Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 09:03


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 14:06
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Molena je vanserijski primerak zene zmaja. Takvu majka jednom radja.

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 14:17
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Komsinice drago mi je da nisam jedina koja zna da oceni sta je dobro u virtualnom svetu.
Devojka se sali na sve nacine daje ti slobodu da joj pridjes i pises ali bez uvreda.
Iako su to samo slova po kojima treba covek da se prepozna da li je neko dobar ili los tj. iskren ili losih namera, kod nje mnogo odaju... jednu iskrenu dusu.
Ona kada pise, postovi oslikavaju nju, neprica o sebi ali slova kazu ko je i sta je.
Ona je 'profil ljudi' koji su uvek dobrodosli u ovom virtualnom svetu, s kim mozes pricati i pisati o svemu bez predrasuda. Neosudjuje, ne podrzava, voli, nevoli, zeli, ne zeli ali sve to radi bez imalo foliranja i bez ustrucavanja. Njenu diskusiju ne mozes svatiti kao razlog da bi nekog uvredila nego zelju da iznese misljenje.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 01 Jun 2012, 18:07
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Evo nesto na ovu temu-LJUDI NA NETU,moje misljenje, zapazanje...
Pisem uopsteno, svoje zapazanje,koje mozda i nije dobro, to ce mi napisati neko od Vas...
Oko dve godine sam na netu. Sasvim slucajno. Kasnije namerno, pa preslo u naviku. Covek zagrize jabuku,pa mu toliko slatka da ne moze da je baci.
Svako od nas se susretao sa raznim ljudima ,za neke nam je trebalo dosta vremena da shvatimo njihov nacin sale,neki su nas verujem ostavljali u soku, pozitivno-negativno. Mene uglavnom negativno. Nisam ni znala da je moguce za neke ljude toliko se "vezati", da te interesuje ko su oni,
kako izgledaju,cime se bave, da ces sa njima pisati cesto i svaki put imati osecaj kao da ih licno znas, da te mogu razocarati,izneveriti , bas kao i u reali.
A jos manje da ces im odati ko si ti, da ces im odavati svoje tajne,pisati o privatnom zivotu, pisati kad si srecan ,kad nisi,svoje sitne-krupne probleme...
ali eto , vremenom shvatis da i nemoguce postaje moguce.

Oduvek sam se pitala zasto ljudi, koji vreme provode na netu, kriju svoj izgled,
zivot i sve ostalo ono sto zapravo jesu a sa nama provode sate, dane, meseci i godine?

Postujem da neko krije svoj izgled,i ostale svoje privatne stvari. Besmisleno je i sad i pisati svakom ko si,sta si,
ali ne razumem ljude koji o tebi hoce da znaju sve, a sebe kriju.

Druga ,da kazem hajde "vrsta" ljudi koje ne razumem jeste...
Kada udjes u virtuelni svet, kao da si uzeo carobni stapic, dizes sebe u zvezde, imas sve u zivotu, sve ti je sjajno i bajno, prosto si savrsena ,toliko da se samo “zezas” . Ti si vrh vrhova, iako izmisljas o sebi, a ostali su mali crvici.
Medjutim,ako si ovde samo da se zezas, zasto mnogi lazu recimo za godine, zasto hvale svoj izgled, zasto pisu da imaju sve,a mozda nije tako, zasto svoj privatni zivot ispisuju tako kao da im je reala bajka, cemu sve to ako ih niko nista ne pita??? Zar nije bolje cutati,nego izmisljati?
I sto me fascinira jeste, kritikuju se drugi zasto se hvale,zasto lazu, a prvo taj ko kritikuje isto to radi.
Kao sto sam rekla postujem to da neko ne pise o svom privatnom zivotu, ali mislim da ne treba ni da se izmislja.

Da li je to problem u njihovim nedostacima, zelja da budu bas ovde bolji
ili strah da nece naci prijatelja ako kazu o sebi zapravo kakvi su i kakav zivot vode?

Ne znam u cemu je problem, verujem da ljudi koji to rade ,imaju razlicite probleme,ali to nije opravdanje.
Bas sam se raspisala,na kraju necu nista bitno reci... ali za kraj ko laze - taj laze najvise sebe. Jer od sebe se NIKADA pobeci ne moze.
Godine nisu bitne, nije bitan fizicki izgled, mislim da je na netu bitna samo duhovitost- nekom jesmo duhoviti takvi kakvi jesmo,a nekom nismo, kao sto ni u reali nismo svima lepi,ni duhoviti, ali jednostavno mislim da u ovom virtuelnom svetu treba biti iskren. A ako te neko pita nesto privatno,a ti zelis da se krijes- izbegni to pitanje na duhovit nacin, ali nemoj da lazes, jer za to nema potrebe, niti imas ikakve koristi!

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Tina
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 04 Jun 2012, 11:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 15:32
Postovi: 537

OffLine
Feya, to ne treba da te cudi. Nisu svi ljudi isti ni u realnom svetu, a posebno ne u ovom cyber. Ti imas, kao i svaki pojedinac, diskreciono pravo, apsolutno svoje, da kazes nesto o sebi ili da ne kazes, da posaljes svoju sliku, ili da ne posaljes. I na tome se zavrsava cela prica. Ne tako mala kolicina likova se prikriva iza monitora, misleci da su nedodirljivi, ne znajuci da je internet jedno veliko (ali ipak suvise malo) selo.
Te, sto o sebi govore da su naj ovo, naj ono... ja ne okrivljujem. Ako zele da budu najlepsi i najpametniji muskarci i zene ovoga sveta, pa neka budu ako im to pricinjava zadovoljstvo. Ali, kada ugase komp, vracaju se sebi, onakvima kakvi zaista jesu i na njihovu veliku stetu, moraju da zive sami sa sobom u svetu koji ih odlicno poznaje. I nikada se nece promeniti. Bice nesrecni u dusicama svojim i dalje ce izmisljati i zamisljati da su naj ovo, ili naj ono... i kao sto rekoh, neka ih ukoliko ih to cini srecnim i ukoliko im to pricinjava zadovoljstvo.
Ipak, srecom, na ovim prostorima ima mnogo vise onih koji su sjajni likovi, sve ostalo su sitnice.

wave.gif]


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 29 Jun 2012, 14:21
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Slobodno vreme provodim na netu, sto sa posla sto od kuce,
i ima tome 3 godine kako mi je komp omiljena igracka.
Razne profile sam citala, slusala razna iskustva o ljudima sa kojima bi pisala,
sa nekima sam to virtualno prijateljstvo prenela u RL,
za neke se gorko kajem a za neke mogu reci da su vredni prijateljstva.
Sa nekima budes blizi a sa nekima tek razmenis koje slovo.

Sedim i razmisljam i setih se jednog lepog nicka sa 'jednog foruma' gde sam dosta vremena provodila,
lepo je pisala, stihove ispisane prelepim redovima ali se nakraju ispostavilo da nisu njeni.
Kako redove stihova tako i sve ostalo uzimala je od nekoga koga je ona citala i to sve prisvajala za sebe.

'Ljudi bez indetiteta i stavova'!

Tako isto sam citala, od jedne iskrene dusice koja je bila slomljena od saznanja da je prevarena,
da postoje likovi koji uzimaju tudje slike, price iz zivota, uspeh, karijeru,
putovanja, dogadjaje i sve ostalo.
Hvale se da su to oni, ali bas to sto je navela Tina, a kad ugase komp ne znam
da li su svesni da njihov zivot nije na dugme off/on i da nisu to ONI?!!!
Ako ova kradljiva osoba ikada procita ovu stranicu
nadam se da ce je ovaj DATUM 23. Maj 2012. godine
potsetiti da 'Zbog tehnickih problema izgubljen je ceo dan'
nece moci uvek da se vraca u ovaj virtualni svet
da bude najlepsa, najuspesnija i najpozeljnija svojim lazima,
jer nije svesna da, kako se kaze u nasem narodu
'u lazima su kratke noge'
i da ce na kraju ostati sama u svom
bolu jer idalje je ona ono sto je u RL!


Ljudi dozive svakakva razocarenja na netu
i iz mog licnog iskustva mogu reci da mi bude krivo sto sa nekim pisem, podelim svoj zivot, neku tajnu
a na kraju taj neko meni drag, sa kim pisem godinu, otvori srce i kaze mi 'ja ti nisam rekla/o o sebi ovo!
A to bude SOK, nije to ta osoba sa kojom sam ja pisala!
Zasto me je bila prema meni LAZLJIVA?!!!
Bude mi krivo, jer toj osobi sam mogla reci nesto sto drugima nisam mogla,
ona nije imala poverenja u mene.

Nekrivim takve osobe za njihov zivot koji kriju ali mi bude krivo sto sa tim, posle godinu dana,
iskazuju da moje price iz zivota zapravo su bile prdenje u prazno!
Ispada da sam ja ta osoba koja je bila nepoverljiva!

Ali avaj kako u zivotu tako i ovde ... bezi od onih koji te tapsu po ramenu!!!


Poslednji put menjao *Twilight* dana 29 Jun 2012, 16:56, izmenjena samo jedanput


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 29 Jun 2012, 15:55
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ja tebe tapsem po ramenima, ali nemoj da bjezis od mene :D
Sve je dobro dok ti tapsem po ramenima hihi.....

Ljudi sa neta su kao i svi ostali ljudi u reali, nikakve razlike nema...tj ne bi trebalo biti, samo se s njima druzis na nekom drugom mjestu.
Otvoreni, zatvoreni, s puno rijeci, malo rijeci, sa spletkama, bez njih, dobrim i losim pricama, muzikom, igricama....sve je isto, samo sto umjesto jezika koristis pisanje i tastaturu....opet su rijeci te na temelju kojih gradis odnos..jednako kao i u reali ;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljudi na netu  |  Poslato: 29 Jun 2012, 16:35
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Tapses ti ali rame ti je dozvoljeno kao i [ass kiss.gif] hahaha...

Nego htedoh reci, mislila sam da takvi ljudi, ograniceni, vise nepostoje... ja ih nisma dugooo sretala.
Mozda zato sto imam krug prijatelja oko sebe, i ljude koje srecem u RL koji su dobri, posteni, ljubazni, recivi, pametni, itd.... bez losih namera.
Ljude koji imaju stavove, znaju sta hoce od zivota i znaju KO SU!
Ali kako u zivotu ima onih na koje se opecemo (ne u ovoj meri) tako i ovde mozemo,
a kako je zivot skola a svako iskustvo ispit.... pazimo da svaki polozimo i vise se nevracamo na isto,
jer na osobe loseg kvaliteta (ili kako bi ih ja nazvala smece) zelimo sto manje da ih upoznamo ili srecemo!


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Koliko smo iskreni pri upoznavanju na internetu ?  |  Poslato: 23 Avg 2012, 14:57
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Top 10 laži pri upoznavanju na internetu

Ljudi se najčešće lažno predstavljaju na stranicama za upoznavanje, a dok žene najviše lažu o kilaži, muškarci lažu da su viši, imaju bolji posao i više zarađuju.

Slika

Oko 40 odsto muškaraca laže kako zarađuju više, dok to isto čini 33 odsto žena, otkriva istraživanje BeautifulPeople.com. Laganje na internetu posebno je rašireno na stranicama za upoznavanje i dogovaranje izlaska, a najčešće se laže o visini, težini i dobi.
- Internet stranice za upoznavanje prepune su ljudi koji neistinito predstavljaju da bi privukli više pažnje i poruka drugih - rekao je Greg Hodge, direktor portala.


Top deset laži muškaraca

1. Da imaju bolji posao
2. Da su viši
3. Da su mršaviji ili teži
4. Da su mišićave građe
5. Da dobro zarađuju
6. Da se dobro oblače
7. Da je njihova profesija zanimljiva
8. Da imaju fakultetsku diplomu
9. Da poznaju neke slavne ili ugledne ljude
10. Da su otvoreni i komunikativni

Top deset laži žena

1. Da su mršavije
2. Da su mlađe
3. Da su "utegnute"
4. Da su više
5. Da zarađuju više
6. Da imaju veće obline
7. Da im je profesija glamurozna
8. Da imaju puno udvarača
9. Da imaju diplomu
10. Da poznaju slavne ili ugledne ljude


zenablic


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Koliko smo iskreni pri upoznavanju na internetu ?  |  Poslato: 24 Avg 2012, 07:23
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Citiraj:
Top deset laži žena

1. Da su mršavije
2. Da su mlađe
3. Da su "utegnute"
4. Da su više
5. Da zarađuju više
6. Da imaju veće obline
7. Da im je profesija glamurozna
8. Da imaju puno udvarača
9. Da imaju diplomu
10. Da poznaju slavne ili ugledne ljude


Meni je jako zao sto ne mogu nista od ovoga napisati a da sam slagala.
Moj prvi susret sa Forumom je bio bas interesantan .
Zbog bolesti bila sam bas u nekoj minus fazi i citajuci postove a tada smo komentarisali rijaliti Farma ja sam postepeno upoznavala ljude na Forumu onoliko koliko su oni pisali o sebi i kako su diskutovali o ucesnicima rijalitija Farma.
To mi je jednostavno pomoglo da "viseci" na Forumu skrenem misli u drugom pravcu da razmisljam o drugim bezveznim stvarima a ne o sebi sta ce sa mnom biti i kako ce biti.
Bilo je tu veoma interesantnih ljudi , sa nekima sam se i zblizila i danas odrzavam kontakte i van foruma ali normalno je bilo i nekih sitnih nebitnih razocarenja.Ali sve je to zivot pogotovo virtuelni pa covek nema za cim ni da zali.
Da pocnem od ovih tacaka koje je naveo autor teme>
1.Da su mrsavije .He he uvek sam rekla da imam 40 kg. skupa sa krevetom.
2.Da su mladje.Ja nisam imala razloga da krijem godine jer sam stara "ko Grcka".
3.Da su utegnute.Pa nismo u srednjem veku da korzeti rade.
4.Da su vise.Sta to ima veze vise nize meni je moja visina smetala jer kada sam bila mlada tesko mi je bilo naci partnera za ples jer sam nosila visoke stikle (12 cm).
5.Da zaradjuju vise. Pa zivim tako da imam koliko mi treba ni vise ni manje.
6.Da imaju vece obline.Pitam se samo kako sam se ja udala za lepog pametnog i uspesnog a nisam obdarena bas nekim oblinama.?
7.Da im je profesija glamurozna.Moja profesija je bila sluzbenik u jednoj Ustanovi u Sarajevu kasnije nastavila i u Bgd.
8.Da imaju puno udvaraca.Pa koja zena nema udvaraca e sada kakvi su ti udvaraci pitanje je sad ,kvalitet ili kvantitet.? Ha ha,.
9.Da imaju diplomu.Pa svi smo valjda nesto zavrsili i imamo neke diplome ne kuckamo na kompu sa osnovnom skolom.
10..Da poznaju neke slavne i ugledne ljude.Nema nekoga od nas ko ne poznaje neku slavnu licnost jer da li na estradi ili u politici sve su to ljudi oko nas mnogi sasvim normalni i opusteni.

I sada ce te da kazete zasto je ovo Lila napisala kakve to veze ima sa njom i sta to ona bez veze piskara????
Pa napisala sam zato sto ste na forumu svi mladji od mene , neki mi mogu biti i unucad i kada dodjete u moje godine ( a i sada dok ste mladi) nikada ne krijte nesto o sebi vec ako pisete o sebi pisite iskreno ili radije precutite, ne pisite nista. .Jer svet je mali.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Koliko smo iskreni pri upoznavanju na internetu ?  |  Poslato: 12 Sep 2012, 19:55
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Meni su ove lazi smesne.
Ko moze tako da laze?
Mislim da ti koji lazu nikada se ni sa kim ni ne upoznaju,
ili se mozda i upoznaju .....ali dodje do razocarenja ili sa jedne ili sa druge strane.
Zato ne razumem cemu laganje? Zar nije bolje da pozitivno iznenadis osobu sa kojom se upoznajes,
nebitno je li musko ili zensko...

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 486 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker