Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 16 Apr 2024, 20:45


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 11 Okt 2012, 22:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
SUKOB ŽIRIJA I TAKMIČARA: POBEDNIK PROGLAŠEN NA "JEDVITE JADE" (FOTO)


U rijaliti šou odnosi takmičara i žirija veoma su nategnuti a njihova mišljenja ponovo su se sukobila...

Slika

U današnjoj emisiji Prvog kuvara Srbije, Bojan je kao "pobednik" jučerašnjeg pripremanja pileta danas dobio nagradu koja mu i nije bila neko olakšanje. Zadatak svih takmičara bio je da se pokažu u pripremanju tradicionalnih srpskih jela − gibanice i proje. Svi oni mogu da se opredele za jednu od opcija sem Bojana koji će za
sat vremena morati da pripremi i jedno i drugo.

U jednom trenutku, Suzana je poželela da podigne atmosferu u emisiji i uvede kulturno-umetnički program. Ona smatra da će pesma uticati na kvalitet njihovih jela i atmosferu podiže pesmom "Oj Moravo" koju posvećuje svojoj gibanici kako bi brže narasla.

Takmičari su dobili još jedan zadatak. U ovoj emisiji su međusobno ocenjivali radove, i na taj način trebalo je da bude odlučeno ko je pobednik. Tradicionalnu srpsku proju je najbolje napravila Aleksandra, a Markov recept je najgore ocenjen od strane njegovih kolega. Žiri se nije složio sa takmičarima i po Petrovom mišljenju Cakana i Nemanja su se najviše pokazali, ali ispoštovani su glasovi takmičara i pobednica današnjeg Kuvara je Aleksandra Bursać, za šta će sutra dobiti zasluženu nagradu.


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 12 Okt 2012, 21:53
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
SREĆKO ŠOJIĆ IMA DVOJNIKA, A TO JE ŽENA NAŠEG FUDBALERA (FOTO)

Lik Srećka Šojića omiljen je među pripadnicima različitih generacija. Specifičnim govorom, odelima, ćubicom i brkovima, inspiracija je mnogima, a i supruga našeg poznatog fudbalera nije ostala imuna na njegov "šarm".

Slika

- Srećko Šojić vam želi dobro jutro, napisala je Bojana Stojković uz fotografiju koju je podelila na "Tviteru". Ona je svoje prijatelje nasmejala do suza i dobila mnogo pozitivnih komentara na račun pozitivne energije i zabavnim fotkama odnosno "porukama" koje ostavlja.

Iako su mnogi rekli da zbog spojenih obrva više liči na Fridu Kalo, ona je za sada- Srećko Šojić. :)

Slika


Smedia


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 13 Okt 2012, 01:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
KAO DA GLEDAMO REPRIZE: BOJANA STOJKOVIĆ PONOVO POBEDILA, ALI NEKO JE I ISPAO (FOTO)


Da ne vidimo da su jela koja iznosi pred žiri različita, pomislili bismo da se "Prvi kuvar Srbije" reprizira- Bojana Stojković je ponovo pobedila!

Slika

emanja Pajić i Romana su najbolje ispekli lazanju, ali to nije dovoljno da bi dobili nagradu. Žiriju se najviše dopao obrok koji je pripremila Bojana Stojković i tako ona treći put ove nedelje izlazi kao pobednica emisije! Ona je za svoju lazanju imala jedinstvenu ideju i pravila je sa brokolijem i dimljenim lososom. Dobila je zaslužene nagrade, i kako je sama rekla nada se konačnoj pobedi i nagradnom putovanju.

Kao najgori kuvari u poslednjoj epizodi mesto dele Aleksandra i Mišel, i naravno, dobili su još jedan zadatak koji je bio presudan. Za 20 minuta morali su da naprave jelo kojim će fascinirati svoje kolege. Oboje su pripremali pastu, i nakon pažljivih degustacija i pravednog glasanja, Mišel ostaje a poslednja pobednica Aleksandra Bursać napušta emisiju.


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 13 Okt 2012, 11:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Aleksandra Bursać: Zbog „Kuvara" umalo da raskinem sa dečkom


Slika


Aleksandra Bursać juče je napustila „Prvog kuvara Srbije".

Pevačica kaže da je i sama želela da prestane sa snimanjem jer je njen emotivni život dosta trpeo zbog toga.

- Nije mi žao što sam ispala iz takmičenja. Imam mnogo obaveza oko fakulteta i radim na novim pesmama, zbog čega sam premorena. Bila sam po 12 sati na snimanjima, skoro da sam i raskinula sa dečkom zbog toga - rekla nam je Aleksandra, i dodala da joj je dečko postao veoma ljubomoran jer je mnogo vremena provodila na setu.

- Svađali smo se često, nije mi verovao da sam stalno na snimanjima. Rekla sam mu da dođe da proveri ako mi ne veruje. Dovoljno sam pod stresom, poslednje što mi treba je da me neko dodatno nervira. Srećom, rešili smo probleme, malo sam i ja preterala, a sada je sve u redu - objasnila nam je pevačica.


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 16 Okt 2012, 02:28
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Prvi kuvar Srbije: Bojana novi član žirija, takmičari kuvali najgore do sada!

Slika

Nova nedelja serijala Prvi kuvar Srbije počinje zamenom mesta kuvara, pa će tako i Cakana i još neki takmičari ubuduće kuvati na novim mestima. Bojana kao pobednica prošle nedelje dobija kao nagradu da bude treći član žirija umesto Aleksandre, koja će biti ponovo takmičar i kuvati sa svojim kolegama. Bojani se jako sviđa nagrada i srećna je zbog toga. Na početku takmičenja, kuvari imaju mini zadatak da za sedam minuta naprave urnebes salatu, a pre toga imaju jedan minut za prodavnicu.

Slika

Posle prodavnice, kreću na pravljenje urenebes salate i žiri je posle probanja svih salata, odlučio da je najbolji urnebes napravila Romana. Ona će danas imati mogućnost da za zadato jelo koristi ili grašak ili kukuruz, a svi ostali kuvari će morati da koriste obe namirnice. Kuvari odlaze u prodavnicu po namirnice i za kuvanje imaju 30 minuta.

Slika

Zadatak je počeo, pa tako kuvari prave od graška i kukuruza paste, rižoto, supe, čorbe, kajgane, salate… Žiri daje savete kuvarima, pa i Bojana koja pomaže u kuvanju svojim dojučerašnjim kolegama. Posle pola sata, žiri daje znak za prestanak kuvanja i takmičari donose svoja jela na ocenjivanje.

Slika

Većina jela koja su pravili kuvari su preslana, naročito supe i čorbe koje su pravili Dinča, Marko, Romana i Anja. Bojan je pravio rižoto sa plodovima mora i stavio je previše nane čiji miris dominira u jelu. Mišelovu čorbu Petar nije hteo ni da proba, a Suzana je rekla da joj danas nije dan za kuvanje, pa zato i nije zadovoljna svojom kajganom sa povrćem.

Slika

Bivša članica žirija Aleksandra Janković je novoj članici žirija Bojani poklonila buket peršuna i donela svoje jelo na ocenjivanje – semafor salatu, za koju je Petar rekao da je najlošije jelo napravljeno danas, jer je isuviše prosto. Žiri je mislio da će današnji zadatak biti lak, ali su se prevarili i ne znaju koga da proglase za pobednika. Oni odlučuju po prvi put, da u dosadašnjem serijalu neće izabrati pobednika. Petar je rekao da je današnja emisija najgora do sada i da se nada će već sutra takmičari kuvati bolje.


Svet


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 16 Okt 2012, 23:23
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Prvi kuvar Srbije: Nastavnica kulinarstva u žiriju, Cakana spremila najbolju piletinu!

Slika

Novi dan takmičenja Prvog kuvara Srbije počinje predstavljanjem novog stalnog člana žirija, a to je Milica Aleksić, nastavnik kulinarstva u Srednjoj ugostiteljsko-turističkoj školi u Beogradu. Aleksandra Janković je zbog jučerašnjeg promašaja u kuvanju danas u “dubokoj” crnini, ali zbog toga biva nagrađena i to da bira koje će meso izabrati sebi za današnje kuvanje, ali i da kuvarima odredi meso za novi zadatak. Ona je rešila da se osveti takmičarima koji su joj se zamerili pa tako Bojana, Bojan i Romana dobijaju papke, a Mišel, Nemanja i Cakana džigericu. Ostali dobijaju junetinu, svinjske krmenadle i piletinu, a svom ljubimcu Dinči daje pileće belo meso, koje je uzela i za sebe.

Slika

Takmičari imaju tri minuta za nabavku namirnica i 45 minuta za kuvanje, s tim što im Milica tek po povratku iz prodavnice saopštava da će danas sve namirnice morati da iskoriste za spremanje jela i kuvari negoduju zbog toga. Marija predlaže kuvarima da Petra zovu Gargamel, zbog njegovog ponašanja, na šta joj on odgovara da će onda morati pojesti Štrumpfove, tj. kuvare.

Slika

Takmičari počinju da kuvaju i Bojana ne zna kako da pravi papke, pa joj Petar pomaže oko ideje, pa sve do spremanja priloga i papaka. To su primetile kuvarice Cakana, Suzana i Aleksandra, pa misle da je on već duže vreme favorizuje, ali on to demantuje. Suzana nije poslušala savet Milice, pa joj je otpevala pesmu “Milica, jedna u majke”. Vreme za kuvanje je isteklo, pa žiri kreće u ocenjivanje. Suzanina panirana šnicla je zagorela, a Nemanjinu šnicle od džigerice Milica nije želela da proba, jer je upropastio džigericu, ali je dobio pohvale za ukus spanaća i pirea, i naravno za dekoraciju.

Slika

Cakana je dobila pohvale za ideju i ukus džigerice u patlidžanu, samo je morala još malo da je zapeče. Bojanino i Anino jelo je bilo živo, a Bojanovo nije bilo gotovo. Romanin paprikaš od papaka nije bio dovoljno začinjen, a za Markov muški gulaš Petar i Milica nisu mogli da se dogovore da li liči ili ne na pravi gulaš. Dinči je zamereno što je preko pirea i piletine rastopio sir, a za Mariju je Petar rekao da očigledno ima problem sa autoritetom, pa zbog toga tako drčno priča sa članovima žirija. Piletina sa susamom Aleksandre Janković je u odnosu na jučerašnju semafor salatu, danas vrhunac kulinarstva. Žiri je jednoglasno odlučio da je Cakanino jelo ideja dana, pa je tako danas ona pobednica i sutra je čeka nagrada za to.


Svet


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 17 Okt 2012, 09:56
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
OSVETNICA U CRNINI: ALEKSANDRA JANKOVIĆ "DELILA PRAVDU" KOLEGAMA (FOTO)

Slika


Aleksandra Janković je zbog jučerašnjeg promašaja u kuvanju danas u “dubokoj” žalosti, ali zbog toga biva nagrađena i to da bira koje će meso izabrati sebi za kuvanje, ali i da kuvarima odredi meso za novi zadatak. Ona je rešila da se osveti takmičarima koji su joj se zamerili...


Bojana Stojković, Bojan Marović i Romana dobijaju od aAleksandre papke, a Mišel, Nemanja Pajić i Cakana džigericu, pa se Aleksandra njima i te kako osvetila! Ostali takmičari dobili su junetinu, svinjske krmenadle i piletinu, a svojim ljubimcima Dinči i Ani Milenković Aleksandra je dala pileće belo meso, koje je uzela i za sebe.


Bojana nije znala kako da pravi papke, pa joj je Petar pomagao oko ideje. To su primetile kuvarice Cakana, Suzana i Aleksandra, pa misle da je on već duže vreme favorizuje. Posle mnogo peripetija i kulinarskih promašaja, žiri je jednoglasno odlucio da je Cakanino jelo ideja dana, pa je tako ona najnovija pobednica koja će dobiti zasluženu nagradu.


Izvoir:Smedia


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 17 Okt 2012, 23:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Iz „Kuvara" u meksički film
Ljiljana Stanišić

Osvaja svet Bojan Marović potpisao je ekskluzivni ugovor sa producentskom kućom „Luna film" i uskoro će zaigrati glavnu ulogu u filmskom ostvarenju „Crne stene" uz najveće latino zvezde! Snimanje počinje u novembru u Akapulku

Slika

Crnogorska pop zvezda i učesnik popularnog rijalitija „Prvi kuvar Srbije" Bojan Marović uskoro će se oprobati u glumačkim vodama. Kako Press saznaje, on je nedavno potpisao ugovor sa meksičkom producentskom kućom „Luna film", u okviru koje će snimiti dramu „Crne stene".

Prema rečima sagovornika Pressa, Marović će igrati jednu od glavnih uloga uz veliki broj latino zvezda, a snimanje je zakazano za novembar u Akapulku.

- Bojana su prvo angažovali da uradi kompoziciju za film koja će biti noseća i on je napisao predivnu baladu „Za tebe i mene", koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Interesantno je da će na pevačevo insistiranje ona biti izvedena na našem jeziku. Kada su videli njegove fotografije, producenti „Luna filma" su mu ponudili jednu od glavnih uloga i on je prihvatio. Put u Akapulko, gde će biti baza snimanja, očekuje ga u novembru i trajaće nekoliko meseci - kaže izvor Pressa.

Kako bismo potvrdili ovu informaciju pozvali smo Bojana Marovića, koji je otkrio da će se zaista oprobati u glumačkim vodama i da je ovo za njega veliki izazov.

- Istina je da putujem u Meksiko i da ću glumiti u filmu, ali ne mogu da preciziram kada startujemo jer zavisi od puno faktora, uključujući i tog da sam trenutno u „Prvom kuvaru Srbije". Ono što mogu da otkrijem jeste da ću glumiti doktora koji se bori za život devojčice obolele od leukemije. Budući da se godinama bavim humanitarnim radom i da je iza mene preko 50 akcija, između ostalog bio sam i ambasador IOMA za borbu protiv trgovine ljudima, odlučio sam da ceo honorar od uloge poklonim za pomoć obolelima od leukemije - rekao je Bojan za Press.


Izvor:Press


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 18 Okt 2012, 12:20
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Kuvari ponovo bez pobednika, Dinču sutra čeka kazna!


Slika


U današnjoj emisiji Kuvara Cakana dobija nagradu i žiri je siguran da će joj ona dobro doći. Ispred sebe takmičari imaju simpatično zapakovane polovine svinjskih glava. Imaju 45 minuta da pripreme jelo od svinjskih obraza, ali pre toga će morati sami da obrade glavu i da dođu do tih obraza.


Slika


Cakana će kao zasluženu nagradu dobiti pomoć jednog od članova žirija koji će biti uz nju sve vreme. Ona bez razmišljanja bira Petra. Za Bojana je svinjska glava i zločin i kazna s obzirom na to da ne jede svinjetinu i ne zna kako da je napravi. Iako zadobija posekotine, lomi i prosipa po kuhinji, Marko Kon se vrlo dobro snalazi sa obradom i pripremom svog jela i spreman je da oduševi žiri.


Slika


Romana je potpuno posvećena zadatku i namerava da napravi meso na više načina. ”Nedozvoljenim sredstvima” od početka emisije se služi Bojana, najpre tako što krade polovinu limuna od Romane za svoj mus od jabuka. Dinča danas nema uspeha u pripremi i pored dobijene Petrove pomoći.


Slika


Takmičari su danas posebno kreativni u svojim kombinacijama i svako se izrazio na svoj način. Anjina kombinacija sa suvim šljivama i vrlo zanimljivom dekoracijom oduševila je tročlani žiri, ali pored nje sve pohvale žirija ne zaobilaze Bojanu. Bojana je napravila komadiće mesa sa garnirom od tri različite vrste pirea. Takmičari su se odlično snašli sa današnjim naizgled teškim zadatkom pa čak i Bojan koji je pripremio ukusno jelo i ne probavši ga.


Slika


Romana je dobila vrlo neočekivani komentar od Petra ─ njeno jelo je ”fenomenalno” i ona ga zbog tog komentara danas ”fenomenalno voli”. Ipak, osim kreativnosti u pripremanju današnjeg jela, neki takmičari su se izrazili i smislom za humor. Aleksandra, koja je napravila čvarke, žiriju iznosi i masnoću u kojoj su se oni pržili i kao poseban poklon izrezbarenu glavu od bundeve, sa kosom od peršuna, kapom od paprike i isplaženim jezikom za Petra


Slika


Takmičari su zgroženi Bojaninim ponašanjem i donošenjem namirnica od kuće. Petar smatra da je Bojanin gest mudar i da je vrlo snalažljiva. Na veliku žalost Marka koji se zaista potrudio, žiri danas neće birati najboljeg takmičara već samo najgoreg. To je bez razmišljanja Dinča koji na kraju nije napravio ništa. On ne iznosi jelo pred žiri, a zbog njegovog buntovnog ponašanja, Dinču sutra čeka kazna


Izvor:Svet


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Prvi kuvar Srbije - ŠTA NOVINE PIŠU  |  Poslato: 19 Okt 2012, 10:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Marija gađala Petra pirinčem u "Prvom kuvaru Srbije"


Atraktivnu glumicu pogodile Gajićeve kritike na račun njenog kulinarskog umeća, zbog čega je psovala ovog člana žirija, gurnula tanjir sa hranom na njega i gađala ga pirinčem
Glumica Marija Petronijević napravila je skandal na snimanju rijalitija „Prvi kuvar Srbije", koji se emituje na Pinku! Kako saznajemo, zgodna crnka se u utorak veče razbesnela kad je član žirija kuvar Petar Gajić iskritikovao njeno jelo, osula je paljbu po njemu, zatim je uz viku prišla do njegovog stola i gurnula tanjir sa hranom na njega!



Iako su svi takmičari pokušali da je smire, besna glumica je nastavila sa uvredama, otišla je do svog radnog stola, uzela punu šaku pirinča i gađala Petra. U razgovoru za "Press" Marija je pokušala da objasni zbog čega ju je Petar izveo iz takta.

- Nisam imala nameru da Gargamela fizički povredim, iako me je po ko zna koji put iznervirao. Burno sam reagovala jer sam bila zaprepašćenja njegovim nepoznavanjem materije, a tvrdi da je profesionalac. Čim je video da je moj suši fenomenalno spremljen i serviran, odmah mu je našao manu. Naime, zamerio mi je to što sam ga umesto u alge uvila u losos. Ubeđivao me je da takav suši ne postoji, iako sam ga lično probala u restoranu - još uvek potreseno priča Marija, i nastavlja:

- Petar je zaslužio svaku reč koju sam tom prilikom izgovorila, jer o mom jelu priča nebuloze. On pogrešnoj osobi soli pamet, komentari na račun mojih kulinarskih veština mu nisu na mestu - tvrdi Petronijevićeva.
Ona ističe da razlog njene burne reakcije nisu poslovni, niti ljubavni problemi.

- Kao pravi profesionalac svoje privatne probleme, kojih inače imam vrlo malo, ostavljam kod kuće. Posao doživljavam ozbiljno, kao i snimanje ovog programa. Ne bi bilo korektno prema ostalim učesnicima da privatne stvari rešavam u studiju - iskrena je Marija, i dodaje da se ne plaši diskvalifikacije, već smatra da će ova epizoda biti najgledanija:

- Ne plašim se diskvalifikacije, jer sam uverena da bi svi u studiju postupili kao i ja. Većina takmičara me je podržala, a ja sam sigurna da će ovo biti najzanimljivija emisija do sad!

S druge strane, Petar kaže da od Marije tek očekuje skandale.

- Marijino ponašanje me odavno ne iznenađuje. Ona je temperamentna devojka, koja će imati još nekoliko ovakvih, a i gorih ispada. Smatram da joj je to loša osobina, ali sve je to sastavni deo ovog šou-programa. Ipak, teško je kada nekome naređujete da radi, vremenski ga ograničite, a posle ga još i kritikujete. Od nje uskoro očekujem da me gađa tanjirom, tiganjem ili metalnim posuđem, ali to važi i za druge takmičare - kroz osmeh kaže Petar, i dodaje:

- Kako emisija bude odmicala, pritisak među takmičarima biće sve veći. Za mene pravi skandali tek predstoje. Oduševljen sam njihovom srčanošću jer to pokazuje da su na pravi način shvatili ozbiljnost takmičenja.


Izvor:Puls


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker