Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 12:20


Autoru Poruka
Boss
Post  Tema posta: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 28 Maj 2014, 21:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Nadam se da će me bar jedno od vas shvatiti i podržati. :D

GiGi je imala ideju da pokrenemo novo takmičenje, i da to bude kao neki kviz da vidimo koliko znamo jedni o drugima... to je valjda trebalo da bude nešto jednostavno, jer mi GiGi nije detaljno objasnila šta ona želi... predložila mi je da ja otvorim temu i ja sam odlučio da zakomplikujem... [hanghead.gif]

Hteo sam takmičenje gde ćemo svi (ili većina forumaša) učestvovati i kao takmičari i kao ''voditelji'' takmičenja... Odabrao sam 10 forumaša i poslao im po 5 pitanja na pp... Na osnovu njihovih odgovora o svakome sam sastavio ''zagonetku''... Pored toga, odabrao sam još 4 osobe kojima sam slao ''zagonetke'' da rešavaju... Te 4 osobe se mogu porediti sa forumašima koji su na dosadašnjim takmičenjima mogli da glasaju iako nisu slali predloge... Želeo sam da tih 10 forumaša na koje se odnose ''zagonetke'' ostanu u tajnosti, da bi vam svima bilo teže da pogodite... zato se sve odvijalo preko pp (i treba i ubuduće da se odvija), a tema bi trebalo da služi samo za objavljivanje konačnih rešenja, tabele sa bodovima, i komentare po završetku kada se dobije pobednik...

Takmičenje ima 3 kruga po 3 ''zagonetke'', s tim da u poslednji krug mogu da uđu samo 2 forumaš-a/ice...
U prvom krugu se gleda broj tačnih odgovora, a u drugom i trećem broj bodova...
U prvom krugu svaki tačan odgovor nosi 3 boda, u drugom 4 a u trećem 5 bodova...
U prvom krugu dobijete ono što vam je najteže da pogodite, i ako prođete dalje ''zagonetke'' su malo lakše...

Ako od ukupnog broja forumaša/učesnika (u ovom slučaju 14) određeni broj učesnika ima 3,2,1 i 0 tačnih odgovora dalje prolaze oni sa 3 i 2 tačna odgovora... Ako imate 2,1, i 0 tačnih odgovora dalje prolaze oni sa 2 i 1 odgovorom... Ako imate 1 i 0, dalje prolaze samo oni sa 1 tačnim odgovorom... Posle se kao što rekoh gledaju bodovi...

10 forumaša/ica koje sam odabrao i poslao im pitanja na pp, i na koje su se odnosile ''zagonetke'' su: GiGi, MeGi, Anja, Nicole, Iskra, Laki, Molena, Senka, Žex i Casual... U igru sam još uključio i Pitta, Picarda, ASG i Ophisaurusa...

Od Pitta nisam dobio odgovore iako sam mu se javio 2 puta, od Casuala sam oba puta dobijao odgovore ''nemam pojma'', Ophisaurus se zahvalio na ponudi jer to nije za njega. Oni su odmah ''diskvalifikovani''... :D

Picard, Senka, Anja, MeGi i ASG nisu imali tačnih odgovora... GiGi je imala jedan tačan... Iskra, Žex i Laki po 2... Molena i Nicole po 3...
GiGi je imala prolaz dalje sve dok Molena i Nicole nisu odgovorile tačno na sva pitanja... Kasnije sam saznao da je Nicole imala pomoć od GiGi pa su obe sestre diskvalifikovane :D

U drugi krug su prošli Molena sa 9 bodova (3+3+3), Žex, Iskra i Laki sa 6... Dobili su nove 3 ''zagonetke'' i stanje je bilo sledeće: Molena 13, Žex i Laki po 10, Iskra je ostala na 6 jer nije imala tačnih odgovora... Laki i Žex su dobili dodatnu zagonetku, Žex je bio uspešniji i ušao u finale sa Molenom...

Nove 3 zagonetke koje nose po 5 bodova... Molena sa 13 je dala jedan tačan odgovor i imala ukupno 18... Žex je imao 2 tačna i sa 10 došao na 20 bodova... Žex je pobednik...

Stanje je sledeće:

Žex - 20
Molena - 18
Laki - 10
Iskra - 6

Ostali nemaju bodova jer su diskvalifikovani ili nisu imali tačnih odgovora... Ja nisam mogao da učestvujem u rešavanju jer sam vam postavljao pitanja na pp, a kasnije vam slao i ''zagonetke'' da rešavate... U sledećoj igri mogu da učestvujem...

''Nagrada'' za pobednika Žexa je sledeća... sad on treba da odabere 10 osoba, šalje im po 5 pitanja na pp, na osnovu odgovora sastavi zagonetke i šalje nam to na pp da rešavamo... Može da odabere 10 forumaša po svojoj želji, i može da uključi koga želi... ja sam 4 osobe, nisam Wuki, Trileta, Nikitu, Vuju i tako dalje... Sve njih može Žex da uključi u igru ili čak i da im postavlja pitanja i da se na njih odnose ''zagonetke''...

Žex dakle nema pravo da učestvuje u sledećoj igri jer će tako biti zanimljivije... Ako bi ponovo učestvovao mogao bi još da odmakne ostalima po broju bodova... A i kao što sam već rekao, cilj mi je da svi budemo takmičari a ujedno i da vodimo takmičenje... Žex bi trebao po završetku sledeće igre da objavi konačna rešenja, na postojeće bodove dopiše nove i izbaci novu ''listu''...

I tako se igramo dok nam ne dosadi... a kad nam dosadi imaćemo ''rang listu'' sa brojem bodova od prve do poslednje igre... Ili se jednostavno uopšte ne igramo, to zavisi od vas... :D

Ako se igramo dalje, onda vas molim da se ne odajete ubuduće kao u ovom slučaju MeGi, GiGi i pri samom kraju Molena... Sada ću da objavim konačna rešenja ove zbrke od takmičenja... [d_coffee.gif]

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 28 Maj 2014, 21:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Da objasnim i ovo... Žex i Molena kao finalisti su dobili svih 9 ''zagonetki'', po 3 u svakom krugu... Desetu nisu mogli jer se odnosi na njih... Žex i Laki su imali i jednu dodatnu (ovu koja se odnosi na mene) jer su imali isti broj bodova posle 2 kruga...

Kao što sam već rekao, gledao sam da vam otežam posebno u prvom krugu... oni koji su prošli dalje imali su nešto lakše zadatke u nastavku...
Zato sam neke ''zagonetke'' koristio više a neke manje...

Ovu za Laki sam poslao samo Nicole, Ophisaurusu i Anji čini mi se, jer su oni novi na forumu... ostali forumaši znaju čiji je hobi kulinarstvo...
S druge strane, ovu ''zagonetku'' koja se odnosi na Iskru koristio sam najviše, čak 7 ili 8 forumaša je dobilo... zato što je nju najteže pogoditi...
Samo Laki je pogodila... Molena više slučajno, na sreću...


Imam želju da jednog dana postanem balerina. Imam 3 brata, stomatolog, biolog i profesor francuskog jezika.
Za mene je Johanesburg raj na zemlji. Omiljena boja mi je teget a omiljena tema na forumu PP. - ANJA

Mislim da je Boss bez dlake na jeziku, realan i u mnogim situacijama korektan. Volim da gledam FoxCrime i Universal. Moja najveća mana je tvrdoglavost, u horoskopu sam bik u znaku i vodolija u podznaku i ne bih podneo/la 8 sati u kancelariji. - ISKRA

Ja sam privatnik, plašim se visine i nepreglednog prostora i mislim da je Balada (Indexi) najtužnija pesma.
Moja najbolja prijateljica se zove Boba a najgora tema na forumu mi je ''Pohvale na račun administratora''. - SENKA

Ja sam ''mesožder'' jer volim sve vrste mesa. U petak sam popio/la 8 ''komada'' piva. Mislim da je Žex najpametniji forumaš a Wuki najpametnija forumašica, imam želju da posetim Moskvu a omiljeni pisac mi je Milan Kundera. - MOLENA

Spremam odlične slane punjene palačinke, meni najdraži forumaš je Pitt a forumašica Molena. Za punoletstvo sam dobio/la pare/novac, najgori pevač po mom mišljenju je Šako Polumenta a pevačica Goga Sekulić. Aashiqui 2 je film koji me je rasplakao. - MEGI

Prošlog leta boravio/la sam 7 dana u Grčkoj na Sitoniji, nedaleko od grada Nikitija. Moj najveći porok trenutno je Internet, moja omiljena knjiga je Narcis i Zlatousti a omiljeni strani fudbalski/nogometni klub FC Ajax. Pas je moja omiljena životinja. - CASUAL

Poslednji put sam se potukao/la 31.12.2006. godine. Prvi maj sam proslavio/la u kući zbog lošeg vremena, uz film i grickalice. Plašim se igle, moji idoli su svi spasioci/ljudi koji su spašavali ugrožene u poplavama a od svih forumaš-a/ica najviše bih voleo/la da upoznam Anju. - ŽEX

Moja prva ljubav se zove Nenad. Moj hobi je kulinarstvo. Mislim da je Trile ljudina, najbrže me iznervira ljudska glupost a moji omiljeni glumac i glumica su Robert De Niro i Meril Strip. - LAKI

Za mene je ljubav savršena kombinacija prijateljstva, poverenja, tolerancije i intenzivnih uzajamnih osećanja. Meni najdraži forumaš i forumašica su Boss i Molena. Poslednji meč koji sam gledao/la je Real Madrid - Bayern. Najčešće slušam rock i pop a od godišnjih doba najviše volim proleće. - GIGI

Želja mi je da imam dvoje dece. Po meni je idealan muškarac crnokos sa svetlijim očima, inteligentan, džentlmen, sa razvijenim smislom za humor. Jutros sam doručkovala krofnu sa čokoladom a poslednji put sam se napila pre 7 dana. Moja najdraža knjiga je Istočno od raja. - NICOLE

Moj omiljeni film je John Q. Poslednji put sam se rasplakao/la pre par godina posle smrti mog ujaka.
Menjam čarape svaki drugi dan, moj najveći porok su slatkiši a omiljena poza misionarska. - BOSS

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 28 Maj 2014, 22:10
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
Boss pohvalicu vas za kreativnost, inovativnost, energiju, inicijativu...
lepo ste GiGi i ti osmislili igricu, mislim da je ok i da bi je trebalo forsirati i dalje. Neka se desava nesto.
zaista nisam partybreaker ali vidi, nisam imao sansu. Anjine odgovore si meni postavio kao pitanja. Anja je kratko na forumu i do pre nekoliko dana o njoj nisam znao apsolutno nista. I meni zapadne da odgovorim na pitanja vezana za nju. Mislim, stvaaaaaarno :D


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 28 Maj 2014, 22:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
casual je napisao:
Boss pohvalicu vas za kreativnost, inovativnost, energiju, inicijativu...
lepo ste GiGi i ti osmislili igricu, mislim da je ok i da bi je trebalo forsirati i dalje. Neka se desava nesto.
zaista nisam partybreaker ali vidi, nisam imao sansu. Anjine odgovore si meni postavio kao pitanja. Anja je kratko na forumu i do pre nekoliko dana o njoj nisam znao apsolutno nista. I meni zapadne da odgovorim na pitanja vezana za nju. Mislim, stvaaaaaarno :D


Nisi jedini, još neki su dobili to za Anju... mislim čak najviše Iskra i Anja... stvarno sam se trudio svima da otežam... od 14 takmičara u prvom krugu treba da ostane samo 2 u trećem... to nije lako, pa sam vas ''bombardovao'' na početku sa najtežim, tako da samo najbolji prođu dalje...
Neko je naravno pogodio i na sreću, ali ti nisi ni pokušao... :P :D

Recimo ovo za Iskru... ko bi rekao da je Iskra to napisala za Bossa, a ? :D Samo ''luda'' Laki... :D
Molena je pogodila ali na sreću, Žex je ''vagao'' između Iskre i Wuki i rekao Wuki...

Nicole sam isto dosta forsirao jer vam je to teško da pogodite, a Laki i MeGi najmanje jer je to najlakše, bar po mom mišljenju...

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 28 Maj 2014, 22:22
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
pokusao sam kako nisam i odgovor na jedno pitanje nije bio tacan. ona druga dva, fiju fiju, da sam imao svo vreme ovog sveta ne bih pogodio.
nastavite, forsirajte, svaka inicijativa je pozeljna.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 28 Maj 2014, 23:13
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Kad se procita dva put shvatis ! :D ..onooo, bas si ga objasnio.

Podrzavam, naravno.
Ja sam se ismijala pitanjima moram priznati. I to za Iskru nije skroz slucajno haha, jbg ja sam gledala horoskop a ne recenicu o Bossu :P
Nisam kod svih odgovora sve znala..bilo je po nekoliko karakteristika i informacija, pa ono ako nista jedna te povuce hehe.
Laki sam sinoc pitala kako joj se zvala prva ljubav :lol: hahaha. Cuj Nenad :D ... Kod nje sam mislila da je to za kulinarstvo trik pitanje bas zato sto svi znaju, zato sam i zajebala..Hoce to kad se puno razmislja.
A iskreno da kazem o Nicole nisam ni razmisljala u odgovorima, jer ne znamo nista, tek je dosla, logirala se nekoliko puta...mi ostali ipak pisemo skupa duzi period.
A cuj diskvalificirao Gigi hahaha..Boske djavle..ali sad mi je jasno zasto nisi odlčan :D
Prva je prosla sa diskvalifikacijam..haj da vidimo kako ce ici dalje.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 29 Maj 2014, 09:50
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Hoću poklone. [14k8gag.gif] [slamka.gif]

Igrica je jako lepa i samo nastavite. Bravo GiGi i Boss-e [cheers1.gif]

_________________
Slika


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 29 Maj 2014, 10:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Žex je napisao:
Hoću poklone. [14k8gag.gif] [slamka.gif]

Igrica je jako lepa i samo nastavite. Bravo GiGi i Boss-e [cheers1.gif]


Samo nastavite ? Tebi je izgleda bilo mrsko sve da čitaš ili si bio u žurbi... :D Dobio si ti ''poklon'' pobedniče. [dzokac.gif]

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 29 Maj 2014, 12:19
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
hahahah...kako je Zex vidio samo rijeci pobjednik i pokloni :D

to ce i biti najveci problem....svi bi da se igraju, ali malo ko bi da vodi;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Anja
Post  Tema posta: Re: Ko bi to mogao biti ?  |  Poslato: 29 Maj 2014, 17:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Mar 2014, 02:03
Postovi: 5222

OffLine
Zex,neces dobiti poklone.........nije fer, varao si [82ok.gif] [82ok.gif] [82ok.gif]

_________________
Bolje je ćutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker