Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 17:37


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 12 Maj 2012, 17:33
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Đoković: Nikad više na plavoj šljaci!

Novak Đoković: Ako i sledeće godine bude ovakva podloga, mene neće biti na ovom turniru. Ovo je poslednji put

Slika
Nole, kao i uvek, bez dlake na jeziku

Ultimatum!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković poručio je čelnicima Mastersa u Madridu da naredne godine neće učestvovati na ovom turniru ako organizator za podlogu odredi plavu šljaku. Srbin se tako pridružio Špancu Rafaelu Nadalu, koji je takođe kritikovao podlogu na kojoj se igra ovaj Masters.

- Ako i sledeće godine bude ovakva podloga, mene neće biti na ovom turniru. Ubeđuju nas kako je plava šljaka ista kao i crvena, ali to nema veze s istinom. Ne mogu da vam opišem kolika je razlika, saplićemo se i klizamo sve vreme. Pobednik će biti onaj koji se ne povredi do kraja nedelje, pošto je mnogo igrača već palo. Generalno, ovo je novo iskustvo, ali nadam se da poslednji put da igramo na plavoj šljaci - rekao je Đoković.

Prvi reket sveta kazao je da je plava šljaka glavna tema razgovora među svim igračima.

- Svi smo zabrinuti zbog ove podloge i stalno pričamo o tome. Saglasni smo da to nije dobro i da ovo nije rešenje. Nijedan teniser nije dao pozitivno mišljenje u ovoj podlozi.

Organizatori turnira u Madridu angažovali su Gastona Klua, koji je dugo godina nadgledao terene na Rolan Garosu, ali na kraju nisu poslušali njegove savete.

- Šljaka je ista kao ona koja se koristi i za obične terene, ali je realizacija potpuno promašena. Materijal je previše slobodan, ne vezuje se. Nisu pratili moje savete, ima previše materijala, sve je promašeno - kazao je Klu.

Slika

I Nadal kritikuje
Španac Rafeal Nadal takođe je kritikovao organizatore Mastersa u Madridu nakon što je izgubio od Verdaska s 2:1 u osmini finala ovog turnira.
- Prva greška je to što niko nije pitao nas igrače za mišljenje. Drugo, neko će možda reći da sam tradicionalista, a ja iskreno podržavam promene. Ali samo one koje, po mom mišljenju, vode prema nečem boljem - rekao je Nadal.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 12 Maj 2012, 17:47
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Đoković: Da zaboravim plavu šljaku i ovu nedelju

Želim što pre da zaboravim ovu nedelju i pređem na terene sa pravom šljakom. Bilo mi je potrebno sedam dana da se naviknem na novu podlogu. Vrlo je jednostavno, plava šljaka nije za mene", poručio je Đoković.

Slika
Nikad više plaava šljaka: Novak Đoković

MADRID - Najbolji teniser sveta Novak Đoković izjavio je posle eliminacije sa turnira masters serije u Madridu da što pre želi da zaboravi ovu nedelju i plavu šljaku.

Đoković je u četvrtfinalu turnira izgubio od Janka Tipsarevića, koji je posle sat i 42 minuta igre slavio sa 2:0 u setovima - 7:6 (7:2), 6:3.

"Želim što pre da zaboravim ovu nedelju i pređem na terene sa pravom šljakom. Bilo mi je potrebno sedam dana da se naviknem na novu podlogu, koliko je moguće prikažem pristojan nivo tenisa i pobedim nekoliko mečeva.

Vrlo je jednostavno, plava šljaka nije za mene", poručio je Đoković.Turnir u Madridu igra se za ukupan nagradni fond od 3,97 miliona evra.

Đoković: Ako bude plava šljaka ne vraćam se u Madrid
Najbolji teniser sveta Novak Đoković priključio se protestu Rafaela Nadala i takođe najavio da neće igrati u Madridu sledeće godine ako podloga ostane plava šljaka.Nadal je dan ranije izgubio takođe od zemljaka Fernanda Verdaska u osmini finala, posle čega je rekao da se neće vraćati ako se ne vrati crvena šljaka.
" Ovde ne možete da predvidite kako će se lopta odbiti ili kuda će otići. Mogu da rade šta god hoće, ali mene ovde neće biti sledeće godine ako ostane ova podloga", rekao je Đoković novinarima.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 13 Maj 2012, 15:02
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
NA TAPETU BIVŠI PREDSEDNIK ATP

Nole nastavio da kritikuje

Slika

Đoković: Adam Helfant je doneo odluku za plavu šljaku, a posle isteka ugovora je nestao, baš ga je briga za nas

Prekipelo mu!

Srpski teniser Novak Đoković kritikovao je bivšeg predsednika Asocijacije teniskih profesionalaca (ATP) Adama Helfanta da je on odgovaran za plavu šljaku, podlogu na kojoj se igra masters u Madridu.

- Još prošle godine igrači su predlagali da ne stave ovakvu podlogu, ali očigledno da nas nisu slušali. Odluku o plavoj šljaci doneo je Helfant, kome je istekao ugovor, i verovatno ga nije zanimalo šta će biti posle njegovog odlaska. Neću ulaziti u to šta se dešavalo iza zatvorenih vrata, ali nečega je bilo. Očigledno da nas tenisere niko ništa ne pita - kazao je Đoković i dodao:

- ATP bi ozbiljno trebalo da razmisli šta igrači osećaju i koji su njihovi stavovi. Gubitnici ove nedelje u Madridu su upravo igrači koji su imali mnogo problema da se prilagode plavoj šljaci.

Drugi srpski teniser Janko Tipsarević nije kritikovao plavu šljaku.


Novak čeka Tomića
Novak Đoković u prvom kolu Rima biće slobodan, dok bi u drugom trebalo da igra sa boljim iz meča između Bernarda Tomića i kvalifikanta. Nole se nalazi u kosturu u kom i Rodžer Federer, s kojim bi mogao da se sastane u polufinalu. Ana Ivanović će u prvom kolu Rima igrati protiv Svetlane Kuznjecove, dok će protivnik Jelene Janković biti Rumunka Sorena Kristea.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 14 Maj 2012, 17:58
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Đoković: Rim je nova šansa!

Dobra stvar u tenisu je što vas prilika za popravni čeka već iza ćoška – rekao je srpski as, koji je spreman za juriš na šampionski pehar u Italiji

Slika

PROKLIZAVANJE iz Madrida i poraz u četvrtfinalu neće pomeriti stabilan šampionski kurs Novaka Đokovića. Pramac i jedra na jarbolima čvrsto su zakucana ka Rimu, gde najbolji teniser planete napada novi pobednički pehar. Vratiće se Nole na crvenu zemlju, onu na kojoj se i najbolje snalazi, plava podloga je već deo istorije, ali neće imati prilike za uigravanje i postepeno dizanje forme. Naime, već u drugom kolu verovatno ga čeka mladi Bernard Tomić iz Australije, koji ume da bude izuzetno opasan protivnik.


Međutim, naš as razmišlja isključivo pozitivno, i raduje se novim izazovima u prestonici Italije.

- Dobra stvar u vezi sa tenisom je to što vas nova šansa da odigrate bolje čeka već tu iza ćoška. Podloga u Rimu mi daleko više odgovara od one u Madridu, na crvenoj šljaci sam odrastao i naučio da igram tenis. Do pre četiri godine u Srbiji smo imali samo ovakve terene i volim na njima da igram. Nadam se da ću u Rimu ponoviti rezultat od prošle godine i da ću uzeti pehar.

Posle betona, Đoković najbolje partije na ATP turu pruža upravo na šljaci.

- Zbog toga mi i jeste cilj da osvojim Rolan Garos ove godine. Pritom, šljaka mi prija jer ne pravi toliki pritisak na zglobove i kolena. Fizički vas ne umara previše, ali sve zavisi od različitih uslova, jer ako je previše klizava možete lako da izgubite balans.

Jasna je taktika koju će naš as da primeni naredne nedelje.

- Važan je dobar servis, naravno. Morate jakim i preciznim udarcem da otvorite teren i preuzmete inicijativu. Ali, najvažnija stvar u tenisu, bez obzira na tlo, je rad nogu.

Rim je jedno od mesta u kojima se Đoković oseća kao kod kuće.

- Dobijam posebnu vrstu podrške od ljudi, pozitivne emocije i osećam prijateljstvo na sve strane. Postoji jedan normalan odnos između igrača i navijača, što mi se dopada.

Noletu se sviđa i Rim, kao grad.

- Kad čujem Rim, odmah pomislim na Koloseum, ali i na ostatak starog dela grada. Zaista volim italijansku istoriju. Dolazim iz zemlje koja postoji jako dugo, i koja ima dosta sličnosti sa Italijom: vino, žene, fudbal. Vi ste i naši idoli kad je reč o stilu, o dobrim automobilima - zaključio je Đoković, u razgovoru za italijanske medije.

ANA: NADAM SE POLUFINALU

NA dobar plasman u Rimu jurišaće i Ana Ivanović, uprkos činjenici da je na startu čeka Ruskinja Svetlana Kuznjecova.
- Žreb mi je veoma težak. Ali, sećam se da sam bila u sličnoj situaciji i pre dve godine, kada sam se probila sve do polufinala. Nadam se da ću i ovog puta ostvariti barem isti takav rezultat.
Tipsarević, sa druge strane, na krilima dobrih igara u Španiji napada novu završnicu. Međutim, i u Italiji je u delu sa Federerom, a priliku za revanš Švajcarcu imaće u četvrtfinalu.
- Jako mi je važno što sam ušao među četvoricu najboljih u Madridu i što sam na tom putu pobedio trojicu velikih igrača. Doduše, razočaran sam igrom protiv Rodžera, jer verujem da sam mogao bolje - naveo je Janko.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 16 Maj 2012, 06:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
RIM: Novak se zagrevao protiv Tomića

15. maj 2012. 22:38 > 22:40

Najbolji teniser sveta uspešno je započeo odbranu titule na turniru masters serije u Rimu.
Slika
foto: Beta/AP

Novak Đoković je odradio lakši trening na prvom meču u "večnom gradu". On je u drugom kolu savladao Australijanca Bernarda Tomića sa 6:3, 6:3 i lako izborio plasman u osminu finala.

Novak je igrao taman koliko je bilo potrebno. Apsolutno je kontrolisao igru sve vreme, a samo povremno dodavao gas. Posle 69 minuta overio je plasman u treće kolo, gde će ga čekati pobednik duela između Čeha Radeka Štepaneka i Argentinca Huana Monaka.

Pre Đokovića, Viktor Troicki je pretrpeo poraz od Francuza Žoa Vilfreda Conge (6:3, 6:2), dok će Janko Tipsarević u sredu u drugom kolu igrati protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke.

Turnir masters serije u Rimu igra se za ukupan nagradni fond od 2,95 miliona evra.

(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 16 Maj 2012, 18:43
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Slika
Boris Beker o dominaciji Novaka Đokovića
Novak uz rame "Fedalu"
Sreda - 16.05.2012
Iako trenutno svi teniski putevi vode u Rim, gde se održava drugi masters na šljaci ove sezone, javnost se uveliko priprema za predstojeći Rolan Garos.



Drugi grend slem u kalendaru ove godine ima specifičnu težinu jer prvi reket sveta Novak Đoković, ukoliko ga osvoji, ima priliku da stane u red odabranih igrača u istoriji belog sporta koji su osvajali sva četiri najveća turnira.
Legendarni Boris Beker smatra da bi Đoković osvajanjem Pariza stao uz rame s velikim rivalima Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom, iako Švajcarac i Španac imaju više grend slemova u vitrini.
- Ako Novak osvoji Pariz, ne mislim da će to biti najveće dostignuće u sportu ikada, kao što neki smatraju. Ipak, ne sme se zaboraviti dostignuće Roda Lejvera, koji je dva puta u jednoj godini osvajao sva četiri grend slema. Međutim, ukoliko se to desi, bilo bi to nešto specijalno jer se mnogo godina nije desilo da jwwedan igrač veže trijumfe na najvećim turnirima. Doskora je bio nesrećni broj tri, a sada ima priliku da stane rame uz rame sa možda dvojicom najboljih tenisera ikada, popularnim “Fedal” dvojcem - kazao je Beker.

Na pitanje da li bi Noletovo osvajanje Rolan Garosa značilo i nošenje titule osvajača grend slema (Melburn, Pariz, London, Njujork u jednoj kalendarskoj godini), Beker kaže:
- Ne bih mogao da omalovažim taj podvig. Za mene bi to bio grend slem, iako su turniri osvojeni u periodu od skoro dve godine.
Beker se takođe ne slaže sa opšteprihvaćenom konstatacijom da je ovo najbolji period u istoriji tenisa.
- Setite se samo sedamdesetih godina, Mekinroa, Borga, Konorsa, Nastatsea, ili osamdesetih Lendla, Edberga, Vilandera ili mene. Danas imate četvoricu koja odskaču i unapred znate da će doći do polufinala velikih turnira.


Đoković gazi, Troicki ispao!

Polovičan uspeh zabeležili su srpski teniseri u 2. kolu mastersa u Rimu. Novak Đoković demolirao je Australijanca Bernarda Tomića sa 6:3, 6:3, dok je Viktor Troicki osvojio samo pet gemova protiv Francuza Conge - 3:6, 2:6.
Naredni rival Noletu na turniru koji se igra za ukupni nagradni fond od 2,95 miliona evra biće bolji iz duela Štepanek - Monako.

ALO

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 17 Maj 2012, 14:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Novak: Volim Zvezdu, ali ne želim funkciju

17. maj 2012. 11:50 > 11:53

Najbolji teniser sveta objasnio da sada nije realno da uđe u Upravni odbor Fudbalskog kluba Crvena zvezda i preuzme neko od vodećih mesta.
Slika
foto: Beta/AP

Ma koliko on hteo i ma koliko to njegovo srce želelo, Novak Đoković neće preuzeti funkciju u Fudbalskom klubu Crvena zvezda, otkrio je medijima na tunriru u Rimu gde nastupa.

On je tako razjasnio glasine koje kruže u poslednje vreme o tome kako se klub iz Ljutice Bogdana nalazi u finansijskim nevoljama i da bi, navodno, ulaskom u Upravni odbor i preuzimanjem neke od vodećih funkcija mogao da ima ulogu spasioca.

"Video sam to... Jao... Koliko god voleo Zvezdu i koliko god joj želim najbolje, mislim da to sad nije realno", kroz smešak je za "Žurnal" objasio Đoković.

Teniseri već imaju zgusnut raspored turnira, a u olimpijskoj godini Novak je odlučio da propusti i Dejvis kup ali i Serbia Open, turnir njegove porodice koji je osvojio prošle godine tako da je i logično da mu nedostaje vreme za ozbiljnu i odgovornu poziciju u fudbalskom klubu.

"Nemam vremena za tako nešto i trenutni način života koji vodim mi ne dozvoljava da obavljam ikakvu zvaničnu funkciju u fudbalskom klubu. Ali, naravno da ako mogu na bilo koji način da pomognem Zvezdi, uvek ću biti otvoren za saradnju, jer sam verni navijač crveno-belih, što je evidentno", objasnio je Nole.

(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 17 Maj 2012, 19:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Đoković: Klinci, ne lomite rekete

17. maj 2012. 18:15 > 18:18

Najbolji teniser na svetu posle pobede nad Huanom Monakom objasnio zašto je slomio reket na kraju prvog seta. "Pokazao sam emocije, to sam ja", kazao on.
Slika
(foto: Beta/AP)

Desetak gemova igre bili su potrebni da Novak Đoković uđe u svoj ritam i pobedi Monaka i u šestom međusobnom duelu. Uspeo je da se sabere sredinom drugog seta, veže šest osvojenih gemova i lakše privede meč kraju.

Argentinac je bolje počeo meč i iskoristio slabiji početak "broja jedan" da osvoji prvi set. Đoković je na putu ka stolici posle odlučujućeg poena bacio reket o zemlju, nervozan zbog svoje loše igre.

"Nije mi bio ni prvi ni poslednji reket koji sam slomio. Nadam se da klinci to nisu videli i da ih oni ne lome. Ipak, morao sam da pokažem emocije. To sam ja", rekao je Novak.

Đoković je obezbedio plasman u četvtfinale, gde će mu za prolaz biti potrebna bolja i konstantnija igra od početka do kraja meča. Toga je i sam svestan, kao i svojih propusta u osmini finala.

"Borio sam se sa vetrom i bio malo defanzivan i pasivan u prvom setu, ali kada sam počeo da šaljem direktnije udarce zaigrao sam mnogo bolje", podvukao je Novak.

Najbolji teniser na svetu brani titulu u Rimu, a turnir je osvajao i 2008. godine, kada je u finalu bio bolji od Stanislasa Vavrinke.

(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 18 Maj 2012, 20:07
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
NOLE O SEBI: Da li sam sujeveran, šta me motiviše…

U novom videu saznajte šta sluša najbolji teniser sveta, ko želi više da ga pobedi – Nadal ili Federer, kako provodi slobodno vreme...



Dok Masters u Rimu, na kome Novak Đoković brani titulu, polako ulazi u završnicu, pripremljen je i objavljen drugi video u okviru akcije „Nole za vas“, u kome najbolji teniser sveta odgovara na pitanja koja mu fanovi postavljaju na zvaničnoj Fejsbuk stranici.

Iz novog videa možete da saznate da li je najbolji teniser sveta sujeveran, ko želi više da ga pobedi – Rafael Nadal ili Rodžer Federer, kako provodi slobodno vreme, šta ga najviše motiviše u životu, koju muziku sluša…


Telegraf

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 19 Maj 2012, 20:27
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak Đoković u ekskluzivnoj izjavi za „Alo!“:

Ne zanima me politika

Slika

Sa njim se može pričati o svemu i svačemu i uvek nađe vremena da sa navijačima i medijima podeli svoja zapažanja. Tako najbolji teniser planete Novak Đoković i iz Rima prati dešavanja u našoj zemlji.

Javnost u Srbiji značajno se ustalasala nakon pojavljivanja njegovog oca Srđana na jednom političkom skupu. Novak je na to imao komentar i oglasio se iz italijanske prestonice.
- Kao što sam rekao toliko puta do sada, moram još jednom da ponovim svoj stav, a to je da sam potpuno apolitičan. Ne želim da se moje ime povezuje uopšte sa politikom, ni sa jednom političkom partijom ili političarem. Svaki put kada igram, to radim za Srbiju i to ću činiti sve dok sam profesionalni sportista -
jasan je bio Đoković.


Alo

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 163 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker