Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 20:32


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 17 Jan 2013, 07:52
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Ja imam talenat: Izabrano 40 polufinalista

Takmičari koji su ušli u borbu za 100.000 evra su između ostalih i Hajnalka Buš, Luka Stojićević, Dana Gašić i čak 36 harmonikaša

Slika
City Jazz

Šou „Ja imam talenat“ je dobio 40 polufinalista! Imena ovih takmičara otkrivena su u nedelju uveče u emisiji, a među njima su se našli Hajnalka Buš, Luka Stojićević, Dana Gašić i čak 36 harmonikaša.


Čast da ove godine prvi otvore polufinale imaće harmonikaši OŠ Aleksa Šantić iz Ugljevika iz Republike Srpske koji su na audiciji “oduvali” i publiku i žiri. Iako je bina daleko veća nego prethodne godine,ponovo će biti mala za sve njih i njihove bravure.


Čitavo prvo finale posvećeno je srpskoj tradiciji, a osim narodnih kola koja će izvesti mladi harmonikaši publiku će zabavljati i Duja Bend, hipnotične tamburice iz Vojvodine, etno karate u izvođenju karate kluba Nippon, Božanu i Nemanju iz Kozarske Dubice, Igora Stojkovića koji će još jednom pokazati da ples može da zameni hiljadu reči.

Tu je i atraktivna ženska plesna grupa iz Banja Luke City Jazz, mlađa i lepša verzija srpske Suzan Bojl, Katarina Kovačević, MilanNikolić koji će svoju ljubav jednoj posebnoj osobi demonstrirati na samo njemu svojstven način na sceni.

U nedelju uveče gledaoci su mogli da vide poslednji set kandidata, a među njima su se našli i bivši stilista Lepe Brene, sestre bliznakinje koje su potpuno zbunile žiri, talentovani plesači i pevači, a jedan od najstarijih takmičara dobio je ovacije čitavog pozorišta.

U drugom delu emisije, Ivan Bosiljčić, Nataša Ninković i Ivan Tasovac seli su da većaju o tome ko bi trebalo da se nađe među 40 najboljih.

Nagrada od 100.000 evra će nekome postati sasvim ostvariva želja!


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 17 Jan 2013, 07:59
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Reditelj kraljevskog venčanja radi „Ja imam talenat“

Britanski reditelj Pol Kiridž osmišljava završnicu našeg popularnog muzičkog šou programa

Slika

ČUVENI britanski reditelj Pol Kiridž stigao je u Beograd, gde će boraviti do nedelje i sarađivati sa srpskom ekipom serijala „Ja imam talenat“ na realizaciji polufinala, koja kreću od nedelje i emituju se uživo iz studija u Košutnjaku. U bogatu biografiju, Pol je, između ostalog, uvrstio i kraljevsko venčanje princa Vilijama i Kejt Midlton, zatim ceremoniju zatvaranja OI u Londonu, veliki broj zabavnih emisija poput „Ples na ledu“ i „Ples sa zvezdama“, šou čuvenog Pirsa Morgana...


Produkcija popularnog šou programa izabrala je 40 polufinalista koji će se od 20. januara takmičiti za prolazak u veliko finale. Osim tročlanog žirija Ivana Tasovca, Nataše Ninković i Ivana Bosiljčića, publika će dobiti priliku da kaže svoj sud. Od sledeće nedelje biće izabrano i prvo dvoje finalista „Ja imam talenat“, a sa čekom na 100.000 evra samo će jedan otići kući.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 17 Jan 2013, 12:51
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
TAKMIČARI IZVELI TASOVCA IZ TAKTA: "GORU GLUMU U ŽIVOTU NISAM VIDEO!" (VIDEO)

Ove godine izgledalo je kao da je najstrožiji član žirija, odjednom postao "meka srca" i u dalji tok šoua često je puštao ljude koje ranije ne bi. Do sada se dobro držao ali ovi takmičari su ga baš razbesneli.

Slika

Momci koji su se predstavili kao "Jugoslavian B bojs" i, kako kažu, došli su u šou "Ja imam talenat" kako bi zaradili pare za kiriju. Na početku su izveli mali skeč koji nije bio baš najsjajniji, a onda su počeli da igraju brejk-dens. Tu su već bili mnogo bolji a kada su završili Ivan Bosiljčić i Nataša Ninković bili su oduševljeni! Međutim, Ivan Tasovac i nije bio toliko pod utiskom:

- Vaš početak je izgledao kao noćna mora svakog režisera. Znači, goru glumu u životu nisam video! Ali sa druge strane svi ovi elemnti koje ste pokazali daju dovoljno osnova da ... mislim da vam treba pomoć koreografa ,to osmislite, ali par ovih elemenata koje smo videli mislim da su sjajni, rekao je on.

Iako je izgledalo kao da će im Tasovac dati jedno "da" na kraju su ga iznervirali pa im je ipak dao "ne". Bez obzira na to, ovi momci prošli su dalje, a kako je sve izgledalo pogledajte i sami.



smedia

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 18 Jan 2013, 10:06
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Prva emisija u nedelju

Ko su favoriti u prvom polufinalu "Ja imam talenat"?

Od nedelje 20. januara RTS1 (21 sat) počinju polufinalne emisije "Ja imam talenat", a od osmoro kandidata samo će dvoje imati sreće da se nađu u finalu.

Slika

Katarina Kovačević

Šarmantna studentkinja farmacije iz Negotina dobila je nadimak srpska Suzan Bojl jer je na audiciji izvodila "I Dreamed A Dream", numeru iz "jadnika", kojom se proslavila i škotska domaćica u britanskoj verziji ovog šoua.





Miloš Nikolić

Apsolvent DIF-a koji je svojim senzualnim glasom i šarmom ubedio žiri da zavođenje uz gitaru nije izmodelo, takođe će se boriti u prvoj polufinalnoj emisiji.





"City Jazz"

Ženska plesna grupa iz Banja Luke, koja se predstavila društveno odgovornom koreografijom koja je upozoravala na problem mladih i droge.


Slika


Igor Stojković

Student medicine iz Niša i budući plastični hirurg, uspeo je da ubedi žiri da su trbušni ples zapravo nekada igrali isključivo muškarci.





Božana i Nemanja

Muzičari iz Kozarske Dubice uspeli su da u žestokoj konkurenciji pevača ove godine ipak nađu mesto u polufinalu, a nastupiće sa zanimljivom obradom Sindi Loper.


Slika


Orkestar harmonikaša iz Ugljevika

Učenici Osnovne škole "Aleksa Šantić" iz Ugljevika u Republici Srpskoj naterali su članu žirija Ivanu Bosiljčiću suze na oči svojim izvođenjem spleta narodnih kola, a za nedelju najavljuju još emotivniji nastup.


Slika


Duja bend

Dva darovita Novosađanina demonstrirali su svoje umeće na tamburicama koje po svoj prilici nisu samo za kafanu i merak.





Karate klub "Nippon"

Mladi karatisti pod budnim okom naše šampionke Tanje Petrović zadivili su publiku neobičnim spojem srpske etno muzike i tradicionalne japanske borilačke veštine.


Blic

_________________
Slika


Vrh
Truth and Pain
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 18 Jan 2013, 11:26
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jul 2012, 21:49
Postovi: 946

OffLine
Srpski Talenat je pravi primer za dobar šou s malo para

Britanski televizijski reditelj Pol Kiridž, koji ovih dana boravi u Beogradu kako bi unapredio prenose živih emisija „Ja imam talenat” koje startuju od nedelje, kaže za „24 sata" da je zadivljen srpskim gostoprimstvom i prenosi impresije Sajmona Kauela o domaćem izdanju „Talenta”.

Slika


FINIŠ - Pol Kiridž je tokom svoje 25-godišnje karijere radio bezbroj zabavnih formata, uključujući i danas veoma popularni “Dancing on Ice”, britanski i američki “Ja imam talenat”, prenos kraljevskog venčanja Vilijama i Kejt, te ceremoniju zatvaranja Olimpijskih igara, ali nigde nije naišao na takvu gostoljubivost kao u Srbiji.

- Prošle godine kada sam prvi put dolazio, odlučio sam da slobodno vreme iskoristim da vidim grad. Neverovatno ste srdačan narod, fasciniran sam, a i Beograd je jako lep grad. Jedina je mana to što smo se svi ovde ugojili - hvali srpsku prestonicu Kiridž. Njemu je zadovoljstvo da sarađuje s domaćom ekipom “Talenta”, jer s 25 puta manjim budžetom nego u Britaniji svaku njegovu zamisao sprovode u delo. Svoje impresije podelio je i s čuvenim producentom Sajmonom Kauelom, koji je i osmislio ovaj šou-program.

- Kauel mi je rekao: ”Srbija stvarno ima talenat! Oni su pravi primer kako se pravi dobar šou sa malo para” - citirao je Kiridž Kauela nakon čega je usledilo naše pitanje kada bismo čuvenog producenta mogli da vidimo u Beogradu.

- Pa pozovite ga. Samo imajte na umu, on je jako zauzet čovek - nasmejao se Kiridž.

Reditelj koji je snimao koncerte “Simpli red”, “Spajs gerls” i Roda Stjuarta imao je ovih dana priliku da vidi probe prvih polufinalista koji se u nedelju, 20. januara, bore za prolazak u finale. Oduševili su ga harmonikaši iz Republike Srpske, kojih će na sceni biti 36, ali i ostali talenti, a na pitanje u čemu je tajna ovakvog šoua, kaže: “Vidite, vi imate takav opseg talenata da je to neverovatno, jer imate tako bogatu tradiciju i kada su muzika i ples u pitanju. Ono što ljudi vole u ovom šouu jeste što se tu radi upravo o njima, neko je preko dana pekar, a onda se uveče pojavi na malom ekranu i radi nešto fenomenalno... Ovaj šou vole sve generacije i jedna je od retkih TV emisija koju bez brige možete gledati sa decom.”


24 sata

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b04ShbtaNnc


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 20 Jan 2013, 17:32
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Večeras počinju polufinalne emisije serijala Ja imam talenat (Foto)

Slika

Nakon višemesečne potrage za pravim kandidatima, te audicija kroz koje je prošlo preko 5.000 takmičara, večeras se biraju prvi finalisti.

Od večeras na programu RTS1 sa početkom u 21h počinju polufinalne emisije šou programa "Ja imam talenat" i borba takmičara za nagradu od 100.000 evra.

U prvom polufinalu će se predstaviti osmoro takmičara: studentkinja farmacije Katarina Kovačević, orkestar harmonikaša iz Ugljevika, Miloš Nikolić, duo Božana i Nemanja, plesna grupa "City Jazz", trbušni plesač Igor Stojković, karakte klub "Nippon" i duo tamburica "Duja bend".

Publika će svojim glasovima izabrati dvoje finalista koji će se tako direktno plasirati u veliko finale početkom marta i borbu za nagradu od 100.000 evra.

Slika


Specijalni gosti u prvom polufinalu biće prošlogodišnji pobednici Bojana i Nikola Peković, koji će izvesti još jedan neobičan nastup koji spaja gusle i harmoniku.

Sve detalje večerašnje emisije serijala "Ja imam talenat", prve polufinalne, moći ćete pročitati na našem portalu.


svet+

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 21 Jan 2013, 00:18
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Katarina i harmonikaši u finalu emisije "Ja imam talenat"

U prvom polufinalu emisije "Ja imam talenat" najviše glasova publike i direktar plasman u finale osvojili su Orkestar harmonikaša iz Ugljevika, dok je Katarina Kovačević u finale prošla nakon odluke žirija.

Slika

U prvom polufinalu publika je imala priliku da vidi osam kandidata. Veče su otvorili upravo iz harmonikaši iz Republike Srpske koji su se predstavili kako izvornim pesmama, tako i obradama "Bijelog dugmeta".

Slika

Nakon njih, publika je odgledala romantičan nastup Katarine Kovačević, a žiri je prokomentarisao da je rođena za scenu i da se odlično snalazi u svim muzičkim žanrovioma, kako u mjuziklima, tako i u pop muzici.


Blic

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 22 Jan 2013, 12:09
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Jovana Rajić: Notama ide ka zvezdama

Mlada violinistkinja Jovana Raljić iz Banjaluke u polufinalu takmičenja "Ja imam talenat". Oduševila i publiku i žiri svojim izvođenjem pesme “Samertajm”

Slika

BANjALUKA - Note je od malih nogu vode i u snovima i na javi. Sa prelepim osmehom, harizmom kojom vlada scenom osvaja aplauze. To je osamnaestogodišnja violinistkinja Jovana Raljić iz Banjaluke koja je oduševila i publiku i žiri TV šoua "Ja imam talenat" svojim prednovogodišnjim izvođenjem pesme "Samertajm" i jedna je od polufinalista ovog najpopularnijeg muzičkog šoua u regionu. Ivan Tasovac, član žirija, direktor Beogradske filharmonije, nakon Jovaninog prvog nastupa rekao je da mu je "izbilo treće oko na čelu"...


- Polaskana sam reakcijom žirija i publike. Mnogo me raduje i što im se svidela moja verzija ove čuvene džez pesme kao i improvizacija na violini. Ljudi me u Banjaluci, ali i u Beogradu zaustavljaju i čestitaju mi. Svakodnevno mi čestitke pristižu i posredstvom društvene mreže "Fejsbuk". Iako sam i ranije nastupala i kao solo pevač i kao violinista, učešće u "Talentu" mi je zaista poseban doživljaj - priča za "Novosti" Jovana, koja sada za "Talent" sprema nova iznenađenja.

Jovana je od svoje treće godine u svetu muzike kada je počela da peva i nastupa sa dečjim horom "Vrapčići". Sa sedam godina počela je da svira violinu i ovaj instrument je, kako nam kaže, osvojio i njeno srce i um. Već tri godine je vrsna violinistkinja Banjalučke filharmonije, odnedavno brucoš Muzičke akademije u Banjaluci. Jovana želi da nastavi studije na Bečkom konzervatorijumu ali nema dovoljno novca. Snažna želja da se usavršava u klasičnoj muzici Jovanu je i podstakla da se prijavi za učešće u "Talentu" i takmiči za vrednu novčanu nagradu. Jovani, kao mladom ali već iskusnom muzičaru, mnogo znači što je u žiriji "Talenta" Ivan Tasovac, direktor Beogradske filharmonije i nada se da će ostvariti saradnju sa njim i prvom srpskom filharmonijom.

ĐURĐEVDANSKI FESTIVAL

U SRCU Jovana se priseća da joj je dvostruka pobeda na "Đurđevdanskom festivalu" u detinjstvu posebno draga jer joj je omogućila učešća na poznatim svetskim festivalima -"Slavjanskom bazaru" u Belorusiji i "Golden staru" u Rumuniji. Od pevača Jovana najviše voli džez pevačice iz polovine 20. veka, kao što su Ela Ficdžerald i Bili Holidej. Voli i modernu muziku, ar en bi i pop. - Nisam baš strogi klasičar, to se videlo i na mom nastupu u "Talentu" koji je drugačijeg žanra - dodaje Jovana.


- Sarađivala sam već sa poznatim orkestrima a jedan od njih je i čuvena Bečka filharmonija, čiji su me članovi podučavali na velikom svetskom master-klasu nakon kojeg je nas nekoliko najboljih sviralo na završnom koncertu u čuvenoj koncertnoj dvorani ove filharmonije "Muzikferajnu" - priča nam ova umetnica.

Jovana dodaje da je Muzičku školu "Vlado Milošević" u Banjaluci upisala sa sedam godina, sa prvom namerom da svira klavir. Međutim, odlučila se ipak za violinu jer nije imala klavir kod kuće, a i profesori su je posavetovali da izabere violinu jer ima veoma dobar sluh. Nije se, kaže, pokajala. Dugo je svirala na školskom instrumentu, do pre nekoliko meseci, kada joj je grad Banjaluka poklonio violinu kao znak priznanja i nagrade za sve dosadašnje uspehe. Da se opredeli za muziku, kao poziv, podstakli su je, kako kaže, pre svega roditelji, zatim profesori u srednjoj muzičkoj školi.

- Uživam što sam član Banjalučke filharmonije. Ali, volela bih da se jednog dana pojavim i kao solista nekog velikog orkestra, na primer Beogradske filharmonije - kaže sa smeškom Jovana.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 25 Jan 2013, 19:45
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Frajle specijalne gošće drugog polufinala Ja imam talenat

Dok se vaši SMS glasovi budu zbrajali i odlučivala sudbina novih finalista u nedelju 27. januara od 21 čas na RTS1, na sceni će nastupiti i najšarmantnije dame naše pop scene, grupa Frajle, koje će publiku obradovati jednim od svojih najprepoznatljivijih hitova i kao i uvek atraktivnim nastupom

Slika

Drugo polufinalno veče četvrte sezone Ja imam talenat vodi vas u svet magije! Jedinstvena plesna grupa UV Dance uvešće nas u drugo polufinale kroz još jedan ples u mraku, a vešti plesači prikazaće večitu borbu dobra i zla na samo sebi svojstven način.

Isidora Jovanović, zubarka iz Niša, izabrala je pesmu po uzoru na američki Iks Faktor, a nama ostaje da vidimo da li će se njen glas čuti i do finala. Tibor Šmit nas svojim telom i pokretima vodi kroz pravu čudesnu šumu, a onda na red dolazi sastav Čudesmo, koji će ovoga puta izvesti jednu tradicionalnu makedonsku numeru uz pomoć najautentičnijeg aboridžanskog instrumenta didžiridua i to ne jednog već dva!

Marko Jović, mladi i talentovani pevač razbiće svojim stihovima magiju čudesne šume i za kratko nas vratiti u realnost, a Star Dance Studio će pokazati kako na delu izgleda vojnička uvežbanost i ples svi kao jedan. Sestre bliznakinje Nađa i Manja Kiurski donose duh MTV-ija i tinejdž zvezda poput Majli Sajrus i Selene Gomez, a čudesne Kikinđanke tvrde da su najsrećnija deca na svetu.

Profesorka latinskog Nataša Pavlović, kao da se čitav život pripremala za ovaj trenutak,trenutak u kome će sve emocije dugo čuvane u sebi pustiti na scenu i među ljude. Predstaviće nam se jednom filmskom numerom iz čuvenog polu-aimiranog filma Ko je smestio Zeki Rodžeru? I tako na najbolji način zaokružiti još jedno magično veče u Talentu.

Nakon toga publika će ponovo odlučivati koga svojim glasovima želi da diretkno pošalje u finale, dok će o drugom finalisti odlučivati naš tročlani žiri.


Story

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Šta novine pišu o 'Ja imam talenat'  |  Poslato: 26 Jan 2013, 19:18
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Ja imam talenat: Vreme je za magiju!

Drugo polufinalno veče četvrte sezone Ja imam talenat vodi vas u svet magije u nedelju 27. januara od 21 čas na Prvom programu RTS-a.

Slika

Jedinstvena plesna grupa UV Dance uvešće gledaoce u drugo polufinale kroz još jedan ples u mraku, a vešti plesači prikazaće večitu borbu dobra i zla na samo sebi svojstven način.

Isidora Jovanović, zubarka iz Niša, izabrala je pesmu po uzoru na američki Iks Faktor, a nama ostaje da vidimo da li će se njen glas čuti i do finala.

Tibor Šmit nas svojim telom i pokretima vodi kroz pravu čudesnu šumu, a onda na red dolazi sastav Čudesmo, koji će ovoga puta izvesti jednu tradicionalnu makedonsku numeru uz pomoć najautentičnijeg aboridžanskog instrumenta didžiridua i to ne jednog već dva!

Marko Jović, mladi hip-hoper i pevač razbiće svojim stihovima magiju čudesne šume i za kratko nas vratiti u realnost, a Star Dance Studio će pokazati kako na delu izgleda vojnička uvežbanost i ples svi kao jedan.

Sestre bliznakinje Nađa i Manja Kiurski donose duh MTV-ija i tinejdž zvezda poput Majli Sajrus i Selene Gomez, a čudesne Kikinđanke tvrde da su najsrećnija deca na svetu.

Profesorka latinskog Nataša Pavlović, kao da se čitav život pripremala za ovaj trenutak,trenutak u kome će sve emocije dugo čuvane u sebi pustiti na scenu i među ljude. Predstaviće nam se jednom filmskom numerom iz čuvenog polu-aimiranog filma Ko je smestio Zeki Rodžeru? I tako na najbolji način zaokružiti još jedno magično veče u Talentu.

Nakon toga publika će ponovo odlučivati koga svojim glasovima želi da diretkno pošalje u finale, dok će o drugom finalisti odlučivati naš tročlani žiri.


story

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker