Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 18:45


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 20 Sep 2012, 15:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Forum mesto gde dolazite da se zabavite,
a isto tako mesto gde dolazi do raznih nesporazuma, gde nije sve sjajno.
Kako izbegavate nesporazume?
Sta je ono sto Vam smeta kad se pisete sa nekim, ili ste od onih kojima nista ne smeta ?
Pogadja li Vas kritika izrecena od strane drugih forumasa, smetaju li vam slike odredjenog sadrzaja?

Svako sebi daje za pravo da komentarise vase pisanje, a Vi samo znate i na vama je da kazete....
Da li ste svoji kad pisete na forumu ili pokusavate da se dopadnete drugima?


Vrh
Just
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 22 Sep 2012, 10:36
Korisnikov avatar
Persa from the Mahala

Pridružio se: 05 Jun 2012, 19:08
Postovi: 4448

OffLine
Nije net mnogo razlicit od rl, samo sto u rl pricas, ovdje kuckas...neko te pazljivo sluša/procita i shvati sta govoris/pišeš, neki opet, slusaju samo sebe, tj. čitaju u svojim glavama stvore priču koju oni zele da cuju i tjeraju tako. Ti mozes da pišeš il pričaš svoje do sudnjeg dana, nema vajde [onaficuka.gif]
Zato, one s kojima mi ne prija priča uglavnom zaobiđem, sto da mi neko kvari ćeif...jok
I najvise mi smetaju sujetni, uvredljivi ljudi, kazes jednu rijec, ako im nije po meraku, ubiju te u pojam , sa hiljadu pitanja, pravdanjima, objasnjenjima..da te mozak zaboli, e takve najvise zaobilazim. Kao sto Zana kaze (znam da cita i ovo dusa moja [ccc3.gif] )...takvi ljudi iscrpe energiju i poslije njih se osjecam ko iscjeđena krpa.

_________________
Micho, nedostajes mi Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 22 Sep 2012, 20:37
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Sve pogresno razumem, cak i neke sale,
jbg tako je to sta da radim.....tako da nesporazume ne izbegavam
nego odmah sa neba pa u rebra. axaxax
Smeta mi kad me neko provocira ono okolo naokalo,
vise volim direktno [zenskismeh.gif] ali opet to shvatam kao salu,
sve dok neko ne krene na privatne stvari.
Smetaju mi one skroz provokativne slike, golotinja bez ukusa,
ali opet ono sto mi smeta ne moram ni da gledam. Nisu ni svi isti,
ne mogu ja niti bilo ko da odredjuje drugima sta ce postavljati u ovom malom forum svetu.
Volim kad me neko dobronamerno kritikuje, to mi ne smeta, ali opet znam da se naljutim.
Treba mi nick biti ljutibaba [zenskismeh.gif] Ili verovatno je istina da istina zna da zaboli hihih

Ne pokusavam da se dopadnem drugima, jer da pokusavam ne bih bila sa 99% forumasa na ratnoj nozi.
Samo cekam kad ce me neko iza nekog ugla scepati za gusu i da kaze "Ti si ta Megi brbljivica na forumu ,a u reali mali mrav" [zenskismeh.gif]
I jesam svoja i nisam......nisam ovo ja 100% , malo glumim,
jer ovde sam na sceni
jednoj veliikooooj pozornici [plezisee.gif]

p.s. Moram priznati da mi je dosadilo da se svadjam i provociram druge....
polako shvatam da se na forumu moze i normalno pisati i da isto sa takvim pisanjem moze biti zanimljivo. [girl_witch.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 22 Sep 2012, 21:01
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Passion je napisao:
Forum mesto gde dolazite da se zabavite,
a isto tako mesto gde dolazi do raznih nesporazuma, gde nije sve sjajno.
Kako izbegavate nesporazume?
Sta je ono sto Vam smeta kad se pisete sa nekim, ili ste od onih kojima nista ne smeta ?
Pogadja li Vas kritika izrecena od strane drugih forumasa, smetaju li vam slike odredjenog sadrzaja?

Svako sebi daje za pravo da komentarise vase pisanje, a Vi samo znate i na vama je da kazete....
Da li ste svoji kad pisete na forumu ili pokusavate da se dopadnete drugima?


Uh..pa ja retko sta izbegavam..
Takva mi priroda..Volim da stvari isteram na cistac..Nekad naravno poresim, pogresno shvatim.ali nije mi nikakav problem da kazem izvini ako sam pogresila i shvatila onako kako NIJE..
ma smeta mi..ponekad..Valjda zavisi i od mog raspolozenja tog momenta..
Na istu stvar nekad odreagujem nekad se samo nasmejem.
Ne pogadja me kritika naravno..Ali ona zdrava kritika..Pa jos ako je argumentovana..tim bolje..Jer naravno svi mi imamo "brdo" mana, a ako je neko to primetio, to je samo plus, znaci da zaista cita ono sto pisem..
Ma i na Forumu kao i u ovom stvarnom zivotu..Uvek kazem..ne umem nikad i nista da "precutim"..Ako je komentar na mestu.mogu samo da kazem svaka cast..I naravno ako je to licno misljenje onoga ko komentarise a ne rekla-kazala..i te fore..kojih izgleda ovde (mislim na Forume uopste) ima vise nego i u stvarnom zivotu..
Valjda ljudi zato sto su skriveni iza svojih monitora, daju sebi za pravo..da tracare , ogovaraju..spletkare..Jednostavno zato sto su skloni tome, a u ovom virtuelnom svetu nece snositi posledice..

da..uvek sam svoja..Valjda zato i nisam "dopadljiva"..
Salim se..ma naravno da sam svoja..ko razume..znace to i da na neki nacin "ceni"..
Moje misljenje je ..Oni koji su dobri sa svima..ustvari nisu dobri ni sa kim..
Ne znam,mozda gresim..ali razliciti ljudi, razliciti karakteri, razlicit intelekt..i sad neko bude dobar bas sa svima..i svi su mu isti..to meni nekako nema logike..
Ne odgovara mi svako isto..a sve sto mi ne odgovara ..zasto bih cutala..Da bih bila dobra sa svim..e jbg..gde sam onda Ja u toj prici..:D :D :D
treba covek da bude svoj..uvek i svuda..pa i na Netu..jer u zelji da se dopadnu, da budu zapazeni..vremenom mislim da ljudi gube svoj identitet..

I da..ovde mislim da vise dolazi do nesporazuma nego u reali..i do pogresnih misljenja..i pogresnih procena..Jer nije isto pricati sa nekim " na slepo" i pogledati ga oci dok razgovaras sa njim..
Jer..mislim da oci..gestakulacija u toku razgovora..govori mnogo vise od reci...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
MARRIIN
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 09 Okt 2012, 17:12
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 26 Sep 2012, 15:39
Postovi: 3402
Lokacija: bgd

OffLine
Ne vidim niti prednosti, niti obrnuto. Koja komunikacija? :D Piskaranje po temama? [think.gif]


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 10 Okt 2012, 15:41
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Passion je napisao:
Forum mesto gde dolazite da se zabavite,
a isto tako mesto gde dolazi do raznih nesporazuma, gde nije sve sjajno.
Kako izbegavate nesporazume?
Sta je ono sto Vam smeta kad se pisete sa nekim, ili ste od onih kojima nista ne smeta ?
Pogadja li Vas kritika izrecena od strane drugih forumasa, smetaju li vam slike odredjenog sadrzaja?

Svako sebi daje za pravo da komentarise vase pisanje, a Vi samo znate i na vama je da kazete....
Da li ste svoji kad pisete na forumu ili pokusavate da se dopadnete drugima?


Ne trudim se da izbegavam nesporazume... uvek pisem jer kada dodje do takve situacije.
Ne znam da se sklanjam u zivotu nikome i nicemu.. a tako i ovde ... nekada napisano bude pogresno shvaceno i tim bolje kada ljudi pisu ... jednostavno rese nesporazum.
Neki pogresno svate moje misljenje o necemu i tu moze doci do nesporazume ali
kada iznosim misljenje ili neko drugi to ne znaci da nekoga osudjujemo vec pisemo o svojim stavovima, misljenju i razmisljanju.

Sto se tice smetnje oko pisanja licno mi nesmeta nista .... ustvari zna da mi zasmeta kada neko sa kim nemam interne sale ponavlja vise puta neku glupost, kada neko vredja ono sto jednom coveku nije dozvoljeno i kada neko laze e tada znam biti arogantna i bezobrazna... ali je to redak slucaj.
Ustvari kada bolje razmilim ja sam od onih koji vole da se sale jer iz tog razloga i dolazim na forum.

Slike me uopste ne doticu jer ja prva volim da se salim na svoj racun a tako volim i na tudj, ali umereno gde je taj neko postavio granicu.

Nisam tu da bi se nekom svidela vec da bi komunicirala sa ljudima.
nekima sam draga a neki su meni dragi i to sve zbog njihove iskrenosti i razumevanja.

Valjda je tako ili ja sebe pogresno vidim na netu?!


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 15 Okt 2012, 15:13
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Jedini nedostaka u odnosu na komunikaciju u realu je nepoznavanje osobe kao ni nacina izgovora nekih rijeci.
U reali kada pricas i iznosis svoje stavove ili se salis dosta toga govori tvoja gestakulacija kao i nacin izgovora nekih rijeci..ovdje je to dosta teze. J inace u reali kada pricam dosta mlataram rukama i pravim 'grimase', tako da se dosta toga moze citati iz moji pokreta...ovdje su samo slova na papiru.
Dalje...razlika je kod naglaska, kao i 'lokalnih' sala. Ponekad neko tvoju salu ne dozivi kao salu iz razloga jer to u njegovom 'kraju' nije sala. Koliko god vam zvucalo cudno i smijesno tako je.
Medjutim problem nastaje kada ta osoba napadne bez prethodnog upita sta sam ja pod tim mislila ili zeljela reci...ako mi je stalo da me ta odoba ne shvati pogresno ja cu i nacrtati ako treba, ali je problem kada se dodje do zakljucka bez pomisli da bi to mogla biti sala.
U reali tvoji prijatelji znaju da neka tvoja 'bezobrazna ili zlobna' recena rijec ne moze biti zlobna i ako je recena recena je s nekim simpaticnim prizvukom ili saljivim tonom....ovdje moras paziti ili objasnjavati....

To je jedina mana internet komunikacije.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Picard
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 15 Okt 2012, 15:20
Korisnikov avatar
P
P

Pridružio se: 15 Maj 2012, 19:58
Postovi: 11945

OffLine
Da, nema neverbalne komunikacije, koja je jednako bitna kao i ona druga, ako ne i zericu bitnija, barem kod mene.
Jedino što ovdje ide eventualno pod neverbalno su oni žuti smajliji, koje pak većina forumaša ne zna koristiti pravilno, pa se u svakoj situaciji ponavljaju sa istim smajlijima ili koriste potpuno krive smajlije hoteći dočarati neku emociju...

To je moje mišljenje. :roll:


Vrh
sanjalica.ns
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 15 Okt 2012, 16:34

Pridružio se: 15 Okt 2012, 11:49
Postovi: 9

OffLine
Passion je napisao:
Da li ste svoji kad pisete na forumu ili pokusavate da se dopadnete drugima?

Koliko god da pokušavam, svesna sam da se ne mogu dopasti svima, uopšteno, iluzorno je o tome razmišljati..., tako da, pišem ono što zaista mislim, onako kako se trenutno osećam...., ko zna, možda se nekom i dopadnem... [smehsmeh.gif]


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Prednosti i mane forumske komunikacije  |  Poslato: 15 Okt 2012, 16:44
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Glupo je uopce pisati s namjerom da se svidis svima....pises ono sto osjecas i kakav stav o tome imas. Pa cak i ako imas antipatije prema nekome zasto ih ne pokazati i iskazati....Bolje i to nego jedno misliti a drugo govoriti.
Glupo bi bilo da si svima ok i da se svima svidjas i da vlada 'ljubav'....gdje nema svadje nema ni strasti..pa čak i u obicnoj komunikaciji he he.
sanjalica.rs .... meni se dopadas :D ... kao da tebi sada nesto znace ove rijeci...ali ko zna kao sto i sama rece, sve je moguce na netu posebno ;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 354 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker