Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 12:29


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 22 Apr 2012, 05:04
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Sahranjen Novakov deda, pogrebu prisustvovao i Boris Tadić (FOTO)

Na sahranu došli i Branko Radujko, Jelena Genčić, Savo Milošević, Igor Butulija, Zoran Terzić, Pavle Tipsarević i drugi. Očevu smrt najteže podnela ćerka Jelena, kovčeg nosili sinovi Srđan i Goran. Srđan poručio sinu da učini svoju porodicu ponosnom u Monte Karlu

Slika

Danas je na Novom groblju u Beogradu sahranjen Vladimir Đoković (83), deda najboljeg svetskog tenisera Novaka Đokovića.

Sahrani su prisustvovali Noletov otac Srđan, stric Goran, tetka Jelena, mnogobrojna rodbina, ali i kandidat za predsednika Srbije Boris Tadić, direktor “Telekoma” Branko Radujko, selektor Dejvis kup reprezentacije Bogdan Obradović, direktor TSS Dušan Orlandić, Novakova “teniska majka” Jelena Genčić, zatim Savo Milošević, Igor Butulija, Zoran Terzić, otac Janka Tipsarevića Pavle, trener Goran Bubanj, ministar Oliver Ivanović, Igor Miklja i mnogi drugi.

Mnogo se sveta sabralo da oda poslednju pošti dobroćudnom starini. U 13.45 časova, 15 minuta pre opela, stigao je i predsednik DS Boris Tadić. Bivši predsednik države prisustvovao je opelu od pola sata, koje su služili visoki crkveni velodostojnici, a zatim je išao u dugoj povorci sve do grobnog mesta.

Odlazak dobrog deda Vlade s ovog sveta najteže je pao njegovoj ćerki Jeleni i njenoj deci Sari i Simoni. Kovčeg su iz kapele do pogrebnih kola izneli sinovi Srđan i Goran, kao i deda Vladini prijatelji i rođaci.

Ožalošćenima se najpre obratio Srđan Đoković, koji je rekao da je Novak veoma voleo svog dedu i da je bio vezan za njega.

- Zajedno su proslavljali Novakove sportske uspehe. Žao mi je što Novakova baka nije dočekala da vidi njegove sportske pobede. Siguran sam da Novak i u ovom momentu, dok igra u Monte Karlu, ima motivaciju da učini svoju porodicu ponosnom, bez obzira na to što je ovo za sve nas izuzetno težak dan – rekao je Srđan Đoković.

U ime Udruženja Mitrovčana od deda Vlade se oprostio i njegov prijatelj s kojim je drugovao pola veka, a koji je održao govor posle opela ispred kapele.

- Bio je duhovit, otvoren čovek, koji je hrabro vodio porodicu kroz život. Zvečan mu je uvek bio zavičaj, kojem se rado vraćao – rekao je prijatelj Vladimira Đokovića.

Slika

Slika

Slika

Slika

Najbolji teniser na svetu nije prisustvovao sahrani svog dede, jer je u to vreme igrao meč polufinala mastersa u Monte Karlu protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je Nole dobio 2:1.


Telegraf

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 22 Apr 2012, 14:08
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak Djokovic Exclusive Interview With Ivan Ljubicic 2012. (Full Interview)


_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 23 Apr 2012, 11:42
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak: Moram da sredim stvari u glavi

Ne želim da bilo čime umanjim Rafin trijumf. Zaslužio je da pobedi, bio je bolji na terenu, ali činjenica je da nisam imao dovoljno emotivne energije – kaže najbolji teniser sveta

Slika

Čak ni najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da prekine dominaciju Rafaela Nadala na turniru u Monte Karlu.

Španac je osvojio osmi uzastopni trofej u Monaku, ujedno prekinuvši Novakovu seriju od sedam vezanim pobeda u međusobnim okršajima. A da je pravi šampion, Đoković je pokazao posle meča.

- Ne želim da bilo čime umanjim Rafin trijumf. Zaslužio je da pobedi, bio je bolji na terenu, ali činjenica je da nisam imao dovoljno emotivne energije. Bio sam na terenu fizički, igrao sam dobro kroz nedelju, ali ovo je bio loš dan. Ako želim da imam bilo kakvu priliku da trijumfujem protiv Nadala na šljaci, treba mi dodatna energija koju nisam imao – rekao je Novak.


Nije srpski teniser bio previše iznenađen Rafinom partijom.

- On uvek igra dobro na šljaci, retko igra lošije nego što to inače radi. Tako je cele godine, jednostavno se popravlja. Mislim da je ovo finale odigrao dovoljno dobro da osvoji turnir. Napravio sam mnogo neiznuđenih grešaka, nisam bio prisutan, nisam igrao dobro. Samo sam pokušavao da ubacim lopticu u teren. Iskoristio je priliku u prvom setu, napravio brejk i to je bilo to.

RASPORED U MAGLI

Novak još uvek ne zna kakav raspored ga očekuje u narednim nedeljama.
- Još uvek je rano. Moram da pričam sa mojim timom i vidim šta je najbolja solucija za mene, kako bih se osećao bolje. Moram da odem na dedin grob pošto nisam bio na sahrani. Videćemo.
Priznao je najbolji teniser današnjice da finale nije odigrao na pravom nivou, istakavši da je srećan što je uopšte došao u situaciju da se bori za trofej.

- Čudan je osećaj. Nikada nisam bio u ovakvoj vrsti emotivne situacije ranije. Zaista, pod ovakvim okolnostima, srećan sam što sam uopšte stigao do finala. Bila ovo veoma teška nedelja za mene, odigrao sam tri meča posle vesti koju sam primio. Mislim da sam igrao dobro, iako sam se u nedelju susreo sa očiglednom boljim igračem. Nisam pružio dovoljno da bih pobedio. Nadam se da ću sada imati dovoljno vremena da se pregurupišem, odmorim, napunim baterije i nastavim dalje.

Nije Novak želeo da traži bilo kakva opravdanja niti izgovore za neupseh u meču protiv Nadala. Ni u smrti dede, ni u vremenskim uslovima koji nisu bili naklonjeni teniserima u Monte Karlu.

- Pobeda je pobeda. Ovo je jedinstvena situacija ove nedelje za mene lično. Već sam rekao da ne želim ničim da umanjim njegov trijumf. Osvojio je turnir i samo se to računa, ovo nije egzibicioni meč. Pokušaću da se vratim i igram najbolje. Osećam se dobro na terenu dok traje meč, ali treba da sredim stvari u glavi. Igrao sam pet, šest puta u Monte Karlu, i iskreno ovako snažan vetar nisam osetio. Ali bilo je isto za sve igrače. Rafa je imao bolji način igre u ovim uslovima i iskoristio je svoje prednosti.

JEDNA VEST PROMENI SVE

- Nisam imao ovakvo iskustvo ranije. To je mentalna igra. Možete da se osećate fizički dobro na terenu ceo turnir i onda se na dan finala nešto dogodi, pođe naopako, i ako nemate dovoljno samopouzdanja ili niste fokusirani igra se raspada. To se meni dogodilo.
Osam uzastopnih osvojenih pehara na prestižnom turniru Španca je uspeh za svako poštovanje, što je istakao i Đoković.

- Moja glava je dole, nemam šta mnogo da kažem. Fantastično, impresivno. Način na koji Rafa tretira ovaj sport je pravi primer šampiona. On je moj najveći rival, ali zaista imam samo lepe stvari da kažem o njemu. Toliko toga je ostvario, a svake godine se vraća ovde i izgleda kao je prvi put na ovom mestu.

Zahvalio se prvi reket planete svima koji su mu u jednom od najtežih momenata u životu pružili podršku i dali mu snagu da nastavi dalje.

- Ohrabrivan sam od strane mnogih ljudi i veoma sam im zahvalan na tome. Posebno na podršci najbližih. Porodice, sa kojom sam bio svaki dan u kontaktu u Srbiji, tima, devojke, braće, koja su bila ovde, prijatelja... Bila je ovo teška nedelja, ne samo za mene, već za sve u porodici. Prolazimo kroz ovo zajedno. Igrao sam finale i veoma sam srećan zbog toga. Moram da nastavim dalje i moram da se trudim da izgledam bolje i da se osećam bolje na narednim turnirima – istakao je Đoković.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 26 Apr 2012, 18:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nole došao na dedin grob!

Prvi reket sveta jutros je došao na Novo groblje u društvu oca Srđana i braće Marka i Đorđa

Slika

[img]BEOGRAD - Nole došao na dedin grob!

Posle nekoliko dana oklevanja i pokušavanja da izbegne novinare i foto-reporetere, Novak Đoković je jutros ipak došao na grob svog dede Vladimira na Novom groblju. Porodica Đoković je po svaku cenu htela da Noletova poseta bude potpuno intimna, pa je ovih dana to bila najčuvanija informacija u Beogradu.

I konačno, Novak se posle osam dana od smrti dede pojavio na Novom groblju jutros oko 9.30 u društvu oca Srđana i braće Marka i Đorđa, uz prilično jako obezbeđenje. Đokovići su stigli sa nekoliko automobila, od kojih je jedan bio džip, a sve su parkirali unutar groblja. Tada su se uputili ka grobu Vladimira Đokovića, gde je Novak upalio sveću za svog dedu i odao mu poslednju poštu.

Najbolji teniser sveta je za smrt dede saznao neposredno pred početak treninga za meč sa Aleksandrom Dolgopolovim na turniru u Monte Karlu. On je ipak igrao do kraja turnira, gde je poražen u finalu od Rafaela Nadala. Nole je odlučio da ne nastupa na Srbija openu jer, kako je sam priznao, posle svega što se desilo, tenis mu nije u glavi.[/img]

Slika


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 26 Apr 2012, 18:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nole odustao od Srbija opena

Ovo je jedna od najtežih odluka u mojoj karijeri, ali nemoguće je da igram tenis, kad su mi neke druge stvari u glavi, objasnio je Đoković

Slika

BEOGRAD - Najbolji teniser sveta Novak Đoković odlučio je danas da se ipak povuče sa turnira Srbija open, koji se igra u Beogradu od 30. aprila do 6. maja.

"U dogovoru sa porodicom doneo sam odluku da ove godine ne učestvujem na našem turniru i da probam da vratim mir koji mi je preko potreban. Ovo je sasvim sigurno jedna od najtežih odluka u mojoj dosadašnjoj karijeri, ali nemoguće je da igram narednih dana i mislim na tenis, kad su mi neke druge stvari u glavi“, objasnio je Đoković u izjavi za svoj zvanični sajt.

Sledeći turnir na kojem će Đoković nastupiti, biće Masters u Madridu, na kojem brani titulu.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 03 Maj 2012, 21:41
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak: Jelena je moja snaga, oženiću se spontano!

Zajedno ćemo doneti odluke o našoj budućnosti – rekao je Đoković odgovarajući na brojna pitanja obožavalaca preko nove aplikacije „Nole za vas“

Slika

LJUBAV njegovog života Jelena Ristić daje mu snagu i pokreće ga da bude to što jeste. Odluku o venčanju će doneti zajedno, kao par, bez prethodnog planiranja. Posle tenisa ostaće u ovom sportu, brinuće se o talentovanim klincima i pomagaće im preko svoje fondacije. Voli da pije pivo bez glutena. To su samo neki od zanimljivih detalja iz privatnog života koje je Novak Đoković u četvrtak, po prvi put otkrio, odgovarajući na brojna pitanja obožavalaca preko nove aplikacije „Nole za vas“.


Naime, svi njegovi navijači mogu direktno da pitaju najboljeg tenisera sveta sve ono što ih zanima, potom ostali posetioci glasaju za najzanimljivija pitanja, a onda Đoković u video formatu odgovara na prvih deset. To će biti praksa koju je Novak uveo kako bi ostvario što bliži kontakt sa fanovima širom sveta.

Miljanu Mladenoviću Novak se, tako, zahvalio na podršci, istakavši da ceni to što postoji toliko ljudi koji ga prate i bodre.

- Nadam se da ću vas obradovati novim uspesima – počeo je Đoković sa odgovorima, opušteno sedeći u dnevnoj sobi svog stana, obučen u trenerku.

Momci iz Kafe bara „Karpe diem“ pitali su Novaka kad će doći kod njih na piće.

- Raspitaću se malo kod mojih drugara za vas i nadam se da ćemo se uskoro videti. Potrudiću se da nađem vremena, a isto tako se nadam da ćete i vi, u međuvremenu, da uvedete pivo bez glutena – nasmejao se prvi reket sveta.

Navijači su hteli da znaju i kakvi su mu ciljevi u 2012.

- Ciljevi ove godine su mi da osvojim Rolan Garos i Olimpijske igre u Londonu. Radim vredno na tome i definitivno ću probati da ih ostvarim.

Mihajla Pipera je zanimalo kada će da poseti strica u Izvorskoj ulici u Beogradu.

- Ne znam kada ću doći, ali pošto ne viđam strica toliko često, ono što možete da uradite za mene jeste da ga pozdravite kad ga budete videli.

Antoška Noleta je upitala koji je najsrećniji i najtragičniji momenat u karijeri našeg šampiona.

- Srećom, imam mnogo više srećnih trenutaka iz teniske karijere od onih loših. Jedan od najboljih je vimbldonski trofej prošle godine, a negativni je izgubljeno polufinale od Rafe Nadala na OI u Pekingu.

Moran Nojman htela je da zna čime će Novak da se bavi kada završi tenisku karijeru?

- Najrazumnija stvar koju mogu da uradim, a i najprirodnija, jeste da ostanem u tenisu i u sportu. Volim tenis, ceo život sam u njemu, a definitivno ću probati da budem više uključen u svoju fondaciju, pomažem deci da ostvare snove i koristim svoj primer da ih motivišem.

Ivana Vasić i Ze Ze Morais su se dotakli teme Novakove svadbe sa Jelenom Ristić...

- Ljubav je veliki pokretač i emotivna snaga. Jelena je, svakako, moja najveća podrška. Zajedno ćemo da donesemo odluke vezane za našu budućnost. Biće to spontano, a ne unapred planirano – zaključio je Đoković, uz duhovitu molbu fanovima da ga sledeći put „poštede“ pitanja iz privatnog života, jer su ga ovog puta pošteno „preznojili“.

PATKA SIMBOL SLOBODE I SNOVA

OBOŽAVATELJKA Selin Roard pitala je Đokovića zašto crta patku na kraju nekih od mečeva?
- Moj prijatelj mi je jednom pokazao kako mogu lako i brzo da nacrtam patku, i dogovorili smo se da to uradim na velikom ekranu posle mog sledećeg meča. To mi se dopalo i radim to od tad. Patka me podseća na detinjstvo i slobodne crteže koje sam pravio kao mali i koje sva deca prave. Podseća me i na slobodu i snove što simboliše ptica.

DROP ŠOT

TEU Glizijan je zanimalo zašto naš as često igra drop šot u najtežim trenucima meča?
- I sam sebe iznerviram više puta kada odigram drop šot, ali to je nešto što je jače od mene. Igrao sam dosta teških i napetih mečeva u karijeri, volim izazove i to je ono što me, možda, privuče da odigram tako nezgodan udarac u nezgodno vreme.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 05 Maj 2012, 07:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Srpska zastava na Noletovoj letnjoj garnituri (FOTO)

"Serđo Takini" predstavio novu garnituru dresova najboljeg sportiste planete, kao i majice i dresove za trening i navijače

Slika


Italijanski modni brend “Serđo Takini”, koji oblači najboljeg tenisera na svetu Novaka Đokovića, predstavio je garnituru u kojoj će Nole igrati na predstojećim turnirima.

Za razliku od dosadašnjeg dizajna, na kojem je diskretno na majici bilo uočljivo srce u bojama srpske zastave, sada na dresu i šortsu dominiraju nacionalne boje. Majica košta 56 evra, a gaće 40,5.

Osim toga, “ST” je iznacio i liniju majici na kojima su detalji podrške srpskom teniskom asu.

Crna majica košta 33 evra, majice “Ludi za Noletom” i “Nole u srcu” po 25 evra.

Slika

Slika

Slika


Telegraf

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 06 Maj 2012, 18:47
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nole je baš voleo dedu!

Goran Đoković: Kada mu je umro deda Vlada, Novak je prvi put u životu izgubio blisku i voljenu osobu

Slika
Goran zna koliko je Novaku značio deda Vlado

Stric otvorio dušu!
Goran Đoković, stric Novaka Đokovića, otkrio je za Kurir da je pokojni deda Vladimir bio idol cele porodice. Kad je „đedo Vlada“, kako ga je Nole od milošte zvao, preminuo, najbolji teniser sveta prvi put u životu suočio s gubitkom veoma bliske osobe.

- Nole je teško podneo smrt deda Vladimira i mnogo je bio vezan za njega, kao i svi u porodici. Mnogo nam nedostaje, bio je veliki šmeker i familija je teško podnela njegovu smrt - rekao je Goran Đoković i dodao:

- Neki kažu, ma bio je star... Što se mene tiče, trebalo je da živi 800 godina. Novaku smo pet minuta nakon smrti saopštili, kako bi bio spreman. To ga je malo uzdrmalo. Svesni smo da to ne može da prođe pored njega, već kroz njega. Prvi put je doživeo gubitak nekog bliskog u porodici.

Stric najboljeg igrača sveta ipak ističe da je Novak veliki čovek i da to neće uticati na njegov nastavak karijere.

- Nole ima psihičku i mentalnu snagu da prebrodi takav gubitak i spreman je za najveće domete. Novak je bez limita, neverovatan čovek, iako ima samo 25 godina. Može da uradi šta hoće u životu. Ako želi, može da prestane da igra. Jednostavno, on odlučuje šta će da radi. Žao mi je što ne učestvuje na ovogodišnjem Srbija openu, ali iz objektivnih razloga je odsutan - zaključio je Goran Đoković.

Slika

Gde je deda stao, tu je Nole produžio

Srbija open nije bojkotovan

Direktor Srbija opena Goran Đoković istakao je da je ovogodišnji turnir uspešan bez obzira na to što na njemu ne učestvuju naši najbolji teniseri.

- Voleo bih da su i naši igrači na Srbija openu, ali njihova je procena da ga propuste. Poštujem tu odluku i nadam se da će u narednim godinama ponovo biti deo ovog turnira. Nema nikakve zavere - poručio je Goran Đoković.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 08 Maj 2012, 22:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Đoković: Zvaću Čaka Norisa da mi pomogne

Najbolji teniser na svetu posle plasmana u treće kolo Madrida oštro kritikovao odluku organizatora da turnir organizuje na plavoj šljaci. "Samo Čak Noris može da igra na ovome", rekao na konferenciji za novinare.

Slika

Odluka organizatora turnira u Madridu da crvenu šljaku zamene plavom izazvala je na bes i nezadovoljstvo svih tenisera.

Novak Đoković nije bio najoštriji u kritikama dok nije istrčao na nju i pobedio Danijela Himeno Travera u drugom kolu turnira. Neočekivano teško, s obzirom na rang protivnika, ali sasvim očekivano - ako se uzme u obzir katastrofalna podloga.

Srbin se klizao, padao, borio da održi ravnotežu i na kraju izvojevao pobedu. Posle meča bio je nervozan i izneo niz kritika na račun nove podloge, koje bi ovog puta morale biti najozbiljnije shvaćene, s obzirom na to da dolaze od prvog tenisera sveta.

"Šta mogu da kažem o meču? Moj protivnik je igrao veoma dobro, servirao veoma dobro i bio skoncentrisan. U važnim momentima i ja sam bio pribran, iako mi je bilo nemoguće da se krećem kako želim.Uglavnom sam pokušavao samo da udarim lopticu, da serviram i čekam grešku protivnika. Za mene to nije tenis. Ili nam recite da obučemo kopačke za fudbal ili ću pozvati Čaka Norisa da mi kaže kako da igram na ovoj podlozi", rekao je Novak na konferenciji za novinare.

Pozdrav dvojice tenisera posle meča poslužio im je da razmene nekoliko reči o podlozi. Španac je rekao da teren "ništa ne valja" i da nije ni video lopticu. Đoković to potvrdio.

"Nemam reči da opišem kako je to izgledalo... Ipak, tako je - kako je i sad ne možemo ništa tu da promenimo. Moj utisak o plavoj šljaci nije pozitivan. Neću da se žalim, ali to je ono što sećam. Nemam problem da sve to kažem i nadam se da ćemo imati ozbiljnu diskusiju o tome kako će turnir izgledati narednog godina na ovoj podlozi", rekao je "broj jedan".

Novak je demantovao tvrdnje zagovornika plave šljake da ne postoji razlika u odnosu na crvenu i istakao da je njegov danаšnji protivnik, kvalifikant, bio u početnoj prednosti jer je odigrao više mečeva na novoj podlozi.

Slika

"Ovo mi je bio prvi meč na ovoj podlozi, a on je već odigrao tri i to je samo po sebi prednost. Teško je naći dobar balans za dobru igru i kontrolu loptice. Ona, jednostavno, odskače mnogo manje nego na crvenoj šljaci. Zbog tih stvari ne mogu ništa da predviđam jer je potpuno drugačije od svega na čemu sam igrao do sad", dodao je on.

Prvi teniser sveta rekao je da ne može da kaže kako će igrati u sledećem kolu, pošto se za turnir pripremao na crvenoj šljaci, stigao u Madrid i video da će, kao i svi, imati mnogo problema da se prilagodi.

"Ne znam kako će mi biti u narednim mečevima, ali ovde sam da osvojim turnir. To mi je posao i shvatam ga veoma ozbiljno, pa smatram da bi svačije mišljenje o ovoj stvari moralo da se razmotri. Igrači moraju biti zaštićeni, pošto i oni imaju svoja prava, a donošenje odluke da se igra na plavoj šljaci je pravi primer za jednostrano odlučivanje", rekao je Novak i podvukao:

"Nisam čuo nijednog igrača ni igračicu da kaže da im se ova podloga svidela".

Đoković u narednom kolu igra protiv pobednika duela Stanislas Vavrinka - Jirgen Melcer.


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 12 Maj 2012, 17:29
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Noletov novi logo!

Novak: Mnogi se pitaju šta predstavlja ovaj znak, a on je specijalan i jedinstven i simbolizuje moj uspeh

Slika

Svega pomalo.
Prvi reket sveta Novak Đoković predstavio je svoj novi logo. U videu koji je postavio na svojoj Fejsbuk stranici Nole objašnjava kako je dobio inspiraciju za dizajn, te da je nastanak loga povezan s njegovim uspesima u dosadašnjem toku teniske karijere.

- Znam da se neki pitaju šta predstavlja moj novi logo. Hteo bih da budem fer i da vam moj tim i ja pokažemo pravo značenje. Trebalo nam je dosta vremena da stignemo gde smo danas i verujemo da taj logo nešto specijalno i jedinstveno, ali da ima svoje pravo značenje - objasnio je Đoković.

On se odlučio za latinično slovo „Đ”, koje u svom korenu ima alfu, prvo slovo grčkog alfabeta. Ono simbolizuje Novakovo prvo mesto na ATP listi, dok srednjevekovni srpski inicijal, po Jevanđelju, predstavlja tradiciju. „Umešana” je i stilizovana ptica u letu, koja simbolizuje snove i slobodu. U isto vreme, iskorišćene su i krivine s loptice za tenis, Noletovog moćnog projektila.

Činjenica je da na prvi pogled izgleda malo konfuzno, ali kad se malo bolje pogleda ceo video-spot, logo ima dosta simbolike koja je vezana za uspehe Novaka Đokovića u tenisu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Ana: Frustrirana sam, idem u Rim

Srpska teniserka Ana Ivanović teško je podnela poraz od Viktorije Azarenke na mastersu u Madridu, ali se već sada okreće turniru u Rimu.

- Frustrirana sam, jer sam imala priliku da pobedim jednu od najboljih igračica na svetu, ali u toj nameri nisam uspela. Već danas putujem u Rim, gde me očekuje još jedan turnir - kazala je Ivanovićeva.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 239 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker