Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 17:44


Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 26 Maj 2012, 07:05
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Nađa Higl tek šesta na 200 prsno

Srpska plivačica poboljšala rezultat iz polufinala samo za četiri stotinke, pobednica brža od nje za dve sekunde

Slika

Srpska plivačica Nađa Higl zauzela je šesto mesto na 200 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Denrecinu, u disciplini u kojoj je na Svetskom prvenstvu u Rimu 2009. postala svetska prvakinja. Higlova je šesta bila i na poslednjem plivačkom mundijalu u Šangaju prošle godine.

U Mađarskoj, gde je u polufinalnoj grupi bila druga sa 2.28.28, u finalu je poboljšala taj rezultat za samo četiri stotinke. Titulu je osvojila Norvežanka Sara Nordenstad sa 2.26.21.

Kad je Nađa postala svetska prvakinja, plivala je 2.21.62. Njeno vreme u finalu u Šangaju bilo je 2.25.93.


Telegraf


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 27 Maj 2012, 01:54
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Milorad Čavić prvak Evrope

Sat i po uoči trke „video“ sam u glavi 51,4. Ne znam ni sam odakle mi je to došlo, ali sam znao da ću to da otplivam, rekao je srpski plivač za "Novosti"

Slika

MILORAD Čavić je održao obećanje: u Debrecinu je osvojio titulu prvaka Evrope na 100 metara leptir! Naš najbolji plivač je u finalu „leteo“ kroz bazen i ostvario najbolji rezultat ove godine u svetu: 51,45 sekundi. Na korak od postolja bio je i Ivan Lenđer, koji je u drugom delu staze ispustio drugo mesto - 52,54. Srebro je osvojio legendarni Mađar Laslo Čeh (51,77), a bronzu Italijan Mateo Rivoleta – 52,40.


- Sat i po uoči trke „video“ sam u glavi 51,4. Ne znam ni sam odakle mi je to došlo, ali sam znao da ću to da otplivam i da ću biti brži na 50 m nego pre neki dan u finalu - rekao je Milorad Čavić u telefonskom razgovoru za „Novosti“.

POPOVIĆ: ŽAO MI LENĐERA
- MILORAD je otplivao fenomenalnu trku. I pre starta smo planirali da 50 m pliva 23,6 sekunde. Krenuo je jako i u pravom trenutku pogodio formu. Bilo bi još lepše da je i Lenđer osvojio medalju. Mnogo mi je žao što je u finišu pao - istakao je Čavićev trener Petar Popović.

Olimpijski vicešampion je podsetio na svoje najlepše dane. Od starta je krenuo silovito, odmah je preuzeo lidersku poziciju i neumoljivo grabio ka prvoj evropskoj titulu na „stotki“. Prvih 50 metara preplivao je za 23,45 sekundi, ostavivši iza sebe Lenđera i Rusa Nikitu Konovalova za 65 stotinki. U istom stilu je otplivao i drugu polovinu trke, a njegov ritam kao da je slomio u finišu Lenđera i Konovalova. To su umeli da iskoriste Mađar Čeh i naročito Italijan Rivoleto, koji je na polovini trke bio poslednji.

- Ovo zlato ne znači ni „pola posto“ koliko saznanje da sam pobedio sebe i da sam zapušio usta mnogima koji su mi posle operacije kičme govorili da zbog zdravlja prekinem karijeru. Sanjao sam da mogu do zlata i to sam uradio - naglasio je Čavić.

Čavić i Lenđer su najavili da će na Olimpijskim igrama u Londonu biti još brži. Naročito Milorad, koji je uoči odlaska u Debrecin priželjkivao vreme od oko 51,6.

- Za London moram da popravim ovaj rezultat za pola sekunde. Očekuju me dva paklena meseca rada i kako znam i umem moram da plivam ispod 51 sekunde - istakao je Čavić.

Čavić je u dosadašnjoj karijeri osvajao olimpijsko srebro u Pekingu, svetsko zlato i srebro u Rimu, a bio je i prvak Evrope na 50 metara, u Ajndhovenu pre četiri godine.

ŠTAFETA SEDMA

ĐORĐE Marković, Stefan Šorak, Velimir Stjepanović i Radovan Siljevski su u finalu trke štafeta na 4h200 m slobodno osvojili sedmo mesto - 7:20,20. Oni su u kvalifikacijama bili brži, kada su i postavili državni rekord - 7:19,91. Zlato je osvojila Nemačka, srebro Italija, a bronzu Mađarska.
Na 50 m slobodno Miroslava Najdanovski je bila 27 (25,90), a Boris Stojanović 28. - 22,98.


Novosti


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 28 Maj 2012, 13:30
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Čavić: Dokazao sam da mogu

28. maj 2012. 11:25 > 11:26
Najbolji srpski plivač posle osvajanja zlata na EP istakao da je važnije od vremena i medalje to što je posle operacije sebi pokazao da opet može biti najbolji.

Slika
foto: Beta/AP
Milorad Čavić okitio se zlatnom medaljom na Evropskom prvenstvu u Debrecinu u disciplini 100 metara delfin stilom.

Najboljim rezultatom u svetu ove godine (51,45) Čavić je "uterao strah u kosti" rivalima uoči Olimpijskih igara.

Skromni i umorni Čavić ističe da to nije najvažnije, jer mnogi plivači tempiraju formu upravo za početak takmičenja u Londonu.

"Ne mora to ništa da znači. Najbolji, poput Felpsa, Černijaka i ostali tempiraju formu za London, tako da je sigurno da će se granica spuštati. Ja znam da ja moram da plivam ispod 51 sekunde. Najveći napredak mogu da napravim u drugoj 'pedesetici'. Kada brzo krenete, u finišu trke mnogo boli. Sada je najvažnije da nađemo način da nekako ignorišem taj bol", istakao je za "Žurnal" Čavić.

On je istakao da će do 3. juna boraviti u Beogradu, a onda će pripreme za Olimpijske igre ponovo nastaviti u SAD.

"Vraćam se u Mičigen. Tamo ću biti nekih mesec dana i raditi sa trenerom Botomom, a onda će početkom jula ceo tim doći u Španiju. Možda ću na kratko posle toga skoknuti u Srbiju, a 24. jula pravac London", rekao je najbolji srpski plivač, koji je u Debrecinu stigao do ukupno 13. odličja na velikim takmičenjima.

Čavić je istakao da je veoma zadovoljan onim što je postigao na Evropskom šampionatu.

"Najvažnije u celoj priči nisu ni medalja ni postignuto vreme, već to da sam sebi dokazao da mogu. Operacija, oporavak, silni problemi... nisu me zaustavili. Ako si spreman da se boriš za svoje snove, oni će se ostvariti. Na sopstvenom primeru sam video da je to moguće", rekao je Čavić, koji je sa evropskim zlatom oko vrata napravio odličnu uvertiru za poslednje Olimpijske igre u karijeri.

(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 30 Maj 2012, 13:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
VATERPOLO: I Ivan Basara u Partizanu

30. maj 2012. 13:08 > 13:17
Posle Petra Filipovića, Gavrila Subotića i Marka Matovića, još jedan vaterpolista Vojvodine došao u Partizan.

Slika
Kupuj domaće! To je deviza kojom se rukovodi uprava Vaterpolo kluba Partizan u ovom prelaznom roku.

Posle Marka Matovića, još jedan dosadašnji vaterpolista Vojvodine dolazi među crno-bele. Reč je o Ivanu Basari, koji je dobio ispisnicu iz Vojvodine i trenira na Banjici, prenosi "Sportski žurnal".

Basara je ponikao u Beogradu, a od 2009. godine bio je član Vojvodine.

Partizan je posle kraja sezone doveo centra Petra Filipovića (takođe je nekada igrao u Vojvodini), potom Marka Matovića i supertalentovanog crnogorskog igrača Gavrila Subotića iz Jadrana iz Herceg Novog.

Iz Partozana je, za sada, otišao samo Milan Aleksić (u mađarski Solnok).

(MONDO - foto: VK Vojvodina)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 31 Maj 2012, 13:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Čavić: Pobeda nad povredom je moja medalja
B. Vinulović | 31. 05. 2012. - 12:45h

Milorad Čavić se posle osvojene zlatne madalje na Evropskom prvenstvu u plivanju na 100 metara delfin stilom vratio u Beograd, istakavši pritom da ni sam nije verovao da će na šampionatu ostvariti toliki uspeh posle operacije leđa.

“Ni sam nisam verovao da će se posle ovakve povrede vratiti sa medaljom. Ne znači mi toliko sama medalja, koliko povratak u formu. Već sam bio evropski prvak pa mi ovo više znači kao primer sebi i ostalim sportistima da ovako teška povreda, kao povreda leđa, može da se prevaziđe. Mnogi su digli ruke od mene zbog toga, moja ekipa me je podržavala ali se i u njihovim očima videlo da se ne očekuje da uspem (na Evropskom prvenstvu)”, rekao je Čavić.



Slika


Podsetimo, Čavić je u finalu nadmetanja na 100 metara delfin stilom na Evropskom prvenstvu u mađarskom Debrecinu pokazao da je povreda leđa prošlost: najboljim rezultatom na svetu ove sezone, 51,45 sekunde, osvojio je zlato.



On je dodao da se nada velikom uspehu i u Londonu.



“Nadam se da ću nastaviti u istom ritmu. Verujem da mogu da napravim podvig i na Olimpijskim igrama. Ja mogu da kontrolišem šta ću ja da uradim i kog ću rezultata da stignem, ali ne mogu da odredim koliko će drugi da napreduju do Olimpijskih igara”, rekao je naš najbolji plivač.



Milorad Čavić je pohvalio i četvrtoplasiranog u finalnoj trci, Ivana Lenđera koji je po njemu “izgoreo od želje” da uzme medalju, ali “još je mlad i ostaje mu da vredno trenira kao i do sada”, te Nađu Higl.

Blic

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 13 Jun 2012, 00:33
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Vaterpolisti u Kranju, Soro je spreman

Nisam mnogo branio, bilo je nekoliko udaraca i nisam osetio nikakav bol. Sigurno ću naredne dve, tri nedelje obratiti pažnju na prst i nadam se da će biti sve u redu - ističe "jedinica" evropskih prvaka

Slika

SLOBODAN Soro je konačno stao na gol.

Prvi golman vaterpolo selekcije, koji je sredinom aprila slomio palac leve ruke na zagrevanju uoči meča Partizan - Banjica, je posle osam nedelja "osetio" loptu.

- Nisam mnogo branio, bilo je nekoliko udaraca i nisam osetio nikakav bol. Sigurno ću naredne dve, tri nedelje obratiti pažnju na prst i nadam se da će biti sve u redu - ističe "jedinica" evropskih prvaka.

Iskusni čuvar mreže tvrdi da je i psihološki spreman za još veća iskušenja na treninzima:


- Videćemo kako će biti kada budu malo komplikovaniji treninzi, kada uvežbavamo igrača više, manje... Onda će sigurno biti drugačije, ali se nadam da neće smetati. Srećom, već tri nedelje sam u bazenu i na prvom treningu nisam osetio veliku razliku u branjenju.

Naši najbolji vaterpolisti u utorak pre podne putuju u Kranj, gde će se do 24. juna pripremati. U Beogradu će ostati Živojinović, Matović i Eškert.

- Sve što je bilo planirano ispoštovano je. U Kranju ćemo raditi kao u Beogradu. U bazenu ćemo vežbati dva puta dnevno, a po potrebi i dva puta u teretani. Promenićemo samo sredinu, ambijent. Biće malo dosadno, ali je potrebno - kaže pomoćnik Dejana Udovičića Dejan Stanojević.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 13 Jun 2012, 15:19
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Plivanje: Srpska štafeta u Londonu?

Mušku štafetu na 4x100 m kraul Svetska plivačka federacija uvrstila je među 16 ekipa na OI, ali kako niko nema isplivanu B normu na 100 m slobodno (50,93) njeno učešće je i dalje neizvesno

Slika

MUŠKU štafetu na 4x100 m kraul Svetska plivačka federacija uvrstila je među 16 ekipa na Olimpijskim igrama u Londonu, ali kako niko nema isplivanu B normu na 100 m slobodno (50,93) njeno učešće je i dalje neizvesno.

U Plivačkom savezu su saopštili da u ekipi mogu da budu Milorad Čavić, Ivan Lenđer i Velimir Stjepanović, koji imaju A normu na 100 i 200 m leptir. Verovalo se da je četvrti član Radovan Siljevski, ali se ispostavilo da je vreme za B normu isplivao pre nego što su počele kvalifikacije za London.


- Ostaje mogućnost da Radovan zajedno sa Borisom Stojanovićem ovog vikenda pliva na mitingu u Mađarskoj i tako pokuša da pliva ispod 50,53 sekunde. Ukoliko nijednom to ne pođe za rukom, teško je da će FINA dozvoliti učešće našoj štafeti, iako je na svom sajtu objavila da je među 16 - objašnjava generalni sekretar PSS Vladimir Anušić.

Želja Saveza je bila da se takmiči daleko konkurentnija štafeta na 4x200 m kraul (Siljevski, Šorak, Marković, Stjepanović), ali ona je bila treća rezerva. Stefan Šorak i Đorđe Marković imaju B normu za 200 m slobodno, ali ne i za „stotku“.

Na Igrama će se takmičiti i Nađa Higl na 200 m prsno.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 15 Jun 2012, 21:44
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
I Zvezda u Ligi šampiona

Evropska plivačka federacija odlučila je da promeni sistem takmičenja po kojem bi prvaci zemalja učesnica EP za vaterpoliste u Ajndhovenu igrali u preliminiranoj fazi

Slika

EVROPSKA plivačka federacija odlučila je da promeni sistem takmičenja u Ligi šampiona po kojem bi prvaci zemalja učesnica EP za vaterpoliste u Ajndhovenu igrali u preliminiranoj fazi.

Njima bi se pridružile i drugoplasirane ekipe osam najkvalitetnijih reprezentacija, među njima je i Srbija, što znači da bi osim Partizana Rajfajzen i Crvena zvezda igrala u najkvalitetnijem takmičenju. Ukoliko bi neko odustao šansu bi dobio prvak Rusije.

Prvaci ostalih zemalja i trećeplasirane iz najkvalitetnijih liga (kod nas Vojvodina) na kvalifikacijama od 14. do 16. septembra borili bi se za preostala četiri mesta. Inače,u Ligi šampiona igralo bi 24 kluba.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 17 Jun 2012, 19:52
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Ništa o evropske Superlige u vaterpolu

Posle stava Evropske plivačke federacije (LEN), da neće tolerisati paralelna takmičenja van svoje organizacije, klubovi su se povukli i odustali od pokretanja Superlige

Slika

Najavljivana evropska Superliga u vaterpolu, koja je trebalo da okupi najbolje klubove iz Srbije, Hrvatske, Mađarske, Crne Gore, kao i italijanski Pro Reko, ostala je samo slovo na papiru.


Posle stava Evropske plivačke federacije (LEN), da neće tolerisati paralelna takmičenja van svoje organizacije, klubovi su se povukli i odustali od pokretanja Superlige. LEN je učinio ustupak na taj način što je promenio sistem takmičenja u Ligi šampiona, u kojoj će sledeće sezone učestvovati 24 kluba, kao i u Kupu Evrope koji će okupiti 20 timova.

To je zadovoljilo apetite klubova koji su hteli da se "otcepe", pa su na sastanku koji je održan u Zagrebu, a na kojem nije bilo predstavnika Partizana, Crvene zvezde i Vojvodine, povučene odluke o osnivanju Superlige donete u martu.


Kurir


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vaterpolo,plivanje...  |  Poslato: 26 Jun 2012, 03:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Plivači očekuju da najbrži budu u Londonu

Srpski reprezentativci zadovoljni rezultatima minulog vikenda na „11. Trofeju Beograda“

Slika

„TROFEJ Beograda“ najavio je odličan nastup naših najboljih plivača na Olimpijskim igrama. Posle trka optimizmom su zračili Nađa Higl, Ivan Lenđer i Velimir Stjepanović. Zadovoljstvo nije krio ni selektor Dejan Pejinović.

- Mislim da su plivači pokazali pristojnu formu i da su ostvarili zadovoljavajuće rezultate, jer su plivali iz punog treninga. Zbog visokih kriterijuma naš tim za Olimpijske igre je mali. Trenutna forma budi optimizam pred Igre i najbitnije je da plivači u Londonu isplivaju svoja najbolja vremena, a ona će pokazati za koji plasman su dovoljna - naglašava Pejinović.


Čini se da je od naših olimpijaca, nekako, najzadovoljniji Velimir Stjepanović, koji je na 100 m leptir isplivao svoje treće vreme u karijeri, a na duplo dužoj deonici iznenadio i sebe rezultatom 1:58,19.

- To je baš brzo za ovu fazu priprema. Taj rezultat me motiviše i daje nadu da mogu u Londonu da plivam oko 1:55. Do 14. jula treniraću u Beogradu. Ne brine me ni to što neću imati pravog sparing partnera, jer će oko mene trenirati ostali plivači Partizana, što će stvoriti dobru atmosferu za rad - ističe Stjepanović.

Zadovoljstvo nije krio ni Ivan Lenđer, koji je 100 m slobodno plivao zbog štafete, koja će se takmičiti u Londonu:

- Sjajno sam plivao leptir. To hrabri pred London, jer sam u punom treningu, pod upalama drugih 50 metara plivao kao na EP u Debrecinu. To govori da na Igrama mogu oko 52 sekunde.

Zadovoljna je i Higlova, koju za dve nedelje očekuje i Otvoreno prvenstvo Francuske u Parizu:

- Nadam se da će mi jača konkurencija omogućiti i još bolje vreme nego u Beogradu.

SILAĐI OPUŠTEN

ČABA Silađi ne krije da je sada rasterećen i da mu prija zvanje najuspešnijeg plivača mitinga:
- Važno je da ne razmišljam da li će me FINA pozvati na Igre ili ne. Rasterećen sam, motivisan sam, planiram da od 1. avgusta počnem pripreme za novu sezonu u malim bazenima. Bitno je da nisam izgubio volju - naglašava Silađi.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 218 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker