Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 23:23


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 31 Jul 2013, 22:59
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Samo jos nesto o Vulinu, jeste, dao je ostavku. I onda su ga, ili se ponovo vratio svojim obavezama. Da li zbog pozamasne plate i sopstvenog interesa, ili iz drugih pobuda... nisam ga pitala, pa ne znam xexexe Ono sto znam je to da je narod, onaj obican narod na Kosovu bio ocajan kada je Vulin dao ostavku. U njemu vide nesto, sto mozda mi ne vidimo. Ne bih ovo rekla, da mi to nije rekla komsinica koja je nedavno bila na Kosovu, jer je morala da preda zahtev za nova dokumenta, bez obzira sto u Beogradu zivi hiljadu godina. Elem, suze su mi krenule tokom njene price sta se sve tamo desava, a da mi i ne znamo. Prosto mi je neverovatno da im iz vazduha bacaju puzeve golace po sumama, zmije... itd. Zena je bila vidno potresena tokom pricanja, da sam ja osetila grizu savesti sto sam je pitala kako se provela, jer znam da dugo nije videla svoje rodjake. Otimaju im stoku, a ono malo sto im je ostalo, moraju da drze po stalama, jer ne smeju da pustaju na ispasu, i zbog kradje, a i zbog toga sto nisu sigurni sta sve bacaju helikopterima. Strasno. Ne daj Boze nikome. Mislim da mnogo toga ne znamo sta taj narod tamo dozivljava i prezivljava. "bitno" je da redovno slusamo spletkarenje na relaciji Mitrovic - Djilas. Sto se malo ne pozabave ovakvim stvarima??? Ako im je Vulin svetla tacka u tunelu, onda zaista nemam nista protiv i sve ostalo cu da zaboravim vezano za njega.

Molence, malo je falilo da ti pisem neopravdani izostanak xexexe
I mi tebe volimo da citamo. Dakle, prioni na slovca.

p.s.
Ajd necemo vise o Vulinu.

_________________
Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 00:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Ne znam jesam li na dobrom mestu ali evo danasnja vest sto sam procitala sokirala da ne mogu doci sebi ceo dan ...

Evo samo delic da ne lepim ceo tekst , previse tuzno i dugacko ....

Država je trudnu i gladnu ostavila da umre od raka!
Marija Kastratović (25) u sedmom mesecu trudnoće boluje od raka grlića materice, stara se o sinu (6) i bolesnim roditeljima i na sve to - ostala je bez posla i bilo kakve pomoći
Rak grlića materice Mariji je otkriven pre tri meseca. Međutim, kako piše dnevni list “Informer”, ona nije u mogućnosti da radi niti da se leči, jer nema novca čak ni da plati kartu od Opova, gde živi, do Beograda.

- Sumnjaju da se rak proširio i na limfne žlezde, zbog čega mi je dat uput za Beograd. Bukvalno nemam čime da odem, već sedim kod kuće i molim se bogu za svoje zdravlje – kaže Marija......


http://www.telegraf.rs/vesti/794723-uza ... re-od-raka

Ma ljudi moji da li je ovo vise noralno, gde su humani lekari , gde je njihova j*bena Hipokratova zakletva ,ma bolje pitanje gde ce im u opste dusa , ako i imaju ?
A ona kobila sto joj preporucila da da bebu u hraniteljsku porodicu nju bih ...ma! Kakvi su to ljudi u opste? Ja sam svesna da nema para, ali zar ne postoji humanost za ovakve slucajeve? Treba i nju i sincica da smeste u bolnicu dok ne ozdravi (ako ce jadna da ozdravi ikad). Besna sam i bas bih sad ispljuvala socno sve redom , ali s tim se njen slucaj ne resava :(
A najvise me iznerviralo kakav muskarac ostavlja svoju trudnu zenu, samo jer se razbolela?!!!! Prosto ne nalazim reci s kojima bih izrazila ono sto osecam . [cray.gif]

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 00:55
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Nikita je napisao:
Ne znam jesam li na dobrom mestu ali evo danasnja vest sto sam procitala sokirala da ne mogu doci sebi ceo dan ...

Evo samo delic da ne lepim ceo tekst , previse tuzno i dugacko ....

Država je trudnu i gladnu ostavila da umre od raka!
Marija Kastratović (25) u sedmom mesecu trudnoće boluje od raka grlića materice, stara se o sinu (6) i bolesnim roditeljima i na sve to - ostala je bez posla i bilo kakve pomoći
Rak grlića materice Mariji je otkriven pre tri meseca. Međutim, kako piše dnevni list “Informer”, ona nije u mogućnosti da radi niti da se leči, jer nema novca čak ni da plati kartu od Opova, gde živi, do Beograda.

- Sumnjaju da se rak proširio i na limfne žlezde, zbog čega mi je dat uput za Beograd. Bukvalno nemam čime da odem, već sedim kod kuće i molim se bogu za svoje zdravlje – kaže Marija......


http://www.telegraf.rs/vesti/794723-uza ... re-od-raka

Ma ljudi moji da li je ovo vise noralno, gde su humani lekari , gde je njihova j*bena Hipokratova zakletva ,ma bolje pitanje gde ce im u opste dusa , ako i imaju ?
A ona kobila sto joj preporucila da da bebu u hraniteljsku porodicu nju bih ...ma! Kakvi su to ljudi u opste? Ja sam svesna da nema para, ali zar ne postoji humanost za ovakve slucajeve? Treba i nju i sincica da smeste u bolnicu dok ne ozdravi (ako ce jadna da ozdravi ikad). Besna sam i bas bih sad ispljuvala socno sve redom , ali s tim se njen slucaj ne resava :(
A najvise me iznerviralo kakav muskarac ostavlja svoju trudnu zenu, samo jer se razbolela?!!!! Prosto ne nalazim reci s kojima bih izrazila ono sto osecam . [cray.gif]


Tako je Niki....zalosno..
A takodje pitanje, zena trudna 5 meseci a rak otkriven pre tri..kako je moguce da ga nisu otkrili ranije (valjda je zena cim je ostala trudna isla kod lekara, valjda gledaju nesto u pm) da je bar otkriven na pocetku trudnoce, pa da je (iako je i to strasno) prekine i da se leci nekako..ovako jos trudna..jos bolesna..uzas...
Ne mogu ni da citam ceo tekst..mucno je sve to..covek se razocara

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 21:02
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Komsinica je napisao:
Samo jos nesto o Vulinu, jeste, dao je ostavku. I onda su ga, ili se ponovo vratio svojim obavezama. Da li zbog pozamasne plate i sopstvenog interesa, ili iz drugih pobuda... nisam ga pitala, pa ne znam xexexe Ono sto znam je to da je narod, onaj obican narod na Kosovu bio ocajan kada je Vulin dao ostavku. U njemu vide nesto, sto mozda mi ne vidimo. Ne bih ovo rekla, da mi to nije rekla komsinica koja je nedavno bila na Kosovu, jer je morala da preda zahtev za nova dokumenta, bez obzira sto u Beogradu zivi hiljadu godina. Elem, suze su mi krenule tokom njene price sta se sve tamo desava, a da mi i ne znamo. Prosto mi je neverovatno da im iz vazduha bacaju puzeve golace po sumama, zmije... itd. Zena je bila vidno potresena tokom pricanja, da sam ja osetila grizu savesti sto sam je pitala kako se provela, jer znam da dugo nije videla svoje rodjake. Otimaju im stoku, a ono malo sto im je ostalo, moraju da drze po stalama, jer ne smeju da pustaju na ispasu, i zbog kradje, a i zbog toga sto nisu sigurni sta sve bacaju helikopterima. Strasno. Ne daj Boze nikome. Mislim da mnogo toga ne znamo sta taj narod tamo dozivljava i prezivljava. "bitno" je da redovno slusamo spletkarenje na relaciji Mitrovic - Djilas. Sto se malo ne pozabave ovakvim stvarima??? Ako im je Vulin svetla tacka u tunelu, onda zaista nemam nista protiv i sve ostalo cu da zaboravim vezano za njega.

Molence, malo je falilo da ti pisem neopravdani izostanak xexexe
I mi tebe volimo da citamo. Dakle, prioni na slovca.

p.s.
Ajd necemo vise o Vulinu.
7

Svaka čast tom jadnom i napaćenom narodu dole, ali mislim da su oni obmanuti i da im se namerno servira Vulin jer im govori ono što oni žele da čuju.
Nema ništa gore nego kada političari plasiraju šarene laže, t.j. kada nam govore ono što prija našim ušuma, a ne ulaze u suštinu problema.
Najlakše je ići niz dlaku narodu. Vrhunski političar treba na sve načine da se bori ne bi li poboljšao život prosečnog stanovnika, a to se nikako ne može praznim nacionalističkim govorima koji u stvarnosti nemaju nikakvu težinu.
Sve što se dole dešava slično je životu Jevreja u Varšavi u vreme okupacije Trećeg Rajha. Srbi žive u enklavama (getima), a na najperfidniji način im se oduzima svako demokratsko pravo na život i na rad. Aleksandar Vulin nema nikakvo uporište u međunarodnoj zajednici koja nažalost odlučuje o svemu što nam se dešava. On je jedan običan demagog, a najgore je što taj namučeni narod misli da je on spasilac koji će ih izvući iz nemogućih uslova života u kojim su trenutno.
Šta je rešenje ? Veoma je teško popraviti trenutnu sliku Srbije u svetu i za to su potrebne godine, ako ne i decenije. Potrebno je državu ojačati ekonomski, a kada se ova država ekonomski podigne onda ćemo se više pitati i za kosovski vekovni problem. Ma koliko da mi je teško ovo što ću sada napisati, ali tako je 100%. Srbija je vojno poražena u ratu koji smo vodili sa Albancima (Šiptarima... Ovo njih vređa, ali ne znam zašto. Sami sebe zovu Šćiptarima) i od kako je sveta i veka onoga momenta kada smo izgubili rat mi smo izgubili pravo na teritoriju sa koje smo bukvalno proterani. Priče da smo pobedili ravne su samoubistvu. Nije sramota doživeti poraz. Svako kada padne treba i da se podigne, ali veoma dobro se sećam kolektivne histerije u kojoj smo totalni poraz proglasili kao pobedu. Onoga momenta kada se narod osvesti i kada shvati da smo poraženi kao narod na Kosovu tada će nam i krenuti. Sve do tada ćemo se gušiti u magli koju nam već 23 godine plasiraju političari koji nas tretiraju kao da smo stado ovaca koje se treba i mora zadovoljiti sa plastom sena. Ja te njihove porcije sena odavno ne jedem, a priznajem vam da sam u jednom periodu kusao to njhovo ''seno''. Doviđenja, prijatno ;) [bye.gif]

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 21:17
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Tacno. Porazeni smo mi odavno, ali nikako da stvari nazovem pravim "imenima".

Sta uraditi lekarskom osoblju koje je napravilo propust od zivotnog znacaja za majku i blizance? Dokle ce vise ovakve stvari da se desavaju? Da li ce narod konacno reci: E sada je dosta!?

_________________
Slika


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 21:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Čuo sam za to Kone...
Stvarno ne znam šta bih ja uradio da sam na mestu roditelja, ali šta očekivati od zdravstva koje vodi Slavica Đukić-Dejanović koja je na pitanje ''Zašto nije bila na sahrani male Tijane'' rekla sledeću glupost, citiram : ''Ne posećujem takve manifestacije''... Zdravstvo nam je u rasulu i ne daj Bože da se neko razboli, a da nema debelu vezu u zdravstvu. Ne daj Bože...

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 21:30
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Manifestacije? Zena nije pri cistoj svesti.

_________________
Slika


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 01 Avg 2013, 21:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Komsinica je napisao:
Manifestacije? Zena nije pri cistoj svesti.


Ja nisam verovao kada je to odvalila... Za nju je sahrana vrsta manifestacije.
Strašno kakvi nam diletanti vode državu.
Što nas ne okupira Japan na jedno 20 godina izašli bi iz svega kao pravi ljudi.
Sve što vidim oko sebe je nerad, nepotizam, šlihtanje, demagogija, mržnja...
Jad i čemer, a narod kao da je u nekom transu i ništa ne kapira.

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 02 Avg 2013, 22:49
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
O ovoj temi ne treba komentaristai, dovoljno je preneti kljucne delove vec objavljenog teksta:


"Osnivač i upravitelj Fondacije "Marija Jovanović - dete" Slobodan Jovanović predstavio je danas na konferenciji za novinare akciju "Dinar na dan, naša deca - naša briga" koja predstavlja inicijativu za sistemsko rešavanje problema nedostatka novca za finansiranje lečenja i hiruških zahvata za decu koja čekaju presadjivanje organa.

Ideja Jovanovića je da svi zaposleni u Srbiji, a prema podacima Zavoda za statistiku njih je 1.716.500, svakog dana izdvoje samo po jedan dinar za lečenje dece koja čekaju transplantaciju, čime bi se, kako je rekao, godišnje skupilo pet i po miliona evra, što je znatno više novca nego što je u ovom trenutku potrebno da se plate operacije za svu decu u Srbiji koja čekaju na red za transplantaciju srca."

_________________
Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Komentiranje aktualnosti  |  Poslato: 03 Avg 2013, 00:53
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
posto pisete o politici evo nesto z avas [zenskismeh.gif]

Slika

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 256 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker