Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 05 Jun 2024, 15:20


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 08 Jul 2012, 22:27
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Hukić: Ponosim se što sam Srbin!

U svetu me zovu i Marko Huk, ali državljanin sam Srbije, što svuda rado ističem, u razgovoru za „Novosti“ ističe šampion u verziji VBO

Slika

ČAK devet puta je momak iz Sjenice, Mark Huk, svetski šampion u verziji VBO, sačuvao pojas namenjen najboljem na planeti. Za koji mesec uslediće i deseta odbrana, posle koje će naš as, u slučaju novog trijumfa, dobiti i retko priznanje - dijamantski ring, posle čega mu pripada titula superšampiona.

To je i sasvim izvestan scenario, jer niko već dugo vremena ne može da mu uzdrma tron, ali ni da uradi bilo šta osim da očeše gard ovog stamenog boksera, potom primi snažan direkt ili kroše i da doživi žestok poraz.


Uprkos njegovoj snazi, kvalitetu, rezultatima i slavi koju ima u Evropi, na ovim prostorima se malo zna i govori o fenomenalnim rezultatima prvaka u kruzer kategoriji. Možda je to što boksuje pod nemačkom licencom, možda i zbog toga što dolazi iz male sredine, ali 34 pobede u 37 mečeva, 25 nokauta, pobede nad Afolabijem, Garajom, Nakašom, Lebedevim, Ričardsom i drugim vrhunskim izazivačima govore o kakvom šampionu je reč. "Ukraden" mu je trijumf za VBA pojas protiv Aleksandra Povetkina, koga čeka za revanš, dok mu je jedino Stiv Kaningem bio ravnopravan takmac.

MOJ ŽIVOT JE U OVOJ ZEMLjI

* STIŽETE li da dolazite kući tokom godine i posećujete li prijatelje i porodicu?
- Često sam na putu, iz Portorika u SAD, pa širom Evrope. Ne stižem da dođem koliko bih voleo, ali kad god svratim, trudim se da pomognem familiji i da se odmorim. Prija mi ovde atmosfera, radujem se pazarskim ćevapima, narod me uvek lepo dočeka. U Srbiji je moj život, tu nema dileme.

- Hvala vam na ovim lepim rečima, sve je to tačno, ali molim vas, samo jedna ispravka. Jeste da me u inostranstvu zovu Marko Huk, strancima je lakše da to izgovaraju, ali moje ime je Muamer Hukić i volim da me tako oslovljavaju. Državljanin sam Srbije, ponosan sam na to, i ističem svoje srpsko poreklo kad god mogu - rekao je u razgovoru za "Novosti" naš šampion, koji slobodno vreme ovih dana provodi u Novom Pazaru.

* U septembru ili oktobru planirate da boksujete za 10. odbranu, i to verovatno protiv nekog od američkih asova?

- Ako uzmem dijamantski ring, biće to zaista veliko priznanje. Nije lako biti prvi u nečemu ni u svom selu, a kamoli u gradu, državi, a tek ne u svetu. Pritom, kad nešto osvojite, još je teže to odbraniti, a meni je to pošlo za rukom već devet puta, zbog čega sam posebno zadovoljan.

* Da li bi vam bio zanimljiv meč sa šampionom Evrope Nenadom Borovčaninom, koji je u vrhu liste izazivača za pojas prvaka sveta u vašoj verziji VBO?

- Boksovao sam protiv raznih rivala tokom karijere. Samim tim, apsolutno sam spreman i za meč sa Borovčaninom, i to u bilo kom trenutku. Upoznali smo se i odlično znam Nenadove kvalitete, i nemam ništa protiv da boksujem protiv njega. Čak bih to i voleo.

* Kad biste birali, da li bi susret bio organizovan u Novom Pazaru, pred vašim navijačima?

- Zašto da ne, ne bi to bila loša ideja. Ali više bih, možda, voleo da do tog duela dođe u Beogradu. To bi mi bilo još slađe.

* Jeste li razgovarali sa Borovčaninom i njegovim menadžerima o mogućnosti da se organizuje meč?

- Nismo, ali bi bilo dobro da se to ostvari. Međutim, pod ugovorom sam sa nemačkom televizijom, koja ima uticaja oko izbora protivnika. Naime, pitanje je koliko je njima na marketinškom nivou isplativo da boksujem sa drugim Srbinom.

* Poznajete li još neke od naših boksera, poput Nikole Sjekloće, Džonija Stevanovića, Pudara i drugih?

- Neke od njih sam lično upoznao, neke poznajem preko prijatelja i svi su to vredni i sjajni momci. Vredni su i mogu da im poručim samo da nastave da se trude i bore. Šteta je što nemaju adekvatne uslove da pokažu sav svoj potencijal. Ja sam na svojoj koži osetio kako je to kada krenete da gradite neki uspeh bez ikakve pomoći. Ništa mi u životu nije poklonjeno i put ka vrhu mi je bio jako težak. Ali uspeo sam i postao sam prvak planete - zaključuje Hukić.

LIČNA KARTA

Ime i prezime: Muamer Hukić
Rođen: 11.11.1984.
Kategorija: kruzer
Visina: 187 cm
Mesto rođenja: Sjenica
Nadimak: Mark Huk, Kapetan Huk
Prebivalište: Berlin
Skor: 34 pobeda (25 KO), dva poraza, jedan nerešen
Titule: VBO prvak sveta (9 odbrana), VBO prvak Evrope, IBF interkontinentalni prvak, prvak Evropske unije


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Nora
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 10 Jul 2012, 10:40
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:35
Postovi: 539

OffLine
Marko Huk: Hoću meč protiv Borovčanina

Državljanin sam Srbije, ponosan sam na to, i ističem svoje srpsko poreklo kad god mogu“, rekao je Hukić

Slika

Nemački bokser Marko Huk, na ovim prostorima poznatiji kao Muamer Hukić, rodom iz Sjenice, rekao je da je ponosan što je Srbin.

„Državljanin sam Srbije, ponosan sam na to, i ističem svoje srpsko poreklo kad god mogu“, rekao je Hukić u razgovoru za „Novosti“.

Hukić je do sada devet puta uspeo da odbrani titulu svetskog šampiona u verziji WBO, a u slučaju novog trijumfa dobiće retko priznanje, dijamantski ring, posle čega bi mu pripala titula superšampiona.

„Ako uzmem dijamantski ring, biće to zaista veliko priznanje. Nije lako biti prvi u nečemu ni u svom selu, a kamoli u gradu, državi, a tek ne u svetu. Pritom, kad nešto osvojite, još je teže to odbraniti, a meni je to pošlo za rukom već devet puta, zbog čega sam posebno zadovoljan“, rekao je Hukić.

Na pitanje da li bi mu bio zanimljiv meč sa šampionom Evrope Nenadom Borovčaninom, koji je u vrhu liste izazivača za pojas prvaka sveta, Hukić je rekao:

„Boksovao sam protiv raznih rivala tokom karijere. Samim tim, apsolutno sam spreman i za meč sa Borovčaninom, i to u bilo kom trenutku. Upoznali smo se i odlično znam Nenadove kvalitete, i nemam ništa protiv da boksujem protiv njega. Čak bih to i voleo. Međutim, pod ugovorom sam sa nemačkom televizijom, koja ima uticaja oko izbora protivnika. Naime, pitanje je koliko je njima na marketinškom nivou isplativo da boksujem sa drugim Srbinom“.


Kurir

_________________
"SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."

SOPENHAUER


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 24 Jul 2012, 02:40
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Sjekloća privodi kraju pripreme za meč u Budvi

Iako imam teškog protivnika, verujem u sebe i siguran sam da ću da nastavim uspešan niz i zabeležiti 25. pobedu u karijeri - kaže naš bokser

Slika

Sve je spremno za boks spektakl u Budvi, koji će biti održan 24. jula. Akteri su naštimovali pesnice i borbe mogu da počnu. Nikola Sjekloća i Dejan Zlatičanin privode kraju pripreme i sa velikim ambicijama dočekuju borbe kraj Starog grada.

Posle rada od dve nedelje na Rogli, naš as i najbolji bokser Crne Gore spustili su se u Ljubljanu, odakle će pravo na mečeve u Budvu. Na poslednjim treninzima u glavnom gradu Slovenije obišao ih je i menadžer Luka Popović.

- Dva puta sam Nikolu posetio dok je bio na Rogli i evo došao sam sada u Ljubljanu da se potpuno uverim da je fizički maksimalno spreman. Čim sam ušao u halu za treninge bilo mi je jasno. Sjekloća puca od snage. Da li će i pobediti 24. jula, ne mogu da garantujem, profi boks je nepredvidljiv i težak za prognozu. Obezbedili smo našem borcu maksimalne uslove za trening i nadamo se pobedi. Jedino što ne znamo su detalji oko rivala pošto su nam nedostupni, znamo samo da je reč o šampionu Francuske. Nadamo se novom uspehu, jer se Nikoila nalazi pred borbom za VBC šampiona sveta u supersrednjoj kategoriji i pobeda bi mu puno značila – istakao je Popović, jedan od najzaslužnijih za velike uspehe sjajnog borca.


Za srpskog asa, člana PBK Crvena zvezda Ginis, dileme nema. Pobeda protiv Hadilaha Mohumadija ne dolazi u pitanje.
- Uspešno odrađene pripreme u Sloveniji garantuju uspeh, iako imam izuzetno jakog protivnika. Verujem u sebe i siguran sam da ću da nastavim uspešan niz i zabeležiti 25. pobedu u karijeri – istakao je Sjekloća, koji nema poraz u profi ringu

Pored rođenog Nišlije u Budvi će svi ljubitelji plemenite veštine moći da vide i Dejana Zlatičanina koji će da brani VBC pojas protiv Bahrom Pajozova, a u magičnom četvorouglu će zaplesati i Bogdan Mitić kome će rival da bude neporaženi Rus Konstantin Ponomareva. Takođe, spektaklu u Budvi prisustvovaće i sportski direktor Golden Boja Erik Gomez, najveće svetske promoterske kuće koja je u vlasništvu legendarnog asa Oskara Dela Hoje. On će uživo gledati meč Nikole Sjekloće, sa kojim je ova kuća početkom godine potpisala menadžerski ugovor. Našem asu su vrata Las Vegasa tako blizu...


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 25 Avg 2012, 09:58
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
TV B92: Piperski odbranio titulu!

Milan Piperski odbranio je titulu Sveslovenskog šampiona u supervelter kategoriji, verzija WBC, pobedom nad Ukrajincem Bogdanom Procišinom na poene.

Slika

Posle izvanredne borbe koja je potrajala svih 12 rundi sve sudije dale su prednost Zrenjanincu - 118:112, 120:110, 120:108, za devetu pobedu u karijeri dugoj devet mečeva.

Pre tog duela videli smo seriju interesantnih mečeva i tri nokauta. Zlatibor boxing night doživeo je potpuni uspeh, uz veliku posetu nesvakidašnjim borbama na otvorenom, na Kraljevom trgu.

Meč večeri zadovoljio je sve ljubitelje boksa, zahvaljujući dvojici žestokih i talentovanih boraca. Piperski je u prvoj polovini stekao veliku prednost, koju je sačuvao u završne tri runde, kada je iznenađujuće žilavi momak iz mesta Rovno na zapadu Ukrajine krenuo u totalnu ofanzivu, svestan da mu samo nokaut donosi pobedu.

Prva trećina borbe prošla je u ispitivanju snaga, uz minimalnu prednost našeg asa, pre nego što su borci krenuli u nepoznato. Naime, Piperskom je ovo bio tek drugi meč sa zakazanih 12 rundi, a prethodni je dobio nokautom u četvrtoj. Procišin je debitovao u borbi dužoj od četiri runde.

Peta runda bila je ključna, kada je Piperski napravio ozbiljnu prednost, a Procišin izgledao najbliže preranom kraju meča. Ipak, Ukrajinac je uspeo da se vrati, i izdrži do druge provere rezultata, posle osme runde, kada je postalo jasno da bez nokauta on ne može da pobedi.

Usledila je najbolja runda u meču, deveta, kada su oba boksera zadala niz dobrih udaraca, posle čega su tragovi borbe bili jasno vidljivi na obojici. Posle nje Piperski je zapao u krizu, vidno mu je nestala snaga, a Procišin je baš u tim trenucima krenuo najžešće. Ipak, prilikom napada on je ostavljao dosta prostora za kontre i dobio nekoliko vrlo snažnih udaraca. Na kraju Piperski je uspešno priveo meč kraju i odbranio titulu na oduševljenje publike.

"I ja sam posustao, ali je volja uradila stvar. Izdržao sam 12 rundi prvi put. Ukrajinac je sjajan borac, od čudnog materijala, videli ste da je izdržao sve, svaka mu čast. Imao sam prošle nedelje virus, ali sam se oporavio, dobro spremio i volja je presudila", rekao je Milan Piperski posle borbe za B92.

"Bole me šake koliko jako sam ga udarao, ali morao sam da budem i oprezan, 12 rundi nije malo, mora da postoji i strategija".

"Hvala publici, Zlatiborcima, turistima, mojim Zrenjanincima, koji su uvek tu", zaključio je sveslovenski šampion.

I pre glavnog spektakla videli smo niz kvalitetnih mečeva.

U prvoj borbi večeri Petar Živković je u poluvelter kategoriji pobedio Bojana Žarkova prekidom u prvoj rundi. Momku iz Topole to je 12 pobeda u karijeri, uz stoprocentan učinak i već šest nokauta. Žarkov ima skor 3-13, a ovo mu je peti uzastopni poraz.

U poluteškoj kategoriji Nebojša Čurović i Robert Halaš idržali su sve četiri runde, Čurović je dobio na poene rezultatom 40:37. io je to debi momka koji je rođen u Prištini, odrastao u Herceg Novom, a sad živi u Beogradu. Halaš iz četiri borbe ima 4 poraza.

I u trećoj borbi slavio je debitant i bivši amaterski reprezentativac - Beograđanin Nikola Magovac je u pero kategoriji sa 40:36 savladao Ištvana Petroviča. Bila je to deveta borba za Petroviča ,koji ima jednu pobedu, jedan nerešeni meč i sada već sedam poraza. Bečejski bokseri završili su nastup ove večeri sa tri vezana poraza.

U četvrtoj borbi Zvjezdan Vidaković je u poluteškoj lako pobedio Igora Petkova već u prvoj rundi. Novljanin koji trenutno živi i radi u Loznici dobio je tako šestu borbu u karijeri (6/6), Petkov je bio debitant.

U pretposlednjoj borbi Mane Marčeta iz Bajine Bašte nije dozvolio Strumičaninu Pepiju Petrovu da dočeka kraj prve runde na debiju. Marčeta (teška kategorija) je tako brzo stigao do pete pobede u karijeri dugoj samo osam meseci.

"Dobro sam se spremao celog leta, skinuo sam kilograme i na taj način dobio i na brzini, a radio sam na snazi udarca, što ste i sami videli. Da budem iskren, kada sam ga oborio prvi put, nisam ni sâm to očekivao", rekao je Marčeta za TV B92 posle meča.

Usledio je duel profi debitanata, koji su se borili za potpis sa promoterskom kućom, u srednjoj kategoriji rivali su bili Beograđanin Aleksandar Cigaranović i Pazarac Haris Čalaković, dva uspešna takmičara u amaterskoj karijeri. Uspešniji je bio momak iz Novog Pazara.


B92


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 16 Sep 2012, 14:30
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Dusan Panajotovic i Bob Sapp - ULTIMATE FIGHT



Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 17 Sep 2012, 03:02
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
SP: Devet zlata za Srbiju

Na svetskom juniorskom prvenstvu u kik boksu u Bratislavi srpski borci osvojili su čak 20 medalja, od čega devet zlatnih.

Slika

Zlato su osvojili Luka Spremo, Srđan Aleksić, Saida Bukvić, Dragana Sretenović, Aleksandar Konovalov, Dušan Savković, Stefan Anđelković, Ajla Lukač i Milena Švonja.

Drug na svetu su Nemanja Glišić Obrad Cvijanović i Mihajlo Kecojević, dok su bronzane medalje osvojili Stefan Gavrilović, Jovan Anđelić, Novak Radulović, Radomir Nedeljković, Stevan Dukić, Mladen Čestić, Marko Cvetanović i Miloš Keljanović.

Prvenstvo je okupilo 1600 takmičara iz 60 zemalja.

REZULTATI:

Mlađi juniori

Lou kik, muškarci do 63,5 kg: Aleksej Kolešnikov (Rusija) – Luka Spremo 0:3, +81 kg: Srđan Aleksić – Stanislav Efremov (Rusija) 3:0.

Žene do 52 kg: Filipa Fonseka (Portugalija) – Saida Bukvić 0:3 (KO), +60 kg: Vitoria Toskina (Rusija) – Dragana Sretenović 1:2.

Stariji juniori

Lou kik, muškarci do 60 kg: Aleksandar Konovalov – Mateus Rajevski (Poljska) 3:0. Do 67 kg: Leon Antonijan (Rusija) – Nemanja Glišić 2:1. Do 86 kg: Dušan Savković – Alvaro Silva (Portugalija) 2:1. Do 91 kg: Stefan Anđelković – Obrad Cvijanović 3:0. +91 kg: Mihajlo Kecojević – Antonio Plazbit (Hrvatska) 0:3.

Žene do 56 kg: Ajla Lukač – Olesija Boločenkova (Rusija) 3:0 . Do 60 kg: Elena Maškarin (Hrvatska) – Milena Švonja 0:3

"Pred polazak u Bratislavu najavljivao sam uspeh, momci i devojke su potvrdili u ringu da je moj optimizam bio sa osnovom. Sve ono što su radili tokom pripremnog perioda na najbolji način su prezentovali u Bratislavi i našoj zemlji doneli 20 medalja. Time su potvrdili visoku klasu srpskog kik boksa", rekao je selektor Nebojša Milošević.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 27 Sep 2012, 16:04
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Kličko: Puno dugujem Sandersu

Šampion sveta u teškoj kategoriji Vladimir Kličko rekao je da mu je poraz od bivšeg prvaka Korija Sanders pomogao da postane bolji bokser.


Slika


"Svetski boks će uvek pamtiti Korija kao jakog udarača i dobrog čoveka. Ne mogu ništa ružno da kažem o njemu. Poraz iz 2003. godine uticao je da promenim karakter i postanem bolji i jači borac", rekao je Kličko za nemačke medije.

Sanders, koji je prošlog vikenda ubijen u Južnoj Africi dok je sa porodicom slavio ćerkin rođendan, nokautirao je Klička 2003. godine u meču za prvaka sveta.

Sanders je tokom karijere, koja je trajala od 1989. do 2008. godine, zabeležio skor od 42 pobede i četiri poraza.


B92


Vrh
Stronghold
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 29 Sep 2012, 11:46
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2012, 21:36
Postovi: 101

OffLine
MMA je zvaničan sport!

Dragan Atanasov, pomoćnik ministra za omladinu i sport, izjavio je da je MMA sport koji je priznat u Srbiji, uprkos oprečnim mišljenjima.

Slika

Tokom nedelje pokrajinska sekretarka za sport Vojvodine, Marinika Čobanu zatražila je od ministarke Alise Marić ukidanje MMA, kao sporta.

Ipak, pomoćnik ministra je naveo da u zakonu jasno piše da su takozvane slobodne borbe zabranjene i da MMA to nije.

"Mnogi navode da je MMa slobodna borba u kavezu, a to nije tačno. Prva stvar je da se ona nekada dešava u kavezu, ali i u klasičnom ringu. Čak je i FILA (svetska rvačka federacija), priznala jedan oblik MMA i stavila ga pod svoje okvire. Glavno pitanje je kako su džudo, karate, kik-boks, i mnoge druge veštine, sportovi, a MMA koji je kombinacija svega toga nije sport?", upitao je Atanasov.

Atanasov je najavio i sastanak svih šefova katedra borilačkih veština sa naših univerziteta i fakulteta iz cele zemlje, na kome će se diskutovati o trenutnom problemu.

"Mi smo već zakazali sastanak sa svim šefovima katedri za borilačke veštine, doći će šefovi iz Niša, Novog Sada, Kruševca, Beograda. Poziv će dobiti i šef pokrajinskog kabineta Vojvodine, čiji je kabinet i podneo zahtev za ukidanje, kao i predstavnike OK Srbije. Mi želimo da prodiskutujemo o svemu i da dođemo do zajedničkog rešenja. Verovali ili ne skoro je pokrenuta inicijativa da se odredi da li je moderni ples, zabava ili sport", zaključio je pomoćnik ministra.


Sportske.net


Vrh
Stronghold
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 30 Sep 2012, 20:58
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2012, 21:36
Postovi: 101

OffLine
Kikbokseri sjajni na Balkanijadi

Kik boks reprezentacija Srbije osvojila je 23 medalje na šampionatu Balkana u bugarskoj Varni, od čega 15 zlatnih, pet srebrnih i tri bronzane medalje.

Slika

Prvaci Balkana postali su Boban Marinković, Miloš Anić, Predrag Mijajlović, Stevan Živković, Nikola Stošić, Vladimir Lekić, Bojan Džepina, Đorđe Mladenović, Eva Halaši, Jovana Krstić, Danijel Bogdanović, Milan Savić, Miroljub Nedeljković, Ljubo Jalovi i Darko Ivanović.

Srebrne medalje osvojili su Nenad Dimitrijević, Aleksandar Topić, Miloš Nešković, Mirjana Vujić i Slađan Dragišić, dok su se bronzom okitili Sokol Arsić, Aleksandar Gogić i Jasmin Musa.

Rezultati, polufinala lou kik – žene do 60 kg: Mirjana Vujić – Stefka Nakovska (Makedonija) 3:0.

Muškarci +91 kg: Đorđe Mladenović – Miroslav Vujović (Crna Gora) 3:0.

K1 stil muškarci do 60 kg: Aleksandar Gogić – Hristian Andonov (Bugarska) 0:3. Do 67 kg: Miroljub Nedeljković – Kamber Irnus (BiH) 3:0. Do 71 kg: Slađan Dragišić – Haris Klentus (Bugarska) 3:0. Do 75 kg: Ljubo Jalovi – Radoslav Simić (Bugarska) 3:0. Do 81 kg: Jasmin Musa – Marian Makavejev (Bugarska) 1:2. Do 91 kg: Darko Ivanović – Bahrudin Mahmić (BiH) 3:0 (KO).

Finala lou kik muškarci do 57 kg: Boban Marinković – Nenad Dimitrijević 3:0 (KO). Do 60 kg: Miloš Anić – Simeon Nakovski (Bugarska) 3:0. Do 63,5 kg: Predrag Mijajlović – Nenad Manojlovski (Makedonija) 2:1. Do 71 kg: Aleksandar Topić – Venelin Ankov (Bugarska) 0:3. Do 75 kg: Stevan Živković – Dimitar Georgijev (Makedonija) 3:0. Do 81 kg: Nikola Stošić – Boban Krušić (Crna Gora) 3:0 (KO). Do 86 kg: Vladimir Lekić – Miloš Nešković 2:1. Do 91 kg: Bojan Džepina – Murad Raković (BiH) 2:1. +91 kg: Đorđe Mladenović – Aleksej Kurušov (Moldavija) 3:0 (KO).

Žene do 60 kg: Mirjana Vujić – Sanja Samardžić (BiH) 1:2. Do 65 kg: Eva Halaši – Gordana Bosevska (Makedonija) 3:0. Do 70 kg: Jovana Krstić – Elena Georgijevska (Makedonija) 3:0.

K1 stil muškraci do 54 kg: Danijel Bogdanović – Jevgenij Ivančenko (Moldavija) 3:0. Do 57 kg: Milan Savić – Ursoi Iliju (Rumunija) 3:0 (KO). Do 67 kg: Miroljub Nedeljković – Serban Aleksandru (Rumunija) 3:0. Do 71 kg: Slađan Dragišić – Stefan Petkov (Bugarska) 0:3. Do 75 kg:Ljubo Jalovi – Miki Ivanovski (Makedonija) 2:1. Do 91 kg: Darko Ivanović – Astim Salimović (BiH) 3:0.


b92


Vrh
Stronghold
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 01 Okt 2012, 21:18
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2012, 21:36
Postovi: 101

OffLine
Održan prvi "Tesla Challenger"

Trodnevni sportski izazov najjačih, najsnažnijih i najhrabrijih ljudi pod nazivom "Tesla Challenger" završen je u nedelju sjajnim borbama u semi pro MMA.

Slika

Posetioci "Delta sitija" mogli su tri dana da uživaju u različitim sadržajima. Prvog dana takmičenja okupili su se najjači ljudi iz cele zemlje.

Njihov cilj je bio da u zadatom vremenu postignu što veći broj ponavljanja određenih vežbi. Poligon je testirao krajnje granice učesnika, a najuspešniji je bio MMA borac Josif Al Said.

Drugog dana održano je takmičenje u obaranju ruku, a trećeg su u oktagon izašli MMA amateri, kao i borci koji su se borili po semi pro pravilima. Semi pro pravila su podrazumevala kraće runde, zabranu zahvata "heel hook"...

Pored odlične organizacije i sjajnih borbi treba istaći i veoma dobro suđenje Dušana Džakića i Draška Popovića.

Rezultati semi pro takmičenja:

66 kg: Vukoje Stešević (Secutor MMA) vs. Emir Hadžimujović (Pit Bull Team NP)

73 kg: Miloš Maletić (Ortodox MMA) vs. Aleksandar Terzić (Cobra Team Pančevo)

70 kg: Stefan Bukumirić (Cobra Team Pančevo) vs. Stefan Pijuk (Kovin)

77 kg: Aleksandar Stojković (Car Lazar MMA) vs. Boško Božić (MMA Team Phenom)

84 kg: Aleksandar Ilić (Despot Stefan) vs. Jusuf Hajrović (Pit Bull Team NP)

84 kg: Marinko Stjepanović (Ultimate Fighter Subotica) vs. Dejan Cvijovic (Sparta)

75 kg: Miloš Kostic (IRON Vranje) vs. Nikola Todorović


b92


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker