Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 20 Apr 2024, 03:47


Autoru Poruka
GiGi
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 26 Feb 2015, 10:53
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Jučer pogledah čuveni film 50 nijansi sive...pa da pokoju impresiju napišem!

Najprije...iznenadio me broj muškaraca u kinu s obzirom na to da svi ovaj film klasificiraju kao ženski film. Zatim...nachosi su bili odlični...upotpunili su užitak... :D
Ovako...film traje neka dva sata....od toga je, kažu, 20 minuta seksa. Istina je!
Film je mješavina erotike i drame s elementima humora.
Jedno desetak puta tijekom filma cijela se kino dvorana nasmijala. Razlog? Naivnost Anastasie Steele, glavne junakinje filma.
Anastasia je prikazana kao luckasta djevojka koja na momente djeluje pomalo tupavo.
Tijekom filma nekoliko puta se zapitaš kad će ova ženska doći pameti?!
Christian? Ja sam ga doživjela ko krajnje poremećenog lika, sociopata. Psihići bi ga baš, baš mogli proučavati. [images/smilies/floet.gif]
Uz to, lik je provalnik i ima bolesnu potrebu kontrolirati svaki segment svog života. S takvim likom nikad ne bih bila!
Zadnjih dvadesetak minuta filma, možda mrvicu manje, nitko se više nije smijao. Meni je jedna od završnih scena bila suviše brutalna i ne mogu si zamisliti da netko može uživati u takvim stvarima. [affraid.gif]
Uglavnom...nekoliko puta tijekom filma pomislila sam: Ovom liku treba zabiti takvu šamarčinu!
Što se tiče golotinje u filmu...nagledat ćete se njezinih grudi i guze (u jednom trenutku čak pomisliš da ćeš vidjeti i njezino najveće blago), a gospodin Grey pokazuje samo guzu.
I da...nisu sve vruće scene iz knjige prenijeli na ekran. [images/smilies/floet.gif]

Možda će film najbolje oslikati ovaj tekst: http://www.index.hr/rouge/clanak/dnevni ... 03374.aspx

Sve u svemu...ako ste čitali knjigu, mogli biste malo otići pogledati. A sad...je li previše ili premalo škakljiv film, ostavljam vama. Meni je umjereno (ako izuzmemo sam kraj filma kada sam preko ekrana mogla osjetiti bol)...a slično razmišljaju i moje prijateljice. :D


_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 27 Feb 2015, 10:39
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Gigi tako znaci :D ...da premotam odmah na zadnju scenu haha.
Vidi, ovo kako si opisala Christiana je tocno onako kako ga se i kroz knjigu dozivljava....neko ko je bolestan za kontrolom u svemu, a s druge strane Anastasia isto tako...luckasto i naivno..iako se prica kasnije u knjizi mijenja ( ali to vjerovatno u nastavku filma... )...kada ona dolazi do pameti...valjda :D
Hvala na osvrtu...ne bacaju mi se pare za kino za ovakvu vrstu filma, ali svakako cekam da ga skinem na netu i kuci pogledam...ali vjerujem da je tocno ovakav kako si ga opisala.
E sad da li ce drustvo biti zensko, musko, ili mix....vidjet cemo ;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 27 Feb 2015, 12:32
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Moli, pogledaj si film. Možda nije riječ o remek-djelu, ali nije uopće tako loš kako neki kritičari govore. Čak bih rekla da je riječ prvenstveno o ljubavnom filmu...doduše je malo bolestan, ali što sad...danas je sve bolesno! Uklapa se. :D

_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 02 Mar 2015, 11:51
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Po Pittovoj preporuci (ali i onoj najbolje prijateljice) pogledah jučer za Oscara nominiran film The Imitation Game. I svidio mi se baš!

Radnja filma vraća nas u Drugi svjetski rat...ali u Englesku! Matematičar Alan Turing dobiva zadatak sa svojim pomoćnicima "razvaliti" Enigmu, stroj kojim su Njemci putem kodiranog jezika komunicirali sa svojim saveznicima te planirali buduće napade. Riječ je o filmu inspiriranom istinitim činjenicama, riječ je o čovjeku koji je prema procjenama povjesničara spasio život milijunima ljudi.
Inače, film progovara i o homoseksualcima koji su u to doba bili proganjani i prisiljavani na hormonsku terapiju putem koje bi se kao izliječili.
Isto tako, film postavlja zanimljivo pitanje: Može li stroj uistinu biti pametniji od čovjeka? Odgovor je ponuđen pri kraju filma.

Sve u svemu...zaista vrijedi pogledati film! [jesss.gif]


_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 03 Mar 2015, 12:10
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Sinoc sam skinula taj film....pa ga i ja planiram pogledati.

Moja preporuka je film Nightcrawler ili kako su nasi preveli Nocne Kronike.

Odlican film, dobra i veoma zanimljiva prica o mladicu koji je spreman na sve kako bi ostvario svoj ''americki'' san. On je samo jedan u nizu svih tih psihopata koji zele da ostvare fucking american dream,ali je interesantan drugi dio price a to je ono o cemu svi mi ovdje pisemo...o medijima i kako se ''sranja'' i nesrece dobro prodaju...Super film za koji vrijedi izdvojiti vrijeme i pogledati ga!

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 08 Mar 2015, 00:46
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Kill The Messenger

Odlican film, super prica...prema istinitom dogadjaju iz 1996 godine.
Preporucujem za pogledati, koga zanima takva vrsta filmova... istinita priča o novinaru Gerryju Webbu, dobitniku Pulitzerove nagrade koji se nije bojao pisati a ni tragati za istinom pa cak i protiv ''velikih riba''...otkrio je upletenost CIA-e u preprodaju kokaina i kanale i ljude koji su u sve to upleteni.
To je novinarstvo!!!..a ne ove nase prodate i uplasene duse :D

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Žex
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 09 Mar 2015, 21:44
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Molena je napisao:
Sinoc sam skinula taj film....pa ga i ja planiram pogledati.

Moja preporuka je film Nightcrawler ili kako su nasi preveli Nocne Kronike.

Odlican film, dobra i veoma zanimljiva prica o mladicu koji je spreman na sve kako bi ostvario svoj ''americki'' san. On je samo jedan u nizu svih tih psihopata koji zele da ostvare fucking american dream,ali je interesantan drugi dio price a to je ono o cemu svi mi ovdje pisemo...o medijima i kako se ''sranja'' i nesrece dobro prodaju...Super film za koji vrijedi izdvojiti vrijeme i pogledati ga!


Gledao sam film... U tom filmu Picard [images/smilies/floet.gif] pokušava sve ne bi li na'vatao što bolji snimak...
Izvrsna gluma, svakako ga i ja preporučujem

_________________
Slika


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 18 Mar 2015, 18:13
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Da se malo nadovežem postom na one koji su preporučali film Gone Girl. Pogledah ga konačno prekjučer. Svidio mi se. Film je toliko bolestan da je genijalan. Naravno, još uvijek nije nadišao genijalnost Shutter Islanda, ali dobar je dobar. [jesss.gif] Dakle...svi koji volite malo uvrnute filmove, pogledajte!

_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Picard
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 19 Mar 2015, 14:35
Korisnikov avatar
P
P

Pridružio se: 15 Maj 2012, 19:58
Postovi: 11945

OffLine
Gone girl jede Shutter Island za doručak
kaj pričaš ti :P


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: Preporuči film.  |  Poslato: 20 Mar 2015, 12:27
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Ja kao veeeeliki obožavatelj Leonarda DiCaprija i njegovih filmskih uradaka, nikad neću i ne mogu dati prednost Benu. [images/smilies/floet.gif]

Usput...sjetih se da imam jednog za Megi...romantičan sa zgodnim glumcem, baš kakvog Megs voli! Film se zove The best of me i sladak je nekako. U filmu paralelno pratimo priču dvoje zaljubljenih u sadašnje doba i u doba njihova tinejdžerstva. Nakon što se nisu vidjeli 20 (ili kako on naglašava 21) godinu, Dawson i Amanda susreću se ponovno nakon smrti svog prijatelja i zaštitnika. Ima li njihova priča happy end ili ne, provjerite gledajući film.


_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 129 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker