Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 10:06


Autoru Poruka
*Twilight*
Post  Tema posta: Koliko smo iskreni pri upoznavanju na internetu ?  |  Poslato: 31 Maj 2012, 11:13
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Oduvek sam se pitala zasto ljudi, koji vreme provode na netu, kriju svoj izgled,
zivot i sve ostalo ono sto zapravo jesu a sa nama provode sate, dane, meseci i godine.

Da li je to problem u njihovim nedostacima, zelja da budu bas ovde bolji
ili strah da nece naci prijatelja ako kazu o sebi zapravo kakvi su i kakav zivot vode?


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 31 Maj 2012, 11:20
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
O meni se jako malo znalo,samo njih dvoje su mi bili dovoljno bliski da bi im rekla ko sam i sta sam,ja nisam od onih koji trce pred rudu i sve ideklamuju i samo trtljaju da bi trtljali. Par puta sam pogresila jer sam pricala o sebi,par puta ne. Pokusavam da procenim kome se moze a kome ne verovati,sto je jako tesko,pa odatle i greske.
Ovde se uglavnom stvara pogresna slika o nekome i naklapa se prica na pricu i stvaraju neke slike na osnovu toga koje uglavnom nisu tacne a ni ne pita se ta osoba. meni nije bitno da li imas ili ne,sta radis i odakle si,meni je bitno kakav si covek. Sto s emene licno tice,koga god nesto zanima neka me pita,ja cu odgovoriti.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 31 Maj 2012, 11:44
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
I ja isto tako Laki :D
Slazem se sa svim recenim...to donosenje misljenja na takav nacin mi je karakteristicno za dokone babe i zene koje imaju viska vremena..i nek se uvrijedi ko hoce, svejedno mi.
E sad....ne mozes ti puno glumatati i biti drugaciji nego sto si u stvarno zivotu....ne mozes na netu biti nesto wow pametan ako si u prvatnom zivotu glupak....mozes ti ovdje biti ljepotica a u reali neki nevidjeni gabor, ali meni licno to ne znaci nista, jer nikada nisam sudila o ljudima na temelju njihovog izgleda....
To sto to kriju T., je vjerovatno kompleks...pa takvi su vjerovatno i u reali...
Pa ni te godine...nista mi ne znace. Dokazalo se da na netu ima klinki od 20 pametnijih od nekih sa 50...ovdje ne vazi pravilo stariji pametniji iskusniji...na netu vaze neka drugacija iskustva a i pravila.
Mnogi se nastoje dopasti svima....ali vjerovatno su takvi i u stvarnom svijetu....Meni kada je neko dosadan i u ovom mom zivotu ja mu kazem 'dosadan si', svjesna da mogu pokupiti i samar mozda hehe...ne znam zasto to ne bih uradila i u ovom svijetu.
Postoje ljudi sa neta koji znaju vise stvari o meni...ali to su uglavnom oni koji imaju moj privatni mail i skype....oni vec zavredjuju svaku moju rijec i moju paznju....neki su jako brzo dosli do tog statusa, neki malo sporije...a ima i onih koji ce doci tek ;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 31 Maj 2012, 23:57
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
LaYa je napisao:
O meni se jako malo znalo,samo njih dvoje su mi bili dovoljno bliski da bi im rekla ko sam i sta sam,ja nisam od onih koji trce pred rudu i sve ideklamuju i samo trtljaju da bi trtljali. Par puta sam pogresila jer sam pricala o sebi,par puta ne. Pokusavam da procenim kome se moze a kome ne verovati,sto je jako tesko,pa odatle i greske.
Ovde se uglavnom stvara pogresna slika o nekome i naklapa se prica na pricu i stvaraju neke slike na osnovu toga koje uglavnom nisu tacne a ni ne pita se ta osoba. meni nije bitno da li imas ili ne,sta radis i odakle si,meni je bitno kakav si covek. Sto s emene licno tice,koga god nesto zanima neka me pita,ja cu odgovoriti.

Laya svaka ti je zlatna Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 08:39
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Molena je napisao:
I ja isto tako Laki :D
Slazem se sa svim recenim...to donosenje misljenja na takav nacin mi je karakteristicno za dokone babe i zene koje imaju viska vremena..i nek se uvrijedi ko hoce, svejedno mi.
E sad....ne mozes ti puno glumatati i biti drugaciji nego sto si u stvarno zivotu....ne mozes na netu biti nesto wow pametan ako si u prvatnom zivotu glupak....mozes ti ovdje biti ljepotica a u reali neki nevidjeni gabor, ali meni licno to ne znaci nista, jer nikada nisam sudila o ljudima na temelju njihovog izgleda....
To sto to kriju T., je vjerovatno kompleks...pa takvi su vjerovatno i u reali...
Pa ni te godine...nista mi ne znace. Dokazalo se da na netu ima klinki od 20 pametnijih od nekih sa 50...ovdje ne vazi pravilo stariji pametniji iskusniji...na netu vaze neka drugacija iskustva a i pravila.
Mnogi se nastoje dopasti svima....ali vjerovatno su takvi i u stvarnom svijetu....Meni kada je neko dosadan i u ovom mom zivotu ja mu kazem 'dosadan si', svjesna da mogu pokupiti i samar mozda hehe...ne znam zasto to ne bih uradila i u ovom svijetu.
Postoje ljudi sa neta koji znaju vise stvari o meni...ali to su uglavnom oni koji imaju moj privatni mail i skype....oni vec zavredjuju svaku moju rijec i moju paznju....neki su jako brzo dosli do tog statusa, neki malo sporije...a ima i onih koji ce doci tek ;)


Nista ja ovde ne bih menjala :mrgreen:
Mali je broj onih koji su i u ovom, a i u onom svetu isti.
Ni o kome ne sudim na osnovu tudjih prica i naklapanja, ni ovde, ni tamo.
Napisacu bestseler i bice najprodavaniji na svetu, a i sire :mrgreen: posebno sa osvrtom na te starije koji pojma nemaju sa zivotom, ne znaju ni da li su posli ni da li su dosli, a kao neki zivotni staz je za njima ohohohohoho

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:33
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Pa ja ne bih Komsinice izdvajala te starije posebno....individue su na svakoj strani ako se vec osvrces na godine.
Meni je cak i fascinantno koristenje interneta kod starijih generacija...uzimam i primjer moje mame koja surfa 'kao velika'...
Jednostavno se radi o prirodi covjeka nevezano za godine i broj tih godinica...
Neki kriju svoje godine, ali pisanje ih odaje u vecini slucajeva...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Tina
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 15:32
Postovi: 537

OffLine
I meni je fascinantno korisenje savremene tehnologije od strane starije populacije.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:44
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Tina je napisao:
I meni je fascinantno korisenje savremene tehnologije od strane starije populacije.


Kad kazes 'druga bica' meni odmah na pamet padaju oni zeleni marsovci, tj ljudi s neke druge planete... :mrgreen:
i odmah mi pade na pamet i pjesma...

....Da te pitam
da li imaju duge kose
da l' traperice nose
da l' vjeruju u Boga
da li uzimaju droga

Da li ima smoga
i kod njih na planetu
dive li se nama il nam zele
mozda nanjet stetu

Odakle dolaze ove
nase mljecne staze
je l' dolaze u miru ili zele
da nas zgaze

Zasto tolko paze
na svoju diskreciju
da l' zele mozda na nama
da naprave korekciju

Pa da i mi dodjemo
do svjetskoga mira
al' mozda i kod njih
gore neka borbena svira

Mozda je i kod njih gore
samo se priznat stide
mozda svoj opstanak
na nasoj zemlji vide

Pitam se
da l' rade grafite
il' su im ulice totalno
ono totalno, jebene, ciste
tako ciste da se sve ono pravo sjaji
da l' udobno zive ili umiru od gladi

Da l' se trava sadi kod njih
ko kod nas zito
da vidim svemirca
to bih ga ja upito

Da li imaju policiju
da li i njih maltretira
da l' vole opoziciju
i kako vlast se kod njih bira

Znaju l' sta je piva
da l' rocka kod njih ima
da l' ima kod njih boli
da li zena voli

Duvaju li na flasu
ili koriste roli
je li lijepo tijelo
kod njihovih zena
da li se i oni tuku
zbog boje svoga tena
kad dodu izbori

Je l' se i kod njih laze
da li im zene vole petting
vole l' tetovaze

Koja je valuta
i da li devalvira
da li i kod njih
na ratu gore neko profitira

Kojim danom po gebiru idu
i zasto nikad, bas nikad
ne zovu nas na gidu
je li imaju u vidu
davat vize za strance

Hoce li primat
ko' izbjeglice nas Bosance
nek' me prime prvog
ovdje nemam plana, kuce, stana
zivitnog elana ni volana da vozim

Ovdje mi je neugodno
al' kod vas cu da prosim

Nek' nam vrate Elvisa
Haseta, Bruce Lee-a
a evo im silikoni
atomska i CIA

Evo im sve ...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:46
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Molena je napisao:
Pa ja ne bih Komsinice izdvajala te starije posebno....individue su na svakoj strani ako se vec osvrces na godine.
Meni je cak i fascinantno koristenje interneta kod starijih generacija...uzimam i primjer moje mame koja surfa 'kao velika'...
Jednostavno se radi o prirodi covjeka nevezano za godine i broj tih godinica...
Neki kriju svoje godine, ali pisanje ih odaje u vecini slucajeva...


Ja izdvajam neke starije osobe posebno i to u negativnom smislu.
Jbg to ti se zove "iskustvo" u proteklih malo dana.
Inace, svaka cast starijem narastaju koji se dobro drzi u ovo tzv. savremenije doba.
Srecom, ima vise sjajnih likova i zabava je odlicna, posebno na ovom forumu :mrgreen: svako je otkacen na svoj nacin, pozitivno naravno :mrgreen:

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 13:56
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
LaYa je napisao:
O meni se jako malo znalo,samo njih dvoje su mi bili dovoljno bliski da bi im rekla ko sam i sta sam,ja nisam od onih koji trce pred rudu i sve ideklamuju i samo trtljaju da bi trtljali. Par puta sam pogresila jer sam pricala o sebi,par puta ne. Pokusavam da procenim kome se moze a kome ne verovati,sto je jako tesko,pa odatle i greske.
Ovde se uglavnom stvara pogresna slika o nekome i naklapa se prica na pricu i stvaraju neke slike na osnovu toga koje uglavnom nisu tacne a ni ne pita se ta osoba. meni nije bitno da li imas ili ne,sta radis i odakle si,meni je bitno kakav si covek. Sto s emene licno tice,koga god nesto zanima neka me pita,ja cu odgovoriti.


Nisam mislila rekla kazala, nego licna iskustva.
Licno tudja misljenja kakav je ko me bas i neinteresuju.
Ne kazem da ljudi treba da pricaju svoj zivot svima.
Jednostavno osetis sa kim mozes a sa kim ne,
ali ono osnovno (znas nasta vec mislim)
a pogotovo kada sa nekim pises duze vreme.
Neosudjujem ljude to sto ne pricaju o sebi vec one koji stvaraju LAZNU sliku o sebi.

Evo primer moje pisanje sa Molenom...
devojka zna vise o meni nego neki sa kojima pisem 2 godine.
Svi znaju ko sam, odakle sam, kako izgledam i sta imam iza sebe (porodica)
ali moj zivot za koji zna Empedokle, Vladimir, Cane i bata zna od zenskih samo Molena.
Oseti se iskrenost sto je danas retkost a veoma se ceni.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker