Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 21:50


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 29 Dec 2013, 12:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
ODLAZI U TURSKU
Trajković: Ne da mi se da dođem u Partizan!

Vrlo blizu sam konačnog dogovora sa jednim turskim prvoligašem i samo čekam da se završi kolo ovog vikenda - istakao je defanzivac Vojvodine


Slika


Sve je Partizan učinio da u zimskom prelaznom roku angažuje Branislava Trajkovića iz Vojvodine, ali će crno-beli od Deda Mraza definitivno morati da zatraže drugog štopera. Defanzivac Vojvodine je duboko zagazio u pregovore sa jednim od turskih klubova, načelno dogovorio svoje uslove i čeka se samo kraj poslednjeg kola prvog dela turskog šampionatu, odnosno da prođu praznici, pa da se transfer realizuje.


„Sport” je juče pozvao Trajkovića, koji je potvrdio da je na korak do odlaska u Tursku, ali i da će se, ukoliko stvari krenu neželjenim tokom, okrenuti ponudi crno-belih.

- Ne da mi se ni drugi put da dođem u Partizan - nasmejao se Branislav Trajković. - Trebalo je pre nekoliko godina, i nismo se tada dogovorili, a ovog puta je situacija drugačija. Ideja mi je bila da se okušam u inostranstvu i vrlo sam blizu realizacije tog cilja. Čekam samo kraj prvog dela sezoneu turskoj eliti, pa da se sve to konkretizuje. Verujem da ću u prvim danima Nove godine promeniti sredinu.

Da li su minulih dana iz Partizana pokušavali da vas ubede u suprotno i privole da pre inostranstva ipak skrenete u Humsku?

- Prvo želim da naglasim da su ljudi iz Partizana bili izuzetno korektni. Kontaktirali smo ranije, poslednjih dana su razgovarali sa mojim menadžerom. Ipak, rekoh vam već, ideja mi je bila da nađem novi izazov i to van granica Srbije. Zato sam prvo bio koncentrisan na te ponude, pa tek onda na naše klubove, uz dužno poštovanje. Godilo mi je naravno interesovanje crno-belih i, ko zna, možda nam se putevi nekada i ukrste.

Ipak, ne odbacujete mogućnost ni transfera u Partizan, ako sa Turcima krene po zlu?

- Fudbal je takav da nikada ne znate šta nosi dan, a šta noć. Ne daj Bože da krene po zlu sa transferom čiju realizaciju iščekujem, svakako da bi se okrenuo Partizanu. Crno-bele predvodi trener Marko Nikolić, koga obožavam i kao čoveka i kao stručnjaka i ne bi bilo dileme. Ipak, za sada je u prvom planu inostranstvo, jer sam pomalo zasićen srpskim fudbalom. Šest godina igram u Superligi, prošao sam mnogo toga, iskusio gotovo sve što se moglo. Klub sa kojim pregovaram je takođe izuzetno ozbiljan, potreban im je defanzivac mog profila i nadam se da će se sve završiti srećno - jasan je Branislav Trajković.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 15 Jan 2014, 13:12
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
Navijači Partizana najbučniji u Evropi, Obradović najbolji trener

“Grobari” i šef struke Fenerbahčea pobedili u anketi u kojoj su učestvovali generalni menadžeri svih klubova koji su ove godine igrali u Evroligi


Slika

Najbolji trener u košarkaškoj Evroligi je šef stručnog štaba Fenerbahčea Željko Obradović, a najglasniju podršku u Evroligi ima Partizan, rezultat je ankete u kojoj su učestvovali generalni menadžeri svih klubova koji su ove godine igrali u Evroligi.

Anketu su u pauzi između završetka prve i početka top 16 faze sproveli Evroliga i španski televizijski Kanal plus, a drugi deo rezultata biće objavljen naredne sedmice.

Prema mišljenju prvih operativaca evroligaških klubova, najviše šansi da se plasiraju na završni turnir imaju Real (95,83 odsto), CSKA Moskva (95,83), Olimpijakos (91,67) i Fenerbahče (87,50).

Najneprijatniji protivnik u ovoj sezoni je Real (37,50), a slede Olimpijakos (29,17) i Fenerbahče (12,50), a za gledanje su najzabavniji Real (70,83), Lokomotiva Kubanj (8,33) i Barselona (4,17).

Najbolji treneri u Evroligi su Obradović (58,33), Pablo Laso (25,00) i Jorgos Barcokas (8,33), a najglasnije navijače imaju Partizan (70,83), Olimpijakos (8,33) i Panatinaikos (8,33).

Najlepšu dvoranu imaju Žalgiris (62,50), Partizan (8,33) i Real (8,33), a najlepši gradovi u kojima igraju evroligaši su Barselona (45,83), Istanbul (20,83) i Atina (8,33).

novosti.rs


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 24 Jan 2014, 12:27
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Kako je Pantić iz zvezdaškog okruženja stigao u Partizan: Od malena nisam bio zainteresovan za tu navijačku stranu

Kada je stigao poziv iz Humske, rekao sam da prihvatam, da je to moj klub i tamo želim da budem – kaže mladi vezista


Slika


Danilo Pantić je veliki talenat i tačka! Tom rečenicom je trener Marko Nikolić opisao jednog od najvećih bisera Partizanove škole fudbala, smatrajući da momak oko koga su se mesecima lomila koplja mora da se dokaže baš kao i svi drugi fudbaleri.


Odnosno, uradi nešto veliko za klub, kako bi imalo osnova da se o njemu i dalje priča u superlativima. Pantić je, sam priznaje, doveo sebe u nezavidnu situaciju, priznaje i da je pomalo stagnirao bez kvalitetnog rada, ali je spreman da pokaže koliko vredi i doprinese ekipi kako bi opravdao dobar glas koji ga prati.

Minuli period u privatnom i fudbalskom životu opisuje kao – stresan, ali sa srećnim krajem.

- Dosta loših stvari mi se dogodilo u minulih nekoliko meseci, bio je to zaista težak period za mene. Ne želim da svaljujem krivicu na druge, sam sam svemu tome najviše kumovao. Ali, ne bih da nosim neki pritisak zbog toga, jednostavno mi je drago da se sve završilo na najbolji mogući način i da sam konačno uz ekipu. Daću sve od sebe da pokažem koliko vredim i da opravdam to što nosim dres i grb Partizana na srcu.Za trenera Marka Nikolića ste: „Veliki talenat i tačka“. Kako ste shvatili tu konstataciju?

- Shvatio sam to kao poruku da je sve na meni i da moram da radim i da se dokažem. Talenat je u fudbalu samo deset odsto, sve ostalo su rad i sreća. Zato moram da opravdam i reči trenera i očekivanja kluba. Desiće se nekada da mi ne ide, da nisam na pravom nivou, ali ću uvek davati sve od sebe na terenu, u to budite sigurni.

Smatrate li da ste stagnirali u minulih nekoliko meseci, koliko niste bili deo tima?

- Fizički verovatno jesam. Jer, stagnirao bi svako ko nije imao dobar i kvalitetan trening tri, četiri meseca. Sa druge strane, ojačao sam psihološki, mnogo sam radio na tome, pa će i fizička snaga doći. Za nekoliko nedelja će sve doći na svoje mesto.

Da li je letos bio bolji trenutak da izborite mesto u prvom timu, nego sada, kada je konkurencija znatno pojačana?

- Nikada nije kasno, svako ko ima kvalitet – izboriće svoje mesto pod suncem. Ako vredim, imaću minutažu, ako je suprotno, neću biti u timu i neću imati pravo ni da se bunim.

Kakvu saradnju ste uspostavili sa Markom Nikolićem?- Cenim rad Nikolića, jer sam ga pratio i kada je trenirao Rad, ali i Vojvodinu. Slušao sam priče da se radi o kvalitetnom stručnjaku i u to sada mogu da se uverim. Izuzetno je inteligentan, poznaje igru i uveren sam da će nam preneti to svoje znanje.

Na prvom treningu trener je od vas i ostatka tima zahtevao svih 15 pobeda u takmičenju. Može li to Partizan?

- Ispred Partizana su uvek veliki izazovi, velike želje navijača, koje moraju da se ispune. Mogu samo da obećam, ispred cele ekipe, da ćemo dati sve od sebe da ispunimo zahtev trenera, a ukoliko nam to pođe za rukom, onda ćemo se radovati i sedmoj tituli u nizu. Imamo kvalitet i za Ligu šampiona, potrebno je samo da se uigramo i složimo kockice.

U mlađim kategorijama Partizana ste odigrali mnogo derbija. Radujete li se što vas na proleće čeka i prvo seniorsko iskustvo?

- Nadam se da ću dobiti priliku da osetim čari derbija i značajniju ulogu na terenu u toj utakmici. Ne kažem da bi trebalo, ali ukoliko se ukaže prilika učiniću sve da izborim za status u toj utakmici, a možda i rešim taj duel – priželjkuje Danilo Pantić.

PARTIZAN JE BIO MOJ IZBOR
Da je poslušao oca Dragutina, mladi Danilo Pantić bi danas navijao, verovatno i igrao za Crvenu zvezdu. Ipak, nije podlegao pritisku autoriteta, niti sredine u kojoj je odrastao.

- Društvo i sam grad Ruma su bili karakteristični po velikom broju navijača Zvezde. Moj otac je deo te priče, ali od malena nekako nisam bio zainteresovan previše za tu navijačku stranu. Počeo sam da treniram, ali kada je stigao poziv iz Partizana, rekao sam da prihvatam, da je to moj klub i tamo želim da budem. Klub zaista volim, sve mi je dao – kaže Pantić.


VEŽI PERTLE I MOŽEŠ NA FUDBAL
Pantić je fudbalom počeo da se bavi u rodnoj Rumi i to sa nepunih šest godina. Imao je i poseban test kod roditelja da bi mogao da trenira sport koji voli. - Počeo sam u Slovenu iz Rume, kod trenera Petra Stolića. Sećam se da sam pred prvi trening imao zaista veliku tremu. A, pre toga su mi roditelji napomenuli da prvo moram da naučim da vežem pertle, pa mogu da nastavim sa radom. Dva dana sam u sobi besomučno vezivao, dok nisam naučio, posle čega su mi dozvolili da se priključim drugarima – seća se Pantić.

PROLEPŠAO SAM SE SA NOVIM UGOVOROM
Pantić je u školi bio odlikaš, „vukovac“ sa svim peticama. Ne prati fudbal, sem Lige šampiona, zanimaju ga više devojke, iako kaže da je sada u ozbiljnoj vezi zbog koje se primirio.
- Izgleda da sam se nešto prolepšao otkako sam potpisao profesionalni ugovor. Nije tako bilo ranije – aludira Pantić na interesovanje pripadnica lepšeg pola. – Oko nas fudbalera se stalno vrti ista grupa devojaka i često baš pričamo o tome. Glavna su tema, mada sada imam vezu i nisam baš u prvom planu za ostale - smeje se Pantić.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 20 Mar 2014, 12:24
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Ana plivala s delfinima

Ana Ivanović se dobro zabavlja u Majamiju, pre početak jakog turnira na Floridi, a utorak je provela u društvo delfina.


Slika


Ivanovićeva je zajedno sa koleginicama Soranom Kristeom, Marinom Eraković, Heder Votson i Kristinom MekHejl plivala sa ovim umiljatim morskim stvorenjima.

Ivanovićeva je slobodna u prvom kolu Majamija, a prvi meč igraće u četvrtak protiv bolje iz meča u kojem igraju Kineskinja Šuai Ženg i omalena Amerikanka Loren Dejvis


phpBB [media]


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 01 Apr 2014, 17:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Lazović: Iz svega sam izašao jači!

Golom protiv Voždovca Darko upotpunio povratak na teren posle pauze zbog operacije kolena: Prošao sam najteži period karijere, ali i stekao veliko životno iskustvo


Slika


TEK od pobede protiv Voždovca (5:1), Darko Lazović smatra povratak na teren - potpunim. U šestoj utakmici proleća Zvezdin dribler postigao je prvi gol i za samo dve sedmice "preduhitrio" punu godinu bez pogotka.

Poslednji put Lazović se upisao u strelce još 13. aprila 2013. protiv Spartaka (4:1), takođe na "Marakani". Od tada je protekao čak 351 dan - period u koji staju najteži dani karijere 23-godišnjeg fudbalera.

- Iskreno, nisam razmišljao koliko je prošlo od poslednjeg gola. Dovoljno mi je bilo teško i bez toga. Ali, baš je potrajalo... Sećam se te utakmice, bila je poslednja koju sam odigrao u dobrom fizičkom stanju. Nekoliko nedelja kasnije stradali su mi ligamenti - dobro pamti Lazović.

Leteći start mladog Čačanina u 2014. oduševio je sve na "Marakani" i treneru Stojanoviću omogućio jakog aduta u partiji za titulu. Čekao se samo pogodak...

- Mnogo mi znači ovaj gol posle duge pauze. Dobro sam ušao u prvenstvo i samo mi je pogodak nedostajao da dobijem još veće samopouzdanje. I ekipa podiže formu, tako da sve ide kako treba i očekujem da igram još bolje.

Lazović je posle osam meseci pauze pokazao izuzetnu psihološku stabilnost, pošto je poznato da se većina sportista posle operacije ukrštenih ligamenata kolena vraća u primetnom grču. Ipak, priznaje da je preko glave preturio užasne dane.. Za mnom je sigurno najteži period u karijeri, možda i u životu. Pogotovo što sam se povredio u vreme kad je možda trebalo i da odem u inostranstvo. Ali, tako se desilo i odmah sam se pomirio s tim. Rekao sam sebi da je moralo ovako... "Namestio" sam glavu i razmišljao samo kako da budem što bolji kad se vratim. Drugim stvarima se nisam opterećivao.

Koliko god je bilo teško tokom oporavka, loše stvari pomogle su Lazoviću u sazrevanju.

- Ova teška godina može da mi bude od velikog značaja za dalju karijeru. Za život sigurno hoće. Kad sam se povredio rekao sam sebi da ću iz svega izaći jači i osećam da jesam. Trudio sam se da u svemu negativnom pronađem nešto pozitivno, da ostanem jak. Nije bilo lepo i lako, ali je sigurno veliko iskustvo. Sada drugačije gledam na neke stvari.

Lazović konstatuje da je najvažnije da je sve prošlo i da je Zvezda prva na tabeli.Protiv Voždovca smo odigrali najbolje do sada. Drago mi je što ulazimo u formu i očekujem da pravo lice pokažemo tek u narednim utakmicama. Već smo se okrenuli teškom gostovanju u Subotici, to je jedini ispravan način da se stigne do cilja.

A cilju Zvezda nikad nije bila bliža otkako je Lazović došao na "Marakanu", u leto 2009.

- Zaista mi tada nije padalo na pamet da će ovoliko vremena proći dok dođemo u poziciju da smo favoriti za titulu. Ali, šta da se radi, tako se desilo i sve to mora da se zaboravi. Treba da mislimo samo o ovom prvenstvu i da iskoristimo to što sve zavisi od nas. Razmišljanje o tituli ne sme da nas optereti. Nema tu mnogo gledanja unapred, fokus uvek mora da bude na pobedi u narednoj utakmici - upozorava Lazović.

SVE ZASLUGE NINKOVIĆU
LAZOVIĆA je protiv Voždovca s mrežom spojio Miloš Ninković, iako je i sam bio u idealnoj poziciji za gol...
- Verovatno bi se mnogi na njegovom mestu upisali u strelce. I bilo je logičnije da šutne, ali je odlučio da mi doda, a meni nije bilo teško da pogodim gol. Sve zasluge za moj prvi gol pripadaju Ninetu.

BROJKE
*102 utakmice i 18 golova zabeležio je Lazović u Zvezdi
*351 dan je prošlo od poslednjeg gola Darka Lazovića


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 15 Nov 2014, 23:42
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Deki se u suzama oprostio od “Marakane”: Vi ste čudo!

Ovom feštom stavio sam tačku na dečački san, zatvorio sam krug karijere. Sa vama je sve lakše, vi ste čudo – rekao je legendarni as ispred severne trivine Zvezdinog stadiona

Slika

CRVENA zvezda se oprostila i zvanično od još jednog velikog asa. Dejan Stanković poslednji 115. put pokonio snavijačima na „Marakani“, na prijateljskoj utakmici prvaka Srbije i njegovog sadašnjg kluba Udinezea i tako na najlepši način zatvorio krug bogate fudbalske karijere koju je oficijalno i počeo u ovom dresu 11. februara 1995. protiv OFK Beograda.


„Jedan je Stanković Dejan“ orila se „Marakana“ i tih godina kad je najmlađi kapiten donosio uspehe Zvezdi. Vreme kao da je stalo, i posle 16 godina velike karijere u Laciju i Interu, danas pomoćni trener Udinezea doživeo je ovacije nešto preko 15.000 gledalaca od momenta kad je kročio na teren u trenerci Udineze. Transparentom „Deki, Zvezda te zove i čeka na tebe“, „sever“ je pozvao Dejana da u 38. minutu poslednji put zakorači na travu „Marakane“.

Sa crveno-belom „desetkom“ na leđima, ali broja „XL“, zamenio je Vukana Savićevića, današnjim učenicima u Udinezeu nije imao mnogo prilike da pokaže sve ono što ga je krasilo u gotovo 800 takmičarskih utakmica, a umalo mu se nije ostvarila i želja da postigne 39. gol u crveno-belom dresu. Da je bio onaj od pre godinu dana, bilo bi 2:0.

I kao što nije mogao da sakrije emocije kad se oprašatao od Intera na „Đuzepe Meaci“ ili dresa Srbije u Novom Sadu, „Deksa“ ili „Zmaj“ (nadimak u Italiji) nije uspeo da zadrži da suze ne poteku i pred „Delijama“. Ali, i njegovim saigračima Zvonkom Milojevićem, Markom Pantelićem, Goranom Bunjevčevićem, Zoranom Njegušem, Pericom Ognjenovičem, Goranom Đorovićem, Nikoslavom Bjegovićem, Vinko Marinovićem... koji su mu se pridružili na poluvremenu.

POKLONI

STANKOVIĆ je dobio poklon od kluba i od „Delija“ koje su mu je uručili predsednik Skupštine Svetozar Mijailović, a u ime navijača Vladimir Šavija.
Orila se „Marakana“ u njegovu čast poslednji put, nema čoveka koji nije na nogama ispratio „Deksu“ sa velike scene. Pesma sa „severa“, zajednička slika za uspomenu, pokloni. Kako i zaslužuje, dete Zvezde i jedan od miljenika „severa“

-Dobro veče „Marakano“, jedno veliko hvala od mene. Ostvario sam dečački san, zatvorio sam krug jedne karijere. Vi ste čudo, mnogo vas volim, ali od srca – istakao je emotivni Dejan Stanković.

I otišao je sa terena, simbolično, kao pravi „Delija“ - tunelom kojim smeju samo najvatrenije pristalice crveno-belih.

Doviđenja Dejane, nikako zbogom, rekoše „Delije“...





Novosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker