Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 24 Apr 2024, 04:14


Autoru Poruka
Boss
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:45
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Ozbiljna tema... o tome razgovaram, ne piskaram preko foruma... na forumu sam iz drugih razloga...
Nego, meni je fascinantno da je MeGi posle 5 godina saznala ko je njena drugarica. Jesi li joj bar ime znala ? :P

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:47
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Ahaaa mislis po imenu da se moglo videti..... ti zivis u praistoriji k"o moja baba [zenskismeh.gif]

Ma nismo Molena, secam se da ona mene i je ispitivala,ali ja nju nikada
ali sam se razocarala, jer kakvim ona ocima to mene gleda jbt, za sta me smatra,da mogu da mrzim nekog jer je druge vere....
izgleda me nije dobro upoznala.....a i razocaralo me,sto mislim da se mozda i stidi svoje vere....nemam pojma....nisam jos stigla pricat sa njom...ali sve ima da joj kazem...

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Poslednji put menjao MeGi dana 21 Feb 2014, 12:49, izmenjena samo jedanput


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:48
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Ja ne mislim, ja pitam.

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:49
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
vas dvoje razgulite....
ti koji pricas nastavi da pises na druoj temi o tim stvarima.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:50
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Čuj razguli... e baš neću... :P

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 12:52
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Eeej necu da razgulim, bas sam se unela ud iskusiju, jos cu se umislim kako stojim za govornicom:))

A daa, nacionalista je neko ko voli svoje,a postuje druge....e tako ja to vidim,
a shovinista to je onaj koji misli da je nacionalista tako sto stalno uzdize svoje,a mrzi druge....ti su najgori
Malo sam se pogubila, drndaju mi usisivacem [zenskismeh.gif]
ali toliko od mene [pozz.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 13:23
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Бем ти, пишем, пишем и кад је требало да пошаљем пост, видим пукао лог.
Срећом, знам за јадац, па сам пре тога текст севнуо, запамтио. Прц!


Откуд ова тема?
Да би се изјашњавали, пребројавали, заклињали, одрицали?
Да би се клели да смо патриоте или интернационалисти или глобалисти?

Волим или не волим људе, а не народе. У свему имам лични однос. Један на један.
Неког волим зато што је добар човек, пријатан, разуман, леп, душеван, образован, бистар, способан, драг, мио, пријатељски расположен... Неког не волим зато што је груб, дрзак, кад се према људима, па и мени, односи потцењивачки, вређа, зато што је глуп, досадан, лаже, краде...

У ситуацији сам да изучавам историјске догађаје. Понекад о тим догађајима пишем текстове, приказе. Када пишем о злочинима према становницима Србије или Југославије не пишем да су злочин учинили Немци, Бугари, Мађари, Аустријанци... него пишем да су убиства или уништавања имовине чинили припадници немачке, бугарске, аустријске итд војске. Војска је орган тих држава, а не народа. Државу не води народ, него појединци, политичари, краљеви, генерали... Злочине чине људи, појединци, а не народи.

Године 1914. у исто време када се водила Колубарска битка, Смедерево и околину је напала аустро-угарска војска. Српска војска је била малобројнија, али су војници који су били у Смедереву издржали док готово трчећи нису у помоћ дошле јединице из Пожаревца, Смедеревске Паланке... Били су ту и Топличани (Гвоздени пук) и Јужносрбијанци (данас би се они звали Македонцима). Углавном, Српска војска је успела да се одупре и одбије напад. Изгинуо је велики број аустроугарских војника. И 1915. године се напад поновио.

Немачка војска је, за време рата, уредила површину једног брда изнад Смедерева и ту направила гробље. Ту су пресељени сви изгинули војници аустро-угарске и немачке војске, који су страдали код Смедерева, али су такође ексхумирани гробови војника ових војски из свих привремених гробаља и пресељени су лешеви у Смедерево. Гробље је названо Немачко војничко гробље.

Пре пар година, један историчар из Смедерева је написао књигу о том гробљу. Ступио је у контакт са Амбасадом Немачке и они су му обезбедили податке из немачких архива. Тада је утврђено да је ту сахрањено преко 3000 Румуна и по неколико стотина Чеха, Словака, Мађара и Срба. Да, Срба! Немаца и Аустријанаца је било око 1700, колико се сећам. Укупно је сахрањено око 5000 војника.

Ко може да нам гарантује да су убиства, злочине и паљевине чинили баш Немци? Можда су то били Срби или Румуни?

Немачка и аустријска влада, су мобилисале становништво из својих покрајина, које су се граничиле са Србијом, дакле из Војводине, Славоније, Далмације, Босне, Санџака... То је било најрационалније, због транспорта, али је било и дубоко подло, јер су на тај начин омогућили деценијску, можда вековну, нетрпељивост међу комшијама.

Румуни и Мађари из данашње Војводине су били топовско месо немачко-аустроугарске војске. У исто време Румунија је била у рату са Аустро-Угарском и Немачком! А шта ћемо са Србима, лојалним своме цару Фрањи? Колико Срба генерала је било у Аустријској војсци? Наравно да ти генерали нису слати у рат против Србије, али су Срби из Крајине, Баније, Лике и Кордуна, као и неки из Баната и Бачке, изгинули у борби са браћом. Истина је да је 1914. године било много дезертера из Аустријске војске. Срби, Хрвати, Босанци све три вере, Чеси, Румуни, су прилично масовно прелазили линију фронта и предавали се, јер то није био њихов рат. Арчибалд Рајс је био Немац, додуше поданик Швајцарске. Али је био пре свега човек.

Да се опет вратим на почетак.
Ја јесам родољуб. Волим свој род, људски род.
Исто тако сам лојалан грађанин Србије. Лојалан сам Србији, али нисам лојалан политичарима. Јер они су власт, а власт је кварљива категорија.
Може се рећи да сам и анархиста, у оном облику да сам увек против представника власти, чак и против оних за које сам гласао. Нарочито против њих. Они су ми дужни, а ипак раде против мојих интереса.

Волим своју отаџбину, волим свој, српски, народ, његову културу, историју, духовност.
Али то ме не спречава да волим људе, припаднике других народа, макар како изгледали, макар какве боје били. И тако је било одувек. И тако ће, фала Богу, бити и убудуће.

Што се тиче вођења љубави, ту сам расположен дискриминаторски! Признајем! Ту не признајем родну равноправност! Преферирам женски род! То значи да сам женски родољуб по сексуалном опредељењу!
[slamka.gif]


Vrh
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 13:59
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Хтео бих још нешто да кажем.
Не волим да пишем о ружним стварима.
Довољно је оних који руже, грде, пљују свој народ. То је постала професија неких људи.
Погледајте филмове, снимљене последњих 20-так година у Србији. Блато се прелива преко ивице екрана. Питао сам неке од аутора, које познајем. Кажу, не можеш да добијеш новац из фондова ЕУ ако не снимиш филм, напишеш књигу или снимиш музички спот који је политички коректан.
Онда сам схватио шта је "бити политички коректан".
Шта је фалило Монтевидеу?
Пријатан филм, позитиван, лепо снимљен...
Пре сам за то да се делује лепотом. Снимати позитивне филмове, филмове о природним лепотама, награђивати истинске хероје, људе који су допринели да други људи живе лепше и боље...

Ово говорим јер постоји један малограђански, шићарџијски, необразовани слој људи који су у стању да стално пљују своје комшије у згради, суграђане из улице, говоре како се Београђанин неваспитан, необразован, националиста, некултуран... На тај начин ти малограђани истичу себе као освешћене, објективне итд европејце.
Уосталом, већ сам писао о НВО и осталим организацијама, па и политичким странкама које живе од свог европејства и политичке коректности, копајући по најнижим страстима.

Још једном:
САМО ЛЕПОТОМ СЕ МОЖЕ НАПРЕД!
Сену за прецедницу! Тришу за под прецедницу!


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 16:09
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45921

OffLine
Mad,sve si rekao...A jesam li ja tebi ikad rekla da te obožavam ? :D [pusicica.gif]

_________________
Slika Slika


Vrh
Trile
Post  Tema posta: Re: Nacionalizam na brdovitom Balkanu  |  Poslato: 21 Feb 2014, 18:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 10:05
Postovi: 23789

OffLine
nema kome to nisi rekla

_________________
Omnia Tempus Habent


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 216 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker