Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Maj 2024, 08:02


Autoru Poruka
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 14 Jun 2012, 13:35
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Komsinica je napisao:
Jako bitna stvar u svim prijateljstvima je biti iskren i posten, sve ostalo su sitnice.

Naravno, pre ili kasnije sve se sazna ... kako u zivotu tako i ovde...
i lazna iskrenost ne moze da traje dugo.
Logicno je da nista se nije lazima postiglo
jer stvarati laznu sliku o sebi, nece uciniti da te neko vise ceni.
Ljude prihvatas onakve kakve jesu.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 14 Jun 2012, 13:41
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Problem kod virtulanih prijateljstava tj poznanstava ili bilo kakve vrste odnosa je sto ljudi olako citaju neke rijeci i tumace ih na njima odgovarajuci nacin i ne misleci sta je ta druga osoba mislila.
Nije to nicija krivica...ni onog ko je rekao ni onog koji tumaci....stvar je zelje i volje da se shvati pravi smisao recenog.
Moramo se pomiriti s cinjenicom da mnogi od nas na netu dolaze sa razlicitih geografskih podrucja gdje se neke rijeci izgovaraju u drugacijem kontekstu, na drugaciji nacin, gdje neke sale i posalice nisu shvatljive svima jer nisu svakodnevne u njihovom okruzenju....
Jednostavnije je po mom misljenju pitati: 'sta si mislio? ,' jesam li ja to dobro shvatio/la? '...nego donositi sam zakljuce na nesto receno i jos razviti neke price koje najcesce odu u negativni kontekst nego pitati.

Ja sam svaki put rekla...samo jedan stvarni razgovor i samo sat vremena pravog razgovora bi znacajno promjenilo odnose i odmah bi se na drugacii nacin i citale moje ili necije druge rijeci.
Postojalo je masu komentara koje sam zaobisla jer nisam shvatila kao mnogi drugi njihov smisao...razlog je upravo radi gore pomenutih stvari...Nije to do osobe i nikada nisam tako razmisljala...jednostavno je jako bitno citati nesto napisano na nacin kako ta osoba prica.

Vjerujem da je i kod mene puno puta tako...ostajem neshvacena, sebi smijesna a nekom drugom i ne....ali prihvatam da je to tako i da je to ono sto nosi sa sobom virtulani svijet.
Vjerujem i virtulana prijateljstva...mnoga sam sklopila, neke sam i upoznala, s nekima sam u kontaktu i dan danas, a neki su samo dio mojih prica...ali su obiljezili jedan period mog zivota i nikada ih necu smatrati promasajem.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 14 Jun 2012, 14:00
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Moli bas zbog toga sto ljudi tumace slova kako ko zeli dolazi do greske.

Navescu sebe kao primer i jedno moje virtuelno prijateljstvo.

Prijateljica (Dona) sa kojom pisem i cujem se vec dugo (na skype i fon).
Inace ona zivi u drugoj dzavi pa se ne mozemo videti, no nadam se neke situacije pa se mozda i sretnemo,
kaze kada me je citala imala je utisak da sam uvek 'nadrkana'
ali prvi put kada smo malo pricale na skype,
tek od tad me vidi kako treba jer ja se uvek smijem.
Nije smeh 'ha ha' nego pucaaaaaaaaaaa sve i na sav glas [lol.gif] [smehsmeh.gif] [smehsmeh.gif] [smehsmeh.gif].



Upravo zbog toga ne treba tumaciti sta je ko reko i zasto je to reko nego otvoreno pitati, kao sto je Molena rekla.


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 17 Jun 2012, 18:38
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Postoji ali i toga je malo zavisi koliko je ko u tom nazovimo virtuelnom prijatelstvu iskren.Koliko je ko spreman da se otvori i razotkrije.
Smatram da je velika greska biti iskren i otvoren onda ako nisi takav nemas razloga u nista ni da se razocaras.
Glasam za prijatelstva u reali.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
anyany
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 25 Avg 2012, 12:27
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2012, 10:36
Postovi: 61

OffLine
Pozdrav,
jučer sam postala novi član ovog Foruma. Nisam upoznala nikoga ali imam mala iskustva s drugih Foruma.
Slažem se sa ostalim Forumašima koji misle da se na Forumu može steći dobra i iskrena prijateljstva.Ja sam upoznala nekoliko osoba oba spola s kojima delim svoja mišljenja ,iskustva o mnogim temama.
Neke od njih sam upoznala lično a neke samo virtualno ali komuniciramo kao da se poznajemo već dugo.
Treba biti iskren, pošten, tolerantan kao uostalom u stvarnom životu.
Volela bi i na ovom forumu upoznati i steći nove prijatelje.
Pozzz


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 25 Avg 2012, 12:35
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Pozdrav anyany [girl_bye2.gif]

Dobro nam dosla i nadam se da cemo se lepo druziti.

_________________
Slika


Vrh
anyany
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 25 Avg 2012, 16:15
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2012, 10:36
Postovi: 61

OffLine
Hvala lepa na dobrodošlici Estrella
Verujem da ćemo se lepo družiti i da će nam biti vrlo ugodno zajedno.
Pozzz Any


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 22 Sep 2012, 21:28
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Admin je napisao:
Vreme koje nam je donelo savremen način komunikacije,
donelo nam je i novi vid upoznavanja i druženja.
Verujete li u poznanstva preko neta, imate li iskustva i
ako želite možemo ih razmeniti, kao i mišljenja i stavove.


Prijateljstvo..je jaka rec..
A ako vec nekome dodelimo status prijatelja..onda nije ni vazno gde smo ga upoznali..Na ulici, na zurci, u kaficu..ili na nekom forumu..
S' tim sto..da bi nam neko bio prijatelj..mislim da je potrebo dosta vremena..uzajamnog "truda" razumevanja..i sl..
Ljudi koji ostanu uvek poznanici samo virtuelnog sveta..pre bih rekla..to su na neki nacim drugari..
Ako se to drugarstvo prosiri ..i u ovaj stvarni zivot...Naravno takva osoba ako zasluzuje postace nam prijatelj..
Pod ovim zasluzuje..ne mislim da treba ne znam ni ja sta da uradi..vec prosto..da se "nadjemo" u razmisljanjima stavovima..da volim slicne stvari..da je sve sto uradimo ( ona ili ja na pr) dobronamerno..

dakle.da bi neko postao bitan deo naseg zivota( drug..prijatelj) nije vazno GDE smo ga upoznali..nego KOGA smo to upoznali....

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
determinanta
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 23 Sep 2012, 19:11
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2012, 18:52
Postovi: 21
Lokacija: Kroz pustinju i prašumu

OffLine
Decenijski sam "uživalac" virtuelnosti. Sklopila sam mnoga prijateljstva. Do sada nisam pogrešila u proceni. Net je toliko postao sastavni deo života, da se izgubila linija između "stvarnog" i "virtuelnog". Sve je postala stvarnost. Ne živim dvostruki život, pa mi je takva i net krama. Valjda? :)


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Virtuelna prijateljstva  |  Poslato: 23 Sep 2012, 20:50
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
determinanta je napisao:
Decenijski sam "uživalac" virtuelnosti. Sklopila sam mnoga prijateljstva. Do sada nisam pogrešila u proceni. Net je toliko postao sastavni deo života, da se izgubila linija između "stvarnog" i "virtuelnog". Sve je postala stvarnost. Ne živim dvostruki život, pa mi je takva i net krama. Valjda? :)


Ma ne slazem se bas u potpunosti da se linija izgubila..Linija se izgubi ako se mi izgubimo sami..
Ne mozes sa nekim popiti kafu na internetu ( mozes samo da zamisljas da je pijes a to vec nema veze sa stvarnoscu ) kao ni mnoge druge stvari..
Sve je to ok..druzenje..zabava...caskanje..pa i neke ozbiljnije zivotne price..Tih nekih sat dva dnevno koje odvojimo za "boravak" u virtuelnom svetu..nije to nista lose..
Ali linija postoji..i treba da postoji..U suprotnom jbg...to se vec zove zavisnost od Interneta..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 63 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker