Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 20 Apr 2024, 06:02


Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 30 Maj 2012, 07:48
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Dugo sam razmisljala o ovoj temi i premisljala se da li da je uopce zapocnem.
Nekako sam se u zivotu vise druzila sa muskarcima.

A onda sam naisla na jedan interesantan clanak koji cu ovde preneti.

Mislim da se na ovu temu ima puno toga za reci :)


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 30 Maj 2012, 07:52
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Nestabilna ženska prijateljstva

Naučnici tvrde da ne postoji istinski stabilno žensko prijateljstvo, jer čim dame uđu u treću deceniju, prednost automatski daju muškarcu

Slika

DA su telefonski računi merilo, prijateljstvo među ženama bila bi večna kategorija. Ipak, naučnici sa Univerziteta Oksford tvrde da ne postoji istinski stabilno žensko prijateljstvo, jer čim dame uđu u treću deceniju, prednost automatski daju muškarcu, koji im postaje centar sveta. Čak i u telefonskom imeniku je određeni predstavnik snažnijeg pola kontakt „broj jedan“ i on preuzima ulogu najboljeg prijatelja. Istina, pod brojem dva se nalazi žena, ali ni to nije najbolja prijateljica iz detinjstva, već majka. Vremenom, ulogu dominantne osobe u životu i najbliže osobe preuzimaju i kćerke, koje odrastanjem u velikoj meri zamenjuju ulogu prvobitne najbolje prijateljice.


- Žene i muškarci se potpuno razlikuju kada su u pitanju društveno-socijalni odnosi. Lepši pol još u ranoj mladosti shvata promene, koje neminovno donosi život, i prilagođava im se kroz tranziciju između najbolje prijateljice, preko partnera i majke, do dece. Muškarci se tvrdoglavo drže najboljeg prijatelja iz detinjstva, što je možda iskrenije, ali u poznim godinama često donosi jaz u odnosima sa partnerkom ili decom. Očigledno je da žene na neki način investiraju u socijalni kapital, jer imamo ograničenu količinu vremena, truda i emocija koje uložemo u pojedince i odnose sa njima - objasnila je antropolog Robin Dunbar.

U ovom istraživanju uočeno je i da se žene u zrelom dobu često vraćaju prijateljicama iz mladosti i nastavljaju tamo gde su stale pre 30, 40 ili 50 godina.


Novosti


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 30 Maj 2012, 14:48
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Naucnici nemaju pametnija posla, a moraju da opravdaju budzet :mrgreen:

_________________
Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 30 Maj 2012, 14:49
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45921

OffLine
Jesi li bas sigurna da nimalo nisu u pravu... :mrgreen:

_________________
Slika Slika


Vrh
Just
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 05 Jun 2012, 19:34
Korisnikov avatar
Persa from the Mahala

Pridružio se: 05 Jun 2012, 19:08
Postovi: 4448

OffLine
Ubeđena sam da nemaju pravo. Imam divno prijateljstvo sa tri devojke, druzimo se jos osnovne škole, upisale smo različite srednje škole, fakultete, nasle razlicite poslove, udale se, neke dobile decu, ali i dan danas se redovno viđamo, ako se ne vidimo obavezno se čujemo. I nikad, ali nikad se nismo posvađale. Naravno, male rasprave, suprostavljena misljena su normalna, ali velike svađe nikad nije bilo.

_________________
Micho, nedostajes mi Slika


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 17 Jun 2012, 18:34
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Postoje zenska prijateljstva kako da ne .
Imam nekoliko prijateljica( ne mnogo ) sa kojima sam prijateljica od malih nogu , pa onda imam dve tri prijateljice iz vremena dok sam radila i danas sam u kontaktu sa njima.
Prijateljstvo medju zenama postoji ako nema suparnistva u pogledu bilo cega ne mislim samo o suparnistvu u odnosu na suprotan pol.Ako ne postoji zavist. Treba da se i to zna koliko u prijatelstvu dajes makar ce ti se pola vratiti i iskrenih prijateljica nemas vise nego kao sto se kaze koliko imas prsta na jednoj ruci.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 19 Jul 2012, 10:47
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Jojjjj,Lila....u kojoj ženi ne postoji suparništvo i zavist?... [55555.gif]Teško pitanje...Zavisi i kakve osobe sretnete u životu...Malo je ljudi uopšte koji su ,,imuni,, na kategoriju zavidnosti..Moje iskustvo govori da se čak i bračni drugovi tokom vremena prilagodjavanja jedno drugom ,,utope,,
u šablon ,,dobro jutro komšija,šta ima novo u mom životu?,, [kasljuc.gif] A tek žene!!!...Naravno,ne sve,čast izuzecima...Ali odnos žena-žena je non stop ispresecan nekim sumnjama,proverama,analizom....dok sa muškarcima toga nema.Ja lično svoja ženska prijateljstva održavam umerenošću-nema preteranog druženja,otvaranja,kafenisanja,tračanja...i za sad funkcioniše. [flower.gif]


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 27 Sep 2012, 19:24
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Zene su kokoske.
Ako neko ima kokoske zna kakos e one ponasaju.
a ako nema opisacu. [zenskismeh.gif]

Mrzime da citam clanak i razna istrazivanja naucnika,
psihologa, pedagoga. Bolje iz prakse pisati sta vidis-zapazis.
Prvooo, tesko je naci pravog prijatelja,
drugo zene su zene, uvek ljubomorne, sto imas ovo ,a ona nema
kasnije kad omatore,
ljubomorne sto tebe muz slusa a nju ne.
I tako neke zbog ljubomore prijateljici prave razne spletke...

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Bradpresto Pitt
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 27 Sep 2012, 21:01
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 26 Sep 2012, 08:21
Postovi: 35483
Lokacija: Zagreb

OffLine
E zene,zene,sve ste dobro rekle,i ne druzite se sa znama,druzite se samnom,hhhahahhah


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Zenska prijateljstva  |  Poslato: 16 Okt 2012, 22:08
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Ukoliko zena nadje dobru prijateljicu koja vremenom dokaze da se ne uklapa u sablon ,,zena tracara,, ,,lazni prijatelj,,
,,fatalna,, ,,opterecena,, - treba cuvati i nagovati to prijateljstvo jer se ne desava cesto.
Ne kazem da cak i tu postoje momenti slabosti i tezih reci,ali moramo dozvoliti drugima da nam ukazu na nase propuste i mozda nepravedne reakcije da bi iste mogli ispraviti.Naravno bez ljutnje i bez pogresnog tumacenja necijih dobronamernih saveta.
Apsolutno treba biti i realno samokritican ,pa svoje reakcije ili reci sagledati iz vise aspekata.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 311 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker