krišom otkinutu kockicu čokolade -s izgovorom , jedi breee , prokletinjo jedna! Ili me to neko sili ,da sebi serviram kraljevsku večeru maltene u ponoć a posle manje od sat odem punog stomaka da spavam? Umesto da večeram kao sav normalan svet do 7 uveče? Za sve ja to optižim zimu! Eto , tako ! I nemam grižu savesti , ni malo ...jeste zima je kriva za sve! I što se prežderavam jer mi oči jedu i ako u stomak više ne stane , i zato što sam stalno pospana i sa kreveta se teškom mukom se premeštam na stolicu i nazad....A neee , nisam ja kriva! Ni za ona obećanja koje svako veće pred spavanje dam sebi ..."od sutra , doručak redovan , ručak umeren , večera ni pod tačkom razno!" A praznici? Karbinje? Najbolje da svi jedu , a ja kao koza da samo pasem salatu! E neće da može! Znam , ovaj problem je kod mene večiti , ali evo da odam rešenje, pošto kao i za svaki problem i za ovo imam .Nije lak , ali kad se ponašaš bahato, trpi posledice!
Ovako ću da uživam sve do kraja januara. A onda...pa praznici prođu , ja sita , s viškom možda nekih 3 -4 kg krećem u akciju. Normalno , jedem ispravno kao što sam i malo pre napisala kako bi u stvari trebala , par noći dok se ne priviknem u stomaku će da mi vukovi zavijaju,ali neka ih kad zaspim i onako ih neću čuti , nastaviću ples , gde ću da ispucam kalorije koje sam pojela u toku dana , kad stigne proleće onda svako veče trčanje i eto problem rešen , kao i svake godine.Zahteva truda i izdržljivosti,ali isplati se , svakako .
Problem br.3
Kad me saleću sa pitanjima , gde za novu , kuda i skim ?-ja samo slegnem ramena i kažem , ma gde je to još? Kako gde je ? Tu je , manje od tri nedelje. Ali baš me briga. Ne volim da planiram , kad mi šune u glavu recimo da bi kod sestre a ja se obećala kod drugarice , onda eto ti problem. Ovako lepo , posle Božića se raspitam ko i kod koga dolazi , jer na kraju krajeva cela noć je priča o nekakvoj zabavi , a ako se neću dobro osećati , bolje da sedim kući i dozvolim ,da mi Pink trajno ispere mozak , sa programom koji pušta unazad već 15 godina.Iste face, isti redosled pesama , ista toaleta ...ali sa malo promene ....ispričaju 3 nova vica .Ihaj ! Evo nam zabave!
Ma na kraju krajeva će biti isto kao i prošle godine. Uzmemo flašu šampanjca, i u pljoski neku domaću tardžu za momke...(ipak je šampanjac damsko piće) i pravac trg. Živa muzika , nemam pojma ko će da peva , ali zar je to u opšte bitno , kad za džabe možeš da se smrzneš u ruci sa čašom , dve , tri ...kuvanog , mirišljavog vina? Ja već posle prve i ne čujem muziku , pa se ne uzbuđujem mnogo ...Stojiš na trgu , klatiš se , dok ti vetar štipa obraze , prebacuješ se sa noge na nogu ...možda će ti se ugrejati malo tabani.Ako ne pomaže ni to , uhvatiš se u kolce sa nekim poznatim ili nepoznatim facama i trudiš se da ne izgedati kao debil , dok udaraš tabanima po smrznutom betonu , da ti proradi cirkulacija. Eeee , aonda vrh večeri, vatromet! Ma to ne bih propustila ni za koje pare na svetu ! Dok se raspršuje po noćnom nebu , i pada po nama ,pecne te po licu ili malo ostavi trag po belom novom kaputu (koji si uzela da prošetaš baš za tu noć), pa one vriske koje čuješ , kao kad pustiš majmune iz kaveza (ma to ti je samo uzbudjenje kad prvi put vidiš te godine , šareni vatromet), pa onaj dim koji ostane posle izgorelog baruta....aaaaaa, milina jedna! A da ne pominjem da se trzas i bacaš se maltene na beton , jer se nađe uvek neki pijani veseljak , koji upali petardu i ne baci na vreme , a kad skonta da nije bacio , samo švićne u masu, kao popusen pikavac.Pa ako si vešt izbegneš , ako nisi ...možda ćes imati sreće i sa svojim očima se vratiš kući. Treba li nam nešto lepše od ovoga? Dajte ljudi , ...pa budite malo skromni ! Ko još ide u hotele , restorane i krstarenja? Ko ? Ja ću da vam kažem! Onaj ko za to ima pare!
Ali ako ste pažljivo čitali , dobili ste odgovor i na ovaj treći problem .
I konačno , problem br.4.
Ma to u opšte nije problem. Kad i kome su pare bile problem ? Para nema , pa nema ni problema. A šta sa lukom? Pa izvadi i skuvaj jedan dobar paprikaš!

Jesam vam pomogla iole oko tih depresivnih momenta ovako pred kraj godine? Istestiraj se , ako si se nasmejao/la barem 3 puta , uzmi da sam te izlečila.I nemoj mi sad dolaziti , sa pričom da nisam dobra vila, ili da moj čarobni štapić trokira!

Nabaci osmeh , i sretne praznike ti zelim ...naravno bez depresivnih stanja.Jer uvek bude nekako , nikad nije bilo da ne bude nikako.

by Nikita

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker