Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 20 Apr 2024, 15:08


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 19 Okt 2012, 11:07
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Prvi kuvar Srbije: Suzana Mančić spremila najsočniju krmenadlu (Foto)


Slika
Zbog jučerašnje kazne, Dinča dobija zadatak da svim takmičarima iseče crni luk koji će upotrebiti za spremanje jela. Pored crnog luka, svako od takmičara dobija korpu sa još pet namirinica za spremanje jela koje moraju upotrebiti, što znači da neće ići u prodavnicu. Pored toga, moraju da koriste male kućne aparate koji se nalaze na njihovim stolovima.

Većina kuvara je nezadovljna svojim namirnicama, ali ipak danas moraju pokazati svoju umešnost i maštovitost. Žiri je dao znak i takmičari kreću sa kuvanjem, a Dinča sa seckanjem luka. Sve vreme sa njim ide i Petar, koji smatra da se Dinča dobro snašao u "odrađivanju" svoje kazne, ali i da je ona mogla biti jos strožija. Posle 45 minuta predviđenih za kuvanje, žiri daje znak da je takmičenje gotovo i kreće sa ocenjivanjem jela.

Slika

Prvi izlazi Marko sa svojim čamcem od patlidžana punjenim mesom i sosom od brokolija, pa dobija pohvale od žirija za tehniku i prezentaciju. Marija je takođe pohvaljena za serviranje punjenog patlidžana, ali je meso presušeno. Bojana je pravila salsu od mešanog povrća i senfa, ali je tikvice malo više prepekla. Dobila je pohvale za ukusno i lepo aranžirano jelo. Dinčinoj piletini su falili začini, a Romaninoj sočnost.

Za svoje nežno "devojačko" jelo Ana je dobila sve pohvale, kao i Cakana za svoj preliv. Aleksandri Janković su zamerili što je u blender stavila neočišćenu pomorandžu, pa su u jelu našli parčiće kore. Nemanjine ražnjić-zalogaje i kuglice od blitve je žiri pohvalio, i on je zadovoljan jer u svakoj emisiji dobija samo pohvale od žirija, a to mu jako znači.

Slika


Suzana jedina nije odvojila kosku od krmenadle i žiri je tim potezom pozitivno iznenađen, jer je baš zbog toga njena šnicla zadržala sočnost. Anja je ponovo imala primedbe na Petrove savete oko aranžiranja i slaganja boja jela na tanjiru, a Mišelov punjeni svinjski but i prekuvani brokoli nisu zadovoljili žiri.

Posle degustacije svih jela, žiri je izuzetno zadovoljan današnjim kuvanjem i poziva Anu i Bojanu da izađu ispred njih. Obe dobijaju pohvale za svoja jela, ali nijedna od njih danas neće biti pobednik, već je to Suzana koju je žiri prekinuo u konzumiranju svog pobedničkog jela. Zahvaljujući svojoj sočnoj krmenadli, ona je u ovom izdanju pobednica i za to će biti nagrađena.

Slika


Izvor:Svet plus


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 20 Okt 2012, 02:00
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Kulminacija sukoba: Marija Petronijević na snimanju gađala Petra!

Slika

Glumica Marija Petronijević napravila je skandal na snimanju rijalitija “Prvi kuvar Srbije”, koji se emituje na Pinku! Kako saznajemo, zgodna crnka se u utorak veče razbesnela kad je član žirija kuvar Petar Gajić iskritikovao njeno jelo, osula je paljbu po njemu, zatim je uz viku prišla do njegovog stola i gurnula tanjir sa hranom na njega!
Iako su svi takmičari pokušali da je smire, besna glumica je nastavila sa uvredama, otišla je do svog radnog stola, uzela punu šaku pirinča i gađala Petra. U razgovoru za Press Marija je pokušala da objasni zbog čega ju je Petar izveo iz takta.
“Nisam imala nameru da Gargamela fizički povredim, iako me je po ko zna koji put iznervirao. Burno sam reagovala jer sam bila zaprepašćenja njegovim nepoznavanjem materije, a tvrdi da je profesionalac. Čim je video da je moj suši fenomenalno spremljen i serviran, odmah mu je našao manu. Naime, zamerio mi je to što sam ga umesto u alge uvila u losos. Ubeđivao me je da takav suši ne postoji, iako sam ga lično probala u restoranu”, još uvek potresena priča Marija, i nastavlja: “Petar je zaslužio svaku reč koju sam tom prilikom izgovorila, jer o mom jelu priča nebuloze. On pogrešnoj osobi soli pamet, komentari na račun mojih kulinarskih veština mu nisu na mestu”, tvrdi Petronijevićeva.
Ona ističe da razlog njene burne reakcije nisu poslovni, niti ljubavni problemi.
“Kao pravi profesionalac svoje privatne probleme, kojih inače imam vrlo malo, ostavljam kod kuće. Posao doživljavam ozbiljno, kao i snimanje ovog programa. Ne bi bilo korektno prema ostalim učesnicima da privatne stvari rešavam u studiju”, iskrena je Marija, i dodaje da se ne plaši diskvalifikacije, već smatra da će ova epizoda biti najgledanija: “Ne plašim se diskvalifikacije, jer sam uverena da bi svi u studiju postupili kao i ja. Većina takmičara me je podržala, a ja sam sigurna da će ovo biti najzanimljivija emisija do sad!”
S druge strane, Petar kaže da od Marije tek očekuje skandale.
“Marijino ponašanje me odavno ne iznenađuje. Ona je temperamentna devojka, koja će imati još nekoliko ovakvih, a i gorih ispada. Smatram da joj je to loša osobina, ali sve je to sastavni deo ovog šou-programa. Ipak, teško je kada nekome naređujete da radi, vremenski ga ograničite, a posle ga još i kritikujete. Od nje uskoro očekujem da me gađa tanjirom, tiganjem ili metalnim posuđem, ali to važi i za druge takmičare”, kroz osmeh kaže Petar, i dodaje: “Kako emisija bude odmicala, pritisak među takmičarima biće sve veći. Za mene pravi skandali tek predstoje. Oduševljen sam njihovom srčanošću jer to pokazuje da su na pravi način shvatili ozbiljnost takmičenja.”


Svet


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 20 Okt 2012, 02:14
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Suzana Mančić napravila listu prioriteta: Seks mi je važan kao vazduh!

Slika

Voditeljka Suzana Mančić promovisala je autobiografiju “Neukrotivo srce”, a s obzirom na to da je njen život oduvek bio buran, novopečena književnica ne krije da je poseban akcenat u svom delu stavila na erotiku.
“Erotike ima napretek. Seks je za mene jednako važan koliko i vazduh koji dišem. Inače, mene niko ne može da ukroti i od udaje nema ništa. Simeon je imao velikog udela u organizaciji promocije, baš kao pravi džentlmen”, rekla je večita “loto devojka”.
Ocomokos je priznao da u svemu podržava Mančićevu.
“Suzanu uvek podržavam. Nažalost, knjigu još uvek nisam pročitao, ali siguran sam da je fenomenalna. Suzana je jedna multitalentovana žena”, poručuje Simeon.


Svet


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 20 Okt 2012, 02:20
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Suzana Mančić promovisala knjigu “Neukrotivo srce”: Simica došao po oproštaj!

Slika

Suzana Mančić je večeras promovisala svoju autobiografiju “Neukrotivo srce”! U hotel “Metropol” još pre početka promocije stigao je njen bivši verenik Simeon.

Slika

Iako su svi spekulisali da je došao po oproštaj Suzana i Simica nisu želeli da se poljube pred kameram. Suzna je jednom od gostiju poklonila i zlatno srce.

Slika

Promociju je otvorila filmom koji govori o njenom životu. Među gostima su bili Vanja Bulić, Bojana Stojković, Biljana Ristić i mnogi drugi.

Slika

Promocija je trajala neubičajeno dugo a Suzana je hotel napustila prezadovoljna. Da li će i Simica uspeti u svojoj misiji saznaćemo ovih dana.


Svet


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 20 Okt 2012, 02:24
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
U njega Stojke ima najviše poverenja: Ovaj muškarac Bojanu stalno drži na oku!

Slika

Vladimir Stojković nema više razloga za brigu, postoji muškarac u koga ima poverenja, a koji njegovu suprugu Bojanu uvek drži na oku!
Ako se Stojke ikada i pitao šta Bojana radi i sa kim se viđa dok on vredno trenira, konačno može da odahne. Njihov sin Lav je tu da čuva mamu! I ne samo što čuva atraktivnu VIP kuvaricu, već je na sebe preuzeo i ulogu stiliste, pa tako, dok se Bojana priprema za grad i isprobava odevne kombinacije, koje potom deli sa prijateljima na Tviteru, poslednju reč ima upravo Lav, koji jasno pokazuje koji autfit on smatra najboljim. Uostalom, pogledajte i sami kako zainteresovano gleda, dok Bojana pozira u najnovijim “krpicama”. Da li je on možda već odabrao svoje idealno zanimanje?!


Svet


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 20 Okt 2012, 02:39
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Prvi kuvar Srbije: Mišel izbačen iz takmičenja, Cakana najbolja prethodne nedelje!

Slika

Jučerašnja pobednica Suzana kao nagradu dobija bedž koji je štiti od izbacivanja ili ako ne želi da kuva, i može ga upotrebiti kad god želi, samo da to kaže pre početka kuvanja. Kuvari danas imaju zadatak da naprave repliku jela serviranog na tanjiru ispred žirija i to su pržena svinjska crevca. Pored glavnog zadatka, moraju da naprave još jedno jelo sa crevcima i za oba jela imaju 45 minuta. Posle nabavke namirnica u prodavnici, kuvari počinju da spremaju jela.

Slika

Anji se gade crevca i teško joj je pao današnji zadatak. Nemanja je rasekao prst prilikom seckanja luka, ali je posle stavljanja hanzaplasta nastavio sa kuvanjem. Marija i Ana prave kao drugo jelo čorbu i supu od crevaca, za šta je Petar rekao da nikada nije čuo da to neko pravi, a Ana je dodala da bar treba da pohvali njenu ideju, na šta joj on odgovara da tu nema šta da se hvali i da je to čist promašaj. Aleksandra Janković smatra ja je Petar izuzetno inteligentan i da sigurno ima IQ oko 130, na šta joj Petar odgovara da ima IQ 147. Vreme za kuvanje je isteklo i žiri poziva takmičare na ocenjivanje.

Slika

Većina kuvara je prepržila crevca kada su pravili repliku jela, pa ih žiri naziva čipsom od crevaca, a za drugo zadato jelo žiri je imao nekoliko favorita koji su im se baš svideli. Posle degustacije svih jela, oni su imali težak zadatak da odluče ko danas napušta takmičenje, ali su odlučili da to ipak bude Mišel sa svojim paprikašem ili Marko sa raguom od pečuraka, crnog vina i previše aleve paprike.

Slika

Pre toga je žiri jednoglasno Cakanu proglasio za najboljeg kuvara prethodne nedelje i ona dobija nagrade sponzora. Marko i Mišel su imali zadatak da vezanih očiju pomirišu i pogode 5 začina koje im je Petar prinosio. Marko je pogodio tri, a Mišel dva, pa je tako Mišel novi takmičar koji je napustio serijal Prvi kuvar Srbije. On dobija vaučer sponzora i zahvaljuje se svim kuvarima na lepom druženju i učestvovanju u takmičenju.


Svet


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 22 Okt 2012, 23:16
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
MANDIĆ PRIZNAO: Tačno je, u vezi sam s Marijom Petronijević

Poznati rukometaš ispred Palate pravde, na čestitke novinara da je napravio lep izbor odabravši glumicu iz serije "Selo gori, a baba se češlja", odgovorio: "Čiji izbor, moj ili njen?"

Slika

Rukometaš Vladimir Mandić priznao je danas indirektno da je u vezi s glumicom Marijom Petronijević!

Na pitanje novinara ispred Palate pravde, gde je bio na suđenju, da li su tačne tvrdnje “Paparaco potere” da se već izvesno vreme zabavlja s glumicom poznatom po liku doktorke Ivane iz serije “Selo gori, a baba se češlja”, kratko je rekao:

- Sve se videlo na objavljenim fotografijama. Ne bih da govorim o tome. Pokušavam da se izvučem od toga, da novine pišu o mom privatnom životu, ako možete da me razumete … – rekao je Mandić.

Na dodatnu opasku novinara: “U svakom slučaju, lep izbor“, Mandić je, uz smešak, uzvratio pitanjem:

- Čiji? Moj ili njen?


Telegraf


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 23 Okt 2012, 00:34
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Pobednica Bojana nominovala Nemanju za izbacivanje u petak!

Slika

Osma nedelja Prvog kuvara Srbije počinje dodatnim takmičenjem, da bi se dobio pobednik, pošto ga nije bilo u petak. Zadatak je da kuvari operu sudove koji se nalaze ispred njih na stolovima. Ko završi prvi, biće današnji pobednik i imaće malu pomo u kuvanju. Aleksandra je prva oprala sudove i kao nagradu spisak namirnica koje može koristiti i koje ne bi trebalo da koristi u spremanju današnjeg jela, a to je obrok koji sadrži 200 kalorija. Za spremanje niskokaloričnog jela takmičari imaju 30 minuta, posle tri mnuta provedenih u prodavnici.



Kuvari počinju sa kuvanjem i svi do jednog gledaju pakovanja izabranih namirnica, ne bi li videli koliko su kalorične. Ana je danas demoralisana i nema volju za kuvanjem, jer joj ne prija novi član žirija Milica i njeni saveti i kritike. Petar zbog toga smatra da Ana nije kadra finala i da bude pobednica serijala. Posle 30 minuta, žiri počinje da ocenjuje današnji zadatak. Suzanina blitva sa prženim belancetom i losos sa punjenim jajima koje je napravila Aleksandra Janković nije zadovoljio žiri, ali su zato bili zadovoljni Nemanjinom barenom piletinom sa mladim sirom i povrćem.



Sveža tuna sa povrćem koju je pravila Romana i Cakanina piletina punjena blitvom takođe su ispunile zadatak i imale su manje od zadatih 200 kalorija. Svi članovi žirija su pohvalili i Dinčine tortice od patlidžana, za razliku od Aninog jela koje Milica nije želela da proba. Marija je poslušala Petrov savet da se grilovano povrće servira samo sa grilovanim, a ne svežim povrćem i on je zadovoljan zbog toga. Jedno od jela za koje tročlani žiri smatra da ima više od 200 kalorija je Anjino jelo, a Bojanina piletina sa povrćem je danas zaslužila finale. Pored Bojane, žiri još poziva Romanu i Cakanu da bi izabrao pobednicu.



Pored titule današnjeg pobednika, najbolji kuvar dana će imati i jednu neprijatnu dužnost, a to je da izabere kuvara koji je napravio najgore jelo danas. Današnja pobednica Bojana, iako nije probala jela ostalih kuvara, za najgore bira Nemanjino jelo i on je prvi nominovani kuvar za izbacivanje u petak. To će od danas biti praksa i svaki dan će pobednik dana birati kuvara za čije jelo misli da je najgore i taj takmičar će biti nominovan za izbacivanje. Nemanja smatra da je njega izabrala jer joj je on najveća konkurencija za pobedu u finalu. Ko će biti novi pobednik, a ko novi nominovani kuvar, ostaje nam da vidimo u sutrašnjoj emisiji.


Svet


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 23 Okt 2012, 22:48
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
AKO JE IKO SUMNJAO, TO SE IPAK OSTVARILO: MARIJA GAĐALA HRANOM ŽIRI "PRVOG KUVARA"! (FOTO)


Jučerasnja pobednica Bojana kao nagradu dobila je tri minuta za ispitivanje Petra oko spremanja zadatog jela, a to je danas suši. Petar kao suši majstor pre početka takmičenja priča svim kuvarima o tehnikama pripremanja. Niko od njih do sada ga nije pravio, a i članovi žirija Veca i Milica ne mogu bas da se pohvale da su ga do sada spremali.


Slika
Vreme za spremanje jela je isteklo i žiri je počeo sa degustacijom jela. Suzana je napravila sva tri oblika sušija, ali je stavila previše lososa i ikru koja nikad ne ide na alge. Nemanja i Marko su dobili sve pohvale žirija za prezentaciju, za razliku od Bojane koja je pogrešno servirala. Ana je dobila titulu pobednika za ljutinu, dok se Marija. Prošle nedelje najavljivano je da je glumica pobesnela na žiri a to se na kraju ostvarilo! Ona je nezadovoljna kritikama koje joj je Petar uputio, vratila za svoj sto i gađala ga pirinčem.

Svi članovi žirija su se slozili da su takmičari napravili suši u pokušaju i da niko nije napravio ni približno dobar, ali da jedan ipak odskače u tehnici, što je i osnovno u pravljenju sušija, a to je Marko Kon. On kao pobednik morao je nekog da nominuje, a to je bila Aleksandru Janković zbog njenog ponašanja premu njemu dok je bila član žirija. Šta je njegova nagrada i ko će biti novi nominovani kuvar, videćemo u sutrašnoj emisiji Prvog kuvara Srbije.


izvor:smedia


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 23 Okt 2012, 23:14
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Prvi kuvar Srbije: Marko napravio najbolji suši i nominovao Aleksandru za izbacivanje!


Slika


Jučerašnja pobednica Bojana kao nagradu dobija tri minuta za ispitivanje Petra oko spremanja zadatog jela, a to je danas suši. Petar kao suši majstor pre početka takmičenja priča svim kuvarima o tehnikama pripremanja.

Niko od takmičara do sada ga nije pravio, a i članovi žirija Veca i Milica ne mogu se baš pohvaliti da su ga do sada spremali.

Takmičari imaju dva minuta za nabavku namirnica i 30 minuta za suši. Počinju sa spremanjem i Bojana odmah traži savete od Petra, kao deo svoje nagrade. Veca je rekao da je i on danas više učenik, nego član žirija. Petar pomaže kuvarima i napominje im da u suši uvek idu sveze namirnice, nikad termički obrađene.

Vreme za spremanje jela je isteklo i žiri počinje sa degustacijom jela, pa tako Romana i Aleksandra nisu začinile pirinač, a Anja je stavila previše vasabija, pa je Milici bilo preljuto i skoro da do kraja nije više probala jela kuvara. Suzana je napravila sva tri oblika sušija, ali je stavila previše lososa i ikru koja nikad ne ide na alge.

Nemanja i Marko su dobili sve pohvale žirija za prezentaciju, za razliku od Bojane koja je pogrešno servirala. Ana je dobila titulu pobednika za ljutinu, dok se Marija, nezadovoljna kritikama koje joj je Petar uputio, vratila za svoj sto i gađala ga pirinčem. Cakana i Dinča su napravili suši koji je zadovoljio žiri, koji je imao tešku odluku da proglasi današnjeg pobednika. Svi članovi žirija su se složili da su takmičari napravili suši u pokušaju i da niko nije napravio ni približno dobar, ali da jedan ipak odskače u tehnici, što je i osnovno u pravljenju sušija, a to je Marko Kon.

On kao pobednik mora nekog da nominuje, ali to nije uradio po ukusu sušija, nego je Aleksandru Janković nominovao zbog njenog ponašanja premu njemu dok je bila član žirija. On bi kao nagradu sutra želeo da dobije bedž, ali misli da se to neće desiti, a šta mu je nagrada i ko će biti novi nominovani kuvar, videćemo u sutrašnoj emisiji Prvog kuvara Srbije.

Autor: S.P.
Izvor: Svet


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker