Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 16 Jun 2024, 23:17


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:06
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Žex je napisao:
Tako i treba. Suvi dokazi, a ne prikazanja i slično


Pa, to.

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:08
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
aha
onda brisi i mene, omasila sam temu, izgleda.
s tim sto je naslov "U sta verujete?"

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:15
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Bata Žex, ne smaraj se u ovo doba [namigusa.gif]
Zena je htela svoju temu o tome i treba ispostovati.
Ja iskreno nisam ni citala sta pise u postu onako s paznjom.
Odgovorih u sta verujem.
To da li ja slavim slavu, koju i da li dozvoljavam mrs (a ne dozvoljavam), da li idem u crkvu, da li sam 100% vernik, da li verujem u Boga... moja licna stvar. Mada sam odgovorila uopsteno svojim postom na naslov teme. Pa, ko razumeo, taj shvatio.

_________________
Slika


Vrh
Snow
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 28 Avg 2013, 00:44
Postovi: 1096

OffLine
u dalaj lamu i budizam


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:28
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Verujem u Boga..e sad, ne bas doslovce onako kako ga nasa vera prikazuje i pokazuje, ali mislim da donekle i smisao vere jeste da ljudi ne bi cinili lose stvari plaseci se da ce im biti vraceno istom merom..jer vekovim unazad, ko zna kako bi se covecanstvo razvijalo i u kom smeru da upravo vera a u isto vreme i strah od Boga nije postojao u narodima..Svet bi mozda (opet kazem mozda) bio leglo razvrata nemorala, incesta ubistava i sevga slicnog jos u vecoj meri nego sto je zastupljeno da ne postoji vera..
E sad, moja ''verzija'' verovanja je malo drugacija :)..Verujem da postoji neka visa sila (Bog) koja donekle utice na nas zivotni pravac..Jer priznali ili ne covek ne moze da utice u potpunosti na svoj zivot, postoje neke stvari koje ne moze da predvidi i na koje ne moze da utice..
Retko idem u crkvu, ali se svako vece pomolim Bogu za zdravlje i srecu moje a i svih drugih porodica tj ljudi.Pomolim se da mi oprosti ako sam danas nesto pogresila ali isto tako i da mi da snagu da oprostim ja svima koji su gresili prema meni..
Mozda je to , neko ce sigurno reci, stvar podsvesti..Sta god da je...meni prija i pomaze..i daje mi neki unutrasnji mir i snagu i onda kada mi je tesko i kada se osecam lose..A to je ipak najvaznije od svega, zar ne..
Sto se vere u Boga tice..nije dokazano da postoji, to je tacno..Ali nije dokazano ni da ne postoji..
S druge strane, ni nauka nema objasnjenja za mnoge stvari,mnoge fenomene..ali ipak one postoje...
Uzmimo recimo psihologiju..Ona je nauka..Ali vecina teorija se zasniva na hipotezama..
Pa recimo jos uvek nije utvrdjeno ni dokazano tacno kako ljudski mozak funkcionise..Sve su to opet neke teorije (tj vecina) koji se zasnivaju na pretpostavkama..Ali to ne znaci da mozak ne postoji...:)
Isto to vazi i za verovanje u Boga...
Na temu religije bi se moglo raspravljati danima, mesecima i godinama..I opet bismo bili na pocetku..
Dakle, verujem da postoji neka visa sila koja utice na nas zivot..i sve sto nam se desava ima neki svoj razlog..iskusenje..ili lekcija iz koje bi trebbali a csto ne umemo da naucimo ,jer ne znamo u datom trenutku da ''citamo'' znakove pored puta..
Ja tu visu silu zovem Bog..i verujem u njega..A crkva je ,ako tako mogu da se izrazim , tvorevina ljudi a ne Bogai to sto ona propoveda je pitanje da li je bas tako ili ne...u toj formi kako ona tj njeni ''sluzbenici'' prezentuju..Jer, opet po meni..Bog je jedan..i za pravoslavce i katolike i muslimane i budiste i sve narode na ovoj planeti..Nije Bozija volja da bude ovoliko vera nego ljudska..A smisao vere bi trebalo da bude da ujedini ljude a ne da ih deli..Ali opet sve su to ljudski faktori..a ne Boziji..

ps..e vise ne znam ni sta sam htela reci...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:29
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Verujem da svako ima zapisanu sudbinu, tamo negdje....

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Snow
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:30
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 28 Avg 2013, 00:44
Postovi: 1096

OffLine
Julia je napisao:
Verujem u Boga..e sad, ne bas doslovce onako kako ga nasa vera prikazuje i pokazuje, ali mislim da donekle i smisao vere jeste da ljudi ne bi cinili lose stvari plaseci se da ce im biti vraceno istom merom..jer vekovim unazad, ko zna kako bi se covecanstvo razvijalo i u kom smeru da upravo vera a u isto vreme i strah od Boga nije postojao u narodima..Svet bi mozda (opet kazem mozda) bio leglo razvrata nemorala, incesta ubistava i sevga slicnog jos u vecoj meri nego sto je zastupljeno da ne postoji vera..
E sad, moja ''verzija'' verovanja je malo drugacija :)..Verujem da postoji neka visa sila (Bog) koja donekle utice na nas zivotni pravac..Jer priznali ili ne covek ne moze da utice u potpunosti na svoj zivot, postoje neke stvari koje ne moze da predvidi i na koje ne moze da utice..
Retko idem u crkvu, ali se svako vece pomolim Bogu za zdravlje i srecu moje a i svih drugih porodica tj ljudi.Pomolim se da mi oprosti ako sam danas nesto pogresila ali isto tako i da mi da snagu da oprostim ja svima koji su gresili prema meni..
Mozda je to , neko ce sigurno reci, stvar podsvesti..Sta god da je...meni prija i pomaze..i daje mi neki unutrasnji mir i snagu i onda kada mi je tesko i kada se osecam lose..A to je ipak najvaznije od svega, zar ne..
Sto se vere u Boga tice..nije dokazano da postoji, to je tacno..Ali nije dokazano ni da ne postoji..
S druge strane, ni nauka nema objasnjenja za mnoge stvari,mnoge fenomene..ali ipak one postoje...
Uzmimo recimo psihologiju..Ona je nauka..Ali vecina teorija se zasniva na hipotezama..
Pa recimo jos uvek nije utvrdjeno ni dokazano tacno kako ljudski mozak funkcionise..Sve su to opet neke teorije (tj vecina) koji se zasnivaju na pretpostavkama..Ali to ne znaci da mozak ne postoji...:)
Isto to vazi i za verovanje u Boga...
Na temu religije bi se moglo raspravljati danima, mesecima i godinama..I opet bismo bili na pocetku..
Dakle, verujem da postoji neka visa sila koja utice na nas zivot..i sve sto nam se desava ima neki svoj razlog..iskusenje..ili lekcija iz koje bi trebbali a csto ne umemo da naucimo ,jer ne znamo u datom trenutku da ''citamo'' znakove pored puta..
Ja tu visu silu zovem Bog..i verujem u njega..A crkva je ,ako tako mogu da se izrazim , tvorevina ljudi a ne Bogai to sto ona propoveda je pitanje da li je bas tako ili ne...u toj formi kako ona tj njeni ''sluzbenici'' prezentuju..Jer, opet po meni..Bog je jedan..i za pravoslavce i katolike i muslimane i budiste i sve narode na ovoj planeti..Nije Bozija volja da bude ovoliko vera nego ljudska..A smisao vere bi trebalo da bude da ujedini ljude a ne da ih deli..Ali opet sve su to ljudski faktori..a ne Boziji..

ps..e vise ne znam ni sta sam htela reci...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahhhhhhahahahhaa hahahaahha aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a ni rec nisam procitao..vezite je brzo za krevet


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:31
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
cccccccc....smiri se :)

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:33
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Žeks,
Ne znam zašto tako misliš, kada si sam rekao da;
`Verujem u činjenice, ne zamajavam se verom u imaginarne stvari`
ja volim da demagogišem i raspravljam, znam da sa tobom to itekako može biti konstruktivan dijalog, ipak svi mi verujemo u nešto.
I zašto misliš da smetaš?
To što si agnostik ne znači da svoje mišljenje i stav neizneseš i nebraniš.
To što sam ja verujuća ne znači da te neću pročitati a možda u nekim tvojim stavovima se i složiti sa tobom.


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: U šta verujete?!  |  Poslato: 23 Sep 2013, 22:34
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Komsinica je napisao:
joj bre sta vam je ovih dana?! kao da smo u vojsci: dozvolite, izvolite i razumem!
gubi se smisao forumske zabave.


Žex je napisao:
Komsinica je napisao:
Verujem u ono sto mi se dokaze.


Kako to misliš ?


Hocu dokaze za tvrdnje, ono vidljive, opipljive.
Necu suve teorije i naklapanja.


Kako funkcionise ljudski mozak?
da li je to vidljivo, opipljivo , dokazano..ono 100% dokazano..ili se sve zasniva na hipotezama i suvim teorijama?
U tom slucaju znaci li da ljudski mozak ne postoji..i da razmisljamo bubrezima

:D :D :D

ps..ne protivurecim, da se razumemo..samo hocu da kazem da ne znaci da sve sto nije opipljivo i ne postoji...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 210 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker