Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 09 Maj 2024, 22:38


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 20 Maj 2012, 03:38
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Đoković: Ljubav je moja motivacija

Nisam baš sujeveran, ali imam neke rituale. Uglavnom provodim vreme sa svojim timom, ali ne volim o tome previše da pričam, odgovarao je Novak na pitanja

Slika

NIJE preterano sujeveran, ali Novak Đoković ima neke tajne rituale pre svakog meča. U toku pauza između mečeva opušta se uz eks-ju hitove i serije. Obećao je i da će da se ozbiljnije posveti učenju srpskog kola. To su samo neki od detalja koje su saznali navijači najboljeg tenisera sveta gledajući video klip "Nole za vas", u kom naš as preko svog internet sajta odgovara na brojna pitanja fanova.


- Slobodno vreme provodim sa najbližim ljudima u mom životu. Pošto sam dosta po hotelima, nekad gledam filmove ili serije. Trenutno pratim "Merlina", a čitam i roman "Pravilo četvorke" - otkrio je Đoković.

Postoji jedna stvar koja ga u životu motiviše više od ostalih.

POŠTUJEM RAFU I RODžERA

JEDAN od navijača je pitao Novaka da li zna ko više želi da ga pobedi, Rafa ili Rodžer.
- Svaki sportista želi pobedu. To je normalno. Oni su moji veliki rivali, poštujem ih veoma mnogo, i siguran sam da imaju isti cilj kada izađu na teren protiv mene. A, ko želi više da me dobije, ne znam. Možda ću da ih to pitam sledeći put - nasmejao se Đoković.

- To je ljubav. Ljubav prema sportu, onom što radim, najbližima, svim ljudima. Svaki san me, takođe, inspiriše, pa sam uvek dodatno motivisan da savladam sve prepreke.

Svaki profesionalni sportista pred mečeve ima standardnu rutinu, tako i Nole.

- Nisam baš sujeveran, ali imam neke rituale. Uglavnom provodim vreme sa svojim timom, ali to je vrlo osetljiva stvar i ne volim o tome previše da pričam. Radim stoj na rukama 20 minuta, a zatim hodam tako do ulaza na teren. Eto, to je jedna od mojih tajni.

Muzika je nešto što opušta našeg asa.

- Slušam različitu muziku, u zavisnosti od raspoloženja. To su najčešće eks-ju hitovi, i srpski rok, jer me to podseća na detinjstvo i našu zemlju. Kad me pitate o srpskom kolu, obećavam da ću ga sledeći put bolje igrati nego prošle godine kod Džej Lenoa u emisiji - rekao je, između ostalog, Đoković.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 20 Maj 2012, 03:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Đoković: Želim meč sa Rafom na „Marakani“

Jedna od mojih najvećih želja jeste da organizujem jedan takav teniski meč na stadionu Crvene zvezde, koji je naša institucija, naš najveći stadion, naša sportska ikona – kaže Novak

Slika

VELIKI rivalitet i neprestana borba za planetarni tron ne mogu da naruše prijateljstvo Rafaela Nadala i Novaka Đokovića.

Španac je to potvrdio u Rimu, uoči polufinalnih okršaja na masters turniru, unapred pruživši ruku našem asu na svaki njegov predlog da u Srbiji odigraju humanitarni meč i pomognu onima kojima je pomoć najpotrebnija.

- Veliki sam Noletov dužnik i bez razmišljanja prihvatam svaki njegov predlog. Ako treba, dolazim u Beograd da tamo odigramo jedan teniski meč. Nemam ništa protiv. Đokoviću svaka čast za sve, pogotovo što se udostojio da dođe u Madrid kako bi odigrali jedan egzibicioni meč - rekao je Nadal medijima u italijanskoj prestonici.


Nole je čuo ove izjave, i na konferenciji za štampu posle trijumfa nad Congom zahvalio se Nadalu na lepim rečima i istakao da će sve da uradi kako bi sa Špancem upriličio pravi spektakl u našoj prestonici.

- Jedna od mojih najvećih želja jeste da organizujem jedan takav teniski meč na stadionu Crvene zvezde. Bilo bi lepo kad bi Nadal došao kod nas. „Marakana“ je naša institucija, naš najveći stadion, naša sportska ikona. Kao mali sam odlazio tamo, mislim da je taj objekat nešto na šta se svi ugledaju i iskreno se nadam da će se tako nešto ostvariti. Da li ćemo u tome uspeti, videćemo - istakao je Đoković.

Ako bude i bakljade navijača na tribinama, atmosfera će biti još bolja, dodao je Nole.

- Ta ideja postoji već godinama. Želimo da organizujemo jedan veliki spektakl na kojem će prisustvovati svi ljudi iz regiona. Taj meč bi bio humanitarnog karaktera. Nadam se da bi tada prikupili što više novca.

Novak Đoković i Rafael Nadal će već biti učesnici slične manifestacije, i to 14. jula na stadionu Real Madrida „Santjago Bernabeu“, u prestonici Španije, kada se očekuje rekordna poseta od čak 80.000 navijača.

Do sada je najveći broj ljubitelja belog sporta na tribinama bio preko 20.000 na Otvorenom prvenstvu Amerike u Njujorku.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 20 Maj 2012, 09:56
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Nadal za Kurir: Dolazim u Beograd na meč sa Noletom!

Tenis,
06:00, 20.05.2012.

Autor: Milan Nastić



Rafael Nadal: Veliki sam Noletov dužnik i čim me bude pozvao, stižem u Beograd da odigramo meč

Slika
Stiže Španac!
Jedan od najboljih tenisera sveta Rafa Nadal izjavio je da će bez razmišljanja prihvatiti poziv Novaka Đokovića da bude njegov gost u Srbiji i odigra egzibicioni meč na Marakani.

- Veliki sam Noletov dužnik i bez razmišljanja prihvatam svaki njegov predlog. Ako treba, dolazim u Beograd, da i tamo odigramo jedan teniski meč - rekao je Rafa Nadal i dodao:

- Nemam ništa protiv. Đokoviću svaka čast za sve, pogotovo što se udostojio da dođe u Madrid kako bismo odigrali jedan egzibicioni meč.

Na lepe reči Španca odgovorio je srpski teniser Novak Đoković.
- Jedna od mojih najvećih želja je da organizujem teniski spektakl na stadionu Crvene zvezde. Bilo bi lepo kad bi Nadal došao kod nas. Marakana je naša institucija, naš najveći stadion, naša sportska ikona. Kao mali sam odlazio tamo, mislim da je taj objekat nešto na šta se svi ugledaju i iskreno se nadam da će se tako nešto ostvariti. Da li ćemo u tome uspeti, videćemo - kazao je Đoković.

Na pitanje novinara da li očekuje i bakljadu u Beogradu, Nole je kratko odgovorio:
- Pa da... Ne bi bilo loše - rekao je prvi reket sveta uz osmeh i dodao:
- Već godinama unazad postoji ta ideja. Želimo da organizujemo veliki teniski duel na kojem će prisustvovati svi ljudi iz regiona. Taj meč bi bio humanitarnog karaktera. Nadam se da bismo tad prikupili dosta novca.

Srbin i Španac rekorderi

Novak Đoković i Rafa Nadal će 14. jula na Santjago Bernabeuu igrati egzibicioni meč.
- Pričinjava mi veliko zadovoljstvo sama pomisao na tu egzibiciju. Nadam se ćemo oboriti rekord gledanosti jednog teniskog meča. Najveći broj ljudi pred kojim sam igrao bio je oko 20.000-25.000 u Njujorku, tako da će ovo biti nešto novo - istakao je Đoković.


KURIR

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 22 Maj 2012, 21:34
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Novak raskinuo sa ST za rođendan

Najbolji teniser sveta i ambiciozni japanski proizvođač garderobe i sportske opreme "Uniklo" potpisaće ugovor o novoj saradnji u sredu, na svečanosti u Parizu

Slika

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković novi je ekskluzivac jednog od najprestižnijih svetskih brendova, japanskog proizvođača garderobe i sportske opreme "Uniklo"! Paraf na ugovor će biti stavljen u sredu na prigodnoj svečanosti u Parizu, a opremu sa novim logom Nole će da prvi put obuće već na Otvorenom prvenstvu Francuske, na Rolan Garosu.


Biće to pravi poklon za njegov 25. rođendan, koji danas slavi u "gradu svetlosti" sa devojkom Jelenom, nekolicinom prijatelja i saradnika.

Srpski teniser je prethodno, po završetku masters turnira u Rimu, okončao saradnju sa italijanskom firmom "Serđo Takini", kako bi se pridružio izuzetno ambicioznoj i uspešnoj kompaniji čiji plan je da do 2020. postane planetarni broj jedan u svojoj oblasti, kao što je i Đoković u belom sportu.

"Uniklo", kao filijala kompanije "Fast Retailing Co." je neprikosnoven brend u Japanu, ali je i poslovni gigant na globalnom nivou, o čemu govori i činjenica da su sportisti ove zemlje nosili njihov logo na opremi tokom Olimpijskih igara u čak tri navrata, 1998. na ZOI u Naganu, 2002. u Solt Lejk Sitiju i 2004. u Atini.


U Tokiju imaju 99 radnji od ukupno 840 u celoj državi, dok širom sveta imaju još 200 prodajnih mesta, od čega je najekskluzivnija ona na Petoj aveniji u Njujorku, koja se prostire na preko 8.000 kvadratnih metara.

Njihovi glavni konkurenti su H&M i Zara, što govori da su okrenuti ka proizvodnji svakodnevne garderobe, ali su posvećeni i pravljenju izuzetno kvalitetnoj sportskoj opremi i inovacijama na polju modernih tehnologija u stvaranju tkanina. Već uspešno sponzorišu Keija Nišikorija, najboljeg japanskog tenisera, ali će globalnu promociju dobiti tek sa zvezdom kao što je Novak Đoković.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 22 Maj 2012, 21:49
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Novak za rođendan na premijeri filma Bred Pita

U društvu lepše polovine i najveće podrške, devojke Jelene Ristić, najbolji teniser sveta stigao u Kan, kako bi odgledao premijeru filma „Killing them softly“

Slika

GLAMUROZNO, kako i dolikuje najboljem sportisti i teniseru planete, Novak Đoković je u utorak proslavio svoj 25. rođendan.

U društvu lepše polovine i najveće podrške, devojke Jelene Ristić, Nole je stigao u Kan, kako bi odgledao premijeru filma Breda Pita „Killing them softly“

Slika

Reč je o najvećem ostvarenju koje će biti prikazano na čuvenom filmskom festivalu, na kom su gosti bile i druge zvezde iz sporta i šou biznisa.


Naš teniser je privukao veliku pažnju javnosti u ovom gradu na Azurnoj obali, a nije krio dobro raspoloženje tokom kratkog pojavljivanja na crvenom tepihu, kao ni uzbuđenje što baš na ovaj način slavi dan kad se rodio.


Novak i Jelena već su bili na kanskom festivalu prošle godine (na slici) kada su bili u centru pažnje svetske javnosti, kao jedan od najlepših parova.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 24 Maj 2012, 04:47
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Šta je Nole poželeo za rođendan

Prvi reket sveta proslavio je u utorak 25. rođendan, a sudeći po fotografijama koje je okačio na Facebook - proveo se fantastično

Slika

PRVI reket sveta Novak Đoković proslavio je u utorak 25. rođendan, a sudeći po fotografijama koje je okačio na „Facebook“ - proveo se fantastično. Prvo je uživao na premijeri filma Breda Pita „Killing them softly“ na Kanskom festivalu, a zatim u torti koju mu je napravila devojka Jelena.

- Hvala vam svima na divnim željama, ljubavi i lepim rečima. Proveo sam divan dan sa najbližima. Moja Jelena mi je napravila i rođendansku tortu. Možete li da zamislite šta sam poželeo? - napisao je Novak Đoković.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 24 Maj 2012, 04:50
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Novak i Uniklo potpisali petogodišnju saradnju

Vreme je da krenemo dalje - rekao je kratko Đoković na promociji u Parizu i otkrio da će i dalje igrati u "Adidas" patikama. Prihod od prodaje majica iz posebne serije biće odvojen za pomoć deci Srbije

Slika

PROŠETAO je modnom pistom u sredu u Parizu najbolji teniser sveta, Novak Đoković, i pokazao u kakvoj opremi će igrati već od 27. maja i turnira na Rolan Garosu.

Bele majice sa logom japanske firme "Uniklo" i ostala elegantna oprema oduševila je zvanice, ali i našeg šampiona, koji nije krio zadovoljstvo saradnjom sa jednom od najjačih svetskih kompanija iz ove oblasti. Međutim, i u sred promocije na kojoj se okupilo preko 200 novinara iz celog sveta, gde je bio glavna zvezda, Nole je mislio na druge.


Naime, u dogovoru sa Tadašijem Janaijem, prvim čovekom modnog giganta iz Tokija, Đoković je najavio i da će njegova fondacija i "Uniklo" organizovati humanitarnu aktivnost, odakle će sredstva biti uplaćena za pomoć deci Srbije. Naime, prihod od prodaje majica iz posebne serije biće odvojen u tu svrhu.

- Počastvovan sam i uzbuđen što sam izabran da budem novi globalni brend ambasador Unikla. Ovo je moderan brend, sa snažnim korenima u Japanu, državi čiju kulturu i način života izuzetno poštujem. Moja lična filozofija je "budi jedinstven", i to je utemeljeno na mojoj velikoj strasti, želji i motivaciji da se stalno unapređujem. Imam jaku želju da budem najbolji mogući teniser i čovek, i da pomažem ljudima, posebno deci koja nisu imala sreće kao ja - rekao je Novak.

Humanitarne aktivnosti nisu strane ni Janaiju, koji je dao svojih 12 miliona dolara žrtvama zemljotresa u Japanu, zatim 8.5 miliona dolara u odeći, 3.6 miliona sredstava iz kompanije, kao i 1.2 miliona skupljenih od njegovih radnika...Samim tim, rado će iskoristiti priliku da učini nešto i za Srbiju.

Tek, prema potpisanom ugovoru Đoković će odeću ove kompanije nositi na terenu i van njega, a "Uniklo" će kreirati posebnu liniju sportske odeće, čiji je promoter biti svetski teniser broj 1.

- Vreme je da krenemo dalje - rekao je kratko Đoković na promociji i otkrio da će i dalje igrati u "Adidas" patikama.


Novosti


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 25 Maj 2012, 12:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Novak: U Parizu mogu svakog da pobedim, želim trofej na Rolan Garosu
Fonet | 25. 05. 2012. - 11:40h

Srpski teniser Novak Đoković je londonskom "Indipendentu" izjavio da želi da osvoji Otvoreno prvenstvo Francuske i da oseća da u Parizu može da pobedi svakog igrača.
Slika
"Osećam da mogu da pobedim protiv bilo koga na tom terenu, ali ima mnogo velikih igrača i mislim da će biti teško," rekao je Đoković, dodajući da mu je osvajanje sva četiri Grend slem turnira na umu već neko vreme.






Novak je izjavio da mu je osvajanje Vimbldona oduvek bilo najveći san, jer je to
vrhunac tenisa.



"To je najprestižniji turnir, a moj sledeći omiljeni je Rolan Garos. Došao sam nekoliko puta do polufinala i možda će ove godine biti prilika da osvojim trofej", veruje Nole.



Nijedan teniser nije osvojio sva četiri grend slam titule u istoj godini od 1969. godine, kada je to uspelo Australijancu Rodu Lejveru.



Đoković je lane osvojio Vimbldon i otvorena prvenstva Australije i Sjedinjenih Američkih Država, ali ne i Rolan Garos.

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 26 Maj 2012, 07:00
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Novak magnet za sponzore

Prvi reket sveta zauzeo sedmo mesto na listi najvećih marketinških potencijala u svetu sporta

Slika

Najbolji teniser sveta Novak Đoković našao se na sedmom mestu liste sportista s najvećim marketinškim potencijalom, koju tradicionalno objavljuje sajt “SportPromedia”. Kriterijumi po kome se određuje redosled na listi su uticaj na globalno i lokalno tržište, starost sportiste, harizma i, što je najvažnije – koliko je isplativo dugoročno ulaganje u njih.

Upravo zbog ovog poslednjeg razloga, s liste su posle nekoliko godina ispala imena kao što su Rodžer Federer, Serena Vilijams ili Dejvid Bekam, za koje je procenjeno da su prošli „zenit“. Primetno je i da neki koji su ostali na listi, poput Kobija Brajanta, polako ali sigurno klize s nje.

Prošle godine Novak je izostao s liste jer je procenjeno da se „ni po čemu ne izdvaja od ostalih sportista“, ali veliki sportski uspesi i rast popularnosti u poslednjih 12 meseci promenili su sliku o srpskom asu.

Nagrada “Laureus”, pozicija Unicefovog ambasadora, ogromna popularnost u Srbiji, ali i u regionu, uticali su u velikoj meri na to.

Proizvođač luksuznih satova “Odmar Pige” i “Mercedes” prvi su od velikih svetskih brendova koji su prepoznali marketinški potencijal našeg asa i potpisali s njim unosne ugovore. Novak je juče opremu “Serđo Takini” zamenio japanskim “Junikurom“.

„Nema sumnje da je Novak legenda u izgradnji, koga čekaju još brojni trofeji i nebrojeni milioni dolara do kraja karijere“ navodi se u zaključku “Sportpromedije”.

Najveći marketinški potencijal ima brazilski fudbalski as Nejmar, ispred britanskog golfera Rorija Mekilroja na drugom i Lea Mesija na trećem mestu.

Osim ove trojice, ispred Novaka su i Jusain Bolt, Kristijano Ronaldo i košarkaš LA Klipersa Blejk Grifin, a Top10 upotpunjuju Sebastijan Vetel, kvoterbek Njujork Džetsa Tim Tibou i tajvanski golfer Jani Ceng.


Telegraf


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 26 Maj 2012, 07:24
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Novak u borbi protiv AIDS!

Najbolji teniser sveta učestvovao na dobrotvornoj aukciji na svečanosti u Kanu. Naš as donira sat svog vremena

Slika

BORBI protiv AIDS, neizlečive smrtonosne bolesti imunog sistema od koje boluje više od 30 miliona ljudi širom sveta, pridružio se i najbolji teniser planete, Novak Đoković.

Prvi reket ATP liste u četvrtak je bio deo humanitarne večeri „Amfar“, ugledne i brojne organizacije koja je do sada prikupila više od 325 miliona dolara u cilju pronalaska leka protiv HIV virusa i drugih oboljenja.

Običaj je da svako od poznatih ličnosti koje učestvuju na ovoj aukciji donira nešto po svom izboru, što se potom stavlja na licitaciju. Onaj ko izdvoji najviše sredstava dobija priliku i da se upozna sa tom zvezdom i druži se sa njom.


Modni kreator Karl Lagerfeld, na primer, ponudio je ulogu u holivudskom filmu onom ko plati najviše. Čelnici kompanija „Šanel“, „Luj Viton“,“Dior“, „Armani“, „Versaće“, „Kavali“, „Vang“ i drugih, pokloniće svoje odevne predmete za modnu reviju, koji će se potom prodavati, Madona je dala karte za bekstejdž na njenom predstojećem koncertu.

Đoković je, međutim, odlučio da na ovoj aukcijskoj večeri u francuskom Kanu pokloni jedan sat svog vremena, što je običaj i tradicija među teniserima koji su deo manifestacije, a što donosi izuzetne rezultate.

Naime, o tome govori podatak da je princ Albert od Monaka u 2011. ponudio na aukciji sat partije tenisa, što je plaćeno čak milion dolara. Ranijih godina isto su donirali i Boris Beker, Monika Seleš i Rodžer Federer.

Upravo su se Nole i američka pop diva Madona obratili gostima preko video-bima, jer nisu bili u prilici da lično prisustvuju događaju.

Đokovića očekuje početak grend slem turnira u Parizu, na Rolan Garosu, gde je maksimalno fokusiran na treninge i obaveze na terenu kako bi ostvario što bolji rezultat u naredne dve nedelje. Ali, putem video-linka zahvaliće se najvišem ponuđaču na gestu dobre volje, i iskoristiti priliku da kaže nešto i o svojoj humanitarnoj fondaciji.

Na večeri je bilo 1.000 zvanica iz celog sveta, među kojima i uticajne ličnosti raznih profila. Neke od njih su Šeron Stoun, holivudska glumica, koja je ujedno i globalni direktor odeljenja za prikupljanje sredstava u „Amfaru“, Ričard Gir, Robert de Niro, Vupi Goldberg, princ Albert od Monaka, modeli Hajdi Klum, Bar Rafaeli, Sindi Kraford, zatim Sara Džesika Parker, Elizabet Harli, Mila Jovović, Alek Boldvin, Dženet Džekson, Kajli Minog, Naomi Kembel i brojni drugi učesnici Kanskog festivala.

„Amfar“ je tokom jedne večeri uspevao da prikupi od 10 do 15 miliona dolara, a rukovodioci ove organizacije nadaju se da će to biti slučaj i ovog puta.


Novosti


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker